Jump to content
Kristo999

Liigesed raksuvad üle terve keha ja imelik hääl jalgades !!!!!

Recommended Posts

Mure järgmine olen 26a tegelenud vahelduva eduga jõusaaliga 4a ja viimased poolteist aastat taipoksiga. Probleem on siis selles ,et mul liigesed on hakanud raksuma. Varem ma sellele tähelepanu ei

pööranud kuna neid juhtus harva esinema ,peamiselt hommikuti. Kuid nüüd on sedasi ,et raksun koguaeg käed/jalad,põlved,kael jne Ja raksud tulevad lihtsalt istudes pead pöörates ja käsi liigutades/tõstes ja mitte 1x vaid iga tunni/kahe tagant. Enamjaolt kui olen jäänud pikemaks ajaks paigale ja liigutama hakkan teevad kõik kohad järjepanu rakse.(käed,õlad,kael,varbad) Pärast poksitrenni minekut on asi hullemaks läinud nimelt kõige suuremat muret valmistavad jalad ehk siis need kohad kus jalg kehaga ühildub. See piirkond hakkab parema jala puhul valutama juba lihtsalt pikemast liikumisest ja jalga üles tõstes (näiteks põlvetõsteid tehes) kuulen imeliku häält nagu luu läheks vastu luud vms, igatahes see tunne on väga ebamugav, samas valus nagu pole. Sedasi on selle jalaga olnud pea 1,5a juba ja nüüd on teise jalaga täpselt sama asi kuid käies veel tunda ei anna aga see hääl on täpselt samasugune. Samuti on mu käed hakanud kiiremini ära väsima ,raskusi tõstes, mida varem ei täheldanud. Trenni tehes jala probleem ununeb aga pärast trenni annab jälle tunda paar tundi ,valus liikuda,liigese juurest valutab ja ebamugavus tunne on ka pikali olles.

Kindlasti tekib küsimus kui korralikult ma sooja teen ,tunnistan ausalt 3-5m ainult vahel ka vähem aga see kehtib ainult jõusaali kohta ,poksi trennis on soojendus väga korralik. Magan 6-7h ööpäevas ,trenni väsinuna ei lähe ,toidulaud on rikkalik ,kõike mida peab sööma saab sisse võetud ja enamgi veel. Kas siis on mingi aine/vitamiini puudus või olen ennast trennis vigastanud liigse venituse pingitusega??

Jalahädad algasid poksi trenniga. Kas olen venitamisega liigestele liiga teinud? Kuna ma väga hästi ei paindu on see tegevus mulle väga piinarikas.

Toitun korrapäraselt ja toiduvalik on vitamiini ja kaltsiumi rikas. Seega tekkisid järgevad küsimused

1)Millest on see raksumine tingitud ,mis põhjustab imeliku ja häirivat häält jalgades (just neid üles tõstes)

2)Kuidas seda ravida

3)Kas see on ka kahjulik kuidagi

4)Kuidas edaspidi liigeste raksumist ja imelike anomaaliaid neis vältida /mida ma valesti teen/olen teinud)

Äkki oskab keegi nõua anda oleksin väga tänulik. Perearst ei osanud midagi öelda,saadeti pilti tegema ,kõik oli nagu korras. Eriarstile saatekirja ei saanud ja päris tühja ei taha maksma ka minna kui abi ei saa!!!

Seega loodan esialgset nõu siit saada.

Ette tänades

K

Muudetud kasutaja Kristo999 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koht kus jalg kehaga ühildub on puus? Täpsemalt, küljel või ees?

hip-pain-hip-flexor.jpg

Siin?

Ületreeningus ei või asi olla? Vbl puhkust ja massaaži selle vastu?

Loomulikult annab ka ülevenitusega traumasid tekitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul täpselt sama asi. Olen 19 aastane ja liigesed üle keha ragisevad juba aastaid. Kael on kõige jõhkram. Sai kunagi ka arsti juures käidud, tehti kaelast röntgen ning sain vastuseks, et kõik normis, öeldi, et mõnel inimesel lihtsalt ragisevadki. Aga jah, mul on samamoodi, et kui pikemalt paigal olen, siis alles pärast korralikku raginat liiguvad selg ja kael normaalselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Koht kus jalg kehaga ühildub on puus? Täpsemalt, küljel või ees?

hip-pain-hip-flexor.jpg

Siin?

Ületreeningus ei või asi olla? Vbl puhkust ja massaaži selle vastu?

