Jump to content
Aile

Borrelioos

Recommended Posts

Segaste sümptomitega haigus, mille varajane diagnoosimine ja ravi on väga tähtsad. Kui teil on olnud puuk ja tekib punane ratas ümber selle puugi hammustuse, tuleb koha ka raviga alustada.

Kui teil on seletamatud unehäired, laske teha analüüsid.

Mul on olnud borrelioos üle 15 aasta. Eestis on seda haigust diagnoositud kuskil 10 aastat ja ikkagi on arstid mingis eitusfaasis.

Need sümptomid ei ole psühhosomaatilised :D

Panen siia ka sümptomite nimekirja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ta nii pikalt kesta saab? Kas antibiootikumide kuurid siis lõpuni ei aitagi?

Mul endal on viimase kahe aasta jooskul kaks korda diagnoositud nö Lyme tõbi ja ravikuurid läbitud. Paari kuu möödudes antud vereproovid olid negatiivsed. Kas siin on veel mõni "konks"?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma täpselt detailie ei mäleta borrelia bakteri kohta, aga ta pidi kuidagi ennast suutma kaitsta antibiootikumide vastu. Seepärast tuelvad vahest vereproovid negatiivsed. Seepärast see antibiootikumide võitlus kestabki igavesti. Ja muideks kõigele ei pidanud see punane rant tekkima pärast hammustust...

Ahjaa borrellioosiga pidi nii olema, et ei teki pärast ravimist immuunsust. Ja vist oli bakteril erinevaid vorme. VÕib olla mitu korraga.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas ta nii pikalt kesta saab? Kas antibiootikumide kuurid siis lõpuni ei aitagi?

Mul endal on viimase kahe aasta jooskul kaks korda diagnoositud nö Lyme tõbi ja ravikuurid läbitud. Paari kuu möödudes antud vereproovid olid negatiivsed. Kas siin on veel mõni "konks"?

Oeh...pikk lugu. Mul on olnud üks puuk, mille ümber tekkis punane ratas jne. üle 15 aasta tagasi, arstid ei osanud siis miskit sellest arvata ja kaalusid mulle mingi järjekordse kortikosteriodi kuuri kohandamist. Mina lasin lihtsalt jalga ja enam oma nägu arstide juurde ei näidanud.

Eestis hakati seda diagnoosima mingi 10 aastat tagasi.

Antibiootikume ma üldreegline ei tarvita (oli 15 aasta jooksul 2 korda lühikesed 5 päevased, millest jääb borrelia jaoks väheseks)

Borrelia elab meis aastakümneid, kui teda mitte segada :D

Sümptomid tulevad ja lähevad. Kui ei ole valu...siis ei ole valu ning elu jälle ilus ja tore B)

6 aastat tagasi diagnoositi USA s minu koeral värske borrelioos, siis alles viisin ma nn "otsad kokku" ja ega ma ikka veel arsti juurde ei läinud.

Esimest korda andsin analüüsid paar kuud tagasi. Parem hilja kui mitte kunagi, eks ;)

Selle pärast ongi vaja kõigile südamele panna, et nii kui esimesed sümptomid kohal...kohe arsti juurde (analüüsid + elevandiannus antibiootikume) ja tüsistused jäävad olemata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma täpselt detailie ei mäleta borrelia bakteri kohta, aga ta pidi kuidagi ennast suutma kaitsta antibiootikumide vastu. Seepärast tuelvad vahest vereproovid negatiivsed. Seepärast see antibiootikumide võitlus kestabki igavesti. Ja muideks kõigele ei pidanud see punane rant tekkima pärast hammustust...

Ahjaa borrellioosiga pidi nii olema, et ei teki pärast ravimist immuunsust. Ja vist oli bakteril erinevaid vorme. VÕib olla mitu korraga.

See, mida sa kuulsid käis vähe teistpidi. Borrelia suudab petta meie immuunsüsteemi ja seetõttu istub ja teeb oma tegusid piiiikalt.

Ravimine ravimiseks... antibiootikumid ei ravi reeglina hilisemaid tüsistusi.

Kasutatakse palju naturopaatiat. Cats Claw Bark on üks võimalik ravimtaim borrelioosi tüsistuste leevendamises.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aile, aga millised on sinu sümptomid?

kuidas see haigus sinu puhul avaldub?

kuidas on see sind need 15a mõjutanud?

ühesõnaga, what's your story?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis jutt see on et ametlik diagnostikameetod annab sageli valenegatiivse tulemuse ?

