Jump to content
harselius

Palju oled kasutanud toidulisandeid?

Recommended Posts

Rohkem hetkel meenutada ei suutnud...

kogused võivad olla veits teised...

Biotech Mass- 1kg

Selfomninutrions taastaja: Essential aminofusion 1 kg

No-xs 1 purk

Krealkalyn- 1suur purk

Biotech monohüdraat-1

Fitwhey-1kg

Fitmass- 1kg

Fitcrea- 200g

Gaspari Myofusion valk- 2kg

Gaspari amino- 500g

Apilak 3 pakki

Serious mass – 5,5kg

Bestbody Casein- 1kg

Malto- 1kg

Dextrose trauben zucker- 2kg

BestBody xxl booster- 1kg

Biotech mass- 1kg

Gainbolic- 1 kg

Selfomninutrition valk-2x1kg

Essential amino liquid- 1L

Zma- 1 purk

Biotech monohüdraat- 500gr

BestBody monohüdraat- 500gr

Beta-alanine- 200gr

Biotech amino st5300- 1purk

Olimp vita-min 1 pakk

Tribulus-1 purk

Nobrand arginiin- pool purki

Arginiini kapslid- 1 purk

Maralijuur- 1 purk

b-vitamiini kompleks- 1 pakk

eleuterokokk- 1 pudel

guaraana tabletid- 1 purk

kofeiini tabl- 1 purk

omega3 kapslid- 1 purk

prode90- 1 kott

fasti kaseiin- 1 kott

linaseemneõli- 1 pdl

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja nüüd kalkuleeri see ümber rahasse. Seejärel võta saadud summa ja võrdle seda tulemustega (jõud/mass) ning mõtle.. kui palju saab neid tulemusi "lisanditele" omistada ja palju on lihtsalt trenni ja toitumise tulemus.. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi sai ostetud purk rasvapõletajat, millest ära sõin vaevalt veerandi, samal ajal sai ära tarvitatud üks pakk Dietmixi.

Kalaõli on regulaarselt käigus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kunagi sai ostetud purk rasvapõletajat, millest ära sõin vaevalt veerandi, samal ajal sai ära tarvitatud üks pakk Dietmixi.

Kalaõli on regulaarselt käigus.

Toidulisandid kogu elu jooksul? :)

Mingid aastad sai katsetatud mineraalidega... Ca-Mg või Ca koos vit D jne jne. Ma ütleks, et see oli mahavisatud raha.

Aastatel 1998- 2001 sai vahelduva eduga proovitud ka erinevaid multivit, mineraale. Üks nendest võttis mu pildituks, reaktsioon oli mingile komponendile glasuuris.

1998- 2002 aastatel...Mitte päris regulaarselt, tarvitasin Vägilase valgupulbrit Super Pro. See oli nii ja naa... Enam seda ei sööks :)

Kaks võistlushooaega proovisin ka rasvapõletajat, korraks annab särtsu trennile juurde, kuid pikemas perspektiivis kurnab ära ja lõppkokkuvõttes oli vorm viletsam.

Hetkel ei ole ühtegi toidulisandit regulaarselt käigus. Kalaõli on halvaks läinud kala maitsega... Eks ta ikka üks kräpp on. Söön, mis on söök.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toidulisandid kogu elu jooksul? :)

Mingid aastad sai katsetatud mineraalidega... Ca-Mg või Ca koos vit D jne jne. Ma ütleks, et see oli mahavisatud raha.

Kalaõli on halvaks läinud kala maitsega... Eks ta ikka üks kräpp on. Söön, mis on söök.

Kuidas tõestasid, et see oli mahavisatud raha?

Võib-olla oli kalaõli juba enne sinu kätte jõudmist valesti olnud säilitatud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trennijärgsed valgujoogid süsikatega või ilma, vastavalt treeningperioodile on A ja O, siin ei viiciks küll kellegi juttu mahavisatud rahast kuulata.

Vabapäeval kaseiin.

Edasi, kreatiin, tarbin Krea-Alka´t. Suht minimaalselt seob vett, soovitan julgelt. Söön seda enne trenni koos süsikate ja betakaga.

Glutamiin, trennijärgses joogis + enne magama minekut

Arginiin enne trenni, lõuatõmbele tuli üleöö 2 kordust juurde. Täidan trennipäevikut, sealt selle järelduse tegin ( 106 kilosena suht puhtalt x 15 ).

