Jump to content
palmiall

Valgud, ajastamine ja periodiseerimine, IF, intermittent fasting

Recommended Posts

lisan oma toitmise

hommik

80g puder (neljavilja, riisihelbe v tarta)

4 muna

2 viilu sepikut kanafilee singiga

lõuna

80-100g riisi

300g kanafileed

väheste sysivesikutega kastmed ja rasvata punased kastmed

3 söök

5 muna omlett kanafilee singiga v kodujuustu 200g + kanafileesinki kõrvale

2 viilu sepikut

4 söök

200g rasvata kodujuustu + 200g kanafileed

trenn on umbes tund 1,5 h peale hommikusööki ja pool h enbne trenni 30g sheik ja peale trenni kohe 40 g sheik

selliseks kujunenud mu praegune toitumine.. trennis 5 korda nädalas kavaga 2 trennis 1 vaba 2 trennis 1 vaba..

usun et toitumine mul peaks enamvähem paigas olema, sest lihaskasv toimib ja samas põleb ka rasv kuna enne trenni olin suht rasvane ja praegu usun et rasva % umbes 11.. lihtsalt viimasel ajal olengi harjund puuvilju õhtul v siis öösel teleka ees sööma..

söögid on 2,5-4 tunnise vahega sellep polegi kindlat kellaaega, sest kõik oleneb kuna ärkan, kuna hetkel puhkus paar kuud :blink:

Muudetud kasutaja palmiall poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

söök 3 ja söök 4 kuidagi palju valku, lükka parem osa valgu asemele salatit või puuvilja, öösiti puuvilja küll kasulik süüa ei ole kui eesmärgiks pole massi kasvatamine.

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
söök 3 ja söök 4 kuidagi palju valku, lükka parem osa valgu asemele salatit või puuvilja, öösiti puuvilja küll kasulik süüa ei ole kui eesmärgiks pole massi kasvatamine.

mis see valk halba teeb..olen arvestanud et umbes 2,5 -3 g valku kehakaalu kg kohta

eesmärk pole kindlasti massi kasvatamine vaid puhta kuiva lihase kasvatamine

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis see valk halba teeb..olen arvestanud et umbes 2,5 -3 g valku kehakaalu kg kohta

eesmärk pole kindlasti massi kasvatamine vaid puhta kuiva lihase kasvatamine

kui see vaid nii must ja valge oleks - siis kasvataks kõik kuiva lihast mitte massi haha :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis see valk halba teeb..olen arvestanud et umbes 2,5 -3 g valku kehakaalu kg kohta

eesmärk pole kindlasti massi kasvatamine vaid puhta kuiva lihase kasvatamine

Üleliigne valk organismis läheb rasvaks või kulutatakse energia saamiseks või viiakse organismist välja (neerude suurenenud koormus).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no mina ei tea kuidas teil on aga mina näen paremaid tulemusi kui saan rohkem valke.. ja sellise valgu kogusega on minul ainult lihased kasvanud ja rasva % vähenenud.. kuna tean et trenn on mul ränk siis ei karda ka et ei suuda neid valke ära kasutada, pigem söön rohkem valke kui ajan rasvast ila näost sisse nagu enamus..

mis siis jääbki valke üle, kusen välja ja vsjoo.. parem üle kui vähe

palju siis teie arust norm päevane valgu vajadus on kui trennikoormus on suur.. gramm w:D:D:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui see vaid nii must ja valge oleks - siis kasvataks kõik kuiva lihast mitte massi haha :blink:

ongi nii must ja valge minu arust kui ise teed ta mustaks ja valgeks ja toitud, treenid ja puhkad nii nagu peab :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no mina ei tea kuidas teil on aga mina näen paremaid tulemusi kui saan rohkem valke.. ja sellise valgu kogusega on minul ainult lihased kasvanud ja rasva % vähenenud.. kuna tean et trenn on mul ränk siis ei karda ka et ei suuda neid valke ära kasutada, pigem söön rohkem valke kui ajan rasvast ila näost sisse nagu enamus..

mis siis jääbki valke üle, kusen välja ja vsjoo.. parem üle kui vähe

palju siis teie arust norm päevane valgu vajadus on kui trennikoormus on suur.. gramm w:D:D:D

Kuni 2g, kuid see varieerub. Sa vist ei ole võistleja...siis ei ole suurt vahet.

Viga on anda kehale iga päev ühte ja sedasama samades kogustes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuni 2g, kuid see varieerub. Sa vist ei ole võistleja...siis ei ole suurt vahet.

Viga on anda kehale iga päev ühte ja sedasama samades kogustes.

