Jump to content
kaisa12

Kaalu kaotamine

Recommended Posts

Tere olen 20 aastane naine ja üritan kaalu kaodata, aga küsimused on söömise kohta. Trenni teen 3x nädalas(2x aeroobset ja 1xlihastreeningut). Kas hommikul peaksin putru sööma(mida ma praegu teengi), söön 1x päevas kindlasti sooja toitu ning tarbin ka puuvilju. Aga mida ma peaksin peale treeningut sööma, kui see lõppeb mingi 8 ajal? Kas jogurtit, kohupiima, banaani või muid puuvilju?

Aitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere olen 20 aastane naine ja üritan kaalu kaodata, aga küsimused on söömise kohta. Trenni teen 3x nädalas(2x aeroobset ja 1xlihastreeningut). Kas hommikul peaksin putru sööma(mida ma praegu teengi), söön 1x päevas kindlasti sooja toitu ning tarbin ka puuvilju. Aga mida ma peaksin peale treeningut sööma, kui see lõppeb mingi 8 ajal? Kas jogurtit, kohupiima, banaani või muid puuvilju?

Aitäh.

http://www.fitness.ee/artiklid/toitumine

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, kasutan siis teemat ära, ning postitan ka oma loo siia. Võib-olla on see tüüpiline pubekaneiu mure, kuid mu keha pärsib mu enesekindlust ja see on varsti juba talumatu.

beforefd.jpg

Vihkan oma reisi, sest need on nii suured ning lisaks jälestan oma lihaseid, mis on nii ebanormaalselt suured. Mehised, ma ütleks.

Olen üles märkinud ka oma toitumist ning postitan siia oma kahe päeva menüü:

1) Hommik: puder marjadega, tassitäis rohelist teed

Vahepala koolis: 4 porgandit

Lõuna: Riis kanaga

Õhtu: 2 Tassitäit keefiri

2) Hommik: Smuuti(250 g maitsestamata jogurtit + 1 banaan + 1,5 peotäit vaarikaid) + 50 g Nestle fitness hommikusöögihelbeid piimaga.

Vahepala koolis: 3 porgandit

Lõuna: Küpsetatud kanafilee (150 g) kausitäie kodujuustu-kurgi-kapsa salatiga

Õhtu: Kodujuust (200 g) ja pool pomelot.

On see üldse võimalik, et ma saan omale kunagi sellise keha või võib see ainult unelmaks jääda?

body01c.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgu, kui silm ei näe seda, siis ei näe. Kui see n-ö lihasemure kõrvale jätta, siis mis mu toitumisest arvata? Käin hetkel 2 korda nädalas trennis + 1 või 2 korda ujumas. Kevadel kavatsen hakata jooksmas käima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On see üldse võimalik, et ma saan omale kunagi sellise keha või võib see ainult unelmaks jääda?

Jah ja ei. Sa ei kirjuta, kui palju end liigutad. Kui su päevaplaanis ei ole regulaarseid raskeid treeninguid, on vastus sõltumata toitumisest - ei.

Löö oma kalorid ise kokku, vt. toitumispäevik www.fitness.ee.

Seejärel jalad selga ja iga päev trenni, nii et veri ninast väljas. Pildil oleval naisel on rasvaprotsent ca 12-15%, heade geneetiliste eelduste puhul võib isegi olla vaevu-vaevu füüsiliselt tervisliku piiri peal. Või siis fitnessist võistluste eel.

Trennis tõmbad oma lihased trimmi ja kulutad lisaks kaloreid, et vähegi toitumine tasakaalus hoida versus äärmine nälg.

