Jump to content
Jõukahoolik

Kõrge vererõhk

Recommended Posts

Mõõdukas aeroobne oleks kindlasti pluss. Kui pekki veidi üle-aru on siis kindlasti aitaks ka selle vähendamine, eks iga kilo aitab. Toitumine on muidugi suur faktor. Ca. 20-30% inimestel on soola-tundlikkus, mis võib vererõhku tugevalt mõjutada. Ei pea muidugi maitsetut toitu sööma vaid pigem soovitaksin tõsta menüüs Kaaliumi osakaalu, kasvõi lisandite näol, samuti Magneesiumi.

Abiks võivad olla ka mõned spetsiifilised toidulisandid. Mul oli edu Aroonia marjadega. Apteegis peaksid müügil olema tabletid.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõusaali teen 4x nädalas. (kava jaotatud neljaks). Kas ühe aeroobse (nt jooksu/rattasõidu) juurdepanek oleks hea idee või tuleks ka vähendada üleüldist koormust.

Üks võimalustest oleks käia aeroobikas (nt intervall toning).

Ühe aeroobse lisamisega ei võida sa midagi, arenguks miinimum on ikkagi 2, 1 loetakse säilitavaks.

Üks võimalus oleks kindlasti ka aeroobika, aga point ongi selles, et kui selle nimetuses on sees intervall, siis kuiväga aeroobne see ikkagi on, ja see koormus, mis seal mõne jaoks on aeroobne, võib sinu jaoks juba ammu anaeroobne olla. Eriti siis suured kehva aer. põhjaga mehed vs kleenukesed aastaid aeroobset teinud naised.

Mõtlemisainet.

Üldiselt aeroobsele aitaks ka kaasa pikkade seeriate tsüklite (ise tegin kuni 40 kordust, ja tulemus oli 3 nädalaga märgatav) tegemine ja ringtreeningu tüüpi treening.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobne ei pea tingimata olema jooksmine või rattasõit või mõni klassikaline "hüppamine", nagu mehed seda nimetavad. Võib vabalt olla ka lihasvastupidavustreening, kus kaalud väikesed, kuid korduste arvud suured. Teeb ära väga hea töö vererõhu kallal ja ei traumeeri sellise kaalu juures jalgu. Mine külasta paar korda nädalas mõnda BodyPump trenni või midagi sarnast. Ei takista ka vihm, jää ja pimedus. Paari aasta pärast võiks tuntav muutus näha olla.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõõdukas aeroobne oleks kindlasti pluss. Kui pekki veidi üle-aru on siis kindlasti aitaks ka selle vähendamine, eks iga kilo aitab. Toitumine on muidugi suur faktor. Ca. 20-30% inimestel on soola-tundlikkus, mis võib vererõhku tugevalt mõjutada. Ei pea muidugi maitsetut toitu sööma vaid pigem soovitaksin tõsta menüüs Kaaliumi osakaalu, kasvõi lisandite näol, samuti Magneesiumi.

Abiks võivad olla ka mõned spetsiifilised toidulisandid. Mul oli edu Aroonia marjadega. Apteegis peaksid müügil olema tabletid.

Võin oma praktika alusel lisada, et Vemma tõmbab mõnuga vererõhu alla, kellel see kõrge on. Ja võib suht lühikese ajaga. Seda vaja eriti jälgida, kui võetakse vererõhu alandajaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt aeroobsele aitaks ka kaasa pikkade seeriate tsüklite (ise tegin kuni 40 kordust, ja tulemus oli 3 nädalaga märgatav) tegemine ja ringtreeningu tüüpi treening.

Aeroobne ei pea tingimata olema jooksmine või rattasõit või mõni klassikaline "hüppamine", nagu mehed seda nimetavad. Võib vabalt olla ka lihasvastupidavustreening, kus kaalud väikesed, kuid korduste arvud suured.

+ 1.

Mul polnud aeroobset vormi ollagi, kui Silbaum mu vastupidavustsüklile pani. Augusti algusest kuni siiani vehin suuri korduseid. Ja aeroobne vorm on uskumatult paranenud. Jaksan juba üle tunni aja järjest joosta aeglase tempoga, minu kohta väga hea. Ja järjest paremaks läheb :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mäletan, et väiksest peast kui südamega oli teisi probleeme topiti mulle sellist asja nagu Panalgin sisse. peaks olema täitsa retseptiravim? On teda mõtet süüa? peaks andma päevase mg ja K vajaduse kätte?

Kui jah siis kui regulaarselt? tablett päevas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma ei eksi, siis see peaks tegelikult olema "Panangin" ning seda on isegi käsimüügist saada.

Magneesiumi ja kaaliumi koguse kehas peaks see jah ära normaliseerima, aga kui kaua seda tarbida, seda ma öelda ei oska, sest see on juba individuaalne.

Muidu tarvitatakse seda kuuridena kuskil ~2 kuud tarbid, 3 tabletti päevas ja pärast seda pead pausi. Kui siiski on kehas nimetatud ainete puudus, siis pärast pausi alustad uue kuuriga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile käisin doonoriverd andmas. Kõndisin rahulikult Foorumi keskusse, jalutasin ruumides ringi. St. ei lebanud kuskil. Istudes mõõdeti pulss 44, vererõhk 65/110. Küsiti, kas olen jooksja vä.

Ei ole, kuid olengi teinud nüüd viimased 5 aastat nii jõusaali, lihasvastupidavust (BodyPump), kuid ilmselt põhilise panuse on andnud 3 viimast aastat BodyCombatit.

5 a tagasi dokumenteeritult koormustesti tehes pulss istudes 77, vererõhk 90/145. Tablette ei ole võtnud ja Vemmat ei tarbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu tarvitatakse seda kuuridena kuskil ~2 kuud tarbid, 3 tabletti päevas ja pärast seda pead pausi. Kui siiski on kehas nimetatud ainete puudus, siis pärast pausi alustad uue kuuriga.

