Jump to content
harselius

Palju oled kasutanud toidulisandeid?

Recommended Posts

Olen suht kindel et Lurich oleks õlle ja krõpsude najal ka päris vägev mees olnud.

Mina nii ei arva.

Tugev küll, kuid vaevalt, et tugevaim. Vaimu teritatakse iga päev "pisiasjadega" nagu toit, uni ja mõtted. Kui tahet ei ole pisiasjades...siis ei ole ka suurtes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina nii ei arva.

Tugev küll, kuid vaevalt, et tugevaim. Vaimu teritatakse iga päev "pisiasjadega" nagu toit, uni ja mõtted. Kui tahet ei ole pisiasjades...siis ei ole ka suurtes.

Usun et talle oli palju antud.. toit ja uni mängisid rolli aga see ei tähenda et tema toitumissüsteem kellestki teisest Lurichi teeks või parem oleks kui mõni muu süsteem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Usun et talle oli palju antud.. toit ja uni mängisid rolli aga see ei tähenda et tema toitumissüsteem kellestki teisest Lurichi teeks või parem oleks kui mõni muu süsteem.

Toitumissüsteem ei tee teist Jörgenit, toitumissüsteem ei tee teist Ailet jne jne. Me oleme kõik ainulaadsed.

Ma ei ole kursis Lurichi jõunäitajatega, kuid ma ei usu, et need ületamata oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitumissüsteem ei tee teist Jörgenit, toitumissüsteem ei tee teist Ailet jne jne. Me oleme kõik ainulaadsed.

Ma ei ole kursis Lurichi jõunäitajatega, kuid ma ei usu, et need ületamata oleks.

Jah, ma arvan et tänapäeva lisandite ja steroididega lammutaks ta paljakäsi monoliitbetooni :)

Mida ma tahtsin öelda oli see, et tema toitumissüsteem ei pruugi üldse kellelgi tulemusi anda ja erandlike vägevate inimeste toitumiskava eeskujuks toomisel ei pruugi olla mõtet - väga suur on võimalus et vägevad olid nad selle toitumiskava kiuste, mitte tänu sellele. Kui mingi toitumissüsteem või elutarkus kusagil suure hulga inimeste hea käekäiguga seostub, võib juba järeldusi hakata tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei ole kursis Lurichi jõunäitajatega, kuid ma ei usu, et need ületamata oleks.

Kuna tõstespordi maailmarekorditeks loeti tollal ka vastupidavus- ja vigurtõsteid, siis pole ime, et Lurichi püstitas ligi 40 maailmarekordit. Tema tulemusi:

* surumine parema käega 96 kg 1 kord ja mõlema käega 85 kg 24 korda,

* rebimine parema käega 78 kg 1 kord ja 70 kg 12 korda;

* tõukamine parema käega 121 kg 1 kord, 100 kg 6 korda, 90 kg 10 korda ja 81,5 kg 15 korda;

* tõukamine vasaku käega 109 kg ja mõlema käega 165 kg.

* rebinud parema käega üles 50-kilose sangpommi ja hoides seda pea kohal, rebis vasakuga üles veel samasuguse raskuse;

* tõuganud parema käega üles 112-kilose kangi, lükkas selle siis pea kohal ühelt käelt teisele;

* tõmbas parema käe biitsepsi jõul maast aeglaselt rinnale 70-kilose sangpommi;

* tõukas kahe käega üles 140-kilose kangi ja võttis selle siis paremale käele;

* tõukas kahe käega üles 128 kg, võttis selle siis pea kohal paremale käele ja, küünitanud maast vasaku käega veel 37-kilose sangpommi, surus selle tõstekangi kõrvale, seega kokku 165 kg;

* selili surumine kahe käega 164 kg;

* selili tõukamine kahe käega (keskkehaga hoogu andes) 201 kg;

* tõukas selili kahe käega 150 kg, võttis selle siis paremale käele ja ja surus vasaku käega selle kõrvale veel 36-kilose sangpommi, kokku seega 186 kg;

* tõukas selili 187 kg ja võttis selle siis paremale käele;

* selili surus jalgadega 167 kg 25 korda, 164,5 kg 30 korda ja 115 kg 100 korda;

* hoides 50-kiloseid sangpomme pea kohal, tegi sügavküki ja tõusis püsti;

* laskus pikali ja tõusis taas, hoides kogu aeg ülessirutatud paremas käes 85-kilost kangi.

