Jump to content
Jõukahoolik

Kõrge vererõhk

Recommended Posts

Artishokk, spargel, brokkoli, seller, võilill, küüslauk, viinamari, porrulauk, aedsalat, kaer, rasvane kala, oliivid ja oliiviõli, sibul, granaatõun, kaaliumirikkad köögiviljad, rukis, päevalilleseemned, tomat.

Rohkem täisteratooteid, pähkleid, seemneid. Võta kaalust alla.

Jäta ära nisu ja piimatooted.

Hmm... pole nagu eriti võtta kuskilt alla 190 cm pikk 95-96 kg.

Sojapiim on ka kahjulik?

Kõigepealt peaks välja selgitama kõrge vererõhu põhjused ja mitte ainult tagajärgedega võitlema, vaid ikka alustaks põhjustest. Kõrge vererõhk ei ole iseseisev haigus. Peaks uurima neerude tööd.

Mul on see pärilikkusest ilmselt kõige rohkem. Teised tegurid mis seda põhjustavad on nagu mul korras. (Ei joo, ei suitseta, teen trenni)

Käisin arstide juures, süda oli korras, aint kolesterool oli kõrge, selle ajasin söögiga paika tagasi.

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm... pole nagu eriti võtta kuskilt alla 190 cm pikk 95-96 kg.

Sojapiim on ka kahjulik?

Soja on kahtlane värk... Pigem igasugused mandlipiimad ja muud pähklipiimad. Suhkur jäta ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soja on kahtlane värk... Pigem igasugused mandlipiimad ja muud pähklipiimad. Suhkur jäta ära.

[/quote

Olen kuulnud ja et suhkur on väga halb, aga millega seda kõige paremini asendada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kuulnud ja et suhkur on väga halb, aga millega seda kõige paremini asendada?

Milleks peab suhkrut asendama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kuulnud ja et suhkur on väga halb, aga millega seda kõige paremini asendada?

Milleks peab suhkrut asendama?

No ilmselt on palju juttu olnud, et töödeldud suhkur on kahjulik, äkki sellepärast`?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kuulnud ja et suhkur on väga halb, aga millega seda kõige paremini asendada?

Milleks peab suhkrut asendama?

Jah.

Pigem võiks oma maitsemeeli arendada.

No ilmselt on palju juttu olnud, et töödeldud suhkur on kahjulik, äkki sellepärast`?

Töödeldud või mitte töödeldud, kama kaks. ...ka mesi paiskab meie tasakaalu sassi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ilmselt on palju juttu olnud, et töödeldud suhkur on kahjulik, äkki sellepärast`?

Minu mõte oli, et suhkrut ei pea üldse lusikaga sööma, teda leidub niigi varjatult igas võimalikus ja võimatus kohas.

Mida vähem, seda parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu mõte oli, et suhkrut ei pea üldse lusikaga sööma, teda leidub niigi varjatult igas võimalikus ja võimatus kohas.

Mida vähem, seda parem.

Jah, kahjuks nii see on, et teda vältida on vist peaaegu võimatu, kuid vähendada saab teda kindlasti paljude asjade arvelt.

Trenn võib nii vererõhku tõsta kui langetada. Milline su trenn välja näeb?

Minu trenn näeb välja nii et, 4-5 korda käin jõusaalis ja 2 korda korvpallis, puhkepäevi nädalas on 2.

Algul mõtlesin et korvpall võib aidata aeroobse asemel, aga ilmselt eksisin, kuna see

on ka vist pigem ikka vererõhku tõstev?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu trenn näeb välja nii et, 4-5 korda käin jõusaalis ja 2 korda korvpallis, puhkepäevi nädalas on 2.

Algul mõtlesin et korvpall võib aidata aeroobse asemel, aga ilmselt eksisin, kuna see

on ka vist pigem ikka vererõhku tõstev?

Pigem jah.

Üritaks korralikku aeroobset lisada. Arvan et minimaalselt 2x nädalas.

Olen ka ise nii kõrgenenud vererõhust lahti saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pigem jah.

Üritaks korralikku aeroobset lisada. Arvan et minimaalselt 2x nädalas.

