Jump to content
palmiall

Valgud, ajastamine ja periodiseerimine, IF, intermittent fasting

Recommended Posts

Selge. Polnud kursis. Palun materjale, et saaksin ise juurde õppida. :)

Sa postitad siis kilomeetriseid teaduslikke romaane aga reaalsest elust oled vist küll väga kaugel.Pealegi õpetatakse sellist tarkust lasteaias :) Okey Holger, lõpeta nüüd see "stand-up" comedy siin ära ( sellest keelest saad sa kindlasti aru ) ja hakka elama :)

Argo

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge. Polnud kursis. Palun materjale, et saaksin ise juurde õppida. :)

Aga palun:

Kirjutan oma näidismenüü, mida söön tavaliselt:

Hommikusöök: võileivad,kohvi või puder. Tihti ei jõua aga süüa hommikuti!

Lõuna: tihti ei söö mitte midagi tervislikku(kui olen pika päeva koolis, et ei jõua süüa, või siis ostan poest pirukaid, salatit vms) joon ka palju mahlasid(apelsin,segu). Lõunat söön alles kella 6 ajal õhtul kui koju jõuan. ja siis söön ka palju, sest olen päev läbi söömata olnud. Kõht valutab väga tihti, kuna on vale toitumine(kaua söömata olemine jms). Trennis hakka tihti paha, kuna ei ole söönud või olen söönud valesti.

Õhtu: õhtuti kipun sööma väga palju ja enamasti rämpstoitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maomahla eraldub juba ka toidu nägemisel (Pavlovi refleks). Hommikul kohv tühja kõhu peale, siis suits, siis stressiolukorrad päeva jooksul - kõik need stimuleerivad maomahla tootmist ja eritumist, aga sellele ei järgne toidu töötlemist, mis seob maomahla ning mao limaskest ongi löögi all.

Kui kiiresti peale kohvi peaks söök tulema? Ma tavaliselt ärkan üles, lasen kohvi sisse ja siis 0,5-1h pärast hommikusöök otsa. Ega pikas perspektiivis ei ole hullu kui söök nii palju hiljem tuleb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

26. veebruar saab aasta aega enam-vähem leangains'i juhiste järgi söödud ning praeguseks ~16kg alla võtnud(enne olid eesmärgid seoses jõutõstmisega, siis muutusid), koostöös jõutreeninguga loomulikult. Kuidas kellelegi, minu päevakavaga sobib hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arch, eelmise suve lõpus, kui selle eksperimenaalse teemaga laialdaselt alustasid, siis palusin normaalseid võrdluspilte kah teha. Kas neid nüüd saaks koos praeguse vormi piltidega?

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kiiresti peale kohvi peaks söök tulema? Ma tavaliselt ärkan üles, lasen kohvi sisse ja siis 0,5-1h pärast hommikusöök otsa. Ega pikas perspektiivis ei ole hullu kui söök nii palju hiljem tuleb?

Mida varem hakkad sööma, seda parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle selline õhtune "laadimine" kohe teps ei istu. Samas ei meeldi mulle ka 5, 6 korda. Hetkel isiklikult 4 korda tuleb söögikordi päevas ära aga omad miinused on siingi. Pidev ajastamise probleem, st. tahes tahtmata mõtled toidule ja sellele, kuidas nüüd sööma hakata - ometigi pole päevad vennad ja esineb päevi, kus olen sunnitud minema trenni kohe peale söömist. Seal tekivad kohe kõrvetised. Ka õhtuti on probleem - söön viimase eine umbes kell 21.30 ja tunnikese pärast lähen magama. Kodujuust hapukoorega garanteerib kell 12 ärkamise ja kõrvetistega hädas olemise kuid üldiselt ka liha jm. söömine enne magama minekut tekitab unetust jm. probleeme. Tuleb meelde 5 aasta tagune aeg kui tegelesin veidi teiste asjadega ja toitumine oli pigem kesine ja süsivesikud oli ülekaalus, siis neid probleeme ei olnud ja muide polnud ka haige nii tihti. Soolestik on aga immuunsüsteemiga tihedalt seotud. Seega ei pruugi selline kulturisti valguküllane dieet mulle eriti sobiv olla. Paistab, et olen sunnitud valima kataboolsema elustiili ehk jätma ära õhtused söömised ja üldse toidukoguseid vähendama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle selline õhtune "laadimine" kohe teps ei istu. Samas ei meeldi mulle ka 5, 6 korda. Hetkel isiklikult 4 korda tuleb söögikordi päevas ära aga omad miinused on siingi. Pidev ajastamise probleem, st. tahes tahtmata mõtled toidule ja sellele, kuidas nüüd sööma hakata - ometigi pole päevad vennad ja esineb päevi, kus olen sunnitud minema trenni kohe peale söömist. Seal tekivad kohe kõrvetised. Ka õhtuti on probleem - söön viimase eine umbes kell 21.30 ja tunnikese pärast lähen magama. Kodujuust hapukoorega garanteerib kell 12 ärkamise ja kõrvetistega hädas olemise kuid üldiselt ka liha jm. söömine enne magama minekut tekitab unetust jm. probleeme. Tuleb meelde 5 aasta tagune aeg kui tegelesin veidi teiste asjadega ja toitumine oli pigem kesine ja süsivesikud oli ülekaalus, siis neid probleeme ei olnud ja muide polnud ka haige nii tihti. Soolestik on aga immuunsüsteemiga tihedalt seotud. Seega ei pruugi selline kulturisti valguküllane dieet mulle eriti sobiv olla. Paistab, et olen sunnitud valima kataboolsema elustiili ehk jätma ära õhtused söömised ja üldse toidukoguseid vähendama.

