Jump to content
Alexander Andrusenko

IPF Classic Powerlifting World Cup

Recommended Posts

Võistlejate arvu saaks EMVl saaks üsna lihtsalt piirata - igale kaalukategooriale määrata nö. kvalifikatsiooniraskus, mis peab olema näiteks samal hooajal mõnel väiksemal ametlikul võistlusel surutud. Need raskused määrata lähetuvalt hetke tasemele, et ei juhtuks olukord, kus ainult paar meest kvalifitseerub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuni 2011 aastani kehtis EMV reegel kus osaleda said ainult sportlased kes algraskustega said kokku vähemalt 315 wilks'i punkti

Võistlejate arvu saaks EMVl saaks üsna lihtsalt piirata - igale kaalukategooriale määrata nö. kvalifikatsiooniraskus, mis peab olema näiteks samal hooajal mõnel väiksemal ametlikul võistlusel surutud. Need raskused määrata lähetuvalt hetke tasemele, et ei juhtuks olukord, kus ainult paar meest kvalifitseerub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Edu teile siis jõutõstmise propageerimisest ja lootusest järelkasvule kui piirate võistlejate arvu..

Olekski palju nõutud, et Timo oskaks teemale läheneda võistluste eelarve ja ajalimiidi seisukohalt. Ei ole võimalik Timole korraldada nädalaajalist lamades surumise festivali. Too ennast ennem maakondlikelgi välja! Järelkasvuga tegelevadki ju klubid, igapäevaselt.

Sapisele ja läbimõtlematule vahekarjatusele sapine vastus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Läänes piiratakse võistlejate arvu sellega, et iga riik saab max 9 võistlejat välja panna. Igas kaalus max 1-2, kuid kokku ei tohi võistlejate hulk 9 ületada.

Muudetud kasutaja Margus Silbaum poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Marko: kuidas osalejate arvu piirata saaks? Panna algraskustele mingid alampiirid? Minu arust viimases "IPF Agenda" dokumendis oli ettepanek panna mingid alampiirid, aga see lükati tagasi.

Tagasi lükkamise põhjuseks oli tõenäoliselt see, et siis ei saaks tulla suurvõistlustele riigid kelle tase jõutõstmises on arengu algusjärgus. See piiraks spordiala arengut ja kandepinda.

Riikidele on antud reeglites kindel sportlaste arv, mida nad saavad maksimaalselt võistlustele saata. Huvilisi IPF-s on niivõrd palju, et kõik soovijad paratamatult ei mahu võistlustele. Meil saaks anda selle max arvu klubidele. Vajadusel muidugi. Praegune on lihtsalt arutelu kuna ei ole veel reegleidki kinnitatud sellele Classic Powerliftingule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olekski palju nõutud, et Timo oskaks teemale läheneda võistluste eelarve ja ajalimiidi seisukohalt. Ei ole võimalik Timole korraldada nädalaajalist lamades surumise festivali. Too ennast ennem maakondlikelgi välja! Järelkasvuga tegelevadki ju klubid, igapäevaselt.

Sapisele ja läbimõtlematule vahekarjatusele sapine vastus.

Miks sa nii isiklikuks lähed? Miks sa arvad, et ma ei ole mõelnud selle peale, et aja ja ressursilimiit on ? Erinevalt mõnest inimesest ma kasutan kohtasi kus peaks ajud olema ning saan täiesti aru sellest. Kuid kui võistlustele tulevad igasugused limiidid peale palju Te siis uusi võistleijaid juurde saate? Vähe ma usun.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sa nii isiklikuks lähed? Miks sa arvad, et ma ei ole mõelnud selle peale, et aja ja ressursilimiit on ? Erinevalt mõnest inimesest ma kasutan kohtasi kus peaks ajud olema ning saan täiesti aru sellest. Kuid kui võistlustele tulevad igasugused limiidid peale palju Te siis uusi võistleijaid juurde saate? Vähe ma usun.

Eesti MV ei tohiks olla koht, kuhu nalja tullakse tegema, seal peaksid olema juba teatud tasemel võistlejad. Kandepinna suurendamine peaks käima läbi klubide ja vajadusel piirkonna võistluste, kus siis võisteldakse omavahel pääsemaks eestikatele.

Sama süsteem, mis igal spordialal, kus saadetakse võistlejaid MM-ile jne (ikka enne valitakse parimad madalama taseme võistlustel).

PS! Sellepärast väga muretseda ei tasu, et julmalt kohe midagi piirama peaks, sest ega neid võistlejaid nii murdu ka ei hakkaks kokku jooksma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ok, kui algraskustele mingeid piire mitte seada, siis saaks piirata veel nii, et iga klubi saab EMV-le välja panna vaid teatud arvu võistlejaid. Aga nii ei saaks piirata üksikute sportlaste arvu, kes ei võistle ühegi klubi alt (kuigi neid on niigi vähe vist).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samal põhjusel miks naistel on rasvaprotsent kõrgem. Süüakse rohkem kui vaja. Üleliigne rasv ei paranda kuidagi tulemust.

Üks veits teemast mööda küsimus?

