Jump to content
Alexander Andrusenko

IPF Classic Powerlifting World Cup

Recommended Posts

"Ma tahan saada jõutõstjaks, aga mul pole raha, et varustust hankida. Surun rinnalt 200kg, kükin 290 ja tõmban 310kg. Kõik on õige tehnikaga ja IPF määrustele vastavad, olen ka võistelnud kuid pole kordagi auhinnavääriline olnud, sest vastased on kõvasti üle minust, kuna neil on raha, et osta endale varustus. On veel vaja trenni teha, et neile vastu astuda. ;)"

(niisama näide)

Kahju sellistest talentidest.

Aga keegi võiks polli teha, siis ei oleks ka vaidlust.

Kui selliseid tulemusi varustuseta teeksid, leiaksid kindlasti kellegi, kes su üritusi tulevikus finantseeriks, sellised mehed juba niisama vedelema ei jää :P

Tegelikult eeldab taoliste numbrite tegemine, et oled alaga juba pikemalt ja väga tõsiselt tegelenud, seega vaevalt, et "roheline" ja varustuseta nonde tulemuste juures oleksid. Numbrite või õigemini siis , tasemevahe kirjeldus ei ole päris paigas. Pigem oleks harrastaja numbrid igas tõstes ca 100kg väiksemad, mis tähendab aga, et pane varustus selga või mitte, sinu poolt väljatoodud summast (200+290+310) võib mitte professionaalselt alaga tegelev inimene vaid und näha. Seega antud konteksti (tavainimese tulemuste võrdlus oma ala tegijatega) päris hästi ei istu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt, ei saa mitte vaiki olla ;).

Särgid värgid seljast ja võistlema!

Kui nüüd rääkida pealtvaatajatest, siis ikka väga paljud ei tule kohale just nendesamuste trikoode ja surumissärkide pärast (see on fakt), kuna peavad seda naljaks, mitte reaalseks jõuvõistluseks.

Kui lugeda kasvõi kommentaare internetis, siis sealgi räägitakse, et mehed aint seepärast teevad niisuguseid tulemusi, et kostüümid seljas jne jne. Ei mingit võimalust võrrelda end võistlejatega.

Ja vigastustest ma siinkohal surumise puhul küll väga ei räägiks (kui, siis natukene ja aint mõne võistleja puhul). Vigastuste jutt on otsitud vabandus särkide kasutamiseks Eesti taseme juures, aga reeglid tulevad kõrgemalt tasemelt, seega meil pole siin midagi kobiseda.

Kui aga oleks minu öelda, kas võistlused toiumuvad ilma varustuseta või varustusega, siis mina valiksin ilma varustuseta võistlemise :P .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krt, ei saa mitte vaiki olla ;).

Särgid värgid seljast ja võistlema!

Kui nüüd rääkida pealtvaatajatest, siis ikka väga paljud ei tule kohale just nendesamuste trikoode ja surumissärkide pärast (see on fakt), kuna peavad seda naljaks, mitte reaalseks jõuvõistluseks.

Kui lugeda kasvõi kommentaare internetis, siis sealgi räägitakse, et mehed aint seepärast teevad niisuguseid tulemusi, et kostüümid seljas jne jne. Ei mingit võimalust võrrelda end võistlejatega.

Ja vigastustest ma siinkohal surumise puhul küll väga ei räägiks (kui, siis natukene ja aint mõne võistleja puhul). Vigastuste jutt on otsitud vabandus särkide kasutamiseks Eesti taseme juures, aga reeglid tulevad kõrgemalt tasemelt, seega meil pole siin midagi kobiseda.

Kui aga oleks minu öelda, kas võistlused toiumuvad ilma varustuseta või varustusega, siis mina valiksin ilma varustuseta võistlemise :P .

Õige jutt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krt, ei saa mitte vaiki olla ;).

Särgid värgid seljast ja võistlema!

Kui nüüd rääkida pealtvaatajatest, siis ikka väga paljud ei tule kohale just nendesamuste trikoode ja surumissärkide pärast (see on fakt), kuna peavad seda naljaks, mitte reaalseks jõuvõistluseks.

Kui lugeda kasvõi kommentaare internetis, siis sealgi räägitakse, et mehed aint seepärast teevad niisuguseid tulemusi, et kostüümid seljas jne jne. Ei mingit võimalust võrrelda end võistlejatega.