Loomulikult annab ka ülevenitusega traumasid tekitada.

Just täpselt need kohad ja nii sise külg kui ka eest, täpselt ei saagi aru aga valutama hakkab pärast väikest trenni või niisama käimist(vahel on pikali olles ka imelik tunne just paremas jalas,seda on nii raske kirjeldada aga asi ei ole õige. Ja paremal jalal on juba üle 1 aasta ja see annab rohkem tunda kui vasak jalg. Juba tavalisel käimisel ,hakkab see piirkond valutama ja kui trenni teha jalga visata üles ja ette siis on seda raksu/häält väga hästi tunda/kuulda ja see on väga ebameeldiv. Parem õlg on samamoodi ,trenni tehes väsib väga kiiresti just see parem õlg mis samuti meeletult raksub iga väikse aja tagant ja see hääl on nii vastik.

Et mida ma sööma peaks või kas on mingi aine puudus*? Tõesti jõusaalis ma teen tõesti soojendust 3-5m ainult. Et mis seda raksumsit põhjustab ja kas see on siis mingil määral ohtlik?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Just täpselt need kohad ja nii sise külg kui ka eest, täpselt ei saagi aru aga valutama hakkab pärast väikest trenni või niisama käimist(vahel on pikali olles ka imelik tunne just paremas jalas,seda on nii raske kirjeldada aga asi ei ole õige. Ja paremal jalal on juba üle 1 aasta ja see annab rohkem tunda kui vasak jalg. Juba tavalisel käimisel ,hakkab see piirkond valutama ja kui trenni teha jalga visata üles ja ette siis on seda raksu/häält väga hästi tunda/kuulda ja see on väga ebameeldiv. Parem õlg on samamoodi ,trenni tehes väsib väga kiiresti just see parem õlg mis samuti meeletult raksub iga väikse aja tagant ja see hääl on nii vastik.

Ma ütleks, et see konkreetselt kõlab kõvasti niude-nimmelihase lühenemise moodi. Ehk siis see piirkond saab koguaeg vatti, aga lõdvestust ja venitust ei saa. Lihased lühenevad, tänu sellele aina suurem koormus. Kui raksub, siis on eriti hull.

Isegi kui ma ei pannud diagnoosiga kümnesse, aitab sul sellele piirkonnale paremini soojenduse tegemine ja tihe venituste tegemine. (Ja selle all ei mõtle ma tingimata valu piirini venitusi)

Seal piirkonnas olevad lihased vajavad pidevat venitust, olenemata trennist.

Soovitan oma treeningut mitmekesistada. Teha ka mingit rahulikumat ala, võimlemist, stretchingut, ujumist, et liigutused ei oleks pidevalt ühesuunalised ja rutiinsed, vbl pöörata rohkem rõhku ka antagonistidele?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle lihase venitamine on alati hea ka seljavalude vastu.

Samas kui probleem üle keha, võiks oletada ületreeningut, immuunhäiret, mõnda nakkust või midagi muud.

Üks puusaliiges on mul endal ka põletikus olnud lühikest aega, ise kadus probleem ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma sain õigesti aru ,et rohkem venitust ja soojendust?! Venitust ei tee sii valupiiril vaid kergemalt ning venitada võib ka enne harjutuste tegemist kui olen soojaks jookssnud/sõudnud?

Kas mingeid liigese tablete vms ei pea sööma ning kas see asi annab täielikult järele mingi aeg või jääbki sedasi? Valutab ainult jala liiges see mis algusest peale häda on teinud ja samuti õla liiges mille ära nikastasin külmalt ,see väsib väga kiiresti ära.

Venistuste kohta olen mina sedasi aru saanud kui valu ei ole ,siis pole õige venitus ja ei hakkagi painduma , tundub tõesti et olen lihtsalt üle pingutanud sellega. Aga proovin teie nõuandeid jälgida ja vaatab kas paari nädalaga midagi muutu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liigeste abi:

1. Glükoosamiin - ravikuur kestab tavaliselt poolteist - kaks kuud. 2-3 korda aastas. Päevane annus: 1500-2000 mg päevas kahe või kolme eraldi annusena.

2.Hüdrolüüsitud kollageen zelatiiniga liigestele

http://fitshop.fitness.ee/spetsiaal/0/read...lenk%20Nahrung/

3.Kondroitiin - Päevane annus : 800-1200 mg päevas kaks - kolm korda. Ravikuuri tsükkel - 2-4 kuud.