Olen ka ise nii kõrgenenud vererõhust lahti saanud.

Siin lugesin ja mõned rääksid et tegid 1,5 h nädalas ja see aitas ka neid.

Aga mõtlen, et kas see 1,5 h on ära jaotatud nt. pool tundi 3 korda nädalas

või peaks selle ikka kõik korraga ära tegema?

Kuidas sa ise tegid täpsemalt? Kui küsida tohib millest sul tingitud oli see kõrge rõhk?

Suured tänud vastamast!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siin lugesin ja mõned rääksid et tegid 1,5 h nädalas ja see aitas ka neid.

Aga mõtlen, et kas see 1,5 h on ära jaotatud nt. pool tundi 3 korda nädalas

või peaks selle ikka kõik korraga ära tegema?

Kuidas sa ise tegid täpsemalt? Kui küsida tohib millest sul tingitud oli see kõrge rõhk?

Suured tänud vastamast!

Kindlasti soovitan alguses pigem poole tunni kaupa teha. Soovitaksin kasutada pulsikella või joosta pigem veidi aeglasemalt. Ma ei tea su taset, aga väga tihti kiputakse alguses ennast kinni jooksma.

Mina sain sellest ausalt-öeldes sõjaväes lahti. Arvan ka, et pärilik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rotter - kas mitte kõrgvererõhutõbi ei ole selline haigus mille põhjuseid siiani ei teata? Ilmselgelt on haigusi, millega kaasas käib kõrgenenud vererõhk, kuid väga tihti on nii, et kõrge vererõhk on ka neil, keda mitte ükski "lihtsalt" tuvastatav haigus ei vaeva.

Endal samuti see probleem.

Kindlasti aitab regulaarne trenni tegemine, soola väljajätmine, samuti igasuguste keemiliste jookide mitte joomine - a'la Coca jne.

Toidulisanditest soovitaks Kalaõli võtta iga päev tavapärastest suuremates kogustes ning Aroonia tablette. Endal võtsid need meetodid väga lühikese ajaga ca. 20-30 punkti ülemisest rõhust maha. (oli ca. 150-160, langes 130 kanti, mis on juba tunduvalt parem - enne taheti lausa haiglasse pista mu vererõhuga)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rotter - kas mitte kõrgvererõhutõbi ei ole selline haigus mille põhjuseid siiani ei teata? Ilmselgelt on haigusi, millega kaasas käib kõrgenenud vererõhk, kuid väga tihti on nii, et kõrge vererõhk on ka neil, keda mitte ükski "lihtsalt" tuvastatav haigus ei vaeva.

Endal samuti see probleem.

Kindlasti aitab regulaarne trenni tegemine, soola väljajätmine, samuti igasuguste keemiliste jookide mitte joomine - a'la Coca jne.

Toidulisanditest soovitaks Kalaõli võtta iga päev tavapärastest suuremates kogustes ning Aroonia tablette. Endal võtsid need meetodid väga lühikese ajaga ca. 20-30 punkti ülemisest rõhust maha. (oli ca. 150-160, langes 130 kanti, mis on juba tunduvalt parem - enne taheti lausa haiglasse pista mu vererõhuga)

Arooniaga tulebki nüüd meelde, et mul tuttav kunagi ei saanud süüa neid et pidi vererõhu nii madalaks tal viima, et paha hakkab. Mul ongi praegu juba isegi langenud 150-160 peale ning alumine on suht korras enne oli see ka kõrge, vb on see isegi nüüd liiga madal, kuid ei tea millest see tingitud on.

Tänan abi eest!

Kindlasti soovitan alguses pigem poole tunni kaupa teha. Soovitaksin kasutada pulsikella või joosta pigem veidi aeglasemalt. Ma ei tea su taset, aga väga tihti kiputakse alguses ennast kinni jooksma.

Mina sain sellest ausalt-öeldes sõjaväes lahti. Arvan ka, et pärilik.

Ma arvan, et tunnike ujumist korraga on ka sobilik?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arooniaga tulebki nüüd meelde, et mul tuttav kunagi ei saanud süüa neid et pidi vererõhu nii madalaks tal viima, et paha hakkab. Mul ongi praegu juba isegi langenud 150-160 peale ning alumine on suht korras enne oli see ka kõrge, vb on see isegi nüüd liiga madal, kuid ei tea millest see tingitud on.