Kas kassiküüs kõrvaldab haigustekitaja ? Ta teeb muid häid asju ka, hangiks ? Mul borrelioosis tuttavaid küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Antibiootikume ma üldreegline ei tarvita (oli 15 aasta jooksul 2 korda lühikesed 5 päevased, millest jääb borrelia jaoks väheseks)

No aga siis oled ju ise süüdi, et ei ravi nii, nagu peab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aile, aga millised on sinu sümptomid?

kuidas see haigus sinu puhul avaldub?

kuidas on see sind need 15a mõjutanud?

ühesõnaga, what's your story?

Lühimälu häired. Avastad ennast raamatut lugedes, et sa pead jälle lause, paar tagasi võtma, näiteks. Ma olen juba harjunud ennast kontrollima, kas ma panin ukse lukku jne.

Tsüklilised unehäired. Ausalt öeldes ei osanud ma nendega kusagile mujale minna enam, kui ühe nn energiaga ravitseja juurde. Tont seda teab, mida ta tegi, kuid ma sain jälle magada...kuni järgmise korrani.

Kurguvalu (mandlid on mul opereeritud). Arsti sõnul näeb see välja ka...krooniline.

Tasakaaluhäired. Süda läheb kergesti pahaks.

Hommikused sõrmede kangused (koos paistetusega). Tsüklitena (varasügis ja hiliskevad...).

Mingi nõme tsükkel oli hommikuste alakeha valuliste kangestustega (koerad on vaja ju välja viia ja kangestus tekkis peale seda trepist üles tulekul)

Helitundlikkus. Ma magan juba seitse aastat ainult kõrvatroppidega, sest igasugune krabin ärataks mu üles.

Täiesti arusaamatud lihasvigastused...õlad jne. nagu lambist tekkinud.

Seljavalud.

Aastat kolm oli hüppeliiges problemaatiline.

Kogu see kräpp tuleb ja läheb, halb on see, et see sunnik suudab üllatada.

Ma üldse ei imestaks, kui mul miski ikka kahe silma vahele jäi. Kes seda halba viitsib meelde jätta :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga siis oled ju ise süüdi, et ei ravi nii, nagu peab?

Keegi ei osanud ju aimata, et see on borrelioos... Mul diagnoositi see novembri keskel eelmine aasta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi ei osanud ju aimata, et see on borrelioos... Mul diagnoositi see novembri keskel eelmine aasta.

Ja üldse, kas antibiootikumidega pole mitte nii et kuuri peab lõpuni tegema, mitte lõpetama sümptomite kadumisel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osad puugid on nii pisikesed ka, et annab ikka märgata. Suvel metsas, kui olin varitsusel ja ühe korra ei viitsinud puugitõrjevahendit panna, siis jõudis kohe 2 puuki käele. Kinnaste ja varuke vahel oli pisike ligipääs. Õnneks, kui metsas oled, siis tekib ikka korralik paranoia puukidest. Igal võimalusel kontrollid.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja üldse, kas antibiootikumidega pole mitte nii et kuuri peab lõpuni tegema, mitte lõpetama sümptomite kadumisel?

Ma olen alati kõik ant kuurid lõpetanud, see on lasteaiatarkus. Jätad pooleli....tekivad resistentsed tüved.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen alati kõik ant kuurid lõpetanud, see on lasteaiatarkus. Jätad pooleli....tekivad resistentsed tüved.

Nojah, aga huvitav et siis nii lühike kuur määrati.. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noorena ei olnud puugid üldse teemaks. Nõmmemetsas ikka sattus neid käe või jala peale. Sai ise noaga eemaldatud. Nüüd on vist see nakkus nii levinud puukide seas. Kusagilt vist lugesin 40..50% on nakatunud?

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, aga huvitav et siis nii lühike kuur määrati.. :D

Ma ütlen ausalt, ma ei mäleta... võibolla oli 7. Tavakuur...1997 oli mul operatsioon, siis sain. Ma tean lihtsalt, et ei olnud 21 nagu mulle nüüd määrati....topelt annus+21 päeva. Borrelioosiga on nad ka kuude viisi ant all. Intravenoosselt jne. B)

Noorena ei olnud puugid üldse teemaks. Nõmmemetsas ikka sattus neid käe või jala peale. Sai ise noaga eemaldatud. Nüüd on vist see nakkus nii levinud puukide seas. Kusagilt vist lugesin 40..50% on nakatunud?

Kuidas oli...paadid puust ja mehed raudsed? ;)

Helistasin üle hulga aja oma sõbrannale ja ka temal oli nüüdsama pikaleveninud borrelioos avastatud ja ta ütles, et ma olen juba viies inimene tema tutvusringkonnas, kellel on borr. diagnoositud.