Minul spordiarst ka määras selle mulle, et lihaste olukorda parandada, tegin 2 kuulise kuuri. Vererõhk on alati ok. Tegu käsimüügiravimiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on küsimus vererõhu kohta. Olen pea 20-aastane 71kg/184 cm pikk.

Muret on tekitanud, et mu vererõhk on 130-140, vahepeal oli 1-2 nädalat 140-160 - mis võis olla ülekoormusest.

Tegelesin hobikorras küll jõusaaliga aga nüüdsest pole teinud 1.5kuud, kuna arvasin ,et see võib põhjustada. Varem oli vererõhk 110-125 (ülemine).

- Hetkel olen hakanud tegema aeroobset (Jooks & ratas)

Mida teha ,et saada vererõhk madalamaks?

Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Missugused venitused ,millistes kogustes kakaod, tumedaid marju.

Sellerit lihtsalt tükeldada toidu sisse, see sobiks vast ?

Arginiini saab piimatoodetest, lihast jne, mida ma tarbin üsna palju.

Tauriin?

D-Vitamiin - Enamus apteekvitamiinide IU on üsn amadal 'ca 400 vast

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Missugused venitused

Tavalised

,millistes kogustes kakaod, tumedaid marju.

Vastavalt vajadusele, rahakotile, kõhu mahtuvusele, isule jne.

Sellerit lihtsalt tükeldada toidu sisse, see sobiks vast ?

Arvatavasti.

Arginiini saab piimatoodetest, lihast jne, mida ma tarbin üsna palju.

Tauriin?

Õhust ja armastusest saab kindlasti ka aga need ei lähe arvesse, rohkem on vaja.

D-Vitamiin - Enamus apteekvitamiinide IU on üsn amadal 'ca 400 vast

On jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vererõhk on puhkeolekus korras, 120-130/50-70. Koormusega aga tõuseb kiiresti. 130se pulsiga oli koormustestil rõhk 170 ja järjest kõrgemaks läks. Arstid määrasid tabletid aga ma ei tahaks üldse võtta neid. Kas aeroobse treeninguga on võimalik olukorda parandada?

Pikkus 184, kaal 85. Närvisüsteem on ka selline,et kerge ärritusega kohe rõhk tõuseb.

Viimased kuu aega olen teinud palju aeroobset ning pulss on paremaks läinud. Alguses pidi 80% ajast kõndima,et hoida pulssi aeroobses tsoonis. Nüüd saan tund aega järjest sörkida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vererõhk on puhkeolekus korras, 120-130/50-70. Koormusega aga tõuseb kiiresti. 130se pulsiga oli koormustestil rõhk 170 ja järjest kõrgemaks läks. Arstid määrasid tabletid aga ma ei tahaks üldse võtta neid. Kas aeroobse treeninguga on võimalik olukorda parandada?

Pikkus 184, kaal 85. Närvisüsteem on ka selline,et kerge ärritusega kohe rõhk tõuseb.

Viimased kuu aega olen teinud palju aeroobset ning pulss on paremaks läinud. Alguses pidi 80% ajast kõndima,et hoida pulssi aeroobses tsoonis. Nüüd saan tund aega järjest sörkida.

Ei oska keegi midagi soovitada ? Ultrahelis öeldi, et vasak vatsake on suurenenud/üle koormatud.

Pärast koormustesti läks asi minu arust asi veel hullemaks, kui seal vererõhk kõrgeks läks.

Kas selle kõrge rõhu koormusel tekkimise põhjuseks võib olla ülekoormus ?

Muudetud kasutaja Genuine poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei oska keegi midagi soovitada ? Ultrahelis öeldi, et vasak vatsake on suurenenud/üle koormatud.

Pärast koormustesti läks asi minu arust asi veel hullemaks, kui seal vererõhk kõrgeks läks.

Kas selle kõrge rõhu koormusel tekkimise põhjuseks võib olla ülekoormus ?

Samad soovitused mis siin eelmisel leheküljel läbi käisid.

Võib olla küll ülekoormus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vererõhk on puhkeolekus korras, 120-130/50-70. Koormusega aga tõuseb kiiresti. 130se pulsiga oli koormustestil rõhk 170 ja järjest kõrgemaks läks. Arstid määrasid tabletid aga ma ei tahaks üldse võtta neid. Kas aeroobse treeninguga on võimalik olukorda parandada?

Pikkus 184, kaal 85. Närvisüsteem on ka selline,et kerge ärritusega kohe rõhk tõuseb.

Viimased kuu aega olen teinud palju aeroobset ning pulss on paremaks läinud. Alguses pidi 80% ajast kõndima,et hoida pulssi aeroobses tsoonis. Nüüd saan tund aega järjest sörkida.

Füüsilise pingutuse ajal tõuseb süstoolne (ülemine) vererõhk oluliselt. Väga suurel koormusel võib see olla 180 - 200, sportlastel isegi 230 mmHg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Füüsilise pingutuse ajal tõuseb süstoolne (ülemine) vererõhk oluliselt. Väga suurel koormusel võib see olla 180 - 200, sportlastel isegi 230 mmHg.

Edastate mingeid teada-tuntud noppeid.

Hämmastav lakoonilisus mehelt, kelle teadmised olevat üle keskmise.

Kirjutati: " 130se pulsiga oli koormustestil rõhk 170 " " - see ei ole 'väga suur koormus' , isegi suureks seda nimetada on palju - eeldan, et tegemist on mitte vanema kui 30dates noormehega.

Ja kelle vererõhu reaktsioon on vanusele ja 'treenitusele' mittevastav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×