Kuulus oli Lurichi sild, mida ta suutis teha ka tavalisel toolil. Korduvalt laskis ta sillas olles oma rinnale istuda neljal raskel mehel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, ma arvan et tänapäeva lisandite ja steroididega lammutaks ta paljakäsi monoliitbetooni :)

Mida ma tahtsin öelda oli see, et tema toitumissüsteem ei pruugi üldse kellelgi tulemusi anda ja erandlike vägevate inimeste toitumiskava eeskujuks toomisel ei pruugi olla mõtet - väga suur on võimalus et vägevad olid nad selle toitumiskava kiuste, mitte tänu sellele. Kui mingi toitumissüsteem või elutarkus kusagil suure hulga inimeste hea käekäiguga seostub, võib juba järeldusi hakata tegema.

Sellest on ju discoveries palju juttu olnud. Jaapanis oli üks piirkond, US is oli üks adventistide kogukonna ala, hetkel ei tule rohkem meelde.

Paleo süsteem töötab hästi, kui sellest õigesti aru saada. Kõrgem haridus ja eluiga on seotud, religioossus ja eluiga, mediteerimine...

Kuna tõstespordi maailmarekorditeks loeti tollal ka vastupidavus- ja vigurtõsteid, siis pole ime, et Lurichi püstitas ligi 40 maailmarekordit. Tema tulemusi:

* surumine parema käega 96 kg 1 kord ja mõlema käega 85 kg 24 korda,

* rebimine parema käega 78 kg 1 kord ja 70 kg 12 korda;

* tõukamine parema käega 121 kg 1 kord, 100 kg 6 korda, 90 kg 10 korda ja 81,5 kg 15 korda;

* tõukamine vasaku käega 109 kg ja mõlema käega 165 kg.

* rebinud parema käega üles 50-kilose sangpommi ja hoides seda pea kohal, rebis vasakuga üles veel samasuguse raskuse;

* tõuganud parema käega üles 112-kilose kangi, lükkas selle siis pea kohal ühelt käelt teisele;

* tõmbas parema käe biitsepsi jõul maast aeglaselt rinnale 70-kilose sangpommi;

* tõukas kahe käega üles 140-kilose kangi ja võttis selle siis paremale käele;

* tõukas kahe käega üles 128 kg, võttis selle siis pea kohal paremale käele ja, küünitanud maast vasaku käega veel 37-kilose sangpommi, surus selle tõstekangi kõrvale, seega kokku 165 kg;

* selili surumine kahe käega 164 kg;

* selili tõukamine kahe käega (keskkehaga hoogu andes) 201 kg;

* tõukas selili kahe käega 150 kg, võttis selle siis paremale käele ja ja surus vasaku käega selle kõrvale veel 36-kilose sangpommi, kokku seega 186 kg;

* tõukas selili 187 kg ja võttis selle siis paremale käele;

* selili surus jalgadega 167 kg 25 korda, 164,5 kg 30 korda ja 115 kg 100 korda;

* hoides 50-kiloseid sangpomme pea kohal, tegi sügavküki ja tõusis püsti;

* laskus pikali ja tõusis taas, hoides kogu aeg ülessirutatud paremas käes 85-kilost kangi.

Kuulus oli Lurichi sild, mida ta suutis teha ka tavalisel toolil. Korduvalt laskis ta sillas olles oma rinnale istuda neljal raskel mehel.

Suur tänu!

Sillast on vist kõik kuulnud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, ma arvan et tänapäeva lisandite ja steroididega lammutaks ta paljakäsi monoliitbetooni :)

Mida ma tahtsin öelda oli see, et tema toitumissüsteem ei pruugi üldse kellelgi tulemusi anda ja erandlike vägevate inimeste toitumiskava eeskujuks toomisel ei pruugi olla mõtet - väga suur on võimalus et vägevad olid nad selle toitumiskava kiuste, mitte tänu sellele. Kui mingi toitumissüsteem või elutarkus kusagil suure hulga inimeste hea käekäiguga seostub, võib juba järeldusi hakata tegema.