Osadel piirdub see vast gripilaadsete sümptomitega, väsimus jne, kes meist ei oleks vahest väsinud. Ei hakkagi mingit seletust rohkem otsima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
valus..

loodan et saad abi ja saad võitu sellest. jõudu ja jaksu selle haigusega!

Suur tänu, Sulle! :D

Ausalt öeldes oli lõppude lõpuks mingi seletuse leidmine üsna õnnelikuks tegev. B) ...ja arvan, et nüüdsest saavad asjad minna ainult paremuse poole. ;)

Lihased tunduvad juba paremad. Venitasin mõnuga. Tarvitan lihaste jaoks hetkel ühte ayurveda segu kurkumist ja boswelliast + veel mingid ayurveda ürdid. Kellel on vigastustest paranemisega probleeme...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur tänu, Sulle! :D

Ausalt öeldes oli lõppude lõpuks mingi seletuse leidmine üsna õnnelikuks tegev. B) ...ja arvan, et nüüdsest saavad asjad minna ainult paremuse poole. ;)

Lihased tunduvad juba paremad. Venitasin mõnuga. Tarvitan lihaste jaoks hetkel ühte ayurveda segu kurkumist ja boswelliast + veel mingid ayurveda ürdid. Kellel on vigastustest paranemisega probleeme...

Soovin ka sulle head tervist:)

Aga räägi sellest ayurvedast. Lisaks veel kust, kui palju jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovin ka sulle head tervist:)

Aga räägi sellest ayurvedast. Lisaks veel kust, kui palju jne.

Suur tänu! :D

Viru keskuses on ökopood, nime ei mäleta...krt ma pean tegema eksameid...ja ma midagi ei mäleta B)

Pukka Herbs Ltd toode

Turmeric & boswelliia

90 kapslit ...maksis see miskit 340 EEK

Üs kallis, pigistasin ühe silma kinni ja ostsin ;)

Seda läheb 3 korda päevas 2 kapslit.

Seal üsna palju erinevaid segusid...

Borrelioosile üritasin leida Cats Claw Bark i, kuid ainuke allikas oli miski venekeelne leht, kus kontaktaadress oli puudu. Ma parem ootan, kuna meheraas tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovin samuti paremat tervist, paranemist ! Selles suhtes, et siis on sul hästi läinud. Mõned on selle haiguse vastu nii tundlikud, et tekib päris suur ajukahjustus, millega võib kaasneda halvatus või isegi surm. :D

Muudetud kasutaja Xero poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tasu üleliia ka puuke karta, borrelioosi nakkust on võimalik saada siis kui puuk on vähemalt u. 2 ööpäeva su küljes olnud. Kui metsas käies puuk külge tuleb ja õhtul kodus välja võtad, peaks olema üsna võimatu borrelioosi saada. Ning entsefaliidi vastu on teatavasti vaktsiin olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovin samuti paremat tervist, paranemist ! Selles suhtes, et siis on sul hästi läinud. Mõned on selle haiguse vastu nii tundlikud, et tekib päris suur ajukahjustus, millega võib kaasneda halvatus või isegi surm. ;)

Suur tänu! :D

Hirm oli tõesti see, mis mind lõppude lõpuks siiski arsti juurde ajas ;)

Lugesin Uku Kuudi borrelioosi lugu

Link on siin..

ja mõtlesin, et tont seda teab, mis üllatusi võib veel tulemas olla.

Ei tasu üleliia ka puuke karta, borrelioosi nakkust on võimalik saada siis kui puuk on vähemalt u. 2 ööpäeva su küljes olnud. Kui metsas käies puuk külge tuleb ja õhtul kodus välja võtad, peaks olema üsna võimatu borrelioosi saada. Ning entsefaliidi vastu on teatavasti vaktsiin olemas.

Mingis osas olen ma fatalist B) Ega ma ei ole puuke kartnud nii palju, et kuskile minemata oleksin jätnud...ja mul ei ole ikkagi rohkem puuke olnud peale selle ühe õnnetu puugi. :D

Ma ei teagi täpselt, kui kaua ta mul oli. See oli mul ilmselgelt enneaegsesse surma surnud puugikene. Linnas... ja suhteliselt külm aeg oli ka. Mina ei näe mitte mingit loogikat. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd ajasite küll hirmu nahka, kuna mul ka siit päris paljud sümptomid.

Nagu nt - mäluhäired, unehäired (magan samuti kõrvatroppidega), seletamatud lihasevigastused, sõrmed iga hommik kanged.

Peab ka testimas käima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×