Jump to content
Raivo Piiber

Mida teha, et fotoaparaadiga külmas pildistades midagi ei juhtuks?

Recommended Posts

Kuigu tundub (ma loodan), et selleks talveks on suuremad külmad möödas, siis tasuk ehk ühtteist siiski kõrva taha panna? Kaupo Kikkas jagab nõuandeid ...

... siin!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:unsure::lol:

Nädalavahetusel oli korraks juba tunne, et kevad hakkab tulema...

Oh, mis te nüüd räägite... Linnukesed vilistavad juba oma nädalat kolm, meeste testo tundub ka laes olevat. Minu arvates on kevad juba ammu käes :P

Aparaat ei kannata külma tõesti. Ma tahaks näha, kas enne õueminekut ärapakkimine aitab...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägin oma kogemustest peegelkaameraga.

-10...-15 käes pikemalt viibimine küll aparaadile midagi ei tee, olen tunde sellise külma käes olnud ja pilte teinud. -20-ga ka, aga mitte mitmeid tunde (võibolla 1 tund). Kerge vihm ja lumi pole ka midagi teinud. Tagavaraaku muidugi tasub jah keha ligidal taskus hoida, et suudaks voolu välja anda (akud ei saa külmaga tühjaks, vaid lihtsalt ei suuda külmaga voolu välja anda. Kui pärast sama aku soojana sisse paned, töötab). Tuppa minnes hoian aparaati alati kotis ja välja võtan alles paari tunni pärast kui on aeglaselt soojenenud.

Muudetud kasutaja frh poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Räägin oma kogemustest peegelkaameraga.

-10...-15 käes pikemalt viibimine küll aparaadile midagi ei tee, olen tunde sellise külma käes olnud ja pilte teinud. -20-ga ka, aga mitte mitmeid tunde (võibolla 1 tund). Kerge vihm ja lumi pole ka midagi teinud. Tagavaraaku muidugi tasub jah keha ligidal taskus hoida, et suudaks voolu välja anda (akud ei saa külmaga tühjaks, vaid lihtsalt ei suuda külmaga voolu välja anda. Kui pärast sama aku soojana sisse paned, töötab). Tuppa minnes hoian aparaati alati kotis ja välja võtan alles paari tunni pärast kui on aeglaselt soojenenud.

:unsure:

Minul lihtsalt surises ja urises....kuid pilte eriti teha ei tahtnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvatavasti ei olnud tegu peegelkaameraga (mille kohta mu jutt käis)? Peegelkaameral pole seal eriti midagi suriseda ega uriseda (nagu seebikal tuleb objektiivi kate eest ja objektiiv mootoriga välja). :D

Muudetud kasutaja frh poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sama siin. Enda peegelkaameraga olen samuti -10...-20 pilte teinud ja siiani pole midagi juhtunud. Olen kuulnud jutte, et kümast sooja tuues soovitatakse objektiiv üldse ees ära võtta, siis see kondens ei pruugi nii suurt kahju teha, kuid minumeelest on see lauslollus, kuna niiskele pinnale (peeglile, sensorile, siseläätsele) võib ka kõige puhtamas kodus tolmukübe ära eksida ja kui nii tihti juhtub, läheb puhastamine kalliks, kuigi paljudel peegelkaameratel on automaatne tolmupuhastussüsteem, mis aga ei taga suuremate tolmukübemete eemaldamist. Eks manuaalis on samamoodi kirjas, nagu artiklis räägiti - samm sammult ja järk järgult ülesoojendada või siis vastupidi. Võimalik tõesti, et pikendab kaamera eluiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvatavasti ei olnud tegu peegelkaameraga (mille kohta mu jutt käis)? Peegelkaameral pole seal eriti midagi suriseda ega uriseda (nagu seebikal tuleb objektiivi kate eest ja objektiiv mootoriga välja). :D

Mul on Canon EOS RebelXT... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on Canon EOS RebelXT... :D

Eks see olene kindlasti ka vanusest. 350D on suhteliselt vana seeria ja iga aasta täiendatakse(a'la kiirem ja uuem protsessor) ja sellega lisandub kindlasti ka mitmeid turvapunkte juurde. Endal 500D/Rebel T1i, kuid kindlasti katsun seda liigse külma eest hoida :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks see olene kindlasti ka vanusest. 350D on suhteliselt vana seeria ja iga aasta täiendatakse(a'la kiirem ja uuem protsessor) ja sellega lisandub kindlasti ka mitmeid turvapunkte juurde. Endal 500D/Rebel T1i, kuid kindlasti katsun seda liigse külma eest hoida :D

Ma usun, et sul on õigus... Nii palju fotohuviline ma ei ole, et seda välja vahetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×