Tänan abi eest!

Ma arvan, et tunnike ujumist korraga on ka sobilik?

Kui sa suudad nii madala pulsiga ujuda

Ma näiteks ei suuda

Peaasi et ilusti ära taastud ja ega hea aeroobne ei jookse kunagi mööda külgi alla

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa suudad nii madala pulsiga ujuda

Ma näiteks ei suuda

Peaasi et ilusti ära taastud ja ega hea aeroobne ei jookse kunagi mööda külgi alla

Samas jah, madala pulsi hoidmisega läheb raskeks. Aga noh kasulik ujuda ikka jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Artishokk, spargel, brokkoli, seller, võilill, küüslauk, viinamari, porrulauk, aedsalat, kaer, rasvane kala, oliivid ja oliiviõli, sibul, granaatõun, kaaliumirikkad köögiviljad, rukis, päevalilleseemned, tomat.

Rohkem täisteratooteid, pähkleid, seemneid. Võta kaalust alla.

Jäta ära nisu ja piimatooted.

Kas mitte aroonia marjal ei olnud hea omadus vererõhku alandada? Või on midagi valesti meelde jäänud :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samas jah, madala pulsi hoidmisega läheb raskeks. Aga noh kasulik ujuda ikka jah.

Sellepärast rõhutasingi enne, et hea aeroobne. Õige tempo jne.

Kui metoodiliselt õigesti ei tee, ei pruugi vererõhuprobleemide puhul aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellepärast rõhutasingi enne, et hea aeroobne. Õige tempo jne.

Kui metoodiliselt õigesti ei tee, ei pruugi vererõhuprobleemide puhul aidata.

Kui sa ütlesid, et said sellest sõjaväes lahti, kas siis seal oli aega pulsile ja õigele metoodikale tähelepanu pöörata? Selles mõttes, et kui soovitad joosta madala pulsiga ja suht aeglaselt järelikult või vastavalt treenitusele, siis kas sõjaväes oli tõesti aeglane tempo ??? Või missugune see õige metoodika mulle oleks?

Tänud ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa ütlesid, et said sellest sõjaväes lahti, kas siis seal oli aega pulsile ja õigele metoodikale tähelepanu pöörata? Selles mõttes, et kui soovitad joosta madala pulsiga ja suht aeglaselt järelikult või vastavalt treenitusele, siis kas sõjaväes oli tõesti aeglane tempo ??? Või missugune see õige metoodika mulle oleks?

Tänud ette!

Sõjaväes polnud tõesti aega sellele tähelepanu pöörata ja ausalt öeldes sel hetkel ma isegi ei teadnud sellest midagi. Küll aga oli palju pikki rännakuid, mis on kiirkõnni moodi, mis ongi praktiliselt sama, mis aeroobne madalal intensiivsusel.

Alguses oli järgi mõeldes koormuse tõus tõesti liiga suur. Tagantjärgi spordifüsioloogiat lugedes oleks ise soovitanud asju teisiti teha.

Seetõttu tahangi propageerida asja õigesti tegemist. Sõjaväekoormusega võib olla alguses 50/50, kas keha harjub ära või ei, ja läheb hullemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

D-vitamiin 2000 IU päevas suurendas uuringus päris hästi veresoonte elastsust ja parandas vererõhuprobleeme.

Nycomedi Apoviti tilgad lastele on normaalse hinnaga allikas. Ise jõin hakatuseks ühe purgi kohe ära - 30000 IU võrdub umbes suvepäevaga rannas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aroonia poolt võin subjektiivselt kaasa rääkida. Ei olnud sellest mõjust teadlik enne ja sõin peaaegu terve purgi kuivatatud arooniaid (100 g), õhtul käisin saunas ja olin lava peal pikali, kui püsti tõusin, siis oleks peaaegu pildi taskusse pannud. Varem sellist asja samade temperatuuride ja muu juures pole olnud. Hiljem oli, et ahhaaa... arooniad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×