Jump to content
Metalstorm

Mida teie arvate?

Recommended Posts

Kuidas sport saab kaasa aidata muutmaks eelarvamusi ja kultuurilisi stereotüüpe mis on seotud soolise ja rassilise erinevusega spordis?

Muudetud kasutaja Metalstorm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sport saab kaasa aidata muutmaks eelarvamusi ja kultuurilisi stereotüüpe mis on seotud soolise ja rassilise ning sotsiaalse klassi erinevusega spordis?

Ja millised nood stereotüübid on,mida vaja muutma hakata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sport saab kaasa aidata muutmaks eelarvamusi ja kultuurilisi stereotüüpe mis on seotud soolise ja rassilise ning sotsiaalse klassi erinevusega spordis?

Min arvan et see kõlab nagu kellegi kodutöö ülesanne....

Ning minu meelest sport just võimendab stereotüüpe: parimad tõstjad on Ida-Eurooplased (eelkõige bulgaarlased ja venelased) ja parimad jooksjad on Aafrikast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samad sönad, sotsiaalset tausta vöib muuta vaid sport. Ei ole vaja midagi siin leiutada. See sooline vördõiguslikuse teema, viimase aja trend ka läheb varsti üle. Kui on igav tehke mingi uus sekt ja arutage omavahel.

Min arvan et see kõlab nagu kellegi kodutöö ülesanne....

Ning minu meelest sport just võimendab stereotüüpe: parimad tõstjad on Ida-Eurooplased (eelkõige bulgaarlased ja venelased) ja parimad jooksjad on Aafrikast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teema on selles, et miks mehi figureerib spordis rohkem kui naisi? Miks mehed on rohkem tasustatud, näiteks kasvõi olümpiakulla võitmisel. Kas mehed treenivad/võistlevad selleks, et vastassugupoolele meeldida? Võtame näite, et sa võid olla kasvõi seitsmekordne maailmameister aga kui nende võitudega ei kaasne rahaline preemia siis vaevalt, et sinu ümber tiirleksid noored näitsikud. Tiger Woods on väidetavalt rajalt maha võtnud 