Jump to content
mart1991

Tere. Abi ja nõu toitumisel

Recommended Posts

Tere olen 19 noormees ja sooviksin kaalust alla võtta. Olen 175 cm pikk ning kaalun 99 kg. Käin 3 korda nädalas jõusaalis nüüd. Küsimus oleks siis selline, et mida süüa. Hakkasin hommikuti putru sööma kuna trennikaaslased räägivad, et see hea. Andke veel nõudeid mida hommikuti süüa kuna ei ole eriti pudru armastaja inimene. Nüüd küsimus, et mida lõunal süüa ja õhtul ja kui palju? Praegu söön lõunal mida koolis pakutakse selleks tavaliselt kartulid mingi liha/kala kõrvale ning õhtuti söön tavaliselt mida ema valmistanud parajasti on. Kuuldavasti pidi juurviljad/puuviljad õhtuti head olema kui nii siis mida neist täpselt süüa ning kas midagi muud peale nende aitab ka süüa. Tahaksin mingi 80 kg kaaluda ning kuidas efektiivseim tee selleni? Kas tasuks tellida dieedikombot?

Tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere olen 19 noormees ja sooviksin kaalust alla võtta. Olen 175 cm pikk ning kaalun 99 kg. Käin 3 korda nädalas jõusaalis nüüd. Küsimus oleks siis selline, et mida süüa. Hakkasin hommikuti putru sööma kuna trennikaaslased räägivad, et see hea. Andke veel nõudeid mida hommikuti süüa kuna ei ole eriti pudru armastaja inimene. Nüüd küsimus, et mida lõunal süüa ja õhtul ja kui palju? Praegu söön lõunal mida koolis pakutakse selleks tavaliselt kartulid mingi liha/kala kõrvale ning õhtuti söön tavaliselt mida ema valmistanud parajasti on. Kuuldavasti pidi juurviljad/puuviljad õhtuti head olema kui nii siis mida neist täpselt süüa ning kas midagi muud peale nende aitab ka süüa. Tahaksin mingi 80 kg kaaluda ning kuidas efektiivseim tee selleni? Kas tasuks tellida dieedikombot?

Tänud

Kõige lihtsam oleks sul ilmselt hakata lugema toitumis alaseid teemasid foorumis ja ka artikleid. Siin leidub väga palju informatsiooni ja saad oma küsimustele vastused, lisaks suudad ka hiljem oma peaga edasi mõelda, mitte ei pea iga küsimusega foorumisse tulema :) Edu !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et kõige targem oleks teada palju sa päevas kulutad ja siis süüa natukene vähem. Soovitan rasvase osakaalu vähendada ja rohkem tähelepanu pöörata rohelisele ehk nagu Kirp ütleb" Silole" :) . Kõige parem energia kulutaja on jooksmine või siis tao poksikotti, minu arust aga nagu MR. Rotter ütleb " minu aruga on nagu on" :) .

Lühidalt kokku võttes sea korda söömine ja lisa juurde trenn. Trennis nii palju,et ära tee aint jõudu vaid aeroobset ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan et kõige targem oleks teada palju sa päevas kulutad ja siis süüa natukene vähem. Soovitan rasvase osakaalu vähendada ja rohkem tähelepanu pöörata rohelisele ehk nagu Kirp ütleb" Silole" :) . Kõige parem energia kulutaja on jooksmine või siis tao poksikotti, minu arust aga nagu MR. Rotter ütleb " minu aruga on nagu on" :D .

Lühidalt kokku võttes sea korda söömine ja lisa juurde trenn. Trennis nii palju,et ära tee aint jõudu vaid aeroobset ka.

Austatud spetsialistil on õigus, :)

Üldiselt reguleeritakse kaalu süsivesikutega.

Kuna menüüd ei ole toodud,siis öelda,mis valesti,mida muuta,ei saa.

Mis puutub aga sinu soovitusse ,et 100-kilone treenimata inimene hakkaks hoolega jooksma,siis see on lausa kahjulik + mõtle mis ta põlvedega juhtuma hakkab.Jooksmisega võivad kaalu alandada sportlased,mitte ülekaalulised algajad.

