Jump to content
Jackal68

Traagiline Totaalne Muutumine

Recommended Posts

Ega ma ei mäletagi mis see täpne diagnoos oli võis ka olla angiin - eks neid on tõenäoliselt ka erineva raskusastmega. Ma ei mäletagi kas ma peale seda üldse süsti olen saanud isu sai päris korralikult täis ja kui ma õigesti mäletan ,siis tehti jah algul kindlasti 3 x päevas - igal juhul istuda eriti ei saanud.... :D

Küll need mehed ikka vinguvad...

Ma olen olnud nii ära torgitud... käsivarred, tagumik, reie pealsed. Vahest satutakse soonde, siis sinikaid täis. Haiglasse kukkusin aprillis, koju sain sealt juuli keskel. Süste sain nii palju, et magamisaega jäi väheks. Istuda? Siis olin ma õnnelik, kui mul üldfüüsiliselt see üleüldse võimalikuks sai.

Ma ei saa aru kus arstide juures te käite, loomaarsti???

Minu kokkupuuted meditsiiniga on olnud küll kõik positiivsed, kui on olnud mingi suurem mure olen perearstil kohe lasknud suunata vastava spetsialisti juurde, mitte nokitseda oletuste põhjal. Perearsti roll ongi pigem juhendav kui raviv.

Kui ise julged suu lahti teha ja enda eest seista, siis saad ka abi!

Ma kaitseksin loomaarste ;) Osad neist ikka ei ole ainult tapalubade väljakirjutamiseks.

Enese jälgimisoskusest ja sümptomite kirjeldamise oskusest on väga palju kasu. Kasvõi loomaarsti juures :D Mina lähen loomaarsti juurde, siis ma tean kirjeldada, milline oli väljaheide, kuidas koer käitus jne.

Enda osas peate tegema sama ja enese eest on vaja võidelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küll need mehed ikka vinguvad...

Ma olen olnud nii ära torgitud... käsivarred, tagumik, reie pealsed. Vahest satutakse soonde, siis sinikaid täis. Haiglasse kukkusin aprillis, koju sain sealt juuli keskel. Süste sain nii palju, et magamisaega jäi väheks. Istuda? Siis olin ma õnnelik, kui mul üldfüüsiliselt see üleüldse võimalikuks sai.

jah, mõni haigus lihtsalt on selline "killer"..

tore et paranesid, kahju ainult et nii kaua aega võttis, mis juhtus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jah, mõni haigus lihtsalt on selline "killer"..

tore et paranesid, kahju ainult et nii kaua aega võttis, mis juhtus?

Mul oli hemorraagiline vaskuliit. Algas nahaaluste kapillaaridega ja läks sujuvalt edasi lihastesse, neerudesse jne. Nuuskasin, urineerisin, köhisin jne... verd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul oli hemorraagiline vaskuliit. Algas nahaaluste kapillaaridega ja läks sujuvalt edasi lihastesse, neerudesse jne. Nuuskasin, urineerisin, köhisin jne... verd.

issand jumal!!

vaskuliit on ju õudne!!

hea et paranesid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
issand jumal!!

vaskuliit on ju õudne!!

hea et paranesid!

Ma olen õnnelik, et elama jäin. Üks päev oli küll selline, et mitte midagi enam ei tundnud ja mitte miski ei läinud korda. Mäletan, et nemad otsisid tilga panemiseks soont, kuna kõik jäsemed olid kõveraks kiskunud, siis kättesaadav variant oli käepealne....ja ma ei tundnud mitte midagi, kui nad pool tundi üritasid soonde saada. ...siis tuli ka varsti pööre paranemise poole.

Ma olen näinud ka üsna varajses staadiumis ja hästi paranevat varianti, nii, et saab hakkama.

Naiste vingumise osas....oleneb naistest. Sama ma usun, on meestega. Kui ikka elu on väga lihtne olnud...

Poisse kiputakse meil rohkem pillitama. Emme silmaterad. Jessas, kui see siis haigeks jääb, siis on ju maailma lõpp käes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega jah sella venna lugu ei ole ainuke. Isegi hetkel teist nädalat kodus.

Minu haigus sai algust joostes, väljas. Algselt külmetasin kurgu aga naljakas oli see et nakatasin kuidagi keelt, mingid imelikud villid tulid peale mis läksisid hiljem katki. Süüa oli võimatu ainuke mis aitas oli tee meega, sai siis mindud arstile ja see kirjutas mingid lutsukad, need aitasid päris hästi ja varsti oli keel terve ja sain jälle süüa. Kaks päeva oli juba normaalne ja siis tuli pauk, käies poes 200m kaugusel ja siis kodus vajus pilt kokku :D . Selline nõrkus tuli et vajusin voodisse ja kohe magama. Paar järgmist päeva olin 38,8 külili. Olles kosunud leppisin arstile aja kokku ja taksoga treppi, muidu oleks vist teel koolend sest kodus vetsus käies hakkas juba keha pingutusest värisema. Arst kirjutas rohud ja pidi olema viiruslik hingamisteede põletik. Nagu naljast veel vähe oleks kunagi murtud ja ravitud hammas läks tänu sellele viirusele või palavikule ka lolliks, egas siis midagi hamba kliinikusse ja seal avastati et hammas on sitas seisus. Saatsid teisele toolile ja seal tõmmati see välja ja imeti mäda välja, mäda oli hakanud kogunema juurte ümber. Sellega nad lahendasid minu kaebused et paremas silmas on selline valu nagu keegi kisuks silma peast välja.

