Jump to content
Coco Monkey

Toiduainete kaalumine

Recommended Posts

Peale keetmist tuleb arvestada selle toiteväärtusega ,mis pakil ,jah! B) Igal pool öeldakse erinevalt... ^_^

Kui on toiteväärtus 100 grammi kohta ja on pakil kirjas kala glasuurita 270 g ja see muutub 180 grammiks keetes ,siis ma pean ju ikka 180 grammi kohta arvestama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin köögis praktikat. B) Kaalusin enne keetmist ja pärast keetmist!Muide kaal tuli sama ,aga natukese aja pärast läks keedetud kaal väiksemaks....Näiteks panin 65 g porgandit keema ja pärast keedetuna näitas 60 g....Need nii väikesed vahed..Kapsast panin keema 80 grammi ,aga näitas 85 g....Muidugi ta kuivas varsti ära...

Ja külmutatud kala sain nii :pakil oli kirjas ilma glasuurita 270 grammi ,aga kui selle ära hautasin sain 170 g... ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale keetmist tuleb arvestada selle toiteväärtusega ,mis pakil ,jah! B) Igal pool öeldakse erinevalt... ^_^

Kui on toiteväärtus 100 grammi kohta ja on pakil kirjas kala glasuurita 270 g ja see muutub 180 grammiks keetes ,siis ma pean ju ikka 180 grammi kohta arvestama.

Kuidas siis 180g??? Sa ju ostad külmutatud kala, st et pakendil on toiduväärtus külmutatud kala kohta. Kui võtad külmutatud kala 270g siis korrutad selle 100g väärtused 2,7ga ja saadki kätte oma info. Juhul kui arvestad 180g, siis pead võtma selle kala keedetud toiteväärtuse 100g kohta (seda pakendil ei ole, ütleme et netist saad) ja korrutama 1,8ga.

Aga jah selles suhtes oli lowr õigus. Sina küsisid lolli küsimuse, mida peaks 2 aastane ka teadma. Kui sa sööd 180g kala kas sa sõid siis 180g või 240g ? Muidugi et 180g. Kui aga räägid toiteväärtusest siis küsi nii et teised ka aru saavad, tekitad ainult segadust muidu. Üldse loe rohkem materjali selle kohta, sulle on 2 teemas vastatud peaaegu 100 korda ja ikka selgeks ei saa. Või küsi ema käest, ema teeb selle 2 minutiga selgeks mitte ei kulu siin foorumis 5 päeva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MIDA!? ^_^ Seal oli kirjas ainult kala toiteväärtus...Aga see on mõeldud ,siis külmutatud 100 grammi kohta jah!Nii ,et tegelikult sõin ma siis ära 270 g mitte 170 grammi või??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Coco - sinu kohta kehtib sajaprotsendiliselt vanasõna, et "Üks loll jõuab rohkem küsida kui sada tarka vastata!" Jää juba vait ükskord! ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks ütleb ,et peale keetmist ,teine ütleb ,et külmutatud... Ja ma olen teistest kohtadest kah küsinud...Seal ütlevad ,et töödeldult peab kaaluma... ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaks modedel see teema lukku panna ning teha pärdikule hoiatus, et lõpetaks läbustamise. Selle jaoks on teised saidid, koli sinna, laps! ^_^

Muudetud kasutaja gannibal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga näiteks külmutatud kala paki peal on kirjas kaal ilma glasuurita 250 g ,aga kui ma ta ära hautan on ta 180 g.Kumma järgi siis arvestada ,kas ma sõin ära 180 g või 250 g kala??? ^_^

ära söö külmutatud kala - see on rämps

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×