Trenniajal BCAA explode, see super toode, hoiab mot.-i üleval.

Vitamiinid enne võistlusi, Animal pack

Nüüd avastasin Türosiini, vähendab söögiisu, aitab kaalu langetamisel. Lisaks on tekitanud parema tuju, nagu oleks tekkinud tolerants.

Mahavisatud raha võibolla sellisele pühapäeva sportlasele, aga kui toidulisa annab vähemalt ühe kilo jõudu juurde, siis kindalt raistatud lahtrisse see ei lähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on päris huvitav küsimus. Eks aastatega on proovitud kõike ja aja kokkuhoiu mõttes ei hakka tervet nimekirja siia üles toksima. Siis peaksin vist küll üles märkima enamus Fast, Eiselt, Tai Kane, Powerman jne tooteid. Lisaks päris pikk nimekiri neid lisandeid, mida kasutasin USA-s elades. Kõige eksootilisemad olid ehk siiski 90-date hitid Biotoni loomingust. Pärast seda kui mul õnnestus oma silmaga näha, millistes tingimustes neid lisandeid kusagil Kopli liinides tehti, kadus mul selle ettevõtte toodangu huvi ära ilmselt kogu eluks. Seal olid tööruumid mingisugused poolenisti lagunenud katakombid, suur paks tädi räpase kitliga toppis käsitsi lisandeid kilekotti ühest suurest hunnikust, mida ta oli eelnevalt ilmselt kohviveskiga jahvatanud ja siis üks eriliselt paks karvane kass lihtsalt kõndis seal pulbrivirnade vahel ja otsis vist hiiri. Usun, et seal jahu sees tehti teinekord ka võimsaid orgiaid kus seesama priske tädi tundis ennast õnnelikuna :) No ma ei tea...mälestus kogu eluks :)Alguses oli neil kindlasti hea tegutseda, sest konkurents puudus ja äri õitses!

Selles suhtes soovitan kasutada ikka tuntud firmade toodangut, mitte sellist kraami, kuhu ei ole märgitud ei tootjat ega ka muud olulist infot toote kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas tõestasid, et see oli mahavisatud raha?

Võib-olla oli kalaõli juba enne sinu kätte jõudmist valesti olnud säilitatud?

Välised märgid näitasid.

Ma ei ole veel mitte ühtegi kalaõlipreparaati näinud, mis minu arvates ei haiseks. ...ja ei ole vaja ka sellist, kus lõhn ja maitse on millegagi maskeeritud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Välised märgid näitasid.

Ma ei ole veel mitte ühtegi kalaõlipreparaati näinud, mis minu arvates ei haiseks. ...ja ei ole vaja ka sellist, kus lõhn ja maitse on millegagi maskeeritud...

Hea, et sa ei tea võrrelda, kuidas kalaõli 50.a. tagasi maitses. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen kasutanud: Hera80, HT-R, 1 purk mingit muud valku, mille nime ei mäleta, kreatiin monohüdraati 1 purk, kreatiin tsitraati 1 purk, kre-alkalyn poolteist pakki, omega3, tribulust 1 purk, zma - 2 purki, magvit, kelasini tsink, erinevad kalaõlid, erinevad glükosamiinid, erinevad vitamiinid, kofeiini tabletid (vähe), beta-alaniini 3 purki, BCAA 1 purk, arginiini natuke, ACC 1 pakk, olimpi tsink-magneesium-b6. Rohkem ei mäleta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 kuu jooksul enne võistlusi umbes sellised lisandid:

1. Kreatiin- laadimine 7 päeva 4x10 g, hiljem 2x10 g päevas (mul töötab hästi, kaal tõuseb mühinal, kui kasutan seda max 2 x aastas ja 1 kuu)

2. Beta-Alaniin- ~5 g päevas (seda kasutasin vaid vähest aega, kuna ei tunne selle kasulikkust).

3. Argiin- 7,5 g päevas enne trenni ja ~5 g enne magama minekut (ei saa midagi aru)

4. Orimax- 2,5 g päevas enne trenni

5. Super Pump - 1 pakk 1 x nädalas esmaspäeviti enne trenni (rinnatrenn, töötab hästi ja annab jõudu juurde trenni ajaks, aga pärast trenni oled nagu laip)

