Jump to content
Divine

Tahaks kaalust alla!!

Recommended Posts

Tere...

Olen 19 aastane 182cm pikk ja kaalun 119kg

tahaks hirmsasti kaalust alla kuid ei tea kuidas seda teha B)

Teen 3x nädalas aktiivselt jõusaali...Tavaliselt iga kord läheb jõusaalis vähemalt 2 tundi..

E-Õlg-piitseps

K-Selg-Triitsep

R-Rind-piitseps

Kehas on küll näha väikeseid muutatusi kuid kaal ikka ei lange:(

Päevas toitun tavaliselt 2x

Esimene kord umbes kella 3 ajal ja teine kord umbes kella 7 ajal..

Tean, et minu toitumeine pole just väga hea kuid magusat ma ei söö...(tee-kohv kõik ilma suhkruta..

Mai tea joon päevas umbes 4-5 tassi musta kohvi kas see on väga halb või mitte?

kas peaks ehk suurendama oma koormust jõusaalis(näiteks käima 4-5 korda jõusaalis?

või peaks tegema hoopis muid muutatusi???

Ise mõtlesin muidu, et võiks teha sellise muutatuse et

E-jõusaal

T-jooksmine

K-jõusaal

N-jooksmine

R-jõusaal

L-P oleks siis nagu puhkamis aeg:P

Talvel on väga nadi joosta kui aus olla kuid kui see aitab siis risti ette ma ei löö

Jookseks iga kord umbes pingi 2-2,5km(joosta ma jõuan) suvel käisin pea iga päev jooksmas ja kaotasin suvega üle 10kg :)

OLEKS VÄGA SUUREKS ABIKS KUI ANNAKSITE NÕU JA KIRJUTAKSITE OMA ARVAMUSE...

Ette Tänades Divine..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

...Tavaliselt iga kord läheb jõusaalis vähemalt 2 tundi...

Esimene viga , trenn ei tohiks üle ühe tunni kesta ja peaks olema intensiivne (mitte mingit mölutamist )

....Päevas toitun tavaliselt 2x...

Teine viga , vähemalt 4 toidukorda võiks päeva jooksul olla (valku iga toidukord , süsivesikuid rohkem trenni ümber ja rasvu muul ajal) . Mida ja millal süüa seda leiad siin lehel tuhnides isegi .

....kuid magusat ma ei söö...(tee-kohv kõik ilma suhkruta....

positiivne B)

....E-jõusaal

T-jooksmine

K-jõusaal

N-jooksmine

R-jõusaal

L-P oleks siis nagu puhkamis aeg:P.....

Jooksmine vast sellise koormaga(119kg) pole kõige otstarbekam ja põlvesõbralikum (tee parem enne ja peale trenni 15 minutit kiirkõndi jooksumatil või sõtku ratast , aga hoia saalitrennid intensiivsed) Vähem isoleeritud harjutusi ja rohkem baasharjutusi või harjutusi mis kaasavad rohkem lihasgruppe. Vana "hormoonisõber" kükk ntx :)

....kas peaks ehk suurendama oma koormust jõusaalis(näiteks käima 4-5 korda jõusaalis?....

Pole ka üldsegi paha mõte

....Kehas on küll näha väikeseid muutatusi ...

Aga kas see polegi mitte põhjus miks kaalu langetada tahad ?

....kuid kaal ikka ei lange:(...

Kui pilt muutub siis on kaalunumber huinjaa ega sul mingi kuldmedal saamata ei jää , kui mingisse kaalugruppi ei mahu , või jääb ? ;) . Nii suure kaalu juures muidugi võiks tiba langeda , aga küll ta kukkuma hakkab , kui normaalselt sööma hakkad.

Need lihtsalt minu tähelepanekud eks teoorias on kõik kõvad , praktika on mul vähene (mitte küll päris puudulik) :P .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere...

Olen 19 aastane 182cm pikk ja kaalun 119kg

tahaks hirmsasti kaalust alla kuid ei tea kuidas seda teha :)

Teen 3x nädalas aktiivselt jõusaali...Tavaliselt iga kord läheb jõusaalis vähemalt 2 tundi..

E-Õlg-piitseps

K-Selg-Triitsep

R-Rind-piitseps

Kehas on küll näha väikeseid muutatusi kuid kaal ikka ei lange:(

Päevas toitun tavaliselt 2x

Esimene kord umbes kella 3 ajal ja teine kord umbes kella 7 ajal..

Tean, et minu toitumeine pole just väga hea kuid magusat ma ei söö...(tee-kohv kõik ilma suhkruta..

Mai tea joon päevas umbes 4-5 tassi musta kohvi kas see on väga halb või mitte?

kas peaks ehk suurendama oma koormust jõusaalis(näiteks käima 4-5 korda jõusaalis?

või peaks tegema hoopis muid muutatusi???

