Jump to content
palmiall

KANAFILEE u tund enne magamaminekut

Recommended Posts

Valgud on head enne magamaminekut kuid pigem süüa 200-300g rasvatut kodujuustu. Aeglaselt imenduvat valku ööseks ning vahetult enne magama minekut.

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kana on kindlasti raskemini seeditav kui kohupiim ja võib seetõttu ka kauem imenduda, aga kohupiim sisaldab jällegi kaseiini, mis on üks aeglaseima imendumisega valke.

Kõige üldisemas plaanis vastates: kana on hea valguallikas ja miks mitte. Liha oma raske seeditavuse tõttu kõigile enne und ei pruugi sobida.

Väga detailseks minna: ise armastan ka ikka kohupiima/kodujuustu selle sama vana hea aeglase imendumise tõttu. :huh: Olen lisanud ka linaseemneõli, sest rasvane toit seedub teatavasti veelgi aeglasemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii et kokkuvõtvalt:

kui sulle kanafilee enne magamajäämist mingeid unega seotud raskusi ei valmista, võid hea meelega seda süüa. Kui aga valmistab, või tahad vaheldust, võta kodujuustu/kohupiima, millele on nt õli/pähkleid juurde lisatud, sest rasv aeglustab veelgi imendumist öö jooksul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks on oluline enne magamaminekut aeglaselt seeditavaid valke süüa? Kas inimese keha on nii nõrk, et kaotab olulise osa lihasest öö (magamise) jooksul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks on oluline enne magamaminekut aeglaselt seeditavaid valke süüa? Kas inimese keha on nii nõrk, et kaotab olulise osa lihasest öö (magamise) jooksul?

Sest peamine lihaste ehitus toimub just öösel magades. Keha puhkab, taastub.

Süües aeglaseid valke enne magamaminekut on kindel, et terve öö on pidev juurdevool valke lihastesse. Nii olen mina aru saanud.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks on oluline enne magamaminekut aeglaselt seeditavaid valke süüa? Kas inimese keha on nii nõrk, et kaotab olulise osa lihasest öö (magamise) jooksul?

Minu puhul on selline valik vältimatu, kuna mul on soovimatu ülekaal kerge tulema, siis süües nt mingeid kiireid süsikaid, on mul öösel selline nälg, et roni või mööda seina üles, no ja siis annan ma kindlasti isule järgi ja kui viimati (u 4 aastat tagasi) niiviisi toimetasin, siis lõpetasin 120kg lauspekki ja ei mingit vormi. Loomulikult ei teadnud ma tol ajal toitumisest eriti midagi, peale selle, et kõht tuli täis süüa, valimata vahendeid :huh:

Mina lihasekasvataja ei ole aga on ka minu arust mõistlik süüa eelpoolkõnelejate poolt mainitud toiduaineid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sest peamine lihaste ehitus toimub just öösel magades. Keha puhkab, taastub.

Süües aeglaseid valke enne magamaminekut on kindel, et terve öö on pidev juurdevool valke lihastesse. Nii olen mina aru saanud.

Alan Aragon: "According to the protein stat hypothesis, there's a membrane-bound sensor that detects relative changes in amino acid concentrations rather than absolute changes. In other words muscle protein synthesis potentially can be optimized by a series of spikes and dips in AA levels rather than constant streams. Notice I used the word "potentially", because in reality, I still don't think it makes a gnat's assworth of difference which prebed protein you choose as long as you hit your total protein target for the day. There's a substantial amount of research in support of that statement, by the way. I don't spout off hot air because I like to hear myself talk."

Mind just huvitabki

1) kas on vaja pidevat aminohapete juurdevoolu,

2) kas oled sina või keegi teine katsetades täheldanud paremaid tulemusi siis, kui sööd just enne magama minekut aeglaseid valke võrreldes tulemustega, mida saad, kui sööd mitmed tunnid enne magama minekut oma viimased toidud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No esiteks kui sööd mitmed tunnid enne magamaminekut siis läheb enamikel inimestel ikka kõht vahepeal öösel tühjaks. Kui inimene vähegi korralikult päeval on trenni teinud siis enamasti läheb.

Mis tulemustesse puutub siis ma ei usu, et ükski tavatreenija saab mingi kindlusega öelda, et justnimelt enne magamaminekut aeglaste valkude söömine on tema vormi üheski suunas parandanud.

Selliseid muutusi täheldavad enamasti ainult profid.

Minu teada soovitavad pea-aegu eranditult kõik treenerid enne magamaminekut süüa aeglaseid valke ja süsivesikuid ning mõõdukalt ka rasvu.

Pole küll nagu kuulnud, et keegi soovitaks süüa mitu tundi enne magamaminekut ning veel kiireid valke, süskareid.

Loogika ju ütleb, et kõik, mis kiiresti imendub peab ka kuhugi minema. Kui keha aga rasket tööd ei tee, siis pole ka neil toitainetel ju kuhugile vaja kiiresti joosta. Keha lükkab enamiku tagavaraks ning kogu moos.

Kui aga aeglaseid tarbida siis keha kasutab öösel taastudes neid ajapikku kuidas vaja ning on väiksem tõenäosus, et neid rasvana ladestuvad.

Nii olen mina aru saanud. Eks profid ja treenerid võtku ka sõna, kel omad kogemused. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alan Aragon: "According to the protein stat hypothesis, there's a membrane-bound sensor that detects relative changes in amino acid concentrations rather than absolute changes. In other words muscle protein synthesis potentially can be optimized by a series of spikes and dips in AA levels rather than constant streams. Notice I used the word "potentially", because in reality, I still don't think it makes a gnat's assworth of difference which prebed protein you choose as long as you hit your total protein target for the day. There's a substantial amount of research in support of that statement, by the way. I don't spout off hot air because I like to hear myself talk."

Mind just huvitabki

1) kas on vaja pidevat aminohapete juurdevoolu,

Aminohapete piikimine on jutuks teemas "puuviljade söömisest," nimetaks teema ümber aga modereerimine ei tööta.

http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=32152

EDIT: hakkas tööleˇx2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×