Jump to content
harselius

Palju oled kasutanud toidulisandeid?

Recommended Posts

Mida te siin jaurate, on mõtet, ei ole. Kui sa tahad, et poleks pointi, siis polegi.

Kui õieti mäletan, siis Kalmuse mõte oli midagi sellist, et toidulisad aitavad edasilükata väsimuse ja taluvuse max punkti. Põhimõtteliselt siis asi nii, et kui oled tugitooli-sportlane või korra nädalas käid saalis lobisemas, siis toidulisadest tõesti suurt kasu pole, saad vajaliku tavatoidust. Kui aga rassid pidevalt piiri peal trenni teha, siis teisiti ei saa.

Aga igaüks teeb omad valikud. Ise pean end heade tulemuste eesmärkide saavutamisel "lisatoitude sõltlaseks", kui ma ei teeks sellisel tasemel sporti, siis tõenäoliselt lõpetaks enamuse lisade söömise.

Aga palun, ärge seletage, et see maha visatud raha jne, küsimus on eesmärkides, kas tippsport või tervisesport.

Ja veel üks asi mis ma siin märkasin, et need kes räägivad raha raiskamisest ja mõtetust mürkide söömisest on ise oma avatari piltidel kuidagi jube pisikesed :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas teema algataja lootis fit-e juurde saada tänutäheks fitness.ee-lt, et on nende peale nii palju raha magama pannud?;)

fitshopi olen toedanud umbes 1000.- krooniga, mis on siiski väike summa, võrreldes teiste toidulisandi edasimüüjatega...

"raha magama pannud"? :S nagu kui ma seda klubis "kruvikeerajate" peale ei kuluta, siis on mõtetu raiskamine...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ütleks et mittesportlasel on lisandeid rohkem vaja et tervist korras hoida.

Depressiivne kuidagist? Lahendused on alati tunduvalt lihtsamad, kui esmapilgul tundub.

Osade inimeste puhul töötavad müügistrateegiad paremini, osade puhul halvemini.

Minu jaoks võiks olla probleem igatsugu stimulantidel, ma usun, et ka teile nad meeldivad. ;)

Toidulisandite kasutamise kontrolli alla saamine on sama raske, kui ütelda naistele, et nad ei kasutaks igatsugu kommertskreeme ja losjoone. Kersna kirjutas, et neile tuleb siis selline äraseletamatu pilk ;)

Inimeste arusaamad kõiguvad seinast seina, kui on vaja siis räägitakse heast imendumisest, kui on vaja siis räägitakse jälle vastupidist, et kuivõrd hea kaitsebarjäär see nahk ikkagi meil on.

TTT : teler - tugitool - toasussid.

Sinna on tekkinud veel üks lüli... pult ja muu eluolu, kus kõik on vaid kliki kaugusel.

Võib minna veel istuvamaks see eluviis. Varsti on elektrilised invakärud igas poes, võite valida kas aeglasema või kiirema variandi.

Ainukeseks rõõmuks jääb krõpsude mugimine. Üks asi, millest ma siiani aru ei saa, kuidas nad lapsi teevad. Võibolla on neil spets tõstuk... Vaat Jörgen, selline on see toidulisandite paradiis ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen proovinud igasuguseid toidulisandeid, aga mingit tolku nendest küll pole olnud.Viimasel ajal olen olnud puhtalt tavatoidul ja jõunäitajad on ainult kasvanud ;) .Olen seda korduvalt enda peal ära proovinud, seda ka paljukiidetud kreatiini puhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen proovinud igasuguseid toidulisandeid, aga mingit tolku nendest küll pole olnud.Viimasel ajal olen olnud puhtalt tavatoidul ja jõunäitajad on ainult kasvanud ;) .Olen seda korduvalt enda peal ära proovinud, seda ka paljukiidetud kreatiini puhul.

See on väga individuaalne. Oleneb sinu kreatiini loomulikust tasemest organsmis.

Kreatiini on palju uuritud ja saadud positiivseid tulemusi jõualadel.

Võib ainult vaielda, kas teda peaks laadima või mitte ja erinevate kreatiinide tarvitamise mugavus jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on väga individuaalne. Oleneb sinu kreatiini loomulikust tasemest organsmis.

