Jump to content
vrsm

magus kui mesi

Recommended Posts

küsimus on järgmine - kas mesi või mitte?

kuivõrd ise mett tarvitate, mis kogustes....

millal oleks kasulik mett tarvitada - kui üldse? muidu on küll väga tervislik asi (arusaadav, et peab kvaliteetne mesi olema, mitte mingi suvaline ungari suhkrusiirup), kuid kuidas kehas käitub?

kui õigesti mäletan, siis mesi vist oli aeglase imendumisega? mis on mee eelised/negatiivsed pooled? kas näiteks valgujoogi/taastusjoogi koostisesse sobiks?

kui oskate veel midagi tarka mee kohta öelda, siis on on ka igasugused muud faktid teemasse väga teretulnud

sõnaga - arutelu mee koha üle toitumisplaanis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsimus on järgmine - kas mesi või mitte?

kuivõrd ise mett tarvitate, mis kogustes....

millal oleks kasulik mett tarvitada - kui üldse? muidu on küll väga tervislik asi (arusaadav, et peab kvaliteetne mesi olema, mitte mingi suvaline ungari suhkrusiirup), kuid kuidas kehas käitub?

kui õigesti mäletan, siis mesi vist oli aeglase imendumisega? mis on mee eelised/negatiivsed pooled? kas näiteks valgujoogi/taastusjoogi koostisesse sobiks?

kui oskate veel midagi tarka mee kohta öelda, siis on on ka igasugused muud faktid teemasse väga teretulnud

sõnaga - arutelu mee koha üle toitumisplaanis.

Mina hakkasin mett tarvitama kui jäin haigeks ja ütleks et kehale mõjub vägagi hästi. Juues teed meega leevendab hingamisteedes röginat ja puha. Kui vaata minu elukaaslast siis tema tarvitab iga päev ühe teelusika jagu puhtalt, mõjub paremini kui teega ja pole tema minu haigust omale külge haakinud. Mesi ei talu kuumutamist, isegi leiges teed mee raviomadused kergelt vähenevad. Arst ka soovitas mulle kui saan süüa puhtalt. Mesi vist tugvendab su imuunsus süsteemi. Ah ja kunagi oli ühel mu tuttaval maoga probleeme, talle olla ka arst soovitanud mett tarbida

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis on saanud legendaarsest mehest nimega Mr Mesi?

pole kuulnudki! kuid kõlab põnevalt, andke teada, kui miskit selgub.

lisaks võiks teada anda jätkuvalt arvamusi mee kohta, millal teda toitumise seikuohalt tarbida oleks kõige mõttekam jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mett väga kuuma teega ei soovitata juua, kuna siis pole mee toimest kasu. Mee struktuur ja omadused pidid kuumas tees lagunema, oma toime ja eesmärgi kaotama.

Muudetud kasutaja Xero poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mett väga kuuma teega ei soovitata juua, kuna siis pole mee toimest kasu. Mee struktuur ja omadused pidid kuumas tees lagunema, oma toime ja eesmärgi kaotama.

jep, seda olen kuulnud jah ning pärast seda lõpetasin ta teesse ja küpsetistesse toppimise ära. kahju muidugi, et ta "kuumakindel" pole... tihtipeale kasutaks suhkru asemel hea meelega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, kui soovid teele lihtsalt magusust juurde, siis otseloomulikult on ta parem kui suhkur või mõni muu magusaallikas.

Kuidas "parem" täpselt?

Kodujuust mee ja kaneeliga... mmm...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et kui võimalik, siis kindlasti kasutada. Olenemata eesmärgist.

Ütleksin, et sellise keskmise kiirusega sv?

Ei kannata vist üle 65 kraadiseid temperatuure.

Endal läks kooliperioodi alguses 0,5kg nädalas, tegin väga palju šeike blenderis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

isegi kasutan teda üpris palju, olen avastanud, et mesi sobib pea kõigega väga hästi (mõistuse piirides loomulikult).

kui retsepte pakkuda, siis kõige lihtsam on selline:

200g kohupiima

3spl mett

soovi korral vedeldamiseks piiiiisut nt piima

=priima

...et kesmise kiirusega süsivesik umbes? ok, jätan meelde, see on kasulik info.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ma mõtlesingi, et kuidas ta tee sees kasulikum on kui valge suhkur?

Ütle siis kohe, et erilist vahet pole.

Mina muidugi ei tea üldse millest jutt käib. Olen inimene tänavalt, ja olen kuulnud, et suhkur on paha-paha. Mesi teeb valuliku kurguga lausa imesid-järelikult peab ju natukene parem olema, kui suhkur, kui temaga ravida saab :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütle siis kohe, et erilist vahet pole.

Mina muidugi ei tea üldse millest jutt käib. Olen inimene tänavalt, ja olen kuulnud, et suhkur on paha-paha. Mesi teeb valuliku kurguga lausa imesid-järelikult peab ju natukene parem olema, kui suhkur, kui temaga ravida saab :)

Light a man a fire and he's warm for the night... set a man on fire and his warm for the rest of his life :)

Lihtsalt suhkruna erilist vahet ei ole. Mees on isegi rohkem kaloreid natuke. Aga kuumutamata toormee kasulikkuse vastu küll vaidlema ei hakka:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No sellele vaatamata, kui soovin teed magustada (mida teen harva), panen mett ennemini sisse, kui suhkrut, mis sest et mesi võib kaotada oma eesmärgi ja omadused. Jah, seejärel ehk tõesti vahet pole meel ja suhkrul kui magusainena.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
isegi kasutan teda üpris palju, olen avastanud, et mesi sobib pea kõigega väga hästi (mõistuse piirides loomulikult).

kui retsepte pakkuda, siis kõige lihtsam on selline:

200g kohupiima

3spl mett

soovi korral vedeldamiseks piiiiisut nt piima

=priima

...et kesmise kiirusega süsivesik umbes? ok, jätan meelde, see on kasulik info.

See kõik on siis benderisse ja läheb joogina alla? Tundub selline hea peale trenni sheik.... kohupiimast nagu vist valgud ja mees süsikaid normaalselt :)

Endal meega selline teema et pmst iga päev söön tunde järgi tee kõrvale... teadsin ennem juba et kuumas kaotab omadused jne... aga nüüd hakkasin mõtlema., et kui võtan lusikaotsast mett ja joon kohe kuuma teed peale, siis teeb ju sama välja,,, seega pean vist oma meesöömist muutma natuke

Muudetud kasutaja haamer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Light a man a fire and he's warm for the night... set a man on fire and his warm for the rest of his life ;)

Lihtsalt suhkruna erilist vahet ei ole. Mees on isegi rohkem kaloreid natuke. Aga kuumutamata toormee kasulikkuse vastu küll vaidlema ei hakka:)

vot siit tulebki veel üks küsimus: mis mee toiteväärtus on lõppude lõpuks? sest osad allikad väidavad selle olevat umbes 400kcal, osad allikad umbes 300 kcal. kumba siis? ning mis allikale oma vastuses toetute?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×