Ise mõtlesin muidu, et võiks teha sellise muutatuse et

E-jõusaal

T-jooksmine

K-jõusaal

N-jooksmine

R-jõusaal

L-P oleks siis nagu puhkamis aeg:P

Talvel on väga nadi joosta kui aus olla kuid kui see aitab siis risti ette ma ei löö

Jookseks iga kord umbes pingi 2-2,5km(joosta ma jõuan) suvel käisin pea iga päev jooksmas ja kaotasin suvega üle 10kg ;)

OLEKS VÄGA SUUREKS ABIKS KUI ANNAKSITE NÕU JA KIRJUTAKSITE OMA ARVAMUSE...

Ette Tänades Divine..

1.Kaalust võetakse alla köögis.Söögikordade arvu kohta siin juba öeldi - 2x päevas on sumomaadleja dieet.

Mida üleüldse sööd - sellest sa ei rääkinudki ...

2.Hakka trenni tegema.Trenn tähendab KOGU keha treenimist,eelkõige põhiharjutused (eelkõige kükk ja jõutõmme,no rinnalt surumine kah),peavad olema kavas.

Kava vali ka siit "tööriistade" alt või telli asjatundjalt.

2 tundi saalis biitsa piinata ei ole trenn, B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei nagu piitsa ei piinagi B):D:D

no näiteks

Rind- rinnalt surumine kangiga-kaldpingil surumine hantlitega- tasapinnasel pingil lendamine hantlitega

seljale on kah ikka 3 harjutust ja samuti ka õlgatele 4 harjutust:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalu võid jälgida, kuid ei tohiks tõesti nii suurt numbrit sellest teha. Kui peeglisse vaadates peegelpilt meeldib, siis on ju hea, kuid kui ei meeldi, siis tuleb vaeva näha.

Püstita omale eesmärgid!

Mõõda ära rasvaprotsent. Ning sea eesmärgiks protsent, mida tahad näiteks poole aasta pärast tulemusena juba näha.

Ja siis trenn, trenn, trenn. Väga tähtis on ka toitumine - vaata, mida sööd.

Iga kuu võid endast pilte teha. Siis näed arengut. Tulemuse nägemine on minule näiteks kõige parem motivatsiooniallikas üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei nagu piitsa ei piinagi B):D:D

no näiteks

Rind- rinnalt surumine kangiga-kaldpingil surumine hantlitega- tasapinnasel pingil lendamine hantlitega

seljale on kah ikka 3 harjutust ja samuti ka õlgatele 4 harjutust:P

Ja mitu harjutust jalgadele oli?

Kükk?Kus jõutõmme on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esimene viga , trenn ei tohiks üle ühe tunni kesta ja peaks olema intensiivne (mitte mingit mölutamist )

Ei tasu nii konkreetselt öelda, teemaalgataja ei maininud et ta kulturismi "reeglite" järgi treenida tahaks. Jõutõstmises on treeningute pikkused suht minimaalselt 1,5-2 tundi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tasu nii konkreetselt öelda, teemaalgataja ei maininud et ta kulturismi "reeglite" järgi treenida tahaks. Jõutõstmises on treeningute pikkused suht minimaalselt 1,5-2 tundi.

Siiski - kuna teema-algataja kavast puuduvad nii jõutõmme kui kükk,siis võib teha järelduse,et jõutõstjaga meil tegemist olla ei tohiks, B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tasu nii konkreetselt öelda, teemaalgataja ei maininud et ta kulturismi "reeglite" järgi treenida tahaks. Jõutõstmises on treeningute pikkused suht minimaalselt 1,5-2 tundi.

Inimene tahab kaalust alla võtta mitte ennast kulturismis või jõutõstmises pealinna meistriks treenida :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

põhimõtteliselt kui ma toitumise korda saan ja ikka 3-4x nädalas jõusaalis käin peaks hakkama kaal langema???

kas jõutõmme on väga oluline osa jõusaalis???

sest ma tahaks põhiliselt ikka rinda selga ja õlgu suuremaks treenida:D:D:D

ja veel seda et kas ma võiks äkki mingeid toidulisandeid tarbida mis aitaks lihaste treenimisele/kasvamisele kaasa ja kui tohib siis ehk oskate soovitada midagi head:)

Muudetud kasutaja Divine poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
põhimõtteliselt kui ma toitumise korda saan ja ikka 3-4x nädalas jõusaalis käin peaks hakkama kaal langema???

kas jõutõmme on väga oluline osa jõusaalis???

sest ma tahaks põhiliselt ikka rinda selga ja õlgu suuremaks treenida:D:D:D

ja veel seda et kas ma võiks äkki mingeid toidulisandeid tarbida mis aitaks lihaste treenimisele/kasvamisele kaasa ja kui tohib siis ehk oskate soovitada midagi head:)

1.Jah.Muuseas,kui toitumine korras,langeb kaal ka ilma jõusaalita.

2.Kükk ja jõutõmme on PÕHIHARJUTUSED elik kõige olulisemad ,sest kaasavad kõige rohkem lihaseid.Samal põhjusel ka kõige efektiivsemad kaalualandamisel.

