Jump to content
Alexander Andrusenko

IPF Classic Powerlifting World Cup

Recommended Posts

Kusjuures mul tuli väike idee. Pakkuda kõigile varustuseta meestele, naistele võistlus väljundit võiks ju Eesti meistrivõistlustel olla eraldi kategooria varustuseta võistlejate jaoks. See päästaks EJTL kulutustest.

Süsteem toimiks järgnevalt. Näiteks viimati toimunud lam. sur. mv. Pärnus oleks kõik varustuseta võistlejad osalenud tavalisele arvestusele lisaks ka varustuseta võistlejate arvestuses. Kuna esialgu on varustuseta võistlejate hulk liialt väike, siis reastatakse selles kategoorias võistlejad punktides.

Selline liitmine annab ka selle et kohtunike töö on võrdne. Ja igasugused saali umpa-umpa surujad oma põrke surumist kirja ei saaks. On ju karmid reeglid just nende kõvade meeste kõige suurem taksitus, miks nad võistlemas ei taha käia.

Aga see teeks võistluse veel pikemaks ja võistlejaid oleks veel rohkem. Ma sain aru, et juba praegu on probleem sellega, et võistlejaid on liiga palju. Ma arvan, et peaks IPF-lt juhiseid ootama või küsima, kuidas selliseid võistlusi korraldada - kui üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tasu nüüd ajast ette rutata.

EJTL käib ühte jalga IPF-iga. Seal on esimesed ametlikud varustuseta võistlused 2012. Ma usun, et peale neid võistlusi antakse hinnang sellele projektile. On ta üldse jätkusuutlik ja perspektiivne...

Ja ega nad meilgi varem toimuma saa.

See muidugi ei tähenda, et erinevaid saalivõistlusi ilma varustuseta ei saaks juba sellel aastal korraldada. Neid on ikka korraldatud.

Hetkel on seis ikkagi selline, et võisteldaks varustusega ja tiitleid jagatakse välja nii nagu seda on ka varem tehtud. Ükskõik kas see meeldib kellegile või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis puutub jõumeeste rasvamassi siis võite ju vaielda palju tahate - aga millegi pärast ei tea ma küll ühtegi tasemel jõutõstjat, olgu see siis tõmbes, surumises või kükis - kes oleks madala rasvaprotsendiga.

Ma ei kahtle absoluutselt, et kui 110kg mees võtab 10kg rasva endal maha, suudab suruda täpselt sama palju kui enne. Ei kahtle.

Kuid seda arvan küll, et nagu Renno ütles:

Kui teed trenni ja sööd piisavalt, et kaal tõuseks - on ka sinu jõukasv tunduvalt parem, kui neil, kes söövad ennast täpselt nulli. See on lihtne loogika. Kust see lihas ikka tuleb, kui toitu ei söö, et seda kasvatada.

Jõutõstjad võtavad enamasti sellise eesmärgi, et ei hakka nalja tegema ja gramme lugema. Süüakse end kindlalt iga päev plussi, et saada maksimaalne lihas ja jõukasv iga päev. Ning tahes tahtmata kaasneb sellega ka rasvamassi kogunemine. Seetõttu on maailmarekordi mehed suht tihti sinna 120kg+ kanti oma kaaludes ja isegi rohkem.

Veel vähem näevad nad mõtet oma kaalu järsku langetama hakata. Sest olgu sa kasvõi maailma parim toituja ning treenija, ei ole võimalik kaotada suurusjärkudes 10+ kg rasva, ilma et läheks kaduma ka mingi hulk lihast. Seda siis lühikese ajaperioodiga.

Jah, 6+ kuud ning pole probleemi rasvakadu esile kutsuda ilma lihasmassi või jõu kadumiseta. Kuid mis on selle mõte?

Kaotad rasva jah, kuid tulemused ju ei parane? Oled pm. maha visanud 6+ kuud oma treeningtsüklist, et keharasva vähendada, mis kuskilt otsast sinu enda tulemusi eriti ei mõjuta.

Vbl tõesti mõni mees kaifib sixpacki olemasolu ning suudab mitu kuud järjest raskustega kohapeal talluda, et rasva vähendada.