Sel juhul on vastus - jah. Kuid mõni aasta läheb aega, et tulemus oleks lähedane sellele, mis on pildil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et selliseid reielihaseid saada, pead sa palju palju palju rohkem sööma hakkama ja veidi rohkem trenni tegema. Igatahes, praegune menüü-sa küll võtad sellega ilmselt üsna palju alla, mingi piirini. Ja enamus mis sa alla võtad on lihase arvelt. Lihastes mehine keha sul küll pole, kaugeltki mitte...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahe on võib-olla selles, et temal on lihas ilusasti doonuses, aga minul on mingi polster igalpool peal. Veebruarist hakkan lisatrennis käima: ehk siis tantsimas 3 korda nädalas (2 kord 1 tund ning 1 kord kaks tundi). Lisaks üks kord nädalas ujumas. Õhtuti teen 100 kõhulihast ning venitan vähemalt viis minutit lihaseid, et arendada panduvust ning et saaks säärelihase pikemaks. Ausõna, kõik ütlevad, et need on mul hiiglaslikud.

Igatahes kasutasin siis kaloriarvutit siin ja tegin omale homse päevamenüü:

Hommikusöök :

täisterakaerahelbed (100 g):

- Kaloreid 345 Kcal, Rasva 6 g, Valku 15 g, Süsivesikuid 67 g, Kiudaineid 14 g - kustuta

piim 1,5 % (250 g):

- Kaloreid 120 Kcal, Rasva 2.5 g, Valku 7.5 g, Süsivesikuid 12.5 g, Kiudaineid 0 g - kustuta

mustsõstar (40 g):

- Kaloreid 23.6 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0.4 g, Süsivesikuid 4.8 g, Kiudaineid 2 g - kustuta

Vahepala:

tatar (75 g):

- Kaloreid 264 Kcal, Rasva 1.5 g, Valku 8.25 g, Süsivesikuid 54 g, Kiudaineid 0 g

Lõunasöök:

kodujuust 4 % (200 g):

- Kaloreid 220 Kcal, Rasva 8 g, Valku 32 g, Süsivesikuid 4 g, Kiudaineid 0 g

+ rohelist salatit

Vahepala

porgand (60 g):

- Kaloreid 21 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0.6 g, Süsivesikuid 4.2 g, Kiudaineid 1.2 g

Õhtusöök

kanafilee (200 g):

- Kaloreid 230 Kcal, Rasva 2 g, Valku 48 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

Kaloreid: 1223.6 Kcal

Rasva: 20 g.

Valku: 111.75 g.

Süsivesikuid: 146.5 g.

Kiudaineid: 17.2 g.

Lisaks tahtsin küsida, et kas kõik jahutooted on kaalulangetamise ajal kindel ei- nii leib kui ka sepik?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere olen 20 aastane naine ja üritan kaalu kaodata, aga küsimused on söömise kohta. Trenni teen 3x nädalas(2x aeroobset ja 1xlihastreeningut). Kas hommikul peaksin putru sööma(mida ma praegu teengi), söön 1x päevas kindlasti sooja toitu ning tarbin ka puuvilju. Aga mida ma peaksin peale treeningut sööma, kui see lõppeb mingi 8 ajal? Kas jogurtit, kohupiima, banaani või muid puuvilju?

Aitäh.

Peale treeningut söö mõlemaid - nii valku kui ka süsivesikuid e. võid süüa kõiki enda poolt nim. asju.

Valgud lähevad lihaskoe asendamiseks ja süsivesikud lihastes ja maksa glükogeenivarude taastamiseks. Kaalu kaotus sõltub muidugi kogustest - kui sööd rohkem kui kulutasid, siis kaal ei vähene. Kui jätad söömata, siis kaotad ka lihast ja kuigi kehakaal väheneb, väljanägemine ei parane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul on veel palju õppida. Kõik mis teed on suht vale. Ainuke hea asi on jooksmine, kuid ainult sellega suurt ei muuda.

Söö päevas 5-7 korda. Kiirendad ainevahetust, samuti välistad nälja tekkimise kuna toidukordade vahepealne aeg on lühike. Lihased taastuvad kiiremini ning sul on energiat rohkem. Igasugu isud (maguseisu nt.) vähenevad kui keha on kogu aeg rikkalikult õigete ainetega varustatud.

Veel mõned asjad:

*Ära karda rasvu. Rasva põletad ainult rasvu süües, kuna nii toimides annad kehale märku, et ei ole vaja uusi rasvu salvestada kuna juurdevool on niivõrd suur. Kuna keha tunneb, et nälgimise ohtu ei ole - põletab ta rasvu hoopis effektiivsemalt. Rasvad hoiavad töökorras sinu hormoonsüsteemi. Liiga vähe rasvu ning kõik hakkav valesti minema. Naistel jäävad "päevad" ära jne.

