Jump to content
Alexander Andrusenko

IPF Classic Powerlifting World Cup

Recommended Posts

Kas tugined praktikale või see on lihtsalt mõte, mis tundub ehk õige olema?

Tegelen nädalast nädalasse erinevate Eesti tippsportlaste ülitäpse keha koostise (DXA) ja toitumise jälgimisega. Ja see mida julgen väita on see et tulemust mõjutab ainult rasvavaba kehamass. Mitte rasv. See kajastub edukalt ka minu rekordites, mis 90kg kaalu juures on kükis 335 ja tõmbes 347,5, samas 100kg kaalu juures kükk 335 ja tõmme 335kg.

Kui kaloraas on pidevas plussis ja kehakaal rasva arvelt tõuseb, siis areneb sportlane ka kiiremini.

Toon siis näite, et aru saadakse.

2 Samade võimetega sportlast, mõlemad kaaluvad 6 kuud enne võistlust 100kg.

Tänasest päevast hakkavad mõlemad veidi eraldi toituma.

Üks sööb päevas 5000kcal ja teine 3500kcal.

Kahe kuu möödudes on ühe sportlase kaal tõusnud 5kg, teisel on see samaks jäänud.

4 kuu möödudes kaalub üks sportlastest juba 10kg rohkem, kui teine.

Ma olen 99% kindel, et selle sama niiöelda rasva arvelt surub 10kg rasva juurde võtnud sportlane 10kg rohkem, kui samade eeldustega tema teisik, kes kaalub 10kg vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuginen enda katsetustest tulenevale teadmisele:)

Et siis, kui kehakaal tõuseb juba 5kg, siis kasvavad jõunäitajad oluliselt kiiremini, Ühtlast kaalu hoides.

Minu puhul siis, 100 ja 105kg võrdluses

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas tugined praktikale või see on lihtsalt mõte, mis tundub ehk õige olema?

Tegelen nädalast nädalasse erinevate Eesti tippsportlaste ülitäpse keha koostise (DXA) ja toitumise jälgimisega. Ja see mida julgen väita on see et tulemust mõjutab ainult rasvavaba kehamass. Mitte rasv. See kajastub edukalt ka minu rekordites, mis 90kg kaalu juures on kükis 335 ja tõmbes 347,5, samas 100kg kaalu juures kükk 335 ja tõmme 335kg.

Suurem osa jõudõstjaid võiksid siis rohkem oma toitumist jälgida, pole mõtet rõvedalt paksuks süüs. Publikul meeldiks ka rohkem ma arvan, kellele ikka paksusi meeldib vahtida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

samas pole ma siiamaani eriti toidulisandeid tarbinud ja rohkem süües ilmselgelt saavad paremini täidetud ka vajalikud toitained organismis.

Mis annavad parema taastumise, juhul, kui vähem süües kuskilt midagi vajaka jääb:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas tugined praktikale või see on lihtsalt mõte, mis tundub ehk õige olema?

Tegelen nädalast nädalasse erinevate Eesti tippsportlaste ülitäpse keha koostise (DXA) ja toitumise jälgimisega. Ja see mida julgen väita on see et tulemust mõjutab ainult rasvavaba kehamass. Mitte rasv. See kajastub edukalt ka minu rekordites, mis 90kg kaalu juures on kükis 335 ja tõmbes 347,5, samas 100kg kaalu juures kükk 335 ja tõmme 335kg.

No kaido võttis kaalus juurde ja tõusid ka jõunäitajad. 99selt 217,5, 223selt 282,5.

Ja juurde ei tulnud puhast liha, sink mis sink ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ka suht nõus selle jutuga. Palun tehke edasi oma varustusega võistlusi, andke kuuma. Loomulikult ,mulle ka meeldib vaadata kui tõstetakse 300 kilo ja rohkemgi.