Enamik jõutõstjaid on oma eesmärgid siiski seadnud maailma tippu jõudmiseks. Ning kokkuvõttes loeb siiski raskus mis üles saadakse. Wilksi punktid on toredad asjad, kuid 400kg on ikka 400kg.

Kindlasti on kehakaalu vähendamine kasulik neile, kes soovivad võistelda erinevates kaaluklassides. Kuid, kes max raskust tahab üles saada, see ei tohiks end küll oma kaalu piirama hakata.

Nt. Eesti parim rinnalt suruja Timo Majuri on hetkel dieedil. Alustas 112kg pealt ning hetkel 105kg juures. Eesmärk kaal 99,9kg ning siis suruda maailmarekord. Vist 305kg vms.

Peaks olema nalja-asi. Trennis ka 335kg üles läinud, peaaegu isegi 345kg. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis puutub jõumeeste rasvamassi siis võite ju vaielda palju tahate - aga millegi pärast ei tea ma küll ühtegi tasemel jõutõstjat, olgu see siis tõmbes, surumises või kükis - kes oleks madala rasvaprotsendiga.

Ma ei kahtle absoluutselt, et kui 110kg mees võtab 10kg rasva endal maha, suudab suruda täpselt sama palju kui enne. Ei kahtle.

Kuid seda arvan küll, et nagu Renno ütles:

Kui teed trenni ja sööd piisavalt, et kaal tõuseks - on ka sinu jõukasv tunduvalt parem, kui neil, kes söövad ennast täpselt nulli. See on lihtne loogika. Kust see lihas ikka tuleb, kui toitu ei söö, et seda kasvatada.

Jõutõstjad võtavad enamasti sellise eesmärgi, et ei hakka nalja tegema ja gramme lugema. Süüakse end kindlalt iga päev plussi, et saada maksimaalne lihas ja jõukasv iga päev. Ning tahes tahtmata kaasneb sellega ka rasvamassi kogunemine. Seetõttu on maailmarekordi mehed suht tihti sinna 120kg+ kanti oma kaaludes ja isegi rohkem.

Veel vähem näevad nad mõtet oma kaalu järsku langetama hakata. Sest olgu sa kasvõi maailma parim toituja ning treenija, ei ole võimalik kaotada suurusjärkudes 10+ kg rasva, ilma et läheks kaduma ka mingi hulk lihast. Seda siis lühikese ajaperioodiga.

Jah, 6+ kuud ning pole probleemi rasvakadu esile kutsuda ilma lihasmassi või jõu kadumiseta. Kuid mis on selle mõte?

Kaotad rasva jah, kuid tulemused ju ei parane? Oled pm. maha visanud 6+ kuud oma treeningtsüklist, et keharasva vähendada, mis kuskilt otsast sinu enda tulemusi eriti ei mõjuta.

Vbl tõesti mõni mees kaifib sixpacki olemasolu ning suudab mitu kuud järjest raskustega kohapeal talluda, et rasva vähendada.

Enamik jõutõstjaid on oma eesmärgid siiski seadnud maailma tippu jõudmiseks. Ning kokkuvõttes loeb siiski raskus mis üles saadakse. Wilksi punktid on toredad asjad, kuid 400kg on ikka 400kg.

Kindlasti on kehakaalu vähendamine kasulik neile, kes soovivad võistelda erinevates kaaluklassides. Kuid, kes max raskust tahab üles saada, see ei tohiks end küll oma kaalu piirama hakata.

Nt. Eesti parim rinnalt suruja Timo Majuri on hetkel dieedil. Alustas 112kg pealt ning hetkel 105kg juures. Eesmärk kaal 99,9kg ning siis suruda maailmarekord. Vist 305kg vms.

Peaks olema nalja-asi. Trennis ka 335kg üles läinud, peaaegu isegi 345kg. ;)

"Eesti parim suruja" ei ole päris õige termin. Selleks, et olla parim Eesti suruja ametlikult, võiks alustuseks olla Eesti pass.