Kreatiini on palju uuritud ja saadud positiivseid tulemusi jõualadel.

Võib ainult vaielda, kas teda peaks laadima või mitte ja erinevate kreatiinide tarvitamise mugavus jne.

Minu trennikaaslastega on asjad sarnased.Platsebo effekt vist toitumisest.Või üliandekad oleme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja veel üks asi mis ma siin märkasin, et need kes räägivad raha raiskamisest ja mõtetust mürkide söömisest on ise oma avatari piltidel kuidagi jube pisikesed ;)

Äkki on meie seas ka selliseid inimesi, kes ei tahagi suureks kolliks saada, vaid ajavad mingit muud esmärki taga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki on meie seas ka selliseid inimesi, kes ei tahagi suureks kolliks saada, vaid ajavad mingit muud esmärki taga?

Mina ei taha. Ma tahangi maksimaalselt 90kg kaaluda, seejuures olla võimalikult tugev.

Aga teemasse: ma ei tea, kuidas teistel, aga mina tunnen toidulisandite mõju küll. Eriti puudutab see järgmisi lisandeid: HT-R (võrreldes Hera80-ga, mida ma võtan võistlusvälisel ajal), beta-alaniin, glükosamiin, tsink-magneesium-b6 kompleks, vitamiin C, kreatiin monohüdraat (kuigi seda ei kasuta enam).

HT-R annab kiirema taastumise märgatavalt. Beta-alaniin annab särtsu ja sellest tulenevalt kilod natuke tõusevad. Glükosamiin võtab liigestest põletiku ära. Tsink-magneesium-b6 annab hea une ja parema tuju, lisaks hoiab ära krambid. Vitamiin C tõstab immuunsust - kui hakkan haigeks jääma, siis suurendan C vitamiini kogust ja haigust ei tule. Muid lisandeid, mida olen kasutanud, ei oska nii hästi iseloomustada. Võib-olla midagi annavad, aga mul on raske seda efekti hinnata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki on meie seas ka selliseid inimesi, kes ei tahagi suureks kolliks saada, vaid ajavad mingit muud esmärki taga?

Absoluutselt õige, aga kui sa viicid väheke varajasemaid komme lugeda, siis osa seltskonda väidab, et toidulisad on vaid enese mürgitamine, mingit efekti jõule ei avalda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ütleks et mittesportlasel on lisandeid rohkem vaja et tervist korras hoida.

Pidasin oma väite all silmas erinevaid valgujooke, aminoid, kreatiine jne

Mittesportlased võiksid teha vähemalt korra aastas ühe vitamiini ja mineraalide kuuri ning igapäevaselt kalamaksaõli süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ei taha. Ma tahangi maksimaalselt 90kg kaaluda, seejuures olla võimalikult tugev.

Aga teemasse: ma ei tea, kuidas teistel, aga mina tunnen toidulisandite mõju küll. Eriti puudutab see järgmisi lisandeid: HT-R (võrreldes Hera80-ga, mida ma võtan võistlusvälisel ajal), beta-alaniin, glükosamiin, tsink-magneesium-b6 kompleks, vitamiin C, kreatiin monohüdraat (kuigi seda ei kasuta enam).

HT-R annab kiirema taastumise märgatavalt. Beta-alaniin annab särtsu ja sellest tulenevalt kilod natuke tõusevad. Glükosamiin võtab liigestest põletiku ära. Tsink-magneesium-b6 annab hea une ja parema tuju, lisaks hoiab ära krambid. Vitamiin C tõstab immuunsust - kui hakkan haigeks jääma, siis suurendan C vitamiini kogust ja haigust ei tule. Muid lisandeid, mida olen kasutanud, ei oska nii hästi iseloomustada. Võib-olla midagi annavad, aga mul on raske seda efekti hinnata.

Sul on siis vedanud, et nii hästi toimivad või nii hästi tunnetad.

Ise tunnen vitamiini ja kvaliteetse valgu laksu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ütleks et mittesportlasel on lisandeid rohkem vaja et tervist korras hoida.

Pidasin oma väite all silmas erinevaid valgujooke, aminoid, kreatiine jne

Kõik need tulevad mittesportlasele rohkem kasuks, lihtsalt sellepärast et üldiselt on tema tervis kehvem ja arenguruumi rohkem.