Miks enamus mehi suure rasva protsendiga on? Kas rasvaprotsent annab kuidagi jõudu juurde või miks see kasulik on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist! Mõtlesin ka paar sõna sekka öelda! Mina isiklikult olen igasuguste trikoode ja surumissärkide kategooriline vastane. Vanasti, kui raskus käis üle jõu jäädi kangi alla. Nüüd on juba mure selles, et raskus ei taha enam alla tulla! Tänapäeval kohati lausa naljakas vaadata, kuidas mõned näevad kurja vaeva aga kang ei tule rinnale, küki puhul ei saavutata piisavat sügavust või tõmbe ajal ei saada kuidagi kangi kätte, kuna trikoo hoiab vastu. Ja pärast öeldakse, et ei saanud varustust tööle. ;) Minule isiklikult tundub see natuke totter aga see on muidugi minu subjektiivne arvamus! Varustusepooldajad võivad rääkida vigastuste vältimisest ja millest iganes aga fakt on see, et 99% nendest ei kasuta varustust mitte sellepärast, et vigastusi vältida, vaid selleks et suuremaid tulemusi teha. Mis on ka täiesti arusaadav, kuna kõik kasutavad varustust ja ilma on võimatu kokurentsi pakkuda. Mõned minu tuttavad jõutõstjad, kes uusi rekordeid teevad ütlevad, et ega jõudu pole eriti juurde tulnud - lihtsalt varustus läheb paremaks. Lihtsalt minu arust on tänapäevane jõutõstmine muutunud liiga varustusekeskseks ja kohati ei näita enam sportlaste loomulikku jõudu, vaid olulist rolli mängib - kellel varustus paremini töötab! Tooksin selle kohta ka hea näite! Mul on kaks tuttavat, kes mõlemad võistlevad IPF liigas. Trikooga on mõlemad tõmmanud täpselt 300kg. Ilma trikoota on ühe rekord max 220kg ja teine on tõmmanud 280kg. Reaalselt on teise inimese jõutõmme palju tugevam aga ühel lihtsalt annab varustus palju parema efekti. Kuigi ma ise ja paljud minu sõbrad tegelevad aktiivselt jõualadega me jõutõstmisvõistlustest osa ei võta ja vaatamas ei käi, kuna meie arust on need muutunud tänu varustusele igavaks ja ebahuvitavaks. Aga kui IPF liigas oleksid ka ilma varustuseta võistlused siis mina ja paljud teised, kes seni pole võistelnud oleksid kindlasti osavõtjad. Aga kokkuvõttes on see igaühe oma asi kas ta kasutab varustust või mitte ning millises liigas ta võistleb. Soovin kõikidele kõige paremat ja edukaid treeninguid!

Muudetud kasutaja alan81 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samal põhjusel miks naistel on rasvaprotsent kõrgem. Süüakse rohkem kui vaja. Üleliigne rasv ei paranda kuidagi tulemust.

Põhimõtteliselt ei pea siis paksuks sööma et suuri raskusi liigutada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kaloraas on pidevas plussis ja kehakaal rasva arvelt tõuseb, siis areneb sportlane ka kiiremini.

Toon siis näite, et aru saadakse.

2 Samade võimetega sportlast, mõlemad kaaluvad 6 kuud enne võistlust 100kg.

Tänasest päevast hakkavad mõlemad veidi eraldi toituma.

Üks sööb päevas 5000kcal ja teine 3500kcal.

Kahe kuu möödudes on ühe sportlase kaal tõusnud 5kg, teisel on see samaks jäänud.

4 kuu möödudes kaalub üks sportlastest juba 10kg rohkem, kui teine.

Ma olen 99% kindel, et selle sama niiöelda rasva arvelt surub 10kg rasva juurde võtnud sportlane 10kg rohkem, kui samade eeldustega tema teisik, kes kaalub 10kg vähem.

Muudetud kasutaja rennosport poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Päris nii ka ei ole. Mina... olen alla võtnud, suhteliselt palju. Ja seda kolme kuuga ja kangi raskus on ca kahekordistunud.

Siis on võimalus, et varem surusid 10-20kg ja olid just treeningutega alustanud. Teine võimalus, et oled steroide hakanud kõvasti pugima--selles ma aga kahtlen:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olin treeningutega alustanud jah, ei surunud 10-20kg ;) pigem ikka steroide muidugi.

Lihtsalt seda tahtsin öelda et... paljud inimesed arvavad et kui üle 110kg ei kaalu, siis jõutõstmisega tegeleda pole mõtet. Jõutõstja ei ole võrdusmärgiga suur suur inimene.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päeval on siin para sõda ülekäinud.

Viimastest kommidest mulle meeldib alani mõttekäik, nõus ma pole, aga suht esimene mitte lahmides avaldatud mõte.