Lisaks ei ole ühte ja ainsat "maailmarekordit" jõutõstmises, vaid neid arvestatakse kaalukategooriate kaupa erinevalt. Pealegi ei ole kõigil sportlastel, kasvõi juba füüsilist eripära arvestates, kuigi reaalne end +120kg kaalukategooriasse süüa. Ma ei kujutaks küll hästi ette näiteks kedagi vendadest Kuusnõmmedest end oma pikkuse, vanuse ja füüsilise struktuuri juures võistlemas isegi kaalu juures +100, rääkimata 120kg-st. Võid muide küsida neilt, palju on näiteks viimase 2 aasta jooksul paranenud nende rekordid, ning palju muutunud kaal seejuures?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Eesti parim suruja" ei ole päris õige termin. Selleks, et olla parim Eesti suruja ametlikult, võiks alustuseks olla Eesti pass.

Lisaks ei ole ühte ja ainsat "maailmarekordit" jõutõstmises, vaid neid arvestatakse kaalukategooriate kaupa erinevalt. Pealegi ei ole kõigil sportlastel, kasvõi juba füüsilist eripära arvestates, kuigi reaalne end +120kg kaalukategooriasse süüa. Ma ei kujutaks küll hästi ette näiteks kedagi vendadest Kuusnõmmedest end oma pikkuse, vanuse ja füüsilise struktuuri juures võistlemas isegi kaalu juures +100, rääkimata 120kg-st. Võid muide küsida neilt, palju on näiteks viimase 2 aasta jooksul paranenud nende rekordid, ning palju muutunud kaal seejuures?

Minu arust piisab, et kui elada Eestis siis oled ka eestlane.

Ühte ainsat maailmarekordit on küll. Selleks on kõige suurem raskus mis kunagi üles saadud. Aga jah, kaalukategooriad on toredad asjad. Siiski proovivad paljud tippvõistlejad astuda SHW kategooriatesse kus tase kõige kõrgem ning ei pea kaalu pärast muretsema. Teed trenni ja sööd palju jõuad. Ning surud ulmeraskusi ;)

Aga see selleks.

Olen muidu ise ka poolt, et eraldi ametlikud liiga võistlused, kus ainult RAW on lubatud, oleks mõnus. Varustus nõuab väga palju treenimist ning paljud algajad pelgavad seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis puutub jõumeeste rasvamassi siis võite ju vaielda palju tahate - aga millegi pärast ei tea ma küll ühtegi tasemel jõutõstjat, olgu see siis tõmbes, surumises või kükis - kes oleks madala rasvaprotsendiga.

Kurb. Mina tean.

Seetõttu on maailmarekordi mehed suht tihti sinna 120kg+ kanti oma kaaludes ja isegi rohkem.

Kas sinu arvates kergemates kaaludes maailmarekordeid ei ole? Igal kaaluklassil on oma maailmarekord.

Nt. Eesti parim rinnalt suruja Timo Majuri on hetkel dieedil. Alustas 112kg pealt ning hetkel 105kg juures. Eesmärk kaal 99,9kg ning siis suruda maailmarekord. Vist 305kg vms.

Peaks olema nalja-asi. Trennis ka 335kg üles läinud, peaaegu isegi 345kg. ;)

Härra endatituleeritud Eesti parim suruja ei puudutanud rinda üheski katses, mille ta üles on saanud. Ainsas katses, kus ta rinda puudutas, jäi ta ka alla. Pärast selliseid katseid siis öeldakse tänapäeval "sain 335kg trennis üles"?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust piisab, et kui elada Eestis siis oled ka eestlane.

Ühte ainsat maailmarekordit on küll. Selleks on kõige suurem raskus mis kunagi üles saadud. Aga jah, kaalukategooriad on toredad asjad. Siiski proovivad paljud tippvõistlejad astuda SHW kategooriatesse kus tase kõige kõrgem ning ei pea kaalu pärast muretsema. Teed trenni ja sööd palju jõuad. Ning surud ulmeraskusi ;)

Aga see selleks.

Olen muidu ise ka poolt, et eraldi ametlikud liiga võistlused, kus ainult RAW on lubatud, oleks mõnus. Varustus nõuab väga palju treenimist ning paljud algajad pelgavad seda.

Mingisse rahvusse kuuluvana sünnitakse, teises riigis elades võib ära õppida selle riigi keele, omaks võtta kultuuri ja kombed, ning pikemajalise viibimise puhul isegi kodanikuks saada, rahvus aga jääb selleks, mis sul sündides emalt-isalt kaasa on saadud (võib ka juuri mitmest rahvusest olla). Ja vaevalt, et Timo ennast soomlaseks ei pea, pole ka nagu põhjust seda häbeneda.