Parem oleks alustada kas rattasõidu või ujumisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Austatud spetsialistil on õigus, :)

Üldiselt reguleeritakse kaalu süsivesikutega.

Kuna menüüd ei ole toodud,siis öelda,mis valesti,mida muuta,ei saa.

Mis puutub aga sinu soovitusse ,et 100-kilone treenimata inimene hakkaks hoolega jooksma,siis see on lausa kahjulik + mõtle mis ta põlvedega juhtuma hakkab.Jooksmisega võivad kaalu alandada sportlased,mitte ülekaalulised algajad.

Parem oleks alustada kas rattasõidu või ujumisega.

Ta võib ju minna jõukas lindile ja siis seal kas teha kiirkõndi või kerget sörki. Lindil jooksmine põrutab põlvi vähem kui väljas või siis tehku crosstreineril, põlvedele ohutu ja saab ka rakendada ülakeha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ta võib ju minna jõukas lindile ja siis seal kas teha kiirkõndi või kerget sörki. Lindil jooksmine põrutab põlvi vähem kui väljas või siis tehku crosstreineril, põlvedele ohutu ja saab ka rakendada ülakeha.

Jooksu peamine eelis ratta-ujumise ees on efektiivsus.

Aga,et asjal oleks mõtet,tuleb tal joosta ~45min.

Tead sa mõnda ülekaalus algajat,kes on selleks võimeline?

Lihtne kõndimine või kerge sörk on tore ...

ainult et sel juhul on nii ratas kui ujumine juba efektiivsemad, :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jooksu peamine eelis ratta-ujumise ees on efektiivsus.

Aga,et asjal oleks mõtet,tuleb tal joosta ~45min.

Tead sa mõnda ülekaalus algajat,kes on selleks võimeline?

Lihtne kõndimine või kerge sörk on tore ...

ainult et sel juhul on nii ratas kui ujumine juba efektiivsemad, :)

Seda küll aga samas ta võib ju teha ka sõudeergomeetriga, treenib südant ja lihaseid ka :) . Muidugi alustama peaks ikkagi toitumisest :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kas suusatamine sobib aeroobseks trenniks ning kas õhtuti tasub riisi süüa ja kui jah mis kell oleks viimane piir selle söömiseks? Ja kas tellida Dieedikombo või mingeid toidulisandeid? Tänud

Muudetud kasutaja mart1991 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas suusatamine sobib aeroobseks trenniks ning kas õhtuti tasub riisi süüa ja kui jah mis kell oleks viimane piir selle söömiseks? Ja kas tellida Dieedikombo või mingeid toidulisandeid? Tänud

Suusatamine on vägagi hea aeroobne treening :) .Põhiliselt töötavad õla, selja ja jalalihased. Ka kätelihased saavad koormust. Peaaegu oleks unustanud et süda ja kopsud saavad ka päris head koormust.

Suusatamine nagu aerutaminegi nõuab su lihastelt aeroobset vastupidavust ja ka plahvatuslikku jõudu :) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas suusatamine sobib aeroobseks trenniks ning kas õhtuti tasub riisi süüa ja kui jah mis kell oleks viimane piir selle söömiseks? Ja kas tellida Dieedikombo või mingeid toidulisandeid? Tänud

Kui toitumisest eriti ei jaga telli parem lisandi asemel toitumiskava. Õhtuti pole eriti mõtet süsivesikuid süüa, kui just otse trennist ei tule. Mõtekam on eelistada valku ja häid rasvu sisaldavat toitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võiks siia vastu lükata ajubiokeemia artikli, nagu siin foorumis heaks tavaks on, kui teema läheb sellele, millal süüa rasvu/valke/sv'd.

No ei tea, kumb all-in-all parem variant oleks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas suusatamine sobib aeroobseks trenniks ning kas õhtuti tasub riisi süüa ja kui jah mis kell oleks viimane piir selle söömiseks? Ja kas tellida Dieedikombo või mingeid toidulisandeid? Tänud

Kui sul on tekkinud ettekujutus,et trenni ja pulbritega saab vabaneda ülekaalust,siis oled asjast väga valesti aru saanud.Ainus lisand,mida hetkel vajad,on toitumiskava.

Ja suusatamine on loomulikult OK - nagu siin juba eelnevalt ka öeldi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×