4.Kalaõli - Päevane annus: 2-3 grammi kalaõli päevas.

5.Rohelise tee ekstrakt - Päevane annus: 90 mg 3 korda päevas.(antioksüdant )

+ MSM ( Metilsulfanilmetan ), Kurkum .

Igapäevane soovituslik toidulisandite kompleks:

Glükoosamiin 1500-2000 mg

Kondroitiin 800-1200 mg

Kalaõli 2-3 grammi

Rohelise tee ekstrakt 270 mg

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma sain õigesti aru ,et rohkem venitust ja soojendust?! Venitust ei tee sii valupiiril vaid kergemalt ning venitada võib ka enne harjutuste tegemist kui olen soojaks jookssnud/sõudnud?

Kas mingeid liigese tablete vms ei pea sööma ning kas see asi annab täielikult järele mingi aeg või jääbki sedasi? Valutab ainult jala liiges see mis algusest peale häda on teinud ja samuti õla liiges mille ära nikastasin külmalt ,see väsib väga kiiresti ära.

Venistuste kohta olen mina sedasi aru saanud kui valu ei ole ,siis pole õige venitus ja ei hakkagi painduma , tundub tõesti et olen lihtsalt üle pingutanud sellega. Aga proovin teie nõuandeid jälgida ja vaatab kas paari nädalaga midagi muutu!

Rohkem soojendust kindlasti, isiklikult soovitaksin mitu korda päevas, vähemalt probleemsetele piirkondadele. Enne harjutusi võiks ka venitada, aga dünaamiliselt, st kerged painutused, sirutused jne. Mida rohkem soojendust ja korralikku hooldust teed, seda väiksem võimalus et see sul krooniliseks jääb.

Läbi valu venitamine võib vastupidise efektiga olla. St vigastab kõõluseid ja tõmbab tänu sellele lihased veelgi rohkem pingesse. Seega pead leidma enda jaoks õige venitusastme.

Samuil, su soovitused on väga head, aga ma pole praegu 100% kindel, et asi liigestes.

St kui tal on niude-nimmelihase lühenemine ja tänu sellele selle lihase ainevahetus häiritud, siis liigeserohtudest abi ei ole.

Pealegi toimivad liigeserohud palju paremini, kui piirkonnaga tegeleda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rohkem soojendust kindlasti, isiklikult soovitaksin mitu korda päevas, vähemalt probleemsetele piirkondadele. Enne harjutusi võiks ka venitada, aga dünaamiliselt, st kerged painutused, sirutused jne. Mida rohkem soojendust ja korralikku hooldust teed, seda väiksem võimalus et see sul krooniliseks jääb.

Läbi valu venitamine võib vastupidise efektiga olla. St vigastab kõõluseid ja tõmbab tänu sellele lihased veelgi rohkem pingesse. Seega pead leidma enda jaoks õige venitusastme.

Samuil, su soovitused on väga head, aga ma pole praegu 100% kindel, et asi liigestes.

St kui tal on niude-nimmelihase lühenemine ja tänu sellele selle lihase ainevahetus häiritud, siis liigeserohtudest abi ei ole.

Pealegi toimivad liigeserohud palju paremini, kui piirkonnaga tegeleda.

Kas ma saan õigesti aru ,et enne trenni 10-15m kindlasti soojendust ,iga harjutuse järel võib kergelt seda lihasgruppi venitada, kalamaksaõli kapslid 3x päevas ja siis peaks asi leebuma?

Väike probleem on veel soojenduse alustamise ,teen seda sõudeaparaadil , 1-2m järel hakkab põlvedel ebamugav/valus tunne ja see kestab seni kuni mõlemas on tugevad raksud läbi käinud! Sedasi on igakord soojendust sõudeaparaadiga alustades! Millest see tingitud on? Ning see raksumine on endiselt jätkunud, näiteks hommikuti üles tõustes teevad mõlemad jalad väga tugeva ja valusa raksu, samuti pead keerates. Isegi kui pidasin üle kuu pausi ja hakkasin uuesti trenni tegema ,korralikult soojendust tehes ,pole asi paranenud ja samuti on nende jalgadega ,trenni lõpus hakkavad jälle tundma anda siseküljed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina vähendaksin treeningkoormust. Eks see kickbox ole üks puusahävitaja. Jõutrennidega peab tegema nö deload-imist, et liigesed saaksid taastuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×