Aga "parima suruja " tiitliga ma ei nõustu. Riigi parimat surujat näitab ikka ametlikult kellegi poolt tehtud tulemus, ning hetkel omab seda muuseas, ning loodetavasti ka üritab kaitsta (hoolimata kuuldustest vigastuse kohta) üks 82 ja poole kilone noormees. Punkt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei saa päris öelda et Majuri eesti parim suruja , eks siin erinevad liigad ja erinevad särgid.eesti parim WPC liiga suruja pigem.Minu silmis ikka kõige tugevam mees see kellel kõige kõvemad tulemused ilma igasuguse varustuseta.Saa nüüd aru kumb see siis tugevam on kui kodanik tzaby surub varsti särgiga rohkem kui Poljakov aga ilma särgita surub kuskil 30kg vähem,siis minu silmis on ikka kõvem mees kes surub rohkem ilma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga "parima suruja " tiitliga ma ei nõustu. Riigi parimat surujat näitab ikka ametlikult kellegi poolt tehtud tulemus, ning hetkel omab seda muuseas, ning loodetavasti ka üritab kaitsta (hoolimata kuuldustest vigastuse kohta) üks 82 ja poole kilone noormees. Punkt.

Tegelikult on parima suruja tiitel IPF liigas hetkel ühe teise 120-kilose noormehe käes..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei saa päris öelda et Majuri eesti parim suruja , eks siin erinevad liigad ja erinevad särgid.eesti parim WPC liiga suruja pigem.Minu silmis ikka kõige tugevam mees see kellel kõige kõvemad tulemused ilma igasuguse varustuseta.Saa nüüd aru kumb see siis tugevam on kui kodanik tzaby surub varsti särgiga rohkem kui Poljakov aga ilma särgita surub kuskil 30kg vähem,siis minu silmis on ikka kõvem mees kes surub rohkem ilma.

Ühel lihtsalt parem särgiga surumise tehnika kui teisel. Ma olen kuulnud, et Jaak Mael pidavat ka olema paremad füüsilised näitajad kui Veerpalul, aga tulemused tehnika tõttu kehvemad. Hea soorituse tehnika on oluline igal alal, mu meeles see just jõutõstmise varustuse positiivne pool, et muudab ala tehnilisemaks ehk mitmekülgsemaks. Suurema toore jõuga mehele on võimalik hea tehnikaga kott pähe tõmmata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paistab toitumise osas on harrastajatel veel palju õppida lugeda. Kuid eks kõik saab alguse eesmärgist. Kui soovid olla parim oma kehakaalus Eesti meistrivõistlustel siis jah ära jälgi midagi söö mida tahad. Kuid kui tahad täiskasvanute EM ja MM medaleid võita siis kahjuks pead end harima. Oma täiskasvanute EM ja MM medalid panen just teadmiste arvele.

Kui soovite oma teadmisi kuidagi tõestada, siis ootan huviga millal võidate esimesed medalid Euroopa või maailmameistrivõistlustelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult on parima suruja tiitel IPF liigas hetkel ühe teise 120-kilose noormehe käes..

Piadsin silmas mitte hetkeseisu, vaid ametlikku Eesti Meistrivõistluste võitjat. Olen teadlik, kus see tiitel hetkel viibib... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paistab toitumise osas on harrastajatel veel palju õppida lugeda. Kuid eks kõik saab alguse eesmärgist. Kui soovid olla parim oma kehakaalus Eesti meistrivõistlustel siis jah ära jälgi midagi söö mida tahad. Kuid kui tahad täiskasvanute EM ja MM medaleid võita siis kahjuks pead end harima. Oma täiskasvanute EM ja MM medalid panen just teadmiste arvele.

Kui soovite oma teadmisi kuidagi tõestada, siis ootan huviga millal võidate esimesed medalid Euroopa või maailmameistrivõistlustelt.