Ja vigastustest ma siinkohal surumise puhul küll väga ei räägiks (kui, siis natukene ja aint mõne võistleja puhul). Vigastuste jutt on otsitud vabandus särkide kasutamiseks Eesti taseme juures, aga reeglid tulevad kõrgemalt tasemelt, seega meil pole siin midagi kobiseda.

Kui aga oleks minu öelda, kas võistlused toiumuvad ilma varustuseta või varustusega, siis mina valiksin ilma varustuseta võistlemise :P .

Kusjuures väga paljud valiks, ning ega see paremustabelis vähemalt kaalukategooriates väga suuri muutusi kaasa ei tooks. Igalt mehelt läheks lihtsalt 30-40kg tulemusest maha ja kõik.

Samas selle kohas pealt, et vaatajaid ei oleks, ma päris ei nõustu. Jõutõstmiste võistlustel ei ole maailmas kohapeal tavaliselt kuskil kuigi palju neid pealtvaatajaid, kes poleks võistlejate sõbrad-tuttavad-perekonnaliikmed. Seda aga, et suured raskused inimesi paeluvad, võib järeldada näiteks USA "imemeeste" Kennely ja Mendelsoni videote vaatajate arvust (sadades tuhandetes), kes suruvad seal alates 1000 naelast ülespoole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures, ma ei olegi kuulnud, et keegi ennast tavalise surumisega vigastaks. Tavaliselt ikka vigastatakse mingi spetsiifilisema surumisega - pakud, ketid, kummid, maas surumine jne. Ja selles, et särgiga on ohutum, ma natuke kahtlen. Ta küll õlga toetab - kui mul õlg valutas, siis särgiga oli vähem valus teha. Aga olen kuulnud paljude käest, et vigastatakse just särgiga - kang hakkab kõri või kõhu peale kukkuma, väänatakse käsi välja jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Surumine surumiseks, aga kes julgeb oma maksimum raskuse peale mõeldagi nt kükki tehes ilma trikoo või sidemete või rihmata?

Või siis tõmmet. Nt minupuhul- tõmbes ilma trikoota, kangil oli 40kg vähem kui trikooga olen harjunud tegema ja 10kg rohkem kui tavaline soojendusraskus enne trikoo selga tõmbamist. Minupuhul mitte üldse suur raskus siis... võtsin asendi sisse, aga sõrmed ei jõudnud kangigi puudutada, kui psüühika toimima hakkas: "mis siis saab kui ma nüüd oma seljale midagi teen". Ma oleks selle raskuse ära tõmmanud ilma varustuseta aga nüüd ma ei saagi 100% kindel olla kas ma olen selleks võimeline või mitte.

Ilmselt surumises ka, inimese psüühhika veab alt kui on suured raskused ja varustust pole ja oldakse ikka harjunud tegema varustusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen nõus sellega, et tavalisele pealtvaatajatele või lehelugejale oleks võistlus arusaadavam, kui ei oleks särke.

Kuid kui palju on täna jõutõstmise võistlustel neid pealtvaatajaid, kes oleksid segaduses või ei saaks asjast aru? Ei tea kas neid üldse on...

Kindlasti vigastab suurte raskustega surumine õlgu ja sportlaste tervis kannatab tugevalt. Võin öelda seda omast käest ja kuulen seda tagasisidet ka nii Eestist, kui ka maailmast.

Näiteks tänu surumissärgile pole mul olnud aastaid õlavigastusi. Ma pole viimasel paaril aastal ilma särgita läinud üle 220-e ja olen ennast teadlikult hoidnud.

Kui ma peaksin võistlema ilma särgita? Muudaksin oma ettevalmistust totaalselt, eriti just koormuste ja tehnika osas. Ja kui IPF teataks ükspäev, et särke enam ei lubataks, siis ma usun, et keegi meist nutma ei hakkaks. Õpiksime uuesti ümber.

Rõhutan veel, et surumissärk on midagi, mis on meile ette antud IPF-i poolt. Lubatud varustus on reeglitega kinnitatud ja paigas!

Keegi vist meist pole saali treenima tulles unistanud, et "üks päev hakkan ka mina suruma särgiga"...

Kõik me alustasime ilma särgita ja kui tulemus kasvas tahtsime proovida ka võistlustel osaleda. Aga seal oldi meil vastas särkidega. Ning olimegi dilemma ees: kas särgiga või mitte?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Surumine surumiseks, aga kes julgeb oma maksimum raskuse peale mõeldagi nt kükki tehes ilma trikoo või sidemete või rihmata?