Mittesportlased võiksid teha vähemalt korra aastas ühe vitamiini ja mineraalide kuuri ning igapäevaselt kalamaksaõli süüa.

Ma ei näe vitamiinide-mineraalide kuuritamisel mingit mõtet. Ega neid puhugi pugusse või põsevolti varuks ei koguta.

Aga kreatiinil mina mingit mõju ei tunne. Kui päevikut peaks siis võibolla näeks seal mingit vahet. Teiste lisanditega sama lugu. Pole vist ka eriline enesevaatleja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Absoluutselt õige, aga kui sa viicid väheke varajasemaid komme lugeda, siis osa seltskonda väidab, et toidulisad on vaid enese mürgitamine, mingit efekti jõule ei avalda.

Kas sa tahad sellega öelda, et enne toidulisandite Eestisse toomist siin tugevaid mehi ei olnud ja rekordeid ei püstitatud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa tahad sellega öelda, et enne toidulisandite Eestisse toomist siin tugevaid mehi ei olnud ja rekordeid ei püstitatud?

Ega platseebo on vägev relv.

Vingujad on ikka need, kes tarvitavad. Ikka veel vähe... Kes ei tarvita, need on reeglina ka enesega rohkem rahul ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen proovinud igasuguseid toidulisandeid, aga mingit tolku nendest küll pole olnud.Viimasel ajal olen olnud puhtalt tavatoidul ja jõunäitajad on ainult kasvanud ;) .Olen seda korduvalt enda peal ära proovinud, seda ka paljukiidetud kreatiini puhul.

et siis kui toidulisandeid tarbid siis tavatoitumist nii väga ei kontrolli ja jõunäitajad ei kasva?;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Umbes kaks kilo Vägilase valku 90-te lõpus ja pool kilo mingit FAST-i valku 2006 aastal . Peale trenni koksis ilma süsivesikuteta ja muule toitumisele tähelepanu pööramata . Kõige kiirem areng jõunäitajates oli vägilase valgu ja praekartulite perioodil , aga põhjus arvatavasti selles , et siis kõik algas alles . Fasti valgu tarbimise ajal ei täheldanud mingit muutust , kuigi tol ajal oli muu toidulaud juba üpris hea võrreldes algusega.

Dermabioni olen ka kasutanud , aga seda mitte seoses trenniga. Kalaõli olen ka vahelduva eduga manustanud , aga kas sellega seoses mingit raha maha visatud on ei oska öelda. Üldiselt ei ole toidulisade vastu , platseebo effekt on ka effekt ju ;) ja vaevalt nüüd toidulisandid inimkonna allakäigus süüdi on . Ja suure tõenäosusega oleks ka koopainimene suurima hea meelega peale tyrannosauruse eest ära jooksmist ühe valgu/süsivesiku koksi alla tõmmanud , kui oleks kätte saanud kuskilt (eriti hästi oleks banaanimaitseline peale läind vast). Ja kui inimesed praegu keskmiselt 20 aastaseks elaks siis ka vist eriti pikka arutelu poleks kehva tervise üle. ;) Suure tõenäosusega sai lolli juttu aetud jälle , aga pole näind , et see kedagi teist väga morjendand oleks siin foorumis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa tahad sellega öelda, et enne toidulisandite Eestisse toomist siin tugevaid mehi ei olnud ja rekordeid ei püstitatud?

Tugevaid mehi oli ja oma aja rekordeid püstitati, aga fakt on see, et mida aeg edasi, seda paremaks lähevad tulemused. Jõutõstmises on vanad rekordid ammu üle löödud ja iga aasta lüüakse veel üle. Sportlased lähevad aina tugevamaks ja tugevamaks. Ma ei teagi, mis selles "süüdi" on - paremad toidulisandid, parem treeningmetoodika või midagi muud? Tõenäoliselt kõik kokku ja toidulisandid on ka sealhulgas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa tahad sellega öelda, et enne toidulisandite Eestisse toomist siin tugevaid mehi ei olnud ja rekordeid ei püstitatud?

Kas sa tead mida söödi enne toidulisandite toomist Eestisse, kes kust tõi jne?