6. Valgupulber- ~40-50 g peale trenni

7. Süsivesikud- ~60-70 g peale trenni

8. Tauriin- ~ 2,5 g enne trenni ja ~ 2,5 g enne magama minekut (ei saanud midagi aru)

9. Glutamiin- mõned ettevalmistuse jooksul

10. Ranana 1 tbl 3 x päevas

11. Kompleksvitamiinid

12. Ca Mg enne uinumist (tekitas hea une)

13. No-explode enne raskeid treeninguid (toimib, treeningvõimekus säilib terve treeningu jooksul)

12. Tribulust mingi aeg ettevalmistuse käigus

13. Isoprox - 3x1 tbl päevas (1 parimaid lisandeid, soovitan) või Myometh- 3x2 tbl päevas (suht jama võrreldes isoproxiga)

14. BCAA trenni ajal vahepeal

15. Usaribol- vist oli 1 g enne trenni

16. Overdrive (trennijärgne jook kuu jooksul peale trenni SV ja proteiiniasemel)

17. Glütseriin- vahetevahel enne trenni 50-70 g (jõud püsib trenni algusest kuni lõpuni)

18. Lean gain mingil operioodil öise sheikina

Saigi VIST kõik ettevalmistuse aegsed lisandid.

Väljaspool otsest ettevalmistust kasutan ainult valku ja SV peale trenni, vahel ka Super Pump´i enne rinnatrenni..

Parimateks lisanditeks pean nendest kreatiini, Super Pumpi ja Isoproxi, loomukult ei saa ka ilma valgu ja süsikateta peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei hakka nüüd küll kõiki erinevaid brände siin ära nimetama, aga olen võtnud vadakut, kreatiini erinevaid vorme, multi-vitamiine, kalaõli kapsleid, glükosamiin- kondritiaati, pärast igat trenni nii umbes pool tassitäit trauben zuckerit sheiki. Kokku olen vist viimase 2 aasta jooksul oma 50kg trauben zuckerit tarvitanud :) :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hera80

AC-C Mida jõin aint 3 sheiki..

Fit Whey

Dextro

Trauben Zucker

ABB Extreme XXL

Fast Kreatiin

Tai Kane Kreatiin x2 Praegu teine purk läheb.

Whey Gold Mis praegu käsil

Omega 3

Arginiin...täis crap oli :)

Magneesium

Siis igasugused ühekordsed ergutid nagu, NOX Pump, Massacra 2, Liquid Guarana, Exploder

Rohkem nagu ei tule meelde. Üldiselt suht vähe olen kasutanud.

Jaanuaris plaan tellida uus sats Proteiini ja Süsikat :)

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proteiinid(või taastajad):

Gainbody Machine man 30

Whey gold Standard

Dorian Yates Protein

Dymatize 12-hour

Prode-90

HT-R x3

Muscle+ x2

Aftershock

HydroIso x2

Sci-xm GRS-5 x3

Gaspari Myofusion x2

MASS Recovery x2

Syntha-6

ON Casein

Sci-mx Lean Grow MRF

Muu:

AC-C x2

MASS Pump

Reflex Tri-Matrix

Dymatize Xpand

NO-XPLODE x2

Sci-mX Xplode

Scitec Myometh

Anabol-5

ZMA

Vitamiinid igast erinevad x3 purki

Kalaõli vedelal kujul x2 pudelit

Linaseemneõli

AAKG x2 erinevat purki

MASS Creatine

Fast Beta-alanine

Dextrose

Osmopure

Energytube

Tribulus

6-7x erinevaid batoone

Scivation Xtend

ON BCAA

Dymatize BCAA

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma vaatan, et paljud toovad just magneesiumi eraldi välja. On seda siis toidust nii raske piisavas kogustes omastada? Odavatesse toidulisandites magneesiumi igatahes pandud pole või on tegemist naeruväärselt väikese kogusega (5% päevanormist vms)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vaatan, et paljud toovad just magneesiumi eraldi välja. On seda siis toidust nii raske piisavas kogustes omastada? Odavatesse toidulisandites magneesiumi igatahes pandud pole või on tegemist naeruväärselt väikese kogusega (5% päevanormist vms)

Üldiselt jah. Vajadus 350 - 500 mg. Mg kaotuse kutsub higistamise kaudu esile tugev kehaline pingutus, samuti kiire kaalu allavõtmine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vaatan, et paljud toovad just magneesiumi eraldi välja. On seda siis toidust nii raske piisavas kogustes omastada? Odavatesse toidulisandites magneesiumi igatahes pandud pole või on tegemist naeruväärselt väikese kogusega (5% päevanormist vms)