Või siis tõmmet. Nt minupuhul- tõmbes ilma trikoota, kangil oli 40kg vähem kui trikooga olen harjunud tegema ja 10kg rohkem kui tavaline soojendusraskus enne trikoo selga tõmbamist. Minupuhul mitte üldse suur raskus siis... võtsin asendi sisse, aga sõrmed ei jõudnud kangigi puudutada, kui psüühika toimima hakkas: "mis siis saab kui ma nüüd oma seljale midagi teen". Ma oleks selle raskuse ära tõmmanud ilma varustuseta aga nüüd ma ei saagi 100% kindel olla kas ma olen selleks võimeline või mitte.

Ilmselt surumises ka, inimese psüühhika veab alt kui on suured raskused ja varustust pole ja oldakse ikka harjunud tegema varustusega.

Noh, tõmbetrikoo nüüd küll vigastuste eest ei hoia - pigem vastupidi. Tüüpiline on see, et trikooga läheb selg küüru, sest sa ei ulatu kangini nii kergelt. Kükitrikooga on enam-vähem sama lugu - see üritab muuta su küki liigutust ebaloomulikuks (mis on ka põhjus, miks algajad tihti trikooga ette kukkuvad). Kas te olete näinud kedagi, kes oleks ilma trikoota küki ajal kukkunud? Mina mitte. Aga tavalistel IPF võistlustel ei ole meie otsustada, kas me kasutame trikoosid/särke või mitte. Kui on IPF poolt ette kirjutatud, siis kasutame ja kõik - siin ei ole millegi üle vaielda.

Särgi puhul - jah, ta toetab õlga. Õigemini, ta võtab osa koormusest õlgadest ära. Minu arust aitab särk ära hoida mitte traumasid, vaid pigem õlgade ülekoormusest tingitud vigastusi. Trauma on see, et sa teed mingi vale liigutuse, mille tulemusena tekib rebestus vms. Ülekoormusesest tingitud "vigastus" on teist laadi - see tekib pikema aja jooksul siis, kui lihasesse/liigesesse kuhjub ülekoormus, millest ei suudeta taastuda.

Ma ei tunne kedagi, kes trikooga julgeks kükkida/tõmmata, kuid ilma trikoota mitte. Tavaliselt on ikka vastupidi. Ilma varustuseta kolmevõistluse puhul kardaks mina pigem põlvede pärast, kui ilma sidemeteta kükitakse. Trikoode puudmise pärast keegi vaevalt nutma hakkaks. Särgiga võib natuke teistmoodi olla küll.

Aga meil läks jutt natuke teise suunda - keegi ei ole rääkinud, et varustus keelatakse ära ja nüüd peabki võistlema ilma. Lihtsalt IPF otsustas, et tehakse võistlus ka neile, kes tahavad ilma varustuseta jõudu proovida. KUI Eestis ka selline asi kunagi toimuma peaks, siis see samuti ei tähendaks, et nüüd võib särgid ja trikood nurka visata. See tähendaks vaid seda, et oleks võimalus 1 kord aastas võistelda ilma varustuseta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte trikoo ei hoia selga, vaid mees hoiab selga. Ilma trikoota on selga sirgena hoida lihtsam. Trikoodega on võimalik teha hea tehnikaga - kes oskab ja suudab, sellel ei ole probleeme. Aga see ei tähenda, et trikoo aitab sul tehnikat säilitada. Pead ikka ise pingutama selle nimel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi, Oi, Oi nii ebakompetentset juttu trikoodest saab rääkida ainult inimene kellel kogemused puuduvad

Noh, tõmbetrikoo nüüd küll vigastuste eest ei hoia - pigem vastupidi. Tüüpiline on see, et trikooga läheb selg küüru, sest sa ei ulatu kangini nii kergelt. Kükitrikooga on enam-vähem sama lugu - see üritab muuta su küki liigutust ebaloomulikuks (mis on ka põhjus, miks algajad tihti trikooga ette kukkuvad). Kas te olete näinud kedagi, kes oleks ilma trikoota küki ajal kukkunud? Mina mitte. Aga tavalistel IPF võistlustel ei ole meie otsustada, kas me kasutame trikoosid/särke või mitte. Kui on IPF poolt ette kirjutatud, siis kasutame ja kõik - siin ei ole millegi üle vaielda.