Nagu kõigist hädadest veel vähe oleks paar päeva peale hamba oppi tekkis meeletu valu silmade vahele, egas midagi uuesti arstile ja seal arvati ju mul on ninakoopa põletik ;) . Nüüd siis võtan neljandat päeva antibiootikume aga samas pean ka võtma korra päevas valuvaigisteid sest valu on alles ja korra päevas annab endast tunda. Peab vist jälle arsti külastama :D .

Rääkides kaalukaotusest siis langus oli suur 83kg-lt 78kg-le. Paari päevaga mis olen kodus vaikselt liikunud olen saanud 1 kg tagasi. Füüsilisest vormist rääkides siis tundub et nii lihaste kui ka südame ja kopsude vastupidavus on null, sest tehes täna hommikusöögiks mannaputru siis higi lahmas nii mis kole :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega jah sella venna lugu ei ole ainuke. Isegi hetkel teist nädalat kodus.

Minu haigus sai algust joostes, väljas. Algselt külmetasin kurgu aga naljakas oli see et nakatasin kuidagi keelt, mingid imelikud villid tulid peale mis läksisid hiljem katki. Süüa oli võimatu ainuke mis aitas oli tee meega, sai siis mindud arstile ja see kirjutas mingid lutsukad, need aitasid päris hästi ja varsti oli keel terve ja sain jälle süüa. Kaks päeva oli juba normaalne ja siis tuli pauk, käies poes 200m kaugusel ja siis kodus vajus pilt kokku :D . Selline nõrkus tuli et vajusin voodisse ja kohe magama. Paar järgmist päeva olin 38,8 külili. Olles kosunud leppisin arstile aja kokku ja taksoga treppi, muidu oleks vist teel koolend sest kodus vetsus käies hakkas juba keha pingutusest värisema. Arst kirjutas rohud ja pidi olema viiruslik hingamisteede põletik. Nagu naljast veel vähe oleks kunagi murtud ja ravitud hammas läks tänu sellele viirusele või palavikule ka lolliks, egas siis midagi hamba kliinikusse ja seal avastati et hammas on sitas seisus. Saatsid teisele toolile ja seal tõmmati see välja ja imeti mäda välja, mäda oli hakanud kogunema juurte ümber. Sellega nad lahendasid minu kaebused et paremas silmas on selline valu nagu keegi kisuks silma peast välja.

Nagu kõigist hädadest veel vähe oleks paar päeva peale hamba oppi tekkis meeletu valu silmade vahele, egas midagi uuesti arstile ja seal arvati ju mul on ninakoopa põletik ;) . Nüüd siis võtan neljandat päeva antibiootikume aga samas pean ka võtma korra päevas valuvaigisteid sest valu on alles ja korra päevas annab endast tunda. Peab vist jälle arsti külastama :D .

Rääkides kaalukaotusest siis langus oli suur 83kg-lt 78kg-le. Paari päevaga mis olen kodus vaikselt liikunud olen saanud 1 kg tagasi. Füüsilisest vormist rääkides siis tundub et nii lihaste kui ka südame ja kopsude vastupidavus on null, sest tehes täna hommikusöögiks mannaputru siis higi lahmas nii mis kole :D

woha, sul mingi tõsine põletik!

loodan et sul see edasi kuskile kolmandasse kohta ei löö.

egas muud kui, kiiret paranemist :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
woha, sul mingi tõsine põletik!

loodan et sul see edasi kuskile kolmandasse kohta ei löö.

egas muud kui, kiiret paranemist :)

Tänud :) . Kui vägagi tähenäria olla siis ongi vist kolm asja koos: 1. Kurk koos keelega :huh:

2. Hammas :(

3. Ninakoopa põletik :huh:

Täna sai käidud arstil seal öeldi et võta antibiootikume ja kui ninni valutab valuvaigistit ka :) , loodame et aint pumba peale ei hakka . Plaan aprillis ikkagi Edimburgi poolikut joosta. Tulles arsti juurde tagasi siis kui kolmapäevaks korras ei ole siis uuritakse tõsisemalt, olen kuulnud et selliste juhtumitega kui ravi ei aita lüüakse süstal ninna ja imetakse mäda välja ja lükatakse mingi ravim asemele :blink: .