Öösel tekitavad kõrvetisi rasvased toidud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamuses nõustun. Kuid ei tasu alati unustada ka seda, et valgurikkad toidukorrad vallandavad palju insuliini, mis süsivesikute puuduses tirib teatud puhkudel niigi hommikuselt madalama veresuhkru veelgi madalamaks ning keha võib veeta mitu tundi seda taset kompenseerides.

Valgud vallandavad ka glükagooni mis veresuhkrut tõstab, pealegi tehakse valkudest endast ka süsivesikuid.

Aga mõnikord ei saa valgust-rasvast õiget täiskõhutunnet, ma ei tea miks. Vbl ihkab aju serotoniini.

Energiat võib nälgides anda ka kortisool. Hommikul tegelikult peab kortisool kõrge olema, nii et hommikul see ei pruugi halb olla.

Mis jutt see seedimisele kuluvast energiast on, kas sellel on mingit reaalset sisu? Või tõlgendavad inimesed süsivesikuunisust sedasi ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Öösel tekitavad kõrvetisi rasvased toidud.

Iga kell tekitavad, aga pikali muidugi rohkem.

Rasv ja vist kofeiin lõdvestavad, valk tihendab esimest maosulgurit. Jooge kõrvetiste vastu vadakuvalku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mõnikord ei saa valgust-rasvast õiget täiskõhutunnet, ma ei tea miks. Vbl ihkab aju serotoniini.

Süsivesikud seovad organismis vett ja seega tõstavad maosisaldise mahtu ning tekitavad täiskõhutunde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sõin täna hommikusööki kell 15.00. Kohupiima. Tõusin kell 08.00 ning 9st läksin tööle. Am I gonna die?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süsivesikud seovad organismis vett ja seega tõstavad maosisaldise mahtu ning tekitavad täiskõhutunde.

Selles küll asi pole :D

Ma võin ju süsivesikuvaest nodi ka nii täis ennast keerata et ei jaksa liigutada.

Jutt on mingist spetsiifilisest enesetundest, eelkõige ikka ajuga seotud. Võibolla on serotoniiniisu. Ma hästi ei usu et veresuhkru tõusu isu aga tont teab.

Opioidinälg ei ole sest opioide saab juustu seedimisel ka.

Mul esineb harva, G'meister on maininud et tal on see tavaline et süsivesikuvaesest söögist õiget täiskõhutunnet ei tule.

Tea kas peaks veresuhkru analüsaatori muretsema et jälile saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, kas valgurikas menüü (ja raske treening) võib õudukaid tekitada? Kui ma järsult valgu osakaalu enda menüüs tõstsin ja süsivesikute osa vähendasin, siis paugu pealt hakkasin pidevalt vägivaldseid unenägusid nägema. Trenni hakkasin küll samal ajal rohkem tegema, aga mitte 7 päeva nädalas ja unenäod olid/on sagedasti. Absoluutselt mitte midagi muud stressi tekitavat mul ei ole olnud. Vist on ka nii, et kui menüüd petan ja süskareid rohkem sisse lasen, siis on öö rahulik. Jaotus jämedalt v25/r25/sv50% pealt läksin siis v35/r35/sv30%.

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küll aju paari nädalaga ära harjub, või võta enne uinumist väike sv-amps.

PS ma olen kogu elu üsna detailseid õudukaid näinud. Aga Lo-carb keeras korraks une eriti pekki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole eriti harjunud. Kolm kvartalit juba möödas. Unenäod tekkisid hoobilt ja olid iga jumala öö. Tänaseks on harjumisega seis selline, et päris iga öö ei ole, aga ikka üsna sage. Eks ma olen harjunud kah juba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×