*Valgud on su sõbrad. Söö neid palju. Valgud on su lihaste peamine ehitusmaterjal. Ilma nendeta su lihased närbuvad. Igasugune trenn on pea kasutu kui valke ei söö. Lihased lihtsalt ei taastu ning teed endale trenniga hoopis kahju. Seega söö palju ka valke.

*Rasvapõletuseks on kõige parem lahendus kaloreid vähendada süsivesikute arvelt. Need on keha esmased valikud energia tootmiseks. Vähendades nende osakaalu sunnid oma keha põletama energia saamiseks rasvu.

Ehk siis - toitu regulaarsemalt! Ei ole ühtegi põhjust seda mitte teha. Kui puudub otsene nälg siis söö sellegi poolest. Aeglane ainevahetus soodustab pigem kehakaalu tõstmist kui selle vähendamist. Kui käid tööl või koolis siis tee endale kodus söök valmis ja võta kaasa. Kooli/töö toidud pole tavaliselt sobivad vormi parandavale inimesele.

Peale kella 18-t söö julgelt. Söö ka ca. 1h enne magamaminekut. Nii naljakas kui see ka ei tundu siis kaalukaotus (ja just rasvade arvelt) toimub ikka kõige lihtsamalt siis kui sööd rohkelt. Kehale peab teada andma, et toiduvarusid on külluses ning lattu (keha rasvarakkudesse) midagi hoiule panna ei ole vaja.

Samuti ära muutu peast ogaraks ning uskuma sellesse, et kaalunumber on kõige tähtsam asi maailmas. See on loll komme, mida naised endale külge poogivad. See on LOLLUS... kaal ei ole mingi vormi näitaja. Võid kaaluda 10kg vähem ning näha 10x hullem välja. Samas kui võid kaaluda ka 10kg rohkem ning näha välja suurepärane.

Sinu BAV (baasainevahetus - mida su keha vajab, et elus püsida) on kuskil 1500kcal. Veel 500kcal kulutad sa ära toidu seedimiste ning kerge trenniga.

Arvan, et see on ka hea baas kust alustada. Kuskil 2000-2200kcal on see mille suunas peaksi esialgu vaatama. Kui kaal alguses tõuseb ära ehmu. See on ainult loomulik. Su keha on harjunud ebaregulaarsete toidukordadega ning seetõttu kipub kõike mida sööd rasvaks ladestuma... kuna ei tea millal uuesti toitu antakse. Mõne aja pärast harjub su keha uue süsteemiga ära ning siis võid hakata tasapisi kaloreid vähendama.

Esialgu võid proovida midagi taolist päevas tarbida:

Rasvu - 100g (9kcal igas grammis rasvas = 900kcal)

Valke - 125g (4kcal igas grammis = 500g)

Süsivesikuid - 150g (4kcal igas grammis = 600kcal)

Ära nüüd arva, et toiduained ise ei loe senikaua kuni kalorid õiged on. Valkude jaoks söö liha/kala/kohupiima/kodujuustu/juustu. Kanaliha, sealiha, loomaliha, lõhe jne. Sealihast saab omakorda veel korralikult rasvu. Kohupiimast vali madala süsivesikute sisaldusega variante. Maitseks lisa juurde värseid marju või hapukoort.

Puuviljad on hea lisa mistahes toidukorrale. Eriti siis kui toidukord kipub muidu kasinaks jääma. Samas ainult puuviljadest jääb ka väheks. Proovi ja uuri, mis toitained sulle sobivad ja mugav süüa on.

Süsivesikuid saad piisavalt ainuüksi mahlast. Pakk mahla päevas katab juba süsivesikute vajaduse ära. Seega toidukordadele, mis on valgu ja rasvarohkem võid alati alla loputada klaasi mahlaga. Igasugu müslisid ja helbeid väga süüa ei soovita kuna annavad peamiselt ainult süsivesikuid.