Aga miks ei võiks paralleelselt olla ka varustuseta võistlusi vabariigi tasemel. Kes kardavad, et varustuseta saavad vigastada, ei pea võistlema. Selge see, et mingi tase peaks ikka olema, et ei jookseks kokku sadade kaupa võistlejaid. Palju on raua kangutajaid, kellel pole võimalik varustust soetada, proovida. Kellel pole pädevaid treenereid, nagu Silbaum mainis. Aga on väga kõvasid tegijaid, kes kindlasti sooviks ennast varustuseta proovile panna. Tuleb siin igasugu uusi alasid peale nagu athletic fitness ja kulturismis klassikaline kategooria. Tehke jõutõstmises ka midagi.

Püüan asja selgitada. Siiani ei ole olnud varustuseta ametlikke võistlusi seetõttu, et IPF-i reeglites on varustus lubatud. Varustus on reeglites kirjeldatud ja lubatud varustus on ka üles loetleud ja eraldi nimekirjas. IPF-i reeglid ei keela ka ilma varustuseta võistlemist. Iseasi kui mõttekas on see ilma võistlemine tulemuse seisukohalt. Vähemalt on antud ka võimalus neile kes ei saa endale varustuse ostu lubada.

Seega, EJTL ei ole pädev muutma IPF reegleid nii palju, et teha varustuseta võistlus s.o. keelata varustuse kasutamine. EJTL kuulub IPF-i ja peab järgima ka IPF -i reegleid.

Usun, et kindel on see, et kui IPF hakkab korraldama varustuseta võistlusi, hakkavad need toimuma ka Eestis. Kui IPF on need võistlused sanktsioneerinud, on ka reeglite muudatused vajalikud. Mürki võin võtta selle peale, et need kõvad tegijad peavad ikkagi arvestama dopingukontrollidega nendel Classic Powerliftingu võistlustel ja ka võistlusväliselt, sest selles suhtes IPF suhtumine ei muutu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust kõik varustusega surujad kiidavad heaks mõtet teha varustuseta võistlus. Aga varustuseta mehed, õigemini "niisama biitsa- ja rinnamehed" kommivad "andke kuuma" või kui mõtetud tulemused need on, saage üle juba.

Varustuseta mees on kohe rinna ja biitsa mees või. Kui mind silmas pidasid, siis ma olen osalenud varustuseta jõutõstmise võisltustel ja ka kulturismi võistlustel. Ma ei saa aru mida su probleem on.

Muudetud kasutaja rait83 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise olen kuulnud midagi sellist, et 1kg kehakaalu tõusu peaks olema 5kg baasharjutustes ;)

Kindlasti palju oleneb see inimese treenituse tasemest, ka nö. algkaalust ja tont teab millest veel. Mul isiklikult kaalu tõus/langus väga palju ei muuda asja, tundub et näiteks surumises enam-vähem 1:1, ehk siis 5 kg alla võttes surun 5 kg vähem, 5 kg juurde võttes 5 kg rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Varustuseta mees on kohe rinna ja biitsa mees või. Kui mind silmas pidasid, siis ma olen osalenud varustuseta jõutõstmise võisltustel ja ka kulturismi võistlustel. Ma ei saa aru mida su probleem on.

Vaat mida suutis nii laia ampluaaga kulturist lausest väljavõtta, suht terav pliiats või nii ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaat mida suutis nii laia ampluaaga kulturist lausest väljavõtta, suht terav pliiats või nii ;)

lugesid välja, et olen laia ampluaaga? Suht nüri pliiats.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis mina kui naisjõutõstja selle jutu peale öelda oskan?!? ;)

Mulle meeldiks see idee, kui tehtaks ka eestikaid ilma varustuseta, kuna siis on teada, et katseid hindavad adekvaatsed kohtunikud IPFi reeglite järgi ja ei puudu ka dopingukontroll. Usun, et ala muutuks ka populaarsemaks nende jaoks kes mingil põhjusel ei saa või ei taha spetsiaalset varustust kasutada.

Muudetud kasutaja LauraL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas tugined praktikale või see on lihtsalt mõte, mis tundub ehk õige olema?

