Jump to content
Aile

Borrelioos

Recommended Posts

perearst seda vist ei diagnoosi? kelle poole pöörduda?

Endal ainult unehäired kõigist sümptomitest, muud jamad on ise valesti treenides tekkinud. Aga jah, oli küll puuk kunagi, aga ei mäleta kas punaseks läks hammustuse koha ümbert. Samas unehäired on on suht sage nähtus, ja sellele võib olla veel sada muud põhjust. Siiski on mul unega probleeme olnud juba piisavalt kaua, et ei teeks paha ennast kontrollida. Igasugune mõte trenni teha kaob ära, kui pole kõige elementaarsem ja vajalikum taastumisvahend paigas, ehk siis uni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas punane ratas ka oli nahal? See algab ümber hammustuse. 70-80 % on see esimene sümptom.

Mul ka 6-7, võibolla isegi 8 sümptomit kas hetkel või viimasel ajal olnud. :D

Need sümptomid ei olegi korraga, üks tuleb, teine läheb....ja vahest on ka väga hea olla B)

Nüüd ajasite küll hirmu nahka, kuna mul ka siit päris paljud sümptomid.

Nagu nt - mäluhäired, unehäired (magan samuti kõrvatroppidega), seletamatud lihasevigastused, sõrmed iga hommik kanged.

Peab ka testimas käima.

Mida varem alustate raviga, seda parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
perearst seda vist ei diagnoosi? kelle poole pöörduda?

Endal ainult unehäired kõigist sümptomitest, muud jamad on ise valesti treenides tekkinud. Aga jah, oli küll puuk kunagi, aga ei mäleta kas punaseks läks hammustuse koha ümbert. Samas unehäired on on suht sage nähtus, ja sellele võib olla veel sada muud põhjust. Siiski on mul unega probleeme olnud juba piisavalt kaua, et ei teeks paha ennast kontrollida. Igasugune mõte trenni teha kaob ära, kui pole kõige elementaarsem ja vajalikum taastumisvahend paigas, ehk siis uni.

Perearsti juurde tulebki minna.

Mina süüdistasin ka ennast kogu aeg... alati leidsin mingi põhjuse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas borrelioos nakkab kuidagi moodi ka inimeselt inimesele?

Ma ühe lingi leidsin... kuid ma loodan, et sellel ei ole mingit tõepõhja all.

Ülejäänud allikad siiski räägivad puugist, kui vaheperemehest, kellelt saab omakorda ka inimene.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

perearst laseb vereanalüüsi teha ning sealt peaks olema juba näha kas seda haigust on kunagi põetud ja kas on üldse alust arvata, et sul see haigus küljes on.

mis edasi saab, ei oska kahjuks öelda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingi jutt on et tavaline analüüs sageli nakkust välja ei näita, selle teaduslikku alust pole aega olnud uurida.

See on seotud väitega, et borrelia nn petab meie immuunsüsteemi ära.

Analüüs on immunoloogiline, IgG ja IgM, kas reaktsioon on või mitte...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sain ka borrelioosi diagnoosi. Kaua see juba mu sees on, tont seda teab. Igatahes määrati antibiootikumi kuur 20 päeva. Kuna kaebasin arstile, et liigestega on probleeme, siis selgus et see võib olla ka borrelioosi tagajärg. Teen kuuri ära, siis uuesti proove andma, loodan, et saab lahti sellest. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×