Tohoh? Ei tohi kehale anda samu toitaineid iga päev ja samades kogustes? (kui kõik vajalikud toitained kätte saab, siis ei tohiks midagi halba olla. Ilmselgelt peaks menüüd rikastama, kuid päris iga päev toitu muuta... )

Jama värk... jälle olen midagi valesti teinud. :huh::blink:

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tohoh? Ei tohi kehale anda samu toitaineid iga päev ja samades kogustes? (kui kõik vajalikud toitained kätte saab, siis ei tohiks midagi halba olla. Ilmselgelt peaks menüüd rikastama, kuid päris iga päev toitu muuta... )

Jama värk... jälle olen midagi valesti teinud. :huh::blink:

No pikemas perspektiivis ju pole kasu kui samades kogustes süüa, mida rohkem Sul lihas/mass kasvab seda rohkem sul ka energiat vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No pikemas perspektiivis ju pole kasu kui samades kogustes süüa, mida rohkem Sul lihas/mass kasvab seda rohkem sul ka energiat vaja.

Kogustega on jah, et muutma peaks soovist kuhugile suunas kaalu arendada. Selles suhtes täiesti õigus jah.

Pidasin silmas rohkem seda, et iga päev ikka ei hakka ju koguseid muutma. Tavaliselt toimuvad koguste muutmised ikka üle nädala või veelgi pikemate vahedega. Sageli ei saa arugi kuidas toitumine su kaalunumbreid mõjutab enne kui pole stabiilselt samasid koguseid mitu nädalat söönud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kogustega on jah, et muutma peaks soovist kuhugile suunas kaalu arendada. Selles suhtes täiesti õigus jah.

Pidasin silmas rohkem seda, et iga päev ikka ei hakka ju koguseid muutma. Tavaliselt toimuvad koguste muutmised ikka üle nädala või veelgi pikemate vahedega. Sageli ei saa arugi kuidas toitumine su kaalunumbreid mõjutab enne kui pole stabiilselt samasid koguseid mitu nädalat söönud.

Seda küll, rohkem sõna närimine oli see :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no mina ei tea kuidas teil on aga mina näen paremaid tulemusi kui saan rohkem valke.. ja sellise valgu kogusega on minul ainult lihased kasvanud ja rasva % vähenenud.. kuna tean et trenn on mul ränk siis ei karda ka et ei suuda neid valke ära kasutada, pigem söön rohkem valke kui ajan rasvast ila näost sisse nagu enamus..

mis siis jääbki valke üle, kusen välja ja vsjoo.. parem üle kui vähe

palju siis teie arust norm päevane valgu vajadus on kui trennikoormus on suur.. gramm w:D:D:D

Suudad oma teooriat mingill viisil argumenteerida kah?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suudad oma teooriat mingill viisil argumenteerida kah?

ei suuda

Suudad oma teooriat mingill viisil argumenteerida kah?

targad inimesed viige mind siis õigele teele kui ma nii valel teel olen oma toitumisega.. abi abi abi.. aitähh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suudad oma teooriat mingill viisil argumenteerida kah?

Mida siin argumenteerida?

Sööd rohkem valke, teed kõvasti trenni ja tulemused paranevad. Ei näe küll, et midagi veel lisaks tõestada oleks vaja. Endal täpsetl sama olukord. Valgud lakke, süskarid alla ning kõvasti trenni ning kõik läheb ülesmäge. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
targad inimesed viige mind siis õigele teele kui ma nii valel teel olen oma toitumisega.. abi abi abi.. aitähh

Kusjuures toitumine on sul OK, :blink:

Jutt sinna juurde on tiba imelik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida siin argumenteerida?

Sööd rohkem valke, teed kõvasti trenni ja tulemused paranevad. Ei näe küll, et midagi veel lisaks tõestada oleks vaja. Endal täpsetl sama olukord. Valgud lakke, süskarid alla ning kõvasti trenni ning kõik läheb ülesmäge. :blink:

täpselt sama süsteemi järgi olen ka mina oma tulemusi aina paremaks ja paremaks saanud :huh::) keegi vähemalt saab minust aru:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kogustega on jah, et muutma peaks soovist kuhugile suunas kaalu arendada. Selles suhtes täiesti õigus jah.

Pidasin silmas rohkem seda, et iga päev ikka ei hakka ju koguseid muutma. Tavaliselt toimuvad koguste muutmised ikka üle nädala või veelgi pikemate vahedega. Sageli ei saa arugi kuidas toitumine su kaalunumbreid mõjutab enne kui pole stabiilselt samasid koguseid mitu nädalat söönud.

Ei, mitte see.

Valgu koguse perioodiline kõigutamine mõjutab valgu sünteesi intensiivsust. Ma ei tea, mida te seal jõusaalis taotlete loomulikult... Võibolla te lihtsalt naudite raua ühest kohast teise tõstmist :blink:

Mulle isiklikult meeldib vahest nö "üle piiri" minna lühikeseks ajaks, siis jälle anda vähem, kui heaks kiidetakse jne. Sama on kaloritega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, mitte see.