Tegelen nädalast nädalasse erinevate Eesti tippsportlaste ülitäpse keha koostise (DXA) ja toitumise jälgimisega. Ja see mida julgen väita on see et tulemust mõjutab ainult rasvavaba kehamass. Mitte rasv. See kajastub edukalt ka minu rekordites, mis 90kg kaalu juures on kükis 335 ja tõmbes 347,5, samas 100kg kaalu juures kükk 335 ja tõmme 335kg.

Kaldun nõustuma Margusega, et kaalu tõstmine rasva arvelt küll midagi juurde ei anna. Samas on ainult rasva arvelt ka võimatu juurde võtta. Kindlasti moodustab 100kg mehe puhul ca 10 kg-st juurdevõtust (mis vaevalt, et koosneb vaid rasvu sisaldavatest toitainetest) mingi osa ka lihasmass, seetõttu on võimalik, et ka rekord paraneb mõnevõrra. Minu puhul näiteks aga ei mõjunud tulemustele kuidagi ka 4,5kg kehakaalu langus nädala jooksul enne võistlusi (ca 4%), kuna tulemused olid sisuliselt samad kui mitte paremad, kui viimase kuu aja jooksul nö tippvormis olles.

Margus, kas sa 100kg-na suutsid oma potensiaali ikka rakendada, et usud neid kahte tulemust 335kg juures enda tolle hetke maksimumid olevat? Lisaks peaksid siis ka võrdlema treeningtsükkleid nii -90kg ja -100kg kaalukategoorites võistlemise eel+ Kas mõnda perioodi ei jäänud näiteks tgeureid, mis võisid ettevalmistust rikkuda (vigastus, toitumine, üleväsimus...)?

Arvad, et saa neid rekordeid päris üks-ühele võrrelda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suurem osa jõudõstjaid võiksid siis rohkem oma toitumist jälgida, pole mõtet rõvedalt paksuks süüs. Publikul meeldiks ka rohkem ma arvan, kellele ikka paksusi meeldib vahtida.

Vaevalt, et võistlejaid väga huvitab, mida publik nende välimusest arvad, peaasi kui inimene ise endaga rahul on. Ilusate inimeste vaatamiseks sobiksid hästi missivõistlused või fitnessi treeningud jne. Jõutõstmine ei ole iludusvõistlus, selle eest kahjuks kohtunikelt stiilipunkte ei saa!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Püüan asja selgitada. Siiani ei ole olnud varustuseta ametlikke võistlusi seetõttu, et IPF-i reeglites on varustus lubatud. Varustus on reeglites kirjeldatud ja lubatud varustus on ka üles loetleud ja eraldi nimekirjas. IPF-i reeglid ei keela ka ilma varustuseta võistlemist. Iseasi kui mõttekas on see ilma võistlemine tulemuse seisukohalt. Vähemalt on antud ka võimalus neile kes ei saa endale varustuse ostu lubada.

Seega, EJTL ei ole pädev muutma IPF reegleid nii palju, et teha varustuseta võistlus s.o. keelata varustuse kasutamine. EJTL kuulub IPF-i ja peab järgima ka IPF -i reegleid.

Usun, et kindel on see, et kui IPF hakkab korraldama varustuseta võistlusi, hakkavad need toimuma ka Eestis. Kui IPF on need võistlused sanktsioneerinud, on ka reeglite muudatused vajalikud. Mürki võin võtta selle peale, et need kõvad tegijad peavad ikkagi arvestama dopingukontrollidega nendel Classic Powerliftingu võistlustel ja ka võistlusväliselt, sest selles suhtes IPF suhtumine ei muutu.

Tere jälle! Ma mõtlesin, et ei räägi enam sellel teemal kaasa aga üks kommentaar ajendas mind jälle sõna võtma. Miks seostatakse kõvasid tegijaid alati dopinguga? Minu arust ei saa kedagi ennem keemikuks tituleerida, kuni ta pole positiivset proovi andnud või alusetult proovi andmisest keeldunud. Ma mäletan veel hästi aegasid, kui Alex Raus väiksematel võistlustel ilma varustuseta väga häid tulemusi tegi. IPF inimesed kohe rääkisid, et mõtetu keemik ja et nende liigas poleks tal midagi teha, kuna seal dopinguproove võetakse. Paraku peavad need lõualaksutajad nüüd oma sõnu sööma ja Alexi varjus kõndima. Lihtsalt osadele ei mahu pähe, et on nendest andekamaid ja tugevamaid inimesi. Lõpetuseks tahan öelda, et enne, kui kellegi peale näpuga näitate või süüdistate dopingu kasutamises siis proovige järgi mis tunne on aastast-aastasse vaeva näha ja 5-6 korda nädalas trenni teha!!!