Särgi puhul - jah, ta toetab õlga. Õigemini, ta võtab osa koormusest õlgadest ära. Minu arust aitab särk ära hoida mitte traumasid, vaid pigem õlgade ülekoormusest tingitud vigastusi. Trauma on see, et sa teed mingi vale liigutuse, mille tulemusena tekib rebestus vms. Ülekoormusesest tingitud "vigastus" on teist laadi - see tekib pikema aja jooksul siis, kui lihasesse/liigesesse kuhjub ülekoormus, millest ei suudeta taastuda.

Ma ei tunne kedagi, kes trikooga julgeks kükkida/tõmmata, kuid ilma trikoota mitte. Tavaliselt on ikka vastupidi. Ilma varustuseta kolmevõistluse puhul kardaks mina pigem põlvede pärast, kui ilma sidemeteta kükitakse. Trikoode puudmise pärast keegi vaevalt nutma hakkaks. Särgiga võib natuke teistmoodi olla küll.

Aga meil läks jutt natuke teise suunda - keegi ei ole rääkinud, et varustus keelatakse ära ja nüüd peabki võistlema ilma. Lihtsalt IPF otsustas, et tehakse võistlus ka neile, kes tahavad ilma varustuseta jõudu proovida. KUI Eestis ka selline asi kunagi toimuma peaks, siis see samuti ei tähendaks, et nüüd võib särgid ja trikood nurka visata. See tähendaks vaid seda, et oleks võimalus 1 kord aastas võistelda ilma varustuseta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trikoode abi sõltub ikka sellest kuidas need selga on pandud. Seal on palju nüansse. Trikood on võimalik sama valesti selga panna kui särki. Lisaks selle on määrav ka raskuse valik. Algajad ei tohi eufooriasse minna raskuste valikul. Kui tahetakse tehniliselt asju selgeks saada siis tuleb iga nädal kogenud treeneriga proovida varustust. Kogu test perioodi pikkus on umbes 2-3 kuud. Mitte nii, et topime vahetult enne võistlust trikoo selga. Nagu praktika näitab saabub teadmine kuidas varustus töötab alles 50 trenni järel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Trikoode abi sõltub ikka sellest kuidas need selga on pandud. Seal on palju nüansse. Trikood on võimalik sama valesti selga panna kui särki. Lisaks selle on määrav ka raskuse valik. Algajad ei tohi eufooriasse minna raskuste valikul. Kui tahetakse tehniliselt asju selgeks saada siis tuleb iga nädal kogenud treeneriga proovida varustust. Kogu test perioodi pikkus on umbes 2-3 kuud. Mitte nii, et topime vahetult enne võistlust trikoo selga. Nagu praktika näitab saabub teadmine kuidas varustus töötab alles 50 trenni järel.

Sellele ei ole keegi vastu väitnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelt ütlen ausalt meil hea võrdlus saalis, särk millega mina surun on vana inzer phenom sellel on ulmelised 3 KIHTI KANGAST!!!!! Ja särk millega Meelis Pungits surub on Metal king bencher 1 KOEDNE RIIE IPF aprover, uskuge või mitte aga selle särgi ühekordne riie on KÕVASTI TUGEVAM KUI MINU SÄRGI 3KORDNE RIIE ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd on jällegi esialgsest teemast kaugele mindud. Neid teivashüppe, vormeli ja sprinteriteemasid on olnud ennegi. Lugege ja vaielge seal!

Mina tunnetan, et ilma varustuseta alast saadakse valesti aru. See ei ole aga saa kunagi olema niinimetatud laadasurumine, et šašlõki ja õllejoomise kõrvalt käin ja proovin ka oma rammu T-särgis lamases surumises. Nii amatöörlikku suhtumist selles vastloodavas alas ei saa olema.