Pidasin oma väite all silmas erinevaid valgujooke, aminoid, kreatiine jne

Kõik need tulevad mittesportlasele rohkem kasuks, lihtsalt sellepärast et üldiselt on tema tervis kehvem ja arenguruumi rohkem.

Ma ei näe vitamiinide-mineraalide kuuritamisel mingit mõtet. Ega neid puhugi pugusse või põsevolti varuks ei koguta.

Aga kreatiinil mina mingit mõju ei tunne. Kui päevikut peaks siis võibolla näeks seal mingit vahet. Teiste lisanditega sama lugu. Pole vist ka eriline enesevaatleja.

Ma ei tea kuidas sa trenni teed, kui max pingutusi jne. Kui teed näiteks 50 kiloga rinda, siis sa tõesti äkki ei saa miskit aru.

Ise pean päevikut ja sealt näen, kuidas miski kuhu suunas liigub. Näiteks kreatiini lisamine on alati andnud 5-10 kilo juurde, näiteks üks nädal teed 140 kiloga 8 kordust, siis nädal kahe pärast 150 kg sama seeria.

Kindlasti teatab jälle üks tädi selle jutu peale, et platseebo on imeline relv, aga tõesti vahet pole, raiuge edasi.

Loodan et komad said õigetesse kohtadesse ;)

Ega platseebo on vägev relv.

Vingujad on ikka need, kes tarvitavad. Ikka veel vähe... Kes ei tarvita, need on reeglina ka enesega rohkem rahul ;)

Mina tarbin võistluste vahelisel ajal suht vähe, piirdun lihtsa valgujoogiga. Päris palju tarbin vahetult enne võistlust ja olen ka rinnalt surumises Eesti Meister ja olen mega rahul, ei mingit vingumist ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina tarbin võistluste vahelisel ajal suht vähe, piirdun lihtsa valgujoogiga. Päris palju tarbin vahetult enne võistlust ja olen ka rinnalt surumises Eesti Meister ja olen mega rahul, ei mingit vingumist ;)

Tubli!

Tippsport ei ole tervislik, see on teada tuntud tõde. Selleks on erinevad mõisted-tippsport ja tervisesport.

Farmaatsiatööstus üritab alati laiendada oma tarbijaskonda, see puudutab nii antidepressante, valuvaigisteid, stimulante, antikoagulante, statiine jne jne. St üritatakse müüa kontingendile, kes neid tegelikkuses ei vaja. Turu laiendamiseks kasutatakse nii subsideeritud uuringuid, töökohti juhtkonnas jne jne. Ka Eesti meistrit reklaaminäona. ;)

Tont seda teab, palju minagi kurja olen teinud oma Eesti meistri tiitliga ;)

Ma ei suuda halvustada tippsporti. Ma olen võistlemisest ikka veel sõltuvuses, kuid mul on kahju inimestest, kellel ei ole geneetilist eelsoodumust ja nad üritavad seda millegi välisega tasa teha, selle asemel, et leida midagi, milles nad tõeliselt head on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa tead mida söödi enne toidulisandite toomist Eestisse, kes kust tõi jne?

Kui palju eestlasi käis enne 80-ndate lõppu välismaal ja kuidas toll kotte puistas, tead?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui palju eestlasi käis enne 80-ndate lõppu välismaal ja kuidas toll kotte puistas, tead?

Siis lubasid kõik pigem kartulikoori süüa, et see nali ära lõppeks ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Oskab keegi öelda, kui 4 korda nädalas trenni tehes, toitudes korralikult tellitud toitumiskava alusel mille päevaste süsivesikute kogus on suht minimaalne,

kas annab lihaskasvule oluliselt juurde testosterooni tõstev aine D-aspartiinhape? MASS DAA XTREME

Niisamuti ka kreatiin monohüdraat?

Kui toitumine ei ole just selline kui massiperioodil olema peaks st. säilitamaks kerget dieeti (kaotamaks rasva minimaalse lihaskaduga)...

Muidu päevased kasutusel olevad lisandid:

Linaseemne õli

G-Tea

FAST BCAA

Omega 3

MASS WHEY

FAST Promix

Proovisin MASS PUMP'a siis sellist Energia laksu trenniajal pole veel kunagi kogend.

Plaanis tellida.

-v-

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×