3.Keha tuleb arendada proportsionaalselt.Eks proovi ette kujutada võimsa torsoga tegelast kurejalgadel.

Aga kui ootamas tulus tööots mingis freak-shows värdjana - no siis võid tõesti alakeha mitte treenida, :D

4.Kaalualandamise perioodil erilist lihaskasvu oodata ei maksa.Algaja jaoks on parim lisand korras söömine.

Lisandid on vajalikud siis,kui organismil tavatoidust midagi puudu jääb elik suurte treeningkoormuste puhul.

Sina pole veel trenni tegema hakanudki,soovid kaalu alandada,aga pulber olgu olla, :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ise käin nädalas umbes 3 korda jõusaalis, kaks korda jooksmas (varasemalt oluliselt tihedamini, kuid jooksmine on endiselt minu "leivanumber") ning kaks korda ujumas. sobival aastaajal lisandub siia veel korralik kogus rattasõitu (suvega 3000 km), praegu teen selle asemel jõusaalis rattatrenažööri.

kõige eelmainitu tõttu arvan, et võin enam-vähem asjast midagi teadvana omapoolseid soovitusi anda.

arvan, et kui sooviks on hetkel eelkõige kaalulangus, siis jõusaal pole selleks kõige lihtsam viis. muidugi, saal on väga hea, lihast peab muidugi tegema, kuid sulle soovitaksin hetkel rõhku panna pigem jooksule ja - UJUMISELE. olen avastanud, et ujumine on suurepärane viis enda vormis hoidmiseks - kogu keha töötab mitmekülgselt. ning usu mind, rasv põleb üsna kenasti.

jooksminegi on tähtis, kuid ma soovitaks proovida (järk-järgult) distantsi pikendada. kui soovid, võid nt jooksmistempot pisut alla võtta, et pikema distantsiga harjuda. alustuseks "areneda" nt 5 km-se jooksuringini ning see kehale harjumuspäraseks muuta.

ning samas ei saa ma jätta soovitamata oma uut lemmikut - juba varasemalt mainitud "rattatrenažööri".ei ole jõusaalimasinate nimetamisel kuigi osav, seega - mõtlen seda trenažööri, kuhu ronid nagu ratta selga sadulasse istuvasse asendisse, köidad jalad pedaalide külge, valid nina ees olevalt ekraanilt meeldiva treeningu ning lased aga käia. ilma suurema pingutuseta lööb higi väääääga hästi lahti ning 18 minutiga põletan nt mina selle riistapuu peal u 300 kalorit. minu arust igati hea "diil".

toitumisele soovitan kindlasti rõhku panna, eelkõige just tihedamini, kuid korraga vähem söömisele. arvan, et üks sinu suurimaks toitumisveaks on see, et sööd esimest korda JUBE HILJA. KINDLASTI peaksid sa sööma hommikust või vähemalt hommiku poole. muidu saan su jutust aru, et mõtled, mida sööd - see on hea. soovitan tähelepanu pöörata lisaks veel piisava valgukoguse tarbimisele.

...ja kui on nii väga soov mingit valgujooki juua, siis soovitaksin praegusel hetkel jõutrennijärgsena tarbida nt s55-te. aitab ka kaalulanguse puhul kaasa.

igatahes oled tubli, et viitsid enda muutmiseks midagi ette võtta ning soovin igati edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise kaalu juures joosta küll ei soovitaks ( kui siis kõndida, sõita ratast saalis ).Toitumine on siiski kõige alus ja ilma selleta ei muutu sinu keha juures mitte midagi.Kui meeldib jõutrenn, siis baasharjutused on tõesti kõige efektiivsemad nii jõu, kui ka rasvapõletuse eesmärgil.

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ise käin nädalas umbes 3 korda jõusaalis, kaks korda jooksmas (varasemalt oluliselt tihedamini, kuid jooksmine on endiselt minu "leivanumber") ning kaks korda ujumas. sobival aastaajal lisandub siia veel korralik kogus rattasõitu (suvega 3000 km), praegu teen selle asemel jõusaalis rattatrenažööri.

kõige eelmainitu tõttu arvan, et võin enam-vähem asjast midagi teadvana omapoolseid soovitusi anda.

arvan, et kui sooviks on hetkel eelkõige kaalulangus, siis jõusaal pole selleks kõige lihtsam viis. muidugi, saal on väga hea, lihast peab muidugi tegema, kuid sulle soovitaksin hetkel rõhku panna pigem jooksule ja - UJUMISELE. olen avastanud, et ujumine on suurepärane viis enda vormis hoidmiseks - kogu keha töötab mitmekülgselt. ning usu mind, rasv põleb üsna kenasti.

kui soovid, võid nt jooksmistempot pisut alla võtta, et pikema distantsiga harjuda. alustuseks "areneda" nt 5 km-se jooksuringini ning see kehale harjumuspäraseks muuta.

Tubli, et pika postituse tegid, nüüd aga loe, kuidas peaks tegelikult toimima:

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=723

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×