Hommikusöögiks tee endale omletti näiteks 3-4-st munast - lisa juurde juustu ja kõrvale veidi mahla. Vabalt võid kasvõi peekonit omleti sisse segada. Ei tasu muidugi hulluks minna. Kui lisad palju juustu ja peekonit siis võid munakoguse väiksema hoida.

Ja nii see toitumine vaikselt läheb.

Enne jooksu (sinu puhul trenni) kuskil 30-60min joo klaas mahla. Annab energiat eesoleva pingutuse jaoks. Ideaalis oleks hea peale trenni juua väikene valgujook mahlaga, kuid see läheb lisandite valdkonda ning sinna sa vist esialgu veel minna ei taha. Hiljemalt 1h-1,5h peale trenni söö korralik söök, mis sisaldaks kindlasti valke ja süsivesikuid. Keha on peale trenni energiavaene ning trennis lõhutud lihased vajavad kosutust ja parandusi.

Samuti soovitan soojalt kodus ka jõutrenni teha. Või veelgi parem - jõusaali astuda. Kuid ka kodus saab edukalt teha kui ainult tahtejõudu on. Varustust pole vaja, kuigi ideaalne oleks paar hantlit.

Oma keharaskusega saad kõikidele lihastele mingil määral koormust anda ning see on ka võti - koos toitumise parandamisega - hea vormi jaoks.

Lihased põletavad isegi vabas olekus energiat ning suurema lihasmassiga keha on ilus ja toonuses. Kaovad ära igasugu valud, mis võivad trenniga mittetegelevat inimest tihti külastada. Lihased hoiavad su keha tervena.

Unusta järjekordne naiste LOLLUS, et lihased on vastikud ja koledad. Õpi selgeks fakt, et kuskil muskliajakirjades nähtud naiskulturistide lihaseid ei saavuta mitte ükski naine ilma aastakümnete jõusaalis rassimiste ning metsikute steroidide kasutamisega. Isegi aastaid korralikku trenni tehes on naisel väga raske endale märkimisväärseid lihaseid saavutada.

Pealegi on lihased seksikad ning ma ei ole veel näinud meest, kes sooviks endale lodevat naist... nagu mingi kalts.

Rohkem nagu ei oskagi midagi öelda. Teema on nii pikk ja lai, et seda ei räägi ära ei ühe päeva ega ka ühe nädalaga. Soovitan lugeda niipalju kui võimalik ning mitte alla anda. Elus ei tule midagi lihtsalt ja see kehtib ka vormi puhul. Samas ei ole tegemist raketiteadusega ning ainuüksi baasteadmisi omades on võimalik vormi tunduvalt parandada.

Postituse autor: Archangel.

Kohustusliku lugemist: Effective & Permanent Fat Loss Symposium: 1.osa, 2.osa ja 3.osa.

Ja veel üks

mis demonstreerib täpselt kuidas naissoost isikud peaksid treenima - täpselt nagu mehed. Ja mehelikust välimusest on asi väga kaugel. Muudetud kasutaja jõuents poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikusöök on minu arvates kalorsuse, valgu, rasva, kohapealt ideaalilähedane. Süsivesikuid pisut liiga palju ja mis on, on see, et piim ei mõju kaalu langusele soosivalt. Miks, ei oska öelda, aga nii ta on. Samuti võid sa süüa hommikul kaerahelbeid mõne jogurtiga või täisteraleiba juustuga.

Päeva toidu kohapealt, ära karda rasvu, täpselt nagu öeldud on. Oma päevase rasvakoguse võid sa julgelt kahekordistada, jälgides seejuures loomsete ja taimsete rasvade tasakaalu. Eriti hea loomne rasv on kalaõli (omega-3 rasvhapped), taimsetest pähklid.

Peale vähese rasva on sinu päevane toitainesisaldus üsna hästi. Veel paremini oleks siis, kui jagaksid selle päevas 6ks või 7meks toidukorraks.