Muudetud kasutaja alan81 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vastupidi suuri jurakaid alati vägevam vaadata kui mineid päkapikke tõstmas

Tahakski näha suuri jurakaid, kelle välimuses kajastuks ka nende looma jõud, mitte aga looma jõuga pekinägusi.

Vaevalt, et võistlejaid väga huvitab, mida publik nende välimusest arvad, peaasi kui inimene ise endaga rahul on. Ilusate inimeste vaatamiseks sobiksid hästi missivõistlused või fitnessi treeningud jne. Jõutõstmine ei ole iludusvõistlus, selle eest kahjuks kohtunikelt stiilipunkte ei saa!

enda välimus võiks ikka natuke huvitada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti oli see minu max. Vaadates erinevate inimeste DXA-aparaadiga määratud kehakoostise ja rekordite omavahelisi seoseid. Siis selgub, et rekordid on seotud otseselt keha rasvavaba massiga. Mis minu puhul oli 100kg kehakaalu juures 79kg. Kui kaalu alla võtsin 90kg peale siis mõõtmine näitas et olin võtnud ainult rasva arvelt kehakaalu alla. Siit ka põhjus miks rekordid ei muutunud. Muutus küll oli jõutõmbe näol kuid selle kasvu panen võistlus olukorra arvele.

Margus, kas sa 100kg-na suutsid oma potensiaali ikka rakendada, et usud neid kahte tulemust 335kg juures enda tolle hetke maksimumid olevat? Lisaks peaksid siis ka võrdlema treeningtsükkleid nii -90kg ja -100kg kaalukategoorites võistlemise eel+ Kas mõnda perioodi ei jäänud näiteks tgeureid, mis võisid ettevalmistust rikkuda (vigastus, toitumine, üleväsimus...)?

Arvad, et saa neid rekordeid päris üks-ühele võrrelda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
enda välimus võiks ikka natuke huvitada

Loe siis postitus uuesti korralikut läbi..."peaasi, et inimesed ise endaga rahul on..." - see peaks andma sulle vastuse. See,mida inimesed oma välimuse koha pealt ettekavatsevad võtta, on ikka puhtalt nende endi asi, ja ega kui vaadata ei meeldi, pole kohustuslik ka käia vaatamas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti oli see minu max. Vaadates erinevate inimeste DXA-aparaadiga määratud kehakoostise ja rekordite omavahelisi seoseid. Siis selgub, et rekordid on seotud otseselt keha rasvavaba massiga. Mis minu puhul oli 100kg kehakaalu juures 79kg. Kui kaalu alla võtsin 90kg peale siis mõõtmine näitas et olin võtnud ainult rasva arvelt kehakaalu alla. Siit ka põhjus miks rekordid ei muutunud. Muutus küll oli jõutõmbe näol kuid selle kasvu panen võistlus olukorra arvele.

Väga professionaalselt suutsid kaalu langetada (ainult rasva arvelt), ilma, et jõunäitajad oleksid muutunud!