Absoluutselt nõus, kui sa ei võistle just +120kg-s, siis kindlasti vajalik olla võimalikult väikese rasvaprotsendiga, et mahtuda võimalikult madalasse kaalukategooriasse, kus võiduvõimalused suuremad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesti Jõutõsteliit ei pea ju ametliku meistritiitlit enne välja andma kui näeme mis rahvusvaheliselt otsustatakse. Seniks võime ju varustuseta meestele välja jagada teisi auhindu.

Seda ma kohe kindlalt ei usu, et meil võistlejate hulgaga probleeme tekib. Üldiselt see seltskond kes saalides kõvad tegijad on ju seni eemale hoidnud põhjusel et nad ei suruks IPF reeglite järgi pooltki nii palju kui saalis. Mis tähendab seda et vaevalt nad julgeksid võistlema tulla.

Ei tasu nüüd ajast ette rutata.

EJTL käib ühte jalga IPF-iga. Seal on esimesed ametlikud varustuseta võistlused 2012. Ma usun, et peale neid võistlusi antakse hinnang sellele projektile. On ta üldse jätkusuutlik ja perspektiivne...

Ja ega nad meilgi varem toimuma saa.

See muidugi ei tähenda, et erinevaid saalivõistlusi ilma varustuseta ei saaks juba sellel aastal korraldada. Neid on ikka korraldatud.

Hetkel on seis ikkagi selline, et võisteldaks varustusega ja tiitleid jagatakse välja nii nagu seda on ka varem tehtud. Ükskõik kas see meeldib kellegile või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kurb. Mina tean.

Kas sinu arvates kergemates kaaludes maailmarekordeid ei ole? Igal kaaluklassil on oma maailmarekord.

Härra endatituleeritud Eesti parim suruja ei puudutanud rinda üheski katses, mille ta üles on saanud. Ainsas katses, kus ta rinda puudutas, jäi ta ka alla. Pärast selliseid katseid siis öeldakse tänapäeval "sain 335kg trennis üles"?

Mina ei hakka detailide üle eriti vaidlema. Niipalju, kui tean, siis uus särk mille Timo muretses on nii jäik, et ei lase kergemate raskustega kangil rinnale vajudagi. Timo on Maailmameister ning usun, et see on piisavalt kõva tulemus.

Enamik eesti poisse ei julge selliseid raskuseid isegi mitte proovida.

Ise tahaks ka millalgi jõutõstmist proovida. Seni olen vaheldumisi kulturismi ning jõutõstjate moodi treeninud. Kuna kulturismis on igasugu nüansse väga palju ning üleüldse Eesti kulturism on paras nali siis väga nagu selles võistlema hetkel ei kutsu. Kui nüüd uus NAC liiga valmis saab korralikult siis on mõeldav.

Eesti kohalikel jõutõstmis võistlustel võiks aga ju käia. :)

Kuna meil see jube mõttetu liigadega ajukepp kogu aeg siis peaks särgiga vist harjutama kui RAW võistlusi veel pole. Profi käe all peaks särgiga 100kg+ juurde saama. Siis võiks juba Leesmanniga võistelda. :D - samas ega vist enne paari aastat harjutamist mingeid erilisi tulemusi loota pole.

Ühesõnaga asju mille üle arutleda ja vaielda on terve hunnik. Seega hoiab teemal silma peal. Arutelu pole kunagi liiga palju. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimesed ei tasu karta arutelu. Ei pea ju solvama kedagi. Mida rohkem asjadest rääkida seda vähem tekib kaheti mõistmist.

Täpselt. Mida rohkem juttu seda rohkem ka lootust, et nii mõnigi saab midagi uut teada. :)

Üksmeelt ei leita paljudes asjades avatavasti mitte kunagi. Kuid vähemalt saavad kõik osapooled tulevikus öelda, et on mõlema suunaga kursis ning jagavad matsu lahti. Mitte nii, et aru ei saa ning ei plaanigi aru saada - lihtsalt ajame jonni. :)

@Mark - seda ma kuulsin jah Rene käest, et IPF särgiga 100kg juurde saada on pea-aegu, et võimatu ülesanne. On siis toetus mida särk pakub, niivõrdpalju väiksem või mis?