Kord Tallinnas esinedes levitas Lurich lendlehti viie käsuga, mida pidi täitma igaüks, kes tahab saada jõumeheks:

1. Ära tarvita alkoholi!;

2. Ära suitseta!;

3. Ära tegele neidudega(?);

4. Ära söö soolast!;

5. Ära mängi kaarte!

Vot nii! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks neid caltsium,magneesiumi, c-vitamiini ja b-vitamiini toidulisandeid läheb ikka aeg-ajalt treenival inimesel vaja. Mõnel võtab keha kergesti need toidust välja, teisel jällegi mitte.

Üpris kindel on ka, et kui ikka mingi tase taga ja hakata manustama valgu ja kreatiini toidulisandit, siis tulemused paranevad...if u are willing to take that way.

Noortel tihti aga levinud selline teadmine, et valgu toidulisand on imetoit, mis teeb trenni tema eest:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsiteerides Ailet :"Õpitud abitus!" + teadmatus

Neid vägilasi on meil vähe kes neid lisandeid reaalselt vajavad et viimast piiri ületada.. valdav enamus on harrastussportlased, kes ei viitsi/ei saa/ei soovi kõigepealt oma toitumist laiemas mõistes korda teha või kellel on tekkinud seisak normaalses arengus.

Pigem võiks selle ca 500-2000+ EEK kuus tervislikumasse TOITUMISSE investeerida - see on palju lõbusam ja kasulikum, aga vajab tahtejõudu.

Soovin inimestele kainet mõistust. Teie ostud on teiste inimeste töö ja teenistus. Keda toidate ja miks? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Neid vägilasi on meil vähe kes neid lisandeid reaalselt vajavad et viimast piiri ületada.. valdav enamus on harrastussportlased, kes ei viitsi/ei saa/ei soovi kõigepealt oma toitumist laiemas mõistes korda teha või kellel on tekkinud seisak normaalses arengus.

Ah mis viimast piiri, mõned lisandid tulevad elementaarse tervise seisukohalt kasuks

Soovin inimestele kainet mõistust. Teie ostud on teiste inimeste töö ja teenistus. Keda toidate ja miks? :)

Kui selle nurga alt vaadata siis peaks lisandeid kindlasti rohkem ostma, muidu sureb Eestis kulturismi-fitnessiteemaline tegevus üldse välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ah mis viimast piiri, mõned lisandid tulevad elementaarse tervise seisukohalt kasuks

Mõned jah, aga üks efektiivseim on siiski toitumiskava. (olgu see siis asjatundja poolt või lihtsalt väga asjatundlikult tehtud)

Muidu üldiselt saviga nõus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kallis profülaktika järelikult. Tõestatud tulemusi? Eelistaksin kausitäit neljaviljaputru sheigile :) Kui me ei räägi just nn "võimalusteakna" kasutamisest peale trenni.

Ehk tegi see diskussioon meid kõiki targemaks või pani rohkem mõtlema - muud polegi vaja. See on juba hea võimalik algus progressile!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kallis profülaktika järelikult. Tõestatud tulemusi? Eelistaksin kausitäit neljaviljaputru sheigile :) Kui me ei räägi just nn "võimalusteakna" kasutamisest peale trenni.

Ehk tegi see diskussioon meid kõiki targemaks või pani rohkem mõtlema - muud polegi vaja. See on juba hea võimalik algus progressile!

Profülaktika ei ole kunagi kallis.

Tervisest rääkides pidasin rohkem silmas nt kalaõli, BCAA-d ja magneesiumi, aga vadakusheiki peetakse ka tegelikult tervisetooteks sest ta annab glutatiooni tootmiseks hea soraka tsüsteiini ja seda võtavad ka inimesed kes pole jõusaali uneski näinud.

On inimesi kes neljaviljaputru peavad antitervislikuks toiduks, toidumaailmas on neid tõestusi ja kindlust tunduvalt vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Profülaktika ei ole kunagi kallis.

Tervisest rääkides pidasin rohkem silmas nt kalaõli, BCAA-d ja magneesiumi, aga vadakusheiki peetakse ka tegelikult tervisetooteks sest ta annab glutatiooni tootmiseks hea soraka tsüsteiini ja seda võtavad ka inimesed kes pole jõusaali uneski näinud.