Kas kellegil on sellist kogemust

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud :) . Kui vägagi tähenäria olla siis ongi vist kolm asja koos: 1. Kurk koos keelega :huh:

2. Hammas :)

3. Ninakoopa põletik :huh:

Täna sai käidud arstil seal öeldi et võta antibiootikume ja kui ninni valutab valuvaigistit ka :) , loodame et aint pumba peale ei hakka . Plaan aprillis ikkagi Edimburgi poolikut joosta. Tulles arsti juurde tagasi siis kui kolmapäevaks korras ei ole siis uuritakse tõsisemalt, olen kuulnud et selliste juhtumitega kui ravi ei aita lüüakse süstal ninna ja imetakse mäda välja ja lükatakse mingi ravim asemele :blink: .

Kas kellegil on sellist kogemust

Mul on tsüst vasakul pool. Siis lükati süstal ninna. Aga see ei pidanud iga kord töötama. Mul ei saadud kätte. Ninna pannakse enne valuvaigistit. Sa ei tunne küll midagi, aga see kuidagi ta selle sustla sulle suure vaevaga sisse surub, see väga võigas tunne. All on kauss, verd tuleb ikka päris korralikult. Aga mul mingit ravimit küll ei pantud sisse. See oli muidugi enam kui 6a tagasi.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on tsüst vasakul pool. Siis lükati süstal ninna. Aga see ei pidanud iga kord töötama. Mul ei saadud kätte. Ninna pannakse enne valuvaigistit. Sa ei tunne küll midagi, aga see kuidagi ta selle sustla sulle suure vaevaga sisse surub, see väga võigas tunne. All on kauss, verd tuleb ikka päris korralikult. Aga mul mingit ravimit küll ei pantud sisse. See oli muidugi enam kui 6a tagasi.

sa aile ikka oskad kõik lootused purustada XD

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sa aile ikka oskad kõik lootused purustada XD

Hetkel sa ajad küll midagi sassi... :blink: See ei olnud minu post, millele sa vastasid :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hetkel sa ajad küll midagi sassi... :huh: See ei olnud minu post, millele sa vastasid :huh:

hahaha.. tõsi jah.. rullisin vist hommikuselt poolkinniste silmadega liiga ruttu alla XD

bwahaha.. sorry :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on tsüst vasakul pool. Siis lükati süstal ninna. Aga see ei pidanud iga kord töötama. Mul ei saadud kätte. Ninna pannakse enne valuvaigistit. Sa ei tunne küll midagi, aga see kuidagi ta selle sustla sulle suure vaevaga sisse surub, see väga võigas tunne. All on kauss, verd tuleb ikka päris korralikult. Aga mul mingit ravimit küll ei pantud sisse. See oli muidugi enam kui 6a tagasi.

Tänan info eest :blink: . Kui lugeda sinu kirjeldusi siis jääb vist loota et valuvaigistid teeksid oma tööd :huh: . Eriti nagu ei kisu verelaskmise poole, mul seda viimast niigi vähe ja pealegi ma selline "mannake" natsa rohkem verd lahmab siis kisub kohe silmad pahupidi :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänan info eest :blink: . Kui lugeda sinu kirjeldusi siis jääb vist loota et valuvaigistid teeksid oma tööd :huh: . Eriti nagu ei kisu verelaskmise poole, mul seda viimast niigi vähe ja pealegi ma selline "mannake" natsa rohkem verd lahmab siis kisub kohe silmad pahupidi :huh:

eriti hellakene.. :)

millal sul see hirmutav doktori visiit on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eriti hellakene.. :)

millal sul see hirmutav doktori visiit on?

Esmaspäeval peaks antibiootikumid lõpema ja kui kolmapäevaks ei ole asi muutunud siis tegeletakse muga edasi :blink: . Ega ma eriti kardagi lihtsalt uurisin manti, et kui peab minema siis tean mida oodata ja saan mõistuse välja lülitada. Olen enda puhul tähendanud kui ma tean kuidas protsess toimib siis keha talub asju kuidagi automaatselt ja kergemini :huh: . Loodan said aru mida mõtlesin :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esmaspäeval peaks antibiootikumid lõpema ja kui kolmapäevaks ei ole asi muutunud siis tegeletakse muga edasi :blink: . Ega ma eriti kardagi lihtsalt uurisin manti, et kui peab minema siis tean mida oodata ja saan mõistuse välja lülitada. Olen enda puhul tähendanud kui ma tean kuidas protsess toimib siis keha talub asju kuidagi automaatselt ja kergemini :huh: . Loodan said aru mida mõtlesin :huh:

jup.. aga minu jaoks on ikkagi sama hull, vahet pole kas tead, või kui ei tea, et lähed sondi neelama või siis et pistetakse juhtmed tagant sisse.. :)

(pole kogemusi, nii et ma ei tea kui skeeri see tegelikult on)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×