Tere jälle! Ma mõtlesin, et ei räägi enam sellel teemal kaasa aga üks kommentaar ajendas mind jälle sõna võtma. Miks seostatakse kõvasid tegijaid alati dopinguga? Minu arust ei saa kedagi ennem keemikuks tituleerida, kuni ta pole positiivset proovi andnud või alusetult proovi andmisest keeldunud. Ma mäletan veel hästi aegasid, kui Alex Raus väiksematel võistlustel ilma varustuseta väga häid tulemusi tegi. IPF inimesed kohe rääkisid, et mõtetu keemik ja et nende liigas poleks tal midagi teha, kuna seal dopinguproove võetakse. Paraku peavad need lõualaksutajad nüüd oma sõnu sööma ja Alexi varjus kõndima. Lihtsalt osadele ei mahu pähe, et on nendest andekamaid ja tugevamaid inimesi. Lõpetuseks tahan öelda, et enne, kui kellegi peale näpuga näitate või süüdistate dopingu kasutamises siis proovige järgi mis tunne on aastast-aastasse vaeva näha ja 5-6 korda nädalas trenni teha!!!

Ma ei lugenud Marko Terasmaa postitusest küll välja, et ta oleks kedagi konkreetselt süüdistanud, pigem läksid sina isiklikuks väites, et ta on kellegi peale näpuga näidanud!

Keegi ei kahtlegi, et kuskil a la Kapa-Kohila keldrisaalis tugevaid mehi olla võiks, ja jumala eest, las nad annavad endast teada, siis saaks kunagi kokku võistkonna, millega võiks ka suurtele vasrba peale astuda!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loe siis postitus uuesti korralikut läbi..."peaasi, et inimesed ise endaga rahul on..." - see peaks andma sulle vastuse. See,mida inimesed oma välimuse koha pealt ettekavatsevad võtta, on ikka puhtalt nende endi asi, ja ega kui vaadata ei meeldi, pole kohustuslik ka käia vaatamas.

Suure kõhuga meestel on see surumine kuidagi imelik ka, 10 cm alla siis tuleb juba kõht ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suure kõhuga meestel on see surumine kuidagi imelik ka, 10 cm alla siis tuleb juba kõht ette.

Kõhu peale kangi lasta ei tohi, seda reeglid keelavad. Suur kõht seda vahemaad ei vähenda.

Ja kõik jõutõstjad ei ole paksud ega suured. On ju olemas erinevad kaaluklassid, väiksemates kaaluklassides on väikeseid ja tugevaid. Kui sulle paksud ei meeldi, siis vaata väiksemaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures mul tuli väike idee. Pakkuda kõigile varustuseta meestele, naistele võistlus väljundit võiks ju Eesti meistrivõistlustel olla eraldi kategooria varustuseta võistlejate jaoks. See päästaks EJTL kulutustest.

Süsteem toimiks järgnevalt. Näiteks viimati toimunud lam. sur. mv. Pärnus oleks kõik varustuseta võistlejad osalenud tavalisele arvestusele lisaks ka varustuseta võistlejate arvestuses. Kuna esialgu on varustuseta võistlejate hulk liialt väike, siis reastatakse selles kategoorias võistlejad punktides.

Selline liitmine annab ka selle et kohtunike töö on võrdne. Ja igasugused saali umpa-umpa surujad oma põrke surumist kirja ei saaks. On ju karmid reeglid just nende kõvade meeste kõige suurem taksitus, miks nad võistlemas ei taha käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõustun, et rasvavaba keha on see mis tegusi teeb ja rasv üks ollus, millest suurt tolku pole.

Teisalt on siis ju praegu suur eelis madalarasvalistel. Tuleks siis ju enne võistlust võtta iga sportlase personaalne rasva% ja see tema kehakaalust maha lahutada. Peale võistlust selgitada võitjad wilksi punktide alusel ja rasvavabast kehamassist lähtuvalt. Loogika järgi on siis ju kõik võrdsed.

See oleks ju absurd, siis ei oleks madala rasva %-ga meestel midagi enam teha ja suured poisid võidaksid.

Vahel on nii, et teaduslikud meetodid näitavad ühte, elu aga väheke teist.

Ilmselt tuleb uurida nende kahe tulemi vahelist halli ala, kus ilmselt on ka vastused, miks on ikkagi nii aga mitte naa.

Võibolla annab kehas üleolev rasv mingitel hetkedel rohkem energiat, kui väikserasvasisaldusega tegelastel. Seda ma ei oska aga öelda, pole seadmeid selle uurimiseks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×