Jump to content
mankyman

Mure väsimusega.

Recommended Posts

Tervist!

Mure järgmine: viimased paar nädalat olen tähendand, et on jube väsimus ja selline loid olla, jõusaali saan ilusti tehtud ja ei ole eriti porbleemi oma asjade ära tegemisega eks see rohkem ole meil tahtejõus kinni. Mure rohkem selles, et sellise väsimusega on tunda, et areng on aeglasem ja tuleb varasemast rohkem pingutada. Ei usu, et tegu on ületreeninguga, sest olen väiksest peale harrastand kõvasti sporti teha ja toitumine on ka paigas(toitumiskavaga), ise olen 20 aastane ja trenni teen hommikul jooksen 3-6km siis lõunal tegelen erinevate aeroobsete tegevustega ehk siis trennid - rohkem selline personaalspordi inimene. ja õhtul on jõusaal. Ehk siis teen 2-3 korda päeva trenni. Jooksu ja jõusaali teen E-N ja nende päevade sees ka ka 2 korda tuleb 3 kord trenni ära. Jääb siis R-P nendel päevadel üritan puhata ja ilusti välja magada ja üritan 1 korra jooksmas ka käia - muidugi olen noor ja pidutsemist tuleb ka ette.

Ühesõnaga see on väike kireldus selle mida ma teen ja küsimus oleks, millistest faktoritest võib olla see väimus tingitud, kellel on huvitavaid näpunäiteid ja ideid soovitage julgelt!

Ette Tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühesõnaga see on väike kireldus selle mida ma teen ja küsimus oleks, millistest faktoritest võib olla see väimus tingitud, kellel on huvitavaid näpunäiteid ja ideid soovitage julgelt!

Ette Tänades!

Puhka nädal-kaks ja siis vaata, kas väsimus on alles. Ma usun küll, et sul on kuhjunud ülekoormus. 2-3 trenni päevas on ikka väga palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma usun, et kui pärast puhkust naased sama koormuse juurde tagasi, siis peagi jälle ülekoormus kallal. 3x päevas treening on ikka metsik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Mure järgmine: viimased paar nädalat olen tähendand, et on jube väsimus ja selline loid olla, jõusaali saan ilusti tehtud ja ei ole eriti porbleemi oma asjade ära tegemisega eks see rohkem ole meil tahtejõus kinni. Mure rohkem selles, et sellise väsimusega on tunda, et areng on aeglasem ja tuleb varasemast rohkem pingutada. Ei usu, et tegu on ületreeninguga, sest olen väiksest peale harrastand kõvasti sporti teha ja toitumine on ka paigas(toitumiskavaga), ise olen 20 aastane ja trenni teen hommikul jooksen 3-6km siis lõunal tegelen erinevate aeroobsete tegevustega ehk siis trennid - rohkem selline personaalspordi inimene. ja õhtul on jõusaal. Ehk siis teen 2-3 korda päeva trenni. Jooksu ja jõusaali teen E-N ja nende päevade sees ka ka 2 korda tuleb 3 kord trenni ära. Jääb siis R-P nendel päevadel üritan puhata ja ilusti välja magada ja üritan 1 korra jooksmas ka käia - muidugi olen noor ja pidutsemist tuleb ka ette.

Küsimus oleks justkui põhjalik, kuid tegelikult väga pealiskaudne. On väga suur vahe, millised need treeningud on oma mahult ja intensiivsuselt. Hommikul 3-6 km joosta - sõltub tempost. Keskmine linlane läheb iga päev nii kaugele jala tööle ja ei ole vahet kui selle ka aeglaselt sörgiks nii et nahavahe oleks soe.

"Erinevad aeroobsed tegevused" on väga abstraktne mõiste. Jõusaal - mahud?

R-P puhkus - kuidas see välja näeb? Voodis teleka ees või aktiivne, taastav?

Sellest, et sul on mingi toitumiskava, ei järeldu, et see toitumiskava vastaks ka su vajadustele. Kavaks võib nimetada ka seda, et "kahe minuti pärast lähen külmutuskapi juurde ja võtan midagi".

Mina alustaks kolmest asjast:

1. treeningpäevik. Minimaalselt: maht, hinnang intensiivsusele, koormused

2. toitumise kontroll vastavalt reaalsele treeningmahule ja vastavalt ainevahetustüübile. Ega see ei koosne ainult põhitoitainete vajadusi katvatest toitudest (valgupulber, taastumispulber) - vitamiinide ja mineraalide puudus?

3. perioodiline enda jälgimine ka rahuolekus (rahuoleku pulss). Tee kindlaks enda rahuoleku pulss puhanud olekus (kus tunned, et oled "värske") ja kontrolli perioodiliselt, ega see ei muutu ja kas on mingi kooskõla "väsimustunde" esinemisega

Ja loomulikult kasutad sa sellise sageduse juures treeningute jagamist tsüklitesse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma usun, et kui pärast puhkust naased sama koormuse juurde tagasi, siis peagi jälle ülekoormus kallal. 3x päevas treening on ikka metsik.

See oleneb siiski väga inimesest ja ka treeningust ja selle intensiivsusest, minul põhimõtteliselt jookseb kolmas aasta kaks trenni päevas ja 8 tundi füüsiliselt väga rasket tööd, siiamaani ei kurda väsimuse üle.

Toitumine korda ja piisavalt puhkust/und ja kõik peaks olema ok, eeldusel muidugi, et treeningud on meeltmööda, mitte ei lähe trenni ennast sundides, et peab tegema, trennist tuleb tunda mõnu. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×