Jump to content
Winnie Puhh

Algaja ootab abi!

Recommended Posts

Tere!

Olen 16 a, 196cm, 73kg. Hakkaks uuesti regulaarselt käima jõusaalis. Plaan oleks eelkõige kasvatada lihast ja suurendada massi. Praegu tegelen spordi tegemiseks ujumisega, kuskil 3x nädalas krool+selg 1500m.

Sooviks mõnd head kava minusugusele vennale. Olen aru saanud et neid ringleb tohutult, kuid ehk keegi teadjam oskam mõnd konkreetset soovitada.

Samuti toidulisandite kohta.. Söömisega on mul nii, et söön väga palju, kuid seedimine on kiire ning kaalu juurde ei tule. Olen kuulnud kreatiinist, mis tundub kõige loogilisem ja usaldusväärsem valik, kuna ma eriti selliseid asju tegelikkuses ei usalda. Kui tegemist on aga pmst protsessi hõlbustamise ja kiirendamisega, oleksin ka sellest huvitatud.

Tänud ette,

kui seletasin halvasti, andke märku,

Kõike head!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega sellist ühte head kava vast polegi. Proovi mõnda ja vaata milline sulle rohkem sobib ning see võtagi, sellest alguses vast täitsa piisab. Ajapikku hakkad aru saama millised harjutused töötavad ja millised mitte (see on mõneti individuaalne), siis saad ise muuta ja proovida midagi uut ja nii. Baasharjutused nagu näiteks kükk või lamades surumine võiks muidugi kindlasti kavas olla. Kui raha rohkem siis võid ju ka spetsialistilt tellida kava. :)

Palju sa kcal poolest päevas sööd? Koguse poolest palju ei pruugigi tegelikult palju olla, eriti kui aktiivne inimene oled. Selleks, et lihas kasvaks pead sa toidust saama rohkem energiat, kui ära kulutad (kuid mitte palju rohkem, siis lähed lihtsalt paksuks).

Kreatiin pidavat jah jõudu juurde andma, kuid olen kuulnud, et alguses pole seda isegi väga mõtet võtta, kuna alguses pidavat areng niigi hea olema.

Lihase- ja jõutreeningu seisukohalt on väga tähtis valgu kogus toidus. Kui see pole piisav (soovitatakse vähemalt 1,5g keha kg kohta), siis võid toidulisandina valku juurde süüa. Ise võtan näiteks peale trenni taastusjoogina suhtes 1-2 valku ja süsivesikuid segatuna vee või piimaga.

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks just lamades surumine?

Kükk ja jõutõmme panevad kasvama.

Kui tal kiire ainevahetus on, siis pole erilist muret paksuks minna. Tean inimesi, kes võivad päevas igat saasta sisse ajada ületades calorite inimliku piiri, kuid midagi ei muutu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean inimesi, kes võivad päevas igat saasta sisse ajada ületades calorite inimliku piiri, kuid midagi ei muutu.

Õnnistatud inimesed. :)

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õnnistatud aeg pigem! i Was one of them haha, kuid lõpeb seegi päev.

Mu ema on elu aeg selline olnud. Nüüd vanust 39 ja ikka võib süüa nii palju kui tahab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis sa näiteks hommikul sööd?

Kui tehakse siis putru.. kui ei siis võileibu. Koolis mingi 10-11 vahel juba praad otsa enamasti.

kalmer87:

Kuidas ma selle kcali saaks võimalikult täpselt välja arvestada? Söön ju igapäev erinevalt, kuidas kunagi.. Hommikul 2-3 musta leiba juustu/vorsti/köögiviljaga või siis putru, vahest harvem muna + kohvi 1-2 tassi. Lõuna (kl 10-12 tavaliselt) praad, enamasti kartul ja mingit sorti lihakaste või liha. Peale ujumist kohupiima. Koju jõudes soe toit mis on sisuliselt iga päev erinev. Üldiselt liha suht vähe, kuna pere eriti ei söö + veel kohupiima, leiba/saia nt min. 3 tundi enne magama jäämist.Ise õpin kokaks, seega süüa peaks alati olema..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õnnistatud inimesed. ;)

Kusjuures ongi. Täielik krdi anomaalia, ma ütlen. Mul endal ka ikka veel sama teema. Söön hullult palju ja KÕIKE, mis kätte juhtub, osalt ka juba sellepärast, et närvi ajab - mis tähendab, et ma ei saa kaalus juurde võtta. Ja ikka ei võta. Seletamatu.

Samal ajal vaatad mõnda teist, kes poolpisarsilmi jätab ühe võileiva tegemata enne magamaminekut, kuna muidu tuleb ju kilosid juurde. Ei saa mitte aru

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas ma selle kcali saaks võimalikult täpselt välja arvestada? Söön ju igapäev erinevalt, kuidas kunagi.. Hommikul 2-3 musta leiba juustu/vorsti/köögiviljaga või siis putru, vahest harvem muna + kohvi 1-2 tassi. Lõuna (kl 10-12 tavaliselt) praad, enamasti kartul ja mingit sorti lihakaste või liha. Peale ujumist kohupiima. Koju jõudes soe toit mis on sisuliselt iga päev erinev. Üldiselt liha suht vähe, kuna pere eriti ei söö + veel kohupiima, leiba/saia nt min. 3 tundi enne magama jäämist.Ise õpin kokaks, seega süüa peaks alati olema..

Ma ise olen kasutanud näiteks seda lehte aga Fitnessis on Tööriistade all ka Kaloriarvuti. Natuke tegemist on aga päris täpselt on nii võimalik teada saada. ;)

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×