On inimesi kes neljaviljaputru peavad antitervislikuks toiduks, toidumaailmas on neid tõestusi ja kindlust tunduvalt vähem.

Inimene ootab ikka mingit imet. Väljaspoolt...tehke, andke, leidke.

Tahtsid uuringuid füüsilise heaolu kohta, neid on ju piisavalt. Oma suure "arenguga" on inimene jäänud ainult nõrgemaks, hoolimata toidulisanditest.

Viimane aeg oleks võtta vastutus iseenda tervise eest.

Paljud hädad on inimene ise oma tegevuse või tegevusetusega põhjustanud... nüüd andke aga imepilli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Profülaktika ei ole kunagi kallis.

Tervisest rääkides pidasin rohkem silmas nt kalaõli, BCAA-d ja magneesiumi, aga vadakusheiki peetakse ka tegelikult tervisetooteks sest ta annab glutatiooni tootmiseks hea soraka tsüsteiini ja seda võtavad ka inimesed kes pole jõusaali uneski näinud.

On inimesi kes neljaviljaputru peavad antitervislikuks toiduks, toidumaailmas on neid tõestusi ja kindlust tunduvalt vähem.

Minu vanaema ei teadnud nendest asjadest midagi, aga see ei takistanud teda elamast 90. aastaseks. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu vanaema ei teadnud nendest asjadest midagi, aga see ei takistanud teda elamast 90. aastaseks. :)

Vanaema ka...

Kuid rääkides meie kõige tugevamatest eellastest kütt-korilastest, siis võib julgelt öelda, et arenguga oleme me pees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimene ootab ikka mingit imet. Väljaspoolt...tehke, andke, leidke.

Lääne kultuurikeskkond ja kasvatus on selline, mis teha.

Tahtsid uuringuid füüsilise heaolu kohta, neid on ju piisavalt. Oma suure "arenguga" on inimene jäänud ainult nõrgemaks, hoolimata toidulisanditest.

Aga selle nõrgemaks jäämise põhjusi me suurelt osalt isegi ei tea ja reaalselt ei saa enamikku elimineerida.

Toidulisandeid saab ise võtta ja loodetavasti inimkonna allakäiku kompenseerida.

Paljud hädad on inimene ise oma tegevuse või tegevusetusega põhjustanud... nüüd andke aga imepilli.

Selles valdkonnas ei tea keegi midagi ja paljud pakutavad lahendused eeldavad 40 aastat erakuaskeesi Himaalaja mägedes, siis saad teada kas töötab... või ei tööta.

Toidulisandite kohta on vähemalt kiirelt haaratavad uuringud saadaval.

Minu meelest on ka toidulisandite tarbimine tervise eest vastutuse oma kätte võtmine, vähemalt Lääne taustsüsteemis. Ja just seetõttu püüavad Eesti ja EL seda ka maksimaalselt ära keelata, sest kodanik ei tohi ise otsustada ega oma peaga mõelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga selle nõrgemaks jäämise põhjusi me suurelt osalt isegi ei tea ja reaalselt ei saa enamikku elimineerida.

TTT : teler - tugitool - toasussid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teemasse ka natuke. Et aastate lõikes kokku kuskil 20 kilo kanti. Aga seda kah ainult massilisandeid ja valku. Ühesönaga väga väike kogus. Seda teemat võiks küsitluse vormis kah teha, sest paljud kardavad siia oma kilod kirja panna. :) Ja mul küll mahavisatud rahast kahju pole, selle kohta palju ütelusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks see nii lihtne. See ka muidugi aga nähtus on keerulisem.

Keskkonna saastatus, säilitusained, meelemürgid jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu vanaema ei teadnud nendest asjadest midagi, aga see ei takistanud teda elamast 90. aastaseks. :)

Minu vanaema sööb kahe suupoolega kõike, mida perearst talle välja kirjutab. Kõikvõimalikest südame- ja vererõhurohtudest rahustite ja uinutiteni ning on praegu 90. aastane. Samal ajal keeldub ta tarvitamast oliiviõli, linaseemneid, kookosrasva ja sööb parema (loe: hea) meelega kõhulahtisteid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×