Endiselt olen seisukohal et sul pole hiiglaslikud reied. Kui sul poleks rasva seal peal, siis oleks su jalad vägagi väikesed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ja mis on, on see, et piim ei mõju kaalu langusele soosivalt. Miks, ei oska öelda, aga nii ta on.

Päeva toidu kohapealt, ära karda rasvu, täpselt nagu öeldud on. Oma päevase rasvakoguse võid sa julgelt kahekordistada.

Endiselt olen seisukohal et sul pole hiiglaslikud reied. Kui sul poleks rasva seal peal, siis oleks su jalad vägagi väikesed.

Minu teada on piim dieedi jaoks väga hea.

Rasvakoguse ma vähemalt kolmekordistaks.

Ja need reied mulle meeldivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täitsa ilusad reied ja keha - ei saagi üldse aru, mis teema-algatajat nii väga häiris.

Panin just tähele, et see pikk jutt, mis Jõuentsi poolt kopeeritud oli on minu kätetöö. Nõksa vana jutt, mõned asjad vajaksid kergelt korrigeerimist (Mahla ei tasuks siiski niipalju sisse endale kallata. Hommikusöögi kõrvale on klaasike täiesti ok ning ka sheigi sisse võib seda nõksa ju panna süsivesikute jaoks - kuid üldiselt on seal siiski väga palju suhkruid ja teinekord igasugu keemiat).

Aga Piima koha pealt ei oskagi nagu midagi öelda. Ei ole küll kuulnud, et see dieeti segaks. Mul üks koks päevas piimaga ning enne magamaminekut keefir menüüs.

Hmmm. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas siis on õige, kui eesmärk on kaalu rasva arvelt langetada: kas süüa rasva või mitte? Siin öeldakse, et rasvade söömist peab vähendama ja menüüsse võib jätta vaid head rasvad nagu pähklid jne: http://www.fitness.ee/artikkel/829/rasvad-...2-reeglit-osa-i

Kas siis koor, piim, või on halvad rasvad? Kui need on puhtad, ilma taimsete õlideta, ei tohiks need olla ju halvad. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas siis on õige, kui eesmärk on kaalu rasva arvelt langetada: kas süüa rasva või mitte? Siin öeldakse, et rasvade söömist peab vähendama ja menüüsse võib jätta vaid head rasvad nagu pähklid jne: http://www.fitness.ee/artikkel/829/rasvad-...2-reeglit-osa-i

Kas siis koor, piim, või on halvad rasvad? Kui need on puhtad, ilma taimsete õlideta, ei tohiks need olla ju halvad. :D

Tsitaat; Rasva puhul, limiteeri see 20. 30. % kogu päevasest kaloraa¸ist. Täiesti normaalne kogus.

Koor, piim, või pole halvad rasvad, küll aga on piimal omad konksud tarbimises.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas siis on õige, kui eesmärk on kaalu rasva arvelt langetada: kas süüa rasva või mitte? Siin öeldakse, et rasvade söömist peab vähendama ja menüüsse võib jätta vaid head rasvad nagu pähklid jne: http://www.fitness.ee/artikkel/829/rasvad-...2-reeglit-osa-i

Kas siis koor, piim, või on halvad rasvad? Kui need on puhtad, ilma taimsete õlideta, ei tohiks need olla ju halvad. :D

Lööklause "rasvade söömist peab vähendama" all peavad toitumisspetsialistid silmas peamiselt 1) keskmiselt sööb inimene rasvu rohkem kui vaja 2) süüakse liiga palju küllastunud rasvu. Oma toitumist vähegi jälgival inimesel on reeglina aga vajaliku rasvakoguse kokku saamisega tõsiseid raskusi. Rasvade välja jätmisel dieedist on väga halvad tagajärjed nii nagu ükskõik millise toitainerühma välja jätmisel. Rasvad osalevad vitamiinide ainevahetuses, rakuseinte ehitamisel ja uuendamisel. Eriti oluline on just alla võtmise ajal rasvade olemasolu naha seisukohalt, et see oleks terve ja saaks kokku tõmbuda. Lisaks osalevad rasvad naistel aktiivselt hormoonsüsteemi töös. Meestel aga on teatud hulk just küllastunud rasvhappeid ja kolesterooli vajalik testosterooni tootmiseks. Rusikareegel - sinu päevane rasvade miinimum grammides on sinu kehakaal kilodes. See kehtib normaalse kehakaalu juures. Ehk kui kaalud 60kg, siis peaksid päevas sööma 60g rasvu, neist 1/3 küllastunud, 1/3 monoküllastamata, 1/3 polüküllastamata.

