Jump to content
Jõukahoolik

Kõrge vererõhk

Recommended Posts

Endal kimbutab jälle vererõhk kallal, kui teha üsna väikeste raskustega siis vererõhk normis, kuid mingit koormust mai tunne et saaksin. Tegin niimoodi 3 kuud aga siis hakkasin tõstma koormust.

Aeroobset saab trennipäeval tehtud kuni 10-25minutit (soojendusega) ja vabadel päevadel saab rahulikult kõnnitud.

183cm, 69kg. Soola tarbimist piiranud, rohkem kakaod ja juurvilju hakanud sööma. Päevas saab 2 kohupiima söödud ja 200 g kodujuustu + liha jms, selle kõrvale süsivesikud ehk kartul, kaerahelbepuder, riis, tatar.

140/ 78 - Pulss on tavaliselt olnud normis 60-68

Huvitav, millest võib see tulla.. koormustestil 210w 3ndal minutil oli vererõhk 206/58 / 173 pulss

Saan tuua välja varasema 2011 lõpu koormustesti tulemuse 210w, teisel minutil jõudsin ainult 30 sek sõita 194/40 / 181 pulss

Eks peab sammuma jälle arstide poole.

Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koormustestil siis ei osatud öelda midagi, mis võib olla?

Ei osatud. Soovitasid rohkem aeroobset teha, koormust natuke maha võtta. Seda ma tegingi, aga samas ma ei näinud üldse tulemusi. Käisin suviti rohkem jooksmas, 25-30 min saalis aga saaliväliselt jooksin 45-60min pulsil 140-150.

Ütlesid et tuleksin järgmine aasta jälle koormustestile, eks siis näeb kuidas pulss ja vererõhk muutunud.

Vanust juba 20

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas taastumine oli koormustestil ?
Tablette ei kirjutatud välja ?

Mul on samad kogemused ja pool aastat tagasi öeldi, et on vasaku vatsakese suurenemine. Kirjutati välja tabletid ja olen teinud mõõdukalt trenni(aeroobset). Pulsi tõus ja taastumine oli viimasel koormustestil märgatavalt paranenud. Vererõhu tõus oli aga samuti ikka natukene kõrge. Ei teagi, kuidas seda veel saaks alla. Rahulolekus probleeme pole..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas taastumine oli koormustestil ?

Tablette ei kirjutatud välja ?

Mul on samad kogemused ja pool aastat tagasi öeldi, et on vasaku vatsakese suurenemine. Kirjutati välja tabletid ja olen teinud mõõdukalt trenni(aeroobset). Pulsi tõus ja taastumine oli viimasel koormustestil märgatavalt paranenud. Vererõhu tõus oli aga samuti ikka natukene kõrge. Ei teagi, kuidas seda veel saaks alla. Rahulolekus probleeme pole..

Taastumine koormustestil oli halb. Mitte kõige parem aga läks aega küll jah.

Tablettidest ei olnud üldse juttugi, samas kõik peale taastuvuse oli hea. Koormustaluvus on mul tavaliselt kogu aeg hea olnud (võin vast ennast isegi ribadeks pingutada). Tahaks teada kuhu peaks pöörduma, tahaks vatsakese kohta rohkem infot ka ehk on mul ka midagi tekkinud... Rahulolekus on mul 120-140 vererõhk.

Mõned uuringud näitavad, et 500 mg C vitamiini päevas vähendab vererõhku:

http://ajcn.nutrition.org/content/95/5/1079

Üritan proovida, mul juhuslikult olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu koormustest 30 okt. oli kõndimine, mitte rattasõit. 9 minutit kestis, viimased 2 minutit jooksin. Pulss oli testi lõpus 164. Taastumisel oli viiendal minutil pulss 95. Juulis tegin koormustesti, oli pulss 174 7-ndal minutil juba ja 5 minutit pärast testi oli pulss 115. Praegu söön pool tabletti nebileti iga hommik. Natuke üle kuu aja söönud.
Testi tulemuseks oli 230W, 15 MET (oleks vabalt jõudnud veel joosta, aga ilmselt arstid kartsid, et vererõhk läheb liiga kõrgeks ja katkestasid).
Juulis oli 220W ja 13,4 MET.

