Jump to content
haamer

Suhkur

Recommended Posts

Mis õigupoolest see suhkur on, on see ''empty calories'' ?

Kuna viimasel ajal ise suhkrust suht loobunud... teed joon ka ilma, vahest harva kui mingit kerget energialaksu vaja siis kasutan ja kui kasutan siis ka pruuni roosuhkrut mitte valget.

Samuti ka putrusid (kaera, 3 vilja - 8 vilja) ei suuda süüa ilma pruuni suhkrut ja sutsuke kaneeli peale raputamata.

Muudetud kasutaja haamer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis õigupoolest see suhkur on, on see ''empty calories'' ?

Kuna viimasel ajal ise suhkrust suht loobunud... teed joon ka ilma, vahest harva kui mingit kerget energialaksu vaja siis kasutan ja kui kasutan siis ka pruuni roosuhkrut mitte valget.

Samuti ka putrusid (kaera, 3 vilja - 8 vilja) ei suuda süüa ilma pruuni suhkrut ja sutsuke kaneeli peale raputamata.

Suhkru puhul kasutatakse ka mõistet, mis teda paremini iseloomustab - Antinutrient.

Pruun roosuhkur on raharaisk. Mitte kunagi ei saa see substants olema nii toitaineterikkalt ekstraheeritud, et kataks organismis oma töötlemisega seotud kahjud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toiteväärtuse mõttes pole jah pruunil ja valgel suurt vahet. Vahel harva kasutatuna tuleb terve inimese keha sellise kogusega, mis sa pudru sisse paned ikka kenasti toime.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kuidas muidu ülidselt on, ilma suhkruta tee joomine on pigem hea kui halb?

Kui näiteks tarvitan suhkrut ainult kord päevas siis pudru peale raputades...

Pigem hea ikka:) Regulaarsed suhkruga joogid (kohvi, tee, mahl, "karastusjoogid") on üks põhjustest, miks inimesed alla ei suuda võtta. Normaalses dieedis -peab- põhijook olema vesi ja/või erinevad suhkruta teed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

heh väga hea, hetkel ongi nagu süsteemis sees see, et karastusjooke ei taha pole ammu joonud ka. Panin ka tähele et kui karastusjooke juua ja teisi mõttetult magusaid asju, siis on pidevalt see loll magusa isu ja kerge ahvatlustele järgi anda.

Aga põhiline ongi jah.... ilma suhkruta roheline, valge, must tee.... 100% mahlad... palju vett !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Dextro on siis muidu kiire suhkur jah ? Et selline mida trenni ajal ja peale trenni pigem eelistada...

Ja ennem trenni pigem siis aeglased, nagu nt malto6?

Dekstroosi glükeemiline indeks on 100, maltodekstriinil 95. Mõtle, kas nende imendumiskiirusel on nüüd märkimisväärset vahet?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mulle on siis valesti räägitud ilmselt...

kuna igapäeva toidus on mul menüüs selline toidukord:

1,2 banaani

apelsin/mandariin

roheline/kollane kiivi

päevalilleseemned, pistaatsia pähklid, mandlid, kõrvaitsaseemned

et nende tabelite järgi on need siis aeglased süsiveiskud ja pigem ennem trenni paremad ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna suhkru teema siis siia . Olen viimasel ajal kohanud jogurteid mis on suhkru asemel ksülitooliga maitsestatud . Võiks äkki üldse suhkru ksülitooliga asendada (kohvi , tee) . Vastupidiselt suhkrule pidi isegi hammastele hea olema. Tumedamast poolest ei leidnud muud , kui et on kallis ja võib põhja alt ära lüüa . On kellelgi kogemust regulaarse ksülitooli tarvitamisega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ei näe kampaaniaid stiilis "kingime 20g ksülitooli".

Aldar_Market_kampaania_sygi.jpg

Ma ei saa aru. Et kingime 20kg suhkrut- et siis on nagu suhkur hea või :D ?

P.S väga morbiidne kampaania on küll :P Südamehaigetele võiks haiglad kohukesi ka 20kg kaupa välja jagada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis kohukestel viga on? nt Karumsid (mida mina pean ka kohukeseks) transrasvu vähimalgi määral ei sisalda.

Väga tore kui ei sisalda, aga väga paljud siiski sisaldavad ja viitasin nendele:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea mis taevamanna see suhkur küll on. Eriti vanematel inimestel on see suhkur tõeline jumala and.

Nii kui suhkruhind tõuseb on kohe paanika lahti ning näod mossis. Küll siis paaniliselt kogutakse seda kilodeviisi, et jumalaeest ilma ei jääks. :P:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mu ema tõi ka suhkrupaanika ajal ca 15kg suhkrut voodi alla. See on lihtsalt nõukogude inimese mentaliteet, sinna pole midagi parata. :P

Ei ole kõige hullem! Minu vanaema sebis kunagi 5 suurt kilekotti tuletikke! Teadis, et sõja ajal olid tikud defitsiit :D Need peaksid siiani maal kapi otsas olema. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole kõige hullem! Minu vanaema sebis kunagi 5 suurt kilekotti tuletikke! Teadis, et sõja ajal olid tikud defitsiit :D Need peaksid siiani maal kapi otsas olema. :P

No tikke veel mõistaks. :P

Mida 15 paki suhkruga peale hakata? Tähendab, mis selle vajalikkus on? Tungiv soov järgmised aasta aega ainult pirukatest ja kookidest toituda? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No tikke veel mõistaks. :P

Mida 15 paki suhkruga peale hakata? Tähendab, mis selle vajalikkus on? Tungiv soov järgmised aasta aega ainult pirukatest ja kookidest toituda? :D

Noh, ka sõjaaja jaoks varuks koguda :P Suhkur halvaks ei lähe ju ja kui midagi muud süüa pole, saab suhkrut nosida. II Maailmasõja ajal päästis suhkrutükk inimese elu Stalingradis. Vaadates olukorda maailmamajanduses, pole kollaps üldse mitte välistatud, siis sa istud oma Lasnaka korteris, kõht korisemas ja mõtled, küll oli tark vanamutt, ostis tervelt 15 Kg suhkrut :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×