Muide, kes tahab veidi näpunäiteid maailmameistrilt siis palun väga. :D

- Eesti keeles

- Soome ja vene keeles Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Archangel: Majuri võistleb teises liigas, kus on teised reeglid, teised särgid ja teised toidulisandid. Seda ei tasu IPF-ga võrrelda. Nende liigas võivad jah särgid 100+ kilo anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt. Mida rohkem juttu seda rohkem ka lootust, et nii mõnigi saab midagi uut teada. :)

Üksmeelt ei leita paljudes asjades avatavasti mitte kunagi. Kuid vähemalt saavad kõik osapooled tulevikus öelda, et on mõlema suunaga kursis ning jagavad matsu lahti. Mitte nii, et aru ei saa ning ei plaanigi aru saada - lihtsalt ajame jonni. :)

@Mark - seda ma kuulsin jah Rene käest, et IPF särgiga 100kg juurde saada on pea-aegu, et võimatu ülesanne. On siis toetus mida särk pakub, niivõrdpalju väiksem või mis?

Muide, kes tahab veidi näpunäiteid maailmameistrilt siis palun väga. :D

- Eesti keeles

- Soome ja vene keeles

Parimatel on õnnestunud vist ca 50-60kg juurde meelirada, endal jäi see sinna 30-40kg vahele. Põhiline takistus on see, et särgiga surumise treeningud on spetsiifikalt nii erinevad võrreldes raw maksimumi omadega, mistõttu arendades edasi tulemust särgiga, ei pruugi raw-tulemus sisuliselt muutudagi. Jämedat võrdlust tuues, muutus minul 10kg-se särgiga tulemuse parandamise kohta varustuseta tulemus ca 5kg. Sõltub puhtalt treeningmetoodikast, kuna särgi maksi tõstmiskes ei ole vaja raw raskusi seerites nii üles, ega kordusi alla tuua. Piltlikult öeldes, kui särgiga surud 200kg, siis trennis ilma särgita üle 150kg ei lähe, ehkki võib-olla isiklik jääb sinna 170kg kanti. See oli muidugi väga meelevaldne näide, nii et palume siit kolmandatel isikutel mitte midagi ega kedagi konkreetselt iseloomustavat välja lugeda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahakski näha suuri jurakaid, kelle välimuses kajastuks ka nende looma jõud, mitte aga looma jõuga pekinägusi.

enda välimus võiks ikka natuke huvitada

Kuule villu, kas sul raske paksu-poisi lapsepõlv olnud, et su pidev jutt paksuks olemise teemal?

Tõsi, et jõutõstjad ei kuluta nii palju aega oma välimuse imetlemisele kui kulturistid ja ühtlasi ei ole nartsiss lemmik lill. Aga hakata rääkima jõutõstmise juures välimusest, no anna olla. Eitedega võid ööklubis sellest rääkida kui ilus sa oled.

Sinu mõistes on ka ilusaid jõutõstjaid, näiteks perekond kuusnõmmed, üks neist ( Aimar ) sai lausa kulla sügisel fitnessis. Raigo, kes jäi 2010 napilt ilma wilksi absoluudi esikohast, võiks iga kell minna fitnessis lavale. Poisid on lihtsalt aastaringselt mega kuivad, head geenid ütleks. Nii et paluks tolerantsi paksude suhtes, muidu võib Siim veel solvuda, kaalust alla võtta ja jääb nüüd kevadel 400 kükkimata :)

Omast kogemusest (ma ka paks ja kole poiss 105kg, 174 cm juures, aga käe ümbermõõt 48cm :) ) ütleks nii, et kui hoida kaalu, kaloraaz päev lõpuks null või kerge miinus, siis tsükli lõpus ei ole kõige säravam tulemus. Hoides end kerges plussis, siis on hoopis teine rida. Kaalu langetada võib ainult põhjaladumise ajal, siis kui kordused kõrged ja teed kergeid raskusi. Kui silbaum võttis 10 kg juurde ja tulemus jäi samaks, siis midagi tegid valesti. Ja kuule, kui sa uuesti 10 kg allavõtsid, siis palju rinnalt kilosid kadus :D

Muudetud kasutaja tarmop poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei saa päris öelda et Majuri eesti parim suruja , eks siin erinevad liigad ja erinevad särgid.eesti parim WPC liiga suruja pigem.Minu silmis ikka kõige tugevam mees see kellel kõige kõvemad tulemused ilma igasuguse varustuseta.Saa nüüd aru kumb see siis tugevam on kui kodanik tzaby surub varsti särgiga rohkem kui Poljakov aga ilma särgita surub kuskil 30kg vähem,siis minu silmis on ikka kõvem mees kes surub rohkem ilma.