Valgu koguse perioodiline kõigutamine mõjutab valgu sünteesi intensiivsust. Ma ei tea, mida te seal jõusaalis taotlete loomulikult... Võibolla te lihtsalt naudite raua ühest kohast teise tõstmist :blink:

Mulle isiklikult meeldib vahest nö "üle piiri" minna lühikeseks ajaks, siis jälle anda vähem, kui heaks kiidetakse jne. Sama on kaloritega.

Huvitav. Polegi nagu kuulnud, et valgusüntees kuidagi intensiivistuks kui päevade lõikes kogustega mängida.

Et kui üks päev on kell 15 ajal toidukorra ajal ette nähtud 50g valke siis järgmine päev proovin 30g ning siis järgmine päev hoopis 60g? Et see 60g imendub/töödeldakse nüüd samahästi või isegi paremini, kui see 50g või 30g, sest...? Või pigem, kui iga päev süüa samasid koguseid - näiteks see 50g, siis mõne aja möödudes, ei taha see 50g üldse enam nii hästi omanduda?

Aga jah. Ma arvan, et söön päevas niipalju valku, et puudujääki karta ei ole, olenemate sünteesi intensiivsusest. Jõusaalis ikka naudin raskuste ühest kohast teise tõstmis. Kas kuidagi muud moodi saab veel trenni teha? :) - et lihtsalt rabeled aga grammigi ei naudi. Julm tegevus ju. :huh:

Seni on lihas igastähes kasvanud ilusti, eks näis kas peab kunagi seda koguste mängimist ära proovima. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige raskem on muuta inimeste mõttemaailma - minu vanaisa tegi nii, minu isa samuti, miks mina peaksin nüüd midagi muutma? :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav. Polegi nagu kuulnud, et valgusüntees kuidagi intensiivistuks kui päevade lõikes kogustega mängida.

Et kui üks päev on kell 15 ajal toidukorra ajal ette nähtud 50g valke siis järgmine päev proovin 30g ning siis järgmine päev hoopis 60g? Et see 60g imendub/töödeldakse nüüd samahästi või isegi paremini, kui see 50g või 30g, sest...? Või pigem, kui iga päev süüa samasid koguseid - näiteks see 50g, siis mõne aja möödudes, ei taha see 50g üldse enam nii hästi omanduda?

Aga jah. Ma arvan, et söön päevas niipalju valku, et puudujääki karta ei ole, olenemate sünteesi intensiivsusest. Jõusaalis ikka naudin raskuste ühest kohast teise tõstmis. Kas kuidagi muud moodi saab veel trenni teha? :huh: - et lihtsalt rabeled aga grammigi ei naudi. Julm tegevus ju. :huh:

Seni on lihas igastähes kasvanud ilusti, eks näis kas peab kunagi seda koguste mängimist ära proovima. :blink:

Ma ei arva, et Aile mõtleb iga päev erinevat söömist. Ma usun, et ta mõtleb näiteks nädala lõikes.

Kas oled kuulnud, et kui üritad rasva langetada, on kasulik süüa nädalas 1-2 päeva üle oma kaalu säilitamise kaloraaži ja ülejäänud päevad siis alla selle, et rasva vähendada? See on kasulik hormoonide tootmise mõttes. Sama tegelikult peaks kehtima ka kaalu tõstmise korral. Kui süüa kuu täpselt samu toiduaineid samades kogustes, siis keha harjub sellega liialt ära. Kas Aile mõtleski seda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei arva, et Aile mõtleb iga päev erinevat söömist. Ma usun, et ta mõtleb näiteks nädala lõikes.

Kas oled kuulnud, et kui üritad rasva langetada, on kasulik süüa nädalas 1-2 päeva üle oma kaalu säilitamise kaloraaži ja ülejäänud päevad siis alla selle, et rasva vähendada? See on kasulik hormoonide tootmise mõttes. Sama tegelikult peaks kehtima ka kaalu tõstmise korral. Kui süüa kuu täpselt samu toiduaineid samades kogustes, siis keha harjub sellega liialt ära. Kas Aile mõtleski seda?

Kui te teete endale menüüd ja tahate saada kätte kõik võimaliku tavatoidust, siis tuleb tõesti teha vähemalt nädala menüü, sest ühte päeva ei ole võimalik ja ka mitte tervislik täis toppida.

Kui rääkida nn teaduslikult tõestatud valgu tsüklist, siis see on vähe teine tera, siis vahetuvad (mitte päevade lõikes...) erineva valguhulgaga perioodid.

Kaloraazhi periodiseerimine on järjekordselt erinev, see oleneb inimese leptiini produktsioonist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida siin argumenteerida?

Sööd rohkem valke, teed kõvasti trenni ja tulemused paranevad. Ei näe küll, et midagi veel lisaks tõestada oleks vaja. Endal täpsetl sama olukord. Valgud lakke, süskarid alla ning kõvasti trenni ning kõik läheb ülesmäge. :blink:

Need kellel valgud laes on 3g´ja enam, siis on neil ebanormaalselt hea mootor v6i midagi sees mis synteesi parandab, sa aga katseta edasi janäed et saab ka kergemini :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×