Eile jooksin 2h20min 17 km, keskmine pulss 120 ja max pulss 136.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu koormustest 30 okt. oli kõndimine, mitte rattasõit. 9 minutit kestis, viimased 2 minutit jooksin. Pulss oli testi lõpus 164. Taastumisel oli viiendal minutil pulss 95. Juulis tegin koormustesti, oli pulss 174 7-ndal minutil juba ja 5 minutit pärast testi oli pulss 115. Praegu söön pool tabletti nebileti iga hommik. Natuke üle kuu aja söönud.

Testi tulemuseks oli 230W, 15 MET (oleks vabalt jõudnud veel joosta, aga ilmselt arstid kartsid, et vererõhk läheb liiga kõrgeks ja katkestasid).

Juulis oli 220W ja 13,4 MET.

Eile jooksin 2h20min 17 km, keskmine pulss 120 ja max pulss 136.

Tundub päris hea aeg isegi. Ehk minu koormustestil olevad arstid ehk nii pädevad polnud et uurida miks mul vererõhk niimoodi ülesse läheb.

.

Mul taastumise poolelt nii palju, et 5ndal minutil oli pulss 104 kuid vererõhk 140/68. Kui palju oli sul vererõhk?

8ndal minutil mõõdeti uuesti (ainult vererõhku siis oli 122/60)

Max pulsiks sain 9ndal minutil 173 kuid vererõhk oli 206/58 - EKG kohta nii palju ,et repolarisatsioon normis (86% max PS)

Ehk räägid kas muutsid oma elustiili kuidagi pärast tablettide ravi ka? Millest hoidusid? Jooksmisel läheb mul pulss küll kiiremal tempol 140-155.

Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5ndal minutil oli vererõhk 150/70 umbes. Kõik oleneb sellest, kui palju oled liigutanud enne koormustesti. Kui tuled nö. otse voodist ja lihased kanged jne, siis läheb vererõhk väga kõrgeks. Käisin ~2 kuud tagasi ka koormustestil, seal oli koormusel max vererõhk üldse 180/60, aga umbes 2-3 tundi enne testi kõndisin umbes 2 km. Ilmselt see mõjus siis nii palju. Kindlasti mõjub ka mõtlemine ja närvid. Mul läheb arsti juures ka tavaliselt rõhk üles, kuigi seekord oli enne testi 125/60.

Rohkem olen aeroobset trenni teinud, muud ei ole midagi. Enne augustit ei käinud otseselt jooksmas vist 3-4 aastat. Nüüd paari paari kuuga tuleb ~300km kokku.
Nädalalõpus pannakse 24 tunniks mõõtja peale ja siis konsultatsioon, ehk oskavad öelda siis täpsemalt, mida ja kuidas teha, et seis paremaks läheks.
Ise arvan seda, et kõige mõistlikum oleks käia veel hiljem spordiarsti juures, ilmselt on nemad rohkem kokku puutunud selliste asjadega ja soovitavad, millise treeninguga jätkata, et seisud paremaks läheksid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5ndal minutil oli vererõhk 150/70 umbes. Kõik oleneb sellest, kui palju oled liigutanud enne koormustesti. Kui tuled nö. otse voodist ja lihased kanged jne, siis läheb vererõhk väga kõrgeks. Käisin ~2 kuud tagasi ka koormustestil, seal oli koormusel max vererõhk üldse 180/60, aga umbes 2-3 tundi enne testi kõndisin umbes 2 km. Ilmselt see mõjus siis nii palju. Kindlasti mõjub ka mõtlemine ja närvid. Mul läheb arsti juures ka tavaliselt rõhk üles, kuigi seekord oli enne testi 125/60.

Rohkem olen aeroobset trenni teinud, muud ei ole midagi. Enne augustit ei käinud otseselt jooksmas vist 3-4 aastat. Nüüd paari paari kuuga tuleb ~300km kokku.

Nädalalõpus pannakse 24 tunniks mõõtja peale ja siis konsultatsioon, ehk oskavad öelda siis täpsemalt, mida ja kuidas teha, et seis paremaks läheks.

Ise arvan seda, et kõige mõistlikum oleks käia veel hiljem spordiarsti juures, ilmselt on nemad rohkem kokku puutunud selliste asjadega ja soovitavad, millise treeninguga jätkata, et seisud paremaks läheksid.

Enne testi kõndisin samuti 2km, närv oli muidugi sees, kuna sa ei tea millised tulemused võivad olla. Enne testi mul oli isegi 130, aga ka pulss oli kõrge. Tavaliselt treeningutel ikka 90-110 esialgu muidugi..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×