Kui Poljakov jätkab oma kaalu langetamist, siis tzaby surub juba see aasta särgita rohkem. Siim surus eelmise aasta lõpus juba 195kg peale rasket rinna trenni ja tagumik maas. Eelmine nv tegi Siim 255 särgiga tulemuse juba ära, 265-l jäi parem käsi fikseerimata, kevadel lähevad asjad paika :)

See on üleskutse renksi, ära võta alla, vaid võitle edas, tiitlit vaja sul sügisel kaitsta :)

Muudetud kasutaja tarmop poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei valesti ei teinud ma midagi, sest raskemas kaalus tehtud tulemused ei ole olnud mul eesmärgiks omaette. Kui oleksin tahtnud 100kg midagi ära teha siis oleksin pidanud ennast 110 kg sööma ja siis EM või MM jaoks alla võtma.

Rinnalt surumine oli 100kg 212,5. 2009 aastal 2 kuud enne EM-i surusin 93kg juures 230kg ja 3kg hiljem ainult 220kg. Selle kirjutan viimse 2 kuu treeningu arvele kus panin paari asjaga mööda.

Sorry ma ei näe sellel nuumamisel erilist mõtet, kui see EM ja MM medaleid ei too. Asi ju selles mida suuremaks ennast sööd seda rohkem pead ka tõstma. Aga siin on piirid. Näiteks kui tahaks maailmas 100kg kehakaalu juures edukas suruja olla, siis peaksid 280-300kg suruma. Ja mida raskem oled seda rohkem pead suruma. Mis kasu saad 250kg surumisest kui oled oma suure kaalu tõttu maailmas 30 kohal. Minu jaoks see seda vaeva küll ära ei tasu. Miks teha sporti?! Et saaks kuskil pubis sõprade ees öelda, et olen kõva mees surun küll 250kg aga maailmas ma tegija pole. Kurb.

Kui silbaum võttis 10 kg juurde ja tulemus jäi samaks, siis midagi tegid valesti. Ja kuule, kui sa uuesti 10 kg allavõtsid, siis palju rinnalt kilosid kadus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei valesti ei teinud ma midagi, sest raskemas kaalus tehtud tulemused ei ole olnud mul eesmärgiks omaette. Kui oleksin tahtnud 100kg midagi ära teha siis oleksin pidanud ennast 110 kg sööma ja siis EM või MM jaoks alla võtma.

Rinnalt surumine oli 100kg 212,5. 2009 aastal 2 kuud enne EM-i surusin 93kg juures 230kg ja 3kg hiljem ainult 220kg. Selle kirjutan viimse 2 kuu treeningu arvele kus panin paari asjaga mööda.

Sorry ma ei näe sellel nuumamisel erilist mõtet, kui see EM ja MM medaleid ei too. Asi ju selles mida suuremaks ennast sööd seda rohkem pead ka tõstma. Aga siin on piirid. Näiteks kui tahaks maailmas 100kg kehakaalu juures edukas suruja olla, siis peaksid 280-300kg suruma. Ja mida raskem oled seda rohkem pead suruma. Mis kasu saad 250kg surumisest kui oled oma suure kaalu tõttu maailmas 30 kohal. Minu jaoks see seda vaeva küll ära ei tasu. Miks teha sporti?! Et saaks kuskil pubis sõprade ees öelda, et olen kõva mees surun küll 250kg aga maailmas ma tegija pole. Kurb.

Eks ta ole - oleneb mis tasemel seda võimalik teha on! Iseenesest võib ja tulebki sporti teha enda jaoks , ja kui sellest piisab "eestikatel" medali võitmiseks, siis miks mitte see ära tuua. Teisest küljest aga eesmärgid peavad olema, ja kui olud mitmed asjaolud (raha, aeg, andekus...)seda võimaldavad, siis muidugi pürgida tuleb ikka tippu. Paraku on ju statistiliselt ära tõestatav, kui suur osa sinna enam-vähem reaalselt karjääri tipuks jõuab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×