Elerii ajab vähe segas, see et sa oled algaja, langetad kaalu, samalajal aga jõunäitajad tõusevad. Lihtsalt hetkel su lihaste jõunäitajad kasvavad kiiremini, kui sa suudad kaotada kaalu langetades

Rennosport on suht õigel teel, veidi alahindasid kaalus juurde võttu ;)

Jõutõstja ei ole tõesti VAID "suur" inimene, ka pisike 50 kilone naisterahvas võib olla. Aga mida suurem oled, seda suurem on tulemus. See ei tähenda nüüd et kõik +125kg peaksid tegema ulme tulemusi. Seepärast on ka loodud wilksi punkti süsteem, mille punktide summa põhjal saab võrrelda pisikesi suurte meestega.

Põhimõtteliselt kui võtta kaalus juurde mõistlikult, siis peaks iga kehakaalu kilogrammiga lisanduma rinnale 2,5kg.

Kui Leesmann oli 99 kg, surus 217,5kg, 110 selt juba üle 250. 123selt juba 282,5 kg. Kaalutõus 24kg toimus aasta jooksul, rinnale tuli juurde 65kg. Esimese 10 kg-ga tuli rohkem, hiljem veidi vähem, aga suht hästi tuleb seaduspärasus välja :P

Muudetud kasutaja tarmop poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist! Mõtlesin ka paar sõna sekka öelda! Mina isiklikult olen igasuguste trikoode ja surumissärkide kategooriline vastane. Vanasti, kui raskus käis üle jõu jäädi kangi alla. Nüüd on juba mure selles, et raskus ei taha enam alla tulla! Tänapäeval kohati lausa naljaks vaadata, kuidas mõned näevad kurja vaeva aga kang ei tule rinnale, küki puhul ei saavutata piisavat sügavust või tõmbe ajal ei saada kuidagi kangi kätte, kuna trikoo hoiab vastu. Ja pärast öeldakse, et ei saanud varustust tööle. ;) Minule isiklikult tundub see natuke totter aga see on muidugi minu subjektiivne arvamus! Varustusepooldajad võivad rääkida vigastuste vältimisest ja millest iganes aga fakt on see, et 99% nendest ei kasuta varustust mitte sellepärast, et vigastusi vältida, vaid selleks et suuremaid tulemusi teha. Mis on ka täiesti arusaadav, kuna kõik kasutavad varustust ja ilma on võimatu kokurentsi pakkuda. Mõned minu tuttavad jõutõstjad, kes uusi rekordeid teevad ütlevad, et ega jõudu pole eriti juurde tulnud - lihtsalt varustus läheb paremaks. Lihtsalt minu arust on tänapäevane jõutõstmine muutunud liiga varustusekeskseks ja kohati ei näita enam sportlaste loomulikku jõudu, vaid olulist rolli mängib - kellel varustus paremini töötab! Tooksin selle kohta ka hea näite! Mul on kaks tuttavat, kes mõlemad võistlevad IPF liigas. Trikooga on mõlemad tõmmanud täpselt 300kg. Ilma trikoota on ühe rekord max 220kg ja teine on tõmmanud 280kg. Reaalselt on teise inimese jõutõmme palju tugevam aga ühel lihtsalt annab varustus palju parema efekti. Kuigi ma ise ja paljud minu sõbrad tegelevad aktiivselt jõualadega me jõutõstmisvõistlustest osa ei võta ja vaatamas ei käi, kuna meie arust on need muutunud tänu varustusele igavaks ja ebahuvitavaks. Aga kui IPF liigas oleksid ka ilma varustuseta võistlused siis mina ja paljud teised kes seni pole võistelnud oleksid kindlasti osavõtjad. Aga kokkuvõttes on see igaühe oma asi kas ta kasutab varustust või mitte ning millises liigas ta võistleb. Soovin kõikidele kõige paremat ja edukaid treeninguid!

Ka suht nõus selle jutuga. Palun tehke edasi oma varustusega võistlusi, andke kuuma. Loomulikult ,mulle ka meeldib vaadata kui tõstetakse 300 kilo ja rohkemgi.

Aga miks ei võiks paralleelselt olla ka varustuseta võistlusi vabariigi tasemel. Kes kardavad, et varustuseta saavad vigastada, ei pea võistlema. Selge see, et mingi tase peaks ikka olema, et ei jookseks kokku sadade kaupa võistlejaid. Palju on raua kangutajaid, kellel pole võimalik varustust soetada, proovida. Kellel pole pädevaid treenereid, nagu Silbaum mainis. Aga on väga kõvasid tegijaid, kes kindlasti sooviks ennast varustuseta proovile panna. Tuleb siin igasugu uusi alasid peale nagu athletic fitness ja kulturismis klassikaline kategooria. Tehke jõutõstmises ka midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust kõik varustusega surujad kiidavad heaks mõtet teha varustuseta võistlus. Aga varustuseta mehed, õigemini "niisama biitsa- ja rinnamehed" kommivad "andke kuuma" või kui mõtetud tulemused need on, saage üle juba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rahu, ma lihtsalt ei nõustunud ühe kommentaatoriga, kes väitis et kui 2 meest hakkavad surumist tegema, 1 nendest võtab juurde, teise kaal jääb samaks, siis ühe tulemus paraneb, teise oma mitte:D

Arvad et ma ei näe mis raskekaalus meestel toimub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×