See saab olema ala millel on reeglid ja mille jaoks hakatakse spetsiaalselt treenima. Tekib uus harrastajate ring. Ala harrastajate ring tõenäoliselt suureneb oluliselt. Sealt ringist parimad hakkavad ka võistlustel konkureerima. Vale oleks arvata, et nüüd iga soovija hakkab EMV-l katsetamas käima oma rammu. Meistrivõistlustel osalemine peaks olema privileeg mis saab osaks parimatele. Alternatiiviks on olemas piirkondlikud võistlused mis peaksid kujunema hüppelauaks EMV-le. Siiani ei ole pidanud osavõtjate arvu piirama, aga viimastel EMV-l lamades surumises oli võistlejaid umbes 110 ringis ja peab ütlema, et see oli ka suht-koht lagi osavõtjate arvult. Kindlasti saab olema maailmaorganisatsiooni IPF reeglites ja mingi piirang osavõtjate arvult igast riigist. Usun, et ka Eestis peab alaliit selle koha pealt hakkama mõtlema. Meil on muidugi lihtsam, meil on vaja ainult IPF-s vastu võetud reeglid (osavõtjate arvu kohalt) ümber kohandada Eesti oludele vastavaks. Kuna EJTL kuuluvad klubid, mitte eraisikud, siis peaksid ala harrastajad kuuluma klubidesse ja klubidele hakkaks kehtima võistlejate arvu ülempiir. Kas piirang osutub vajalikuks, näitab aeg.

Pealtvaatajate osa jääb endiselt tasemele`a la vanaema tuleb vaatama lapselapse võistemist. Vastavalt sellele osavõtjate arvu võib see suureneda. Kuna võistleja enam abi ei vaja, siis abistajate kohalt, võib väheneda.

See postitus ei ole ametlik EJTL seisukoht vaid subjektiivne arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marko: kuidas osalejate arvu piirata saaks? Panna algraskustele mingid alampiirid? Minu arust viimases "IPF Agenda" dokumendis oli ettepanek panna mingid alampiirid, aga see lükati tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitte trikoo ei hoia selga, vaid mees hoiab selga. Ilma trikoota on selga sirgena hoida lihtsam. Trikoodega on võimalik teha hea tehnikaga - kes oskab ja suudab, sellel ei ole probleeme. Aga see ei tähenda, et trikoo aitab sul tehnikat säilitada. Pead ikka ise pingutama selle nimel.

Õigesti selga pandud trikoo tugevdab su võimet hoida selga sirgena ka raskusega mille all ta ilma varustuseta järgi annaks. Üldiselt trikooga ikka nii kergesti vigastusi ei teki, ta ei lase lihtsalt nii palju sul läbi painduda juhul muidugi, kui sul on ikka korralikult selga tõmmatud, sinu suurusele vastav trikoo, mida toetamas veel tõstevöö ja küki puhul küki särk. Sel juhul on ikka suht raske "läbi painduda".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õigesti selga pandud trikoo tugevdab su võimet hoida selga sirgena ka raskusega mille all ta ilma varustuseta järgi annaks. Üldiselt trikooga ikka nii kergesti vigastusi ei teki, ta ei lase lihtsalt nii palju sul läbi painduda juhul muidugi, kui sul on ikka korralikult selga tõmmatud, sinu suurusele vastav trikoo, mida toetamas veel tõstevöö ja küki puhul küki särk. Sel juhul on ikka suht raske "läbi painduda".

Nojah, aga enamik ei pane siis trikood õigesti selga, sest elu näitab, et väga paljudel paindub selg trikooga läbi rohkem kui ilma trikoota. Vaadake võistluskatseid - kui paljudel selg täiesti sirge on? Silbaum, Kuusnõmmed, Sagor, Galanov ja mõned üksikud veel. Ehk siis mehed, kellel on väga palju kogemusi.

Jah, kogenud sportlasi trikoo tõesti aitab, aga neid kogenud sportlasi on vähe. Ülejäänud sportlastel on minu arust see efekt pigem vastupidine - trikoo selga, selg küüru ja läheb. Eks põhjuseks on ilmselt see, et kiirustatakse - pannakse võhikule liiga tuuga trikoo ja liiga suur raskus peale. Ja kui ta ükskord kõvera seljaga tõmbama ära harjub, siis jääbki niimoodi tõmbama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelt ütlen ausalt meil hea võrdlus saalis, särk millega mina surun on vana inzer phenom sellel on ulmelised 3 KIHTI KANGAST!!!!! Ja särk millega Meelis Pungits surub on Metal king bencher 1 KOEDNE RIIE IPF aprover, uskuge või mitte aga selle särgi ühekordne riie on KÕVASTI TUGEVAM KUI MINU SÄRGI 3KORDNE RIIE ;)

Mis sellel IPF-i varustuseta võistlusega pistimist on, et 3 kordne riie sama tugev kui 1 kordne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis sellel IPF-i varustuseta võistlusega pistimist on, et 3 kordne riie sama tugev kui 1 kordne?

Tema mõte oli selles, et ei ole vahet kas on 3 kihile särk või 1. Capice ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×