Jump to content
henriiiii

Harjutused

Recommended Posts

Kuna naiste ja meeste lihased on peale teatud kindlate iseärasuste samad, siis saada see kompleksides sõber lamades suruma ja ise tee rahumeeli reie lähendajat.

Mõjutab siis kammilihast, pikka lähendajat, suurt lähendajat ja sirelihast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Reie lähendaja tugvendamine on küll vägagi vajalik harjutus. Nimelt jooksjatel see stabiliseerib su jalga, eriti annab see lihas tunda kui jooksed maastikul või tõusudel laskumisel, Vähemalt minul. Olen kuulnud et see on jalkpalluritel üks peamiseid vigastatavaid lihaseid, peale põlvede muidugi..

Mina teen seda maas külili

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Reie lähendaja tugvendamine on küll vägagi vajalik harjutus. Nimelt jooksjatel see stabiliseerib su jalga, eriti annab see lihas tunda kui jooksed maastikul või tõusudel laskumisel, Vähemalt minul. Olen kuulnud et see on jalkpalluritel üks peamiseid vigastatavaid lihaseid, peale põlvede muidugi..

Mina teen seda maas külili

Ma tahaks näha kuidas need harjutused su spordialale üle kanduvad....

Tagasi asted, ette asted, külgedele asted, split squat, bulgarian split squat....ehk kõik ühe jala harjutustel töötavad need stabiliseerviad lihased agaralt ja ning mis on ka funktsionaalsed harjutused. Samuti kükil ja jõutõmbel töötavad stabiliseerivad lihased.

Üldiselt vigastused tekivad, kui stabiliseerviad lihased väsivad ära ja ei suuda oma tööd teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahaks näha kuidas need harjutused su spordialale üle kanduvad....

Tagasi asted, ette asted, külgedele asted, split squat, bulgarian split squat....ehk kõik ühe jala harjutustel töötavad need stabiliseerviad lihased agaralt ja ning mis on ka funktsionaalsed harjutused. Samuti kükil ja jõutõmbel töötavad stabiliseerivad lihased.

Üldiselt vigastused tekivad, kui stabiliseerviad lihased väsivad ära ja ei suuda oma tööd teha.

Nagu ma juba mainisin ma ei teegi masinaga reie lähendajat vaid maas või siis välja asteid, nii külgedele kui ma otse ja ilma raskuseta. Nagu ma ka ennem mainisin on selle lihase tugevus jooksjatele vägagi tähtis kuna see stabiliseerib jalga ja kui jalg on stabiilne siis sa oled ka ökonoomsem jooksja. Treenitud ei pea olema aint mitte reied ja sääred vaid ka tuharalihas ja ka ei tohi unustada jalalaba toetavaid lihaseid ja kõõluseid. Üldjuhul mina eelistan vastupidavat ja sitket keha ehitust kui lihastes mäge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest üks väga alahinnatud harjutus kus on väga palju stabilisaatorite tööd on platvormile astumine:

http://exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/BBStepUp.html

http://exrx.net/WeightExercises/Quadriceps...eralStepUp.html

need harjutused on pea igas Runners Worldi artiklis kus on juttu talvisest treening sesoonist ja neid harjutusi leidsin ma ka Mens Healthi vahelt commando sõdurite treening programmist, muidugi sa võid kasutada raskusena nii hantlit kui ka rasket seljakotti. Kui on võimalik võid kasutada ka raskustega vesti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
need harjutused on pea igas Runners Worldi artiklis kus on juttu talvisest treening sesoonist ja neid harjutusi leidsin ma ka Mens Healthi vahelt commando sõdurite treening programmist, muidugi sa võid kasutada raskusena nii hantlit kui ka rasket seljakotti. Kui on võimalik võid kasutada ka raskustega vesti

Mulle meeldib kang turjal (või ees õlgadel rinnalevõtu haardega) neid teha sest niimodi on keha raskuskese kõrgel ja kõhulihased saavad ka korraliku trenni kätte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle meeldib kang turjal (või ees õlgadel rinnalevõtu haardega) neid teha sest niimodi on keha raskuskese kõrgel ja kõhulihased saavad ka korraliku trenni kätte.

Seda muidugi, sest kõhulihased peavad stabiliseerima su keha, mina isiklikult teen kõhtu aeroobika pallil. Mina kasutan enamus oma treeningutes keha raskust või väikest raskust, et muuta lihastik sitkemaks ja vastupidavamaks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle meeldib kang turjal (või ees õlgadel rinnalevõtu haardega) neid teha sest niimodi on keha raskuskese kõrgel ja kõhulihased saavad ka korraliku trenni kätte.

Seda muidugi, sest kõhulihased peavad stabiliseerima su keha, mina isiklikult teen kõhtu aeroobika pallil. Mina kasutan enamus oma treeningutes keha raskust või väikest raskust, et muuta lihastik sitkemaks ja vastupidavamaks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×