Kulturistile vajalike mineraalide TOP 10

1. Magneesium

Magneesiumi oleme esikoha vääriliseks tunnistanud seetõttu, et tema abiga on võimalik suurendada jõunäitajaid. Magneesiumi toime hõlmab nii energiatootmist kui ka valgusünteesi. On erinevate spordialade tegijaid uuritud ja jõutud järeldusele, et higistamisel kaotab keha suurel hulgal magneesiumit ja kulturisti menüü ei sisalda piiasvalt maneesiumirikkaid toitaineid (pähklid, kaunviljad jne.), et taastada organismi magneesiumivarud.

Brilla ja Haley Bellingham's asuvast Western Washingtoni ülikoolist avaldasid hiljuti uurimuse tulemused, mille käigus manustati grupile tõstjatele magneesiumit ja nende sportlaste jalalihaste jõud suurenes kiiremini kui magneesiumi mittekasutavate oma. Seetõttu on magneesium toidulisandina populaarne paljude kulturistide ja jõutõstjate hulgas samuti hindavad magneesiumi potentsiaali kõrgelt ka sportlasi nõustavad toiduspetsialistid.

Magneesiumist

Marek Morozovi artikkel: Loodustooted ja mineraalid, mis aitavad parandada sportlikke tulemusi

Magneesium üks tähtsamaid mineraalaineid sportlasel

Magneesium on organismis oluline ligi 300 erinevas funktsioonis. Me kaotame organismist regulaarselt mineraalaineid higistamisega, uriiniga, süljega, seepärast peame neid aineid ka regulaarselt tagasi saama. Just magneesium on üks tähtsamaid mineraalaineid, mis on just regulaarselt spordiga tegelejale ülimalt oluline. Väga suur tähtsus on magneesiumil organismi energiavahetuses, ta on oluline lüli lihastegevuses. Sama oluline on magneesiumi tähtsus südamele. Teiselt poolt on magneesiumil tihe koostöö kaltsiumiga. Kui organismis on magneesiumi vähe, suureneb lihastes kaltsiumi sisaldus ja tulemuseks lihaskrambid. Samuti on magneesium oluline organismi verevarustuses.

Fred Antson: Effective nad Permanent Fat Loss Symposium

...oomega-3 rasvahapete tarbimine on hädavajalik,sest ilma nendeta on efektiivne kaalulangetamine (loe:rasvade põletamine) võimatu;

mineraalainete vajaliku taseme tagamine (enamikel inimestel on krooniline magneesiumipuudus!...)

Ise võtan ka hetkel Olimpi Chela MZB, mis on siis tuntud ZMA analoog. Mulle küll asendamatu preparaat, võtan enam-vähem üle kuu. Ma ei tea, kas dieediga tõmbasin keha nii magneesiumist tühjaks või mis, aga kui pea kuu aega tagasi kuuri alustasin, läks enesetunnee simesest päevast paremaks. Annab sügavama une, vähendab stressi ja on näiteks kreatiini ainevahetuses ka oluline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Magneesiumivajadust saab ju vereproovist ka määrata? Lihtsalt ütled perearstile, et vereproovil seda ka määrataks.

Mina igatahes kasutasin just seda võimalust, kui kahtlustasin puudust ja ilmnes, et normis. Ei näe vajadust maksta lisandi eest, mida vaja pole :) Korralik Mg-lisand päris kallis.

Sama käib ka raua kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MgSO4 ei maksa midagi, imendub vbl halvemini aga siis võtad rohkem.

Iga perearst vabatahtlikult vereanalüüse ei tee ja nende standardvahemikud on ka tihti naljakad, statistikapõhised, mitte tervisemõju põhised.

Mg kohta küll täpselt ei tea aga kui analüüs tehtud siis tasub uurida küll kas "normaalne" on ikka normaalne.

Raud on asi mille puudus on meestel haruldane ja mürgisus ohtlik, see on hoopis teine operett.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Magneesiumi liigsus kuigi kergesti ei teki, sest annuste suurenedes imendumine väheneb ja neerud eritavad Mg liia organismist kiiresti. Mg vaegusele organismis aga viitavad lihaskrambid, vererõhu ja südamerütmi muutused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×