Ainult pähklite söömisega ei tohi kindlasti oma rasvatarvet katta. kui oled sealt oma rasvanormi kätte saanud, võid kindel olla, et nende kõrge kalorsuse tõttu ei mahu su menüüsse enam piisavalt teisi asju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

keegi oskab öelda kuidas kookosrasv ja oliivi õli 'extra virgin olive oil' praadmise käigus muutub? Kusagilt on meelde jäänud, et praadimisel muutub rasv mitte just kõigeparemaks?!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
keegi oskab öelda kuidas kookosrasv ja oliivi õli 'extra virgin olive oil' praadmise käigus muutub? Kusagilt on meelde jäänud, et praadimisel muutub rasv mitte just kõigeparemaks?!?

minuteada on kookosrsv praadimiseks üks primaid valikid, samas kui extra virgin oliiviõli sobib pigem slatisse jne, kuumutamisel ta muutub rämpsuks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
keegi oskab öelda kuidas kookosrasv ja oliivi õli 'extra virgin olive oil' praadmise käigus muutub? Kusagilt on meelde jäänud, et praadimisel muutub rasv mitte just kõigeparemaks?!?

Sõltuvalt nn. suitsemispunktist ehk temperatuurist lagunevad erinevad õlid erineval temperatuuril glütserooliks ja vabadeks rasvhapeteks. Sealt edasi teisteks jääkaineteks. Õlist kaovad vitamiinid ja see laguneb toiteväärtuse kaotanud aineteks. Extra virgin õlil on see punkt 190, kookosõlil veel madalam, 177. Seega, enne kui kartuli saad pruuniks, on õli seal lagunenud. Muide, üks kõrgema suitsemispunktiga loomne rasv on hanerasv. Gurmaanide seas tuntud kui parim praadimisrasv.

http://en.wikipedia.org/wiki/Smoke_point

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sõltuvalt nn. suitsemispunktist ehk temperatuurist lagunevad erinevad õlid erineval temperatuuril glütserooliks ja vabadeks rasvhapeteks. Sealt edasi teisteks jääkaineteks. Õlist kaovad vitamiinid ja see laguneb toiteväärtuse kaotanud aineteks. Extra virgin õlil on see punkt 190, kookosõlil veel madalam, 177. Seega, enne kui kartuli saad pruuniks, on õli seal lagunenud. Muide, üks kõrgema suitsemispunktiga loomne rasv on hanerasv. Gurmaanide seas tuntud kui parim praadimisrasv.

http://en.wikipedia.org/wiki/Smoke_point

Ma hiljuti seda teemat uurisin siis jäi mulje , et asi polegi niiväga selles suitsemispunktis kuivõrd selles , kui kiiresti ja kuidas õli reageerib suitsemispunkti saavutamisel . Kookosõli on selles suhtes väidetavalt väga stabiilne ja ei teki seal niipalju "kahjulikke ühendeid" kui oliivõlis , eriti veel külmpressitud oliivõlis...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh rasvade asjus vastamast! Nüüd sain paremini süsteemile pihta. Olen umbes nädal aega rohkem rasvu tarbinud ja nahk on tunduvalt pehmem, ei ole enam nii kuiv nagu vanasti ning enesetunne on hea. Püüan siis erinevaid häid rasvu tarbida. Üritan õpetada oma aju mitte kommidest vaid heast rasvast energiat saama. :D On kahetsusväärne, et inimesed (sh ka mina enne) rasvu kardavad! :D Kas rasvaprotsendi alandamiseks oleks omega 3 kalaõli kohustuslik komponent? Ma kusagilt siit lugesin, et ilma pole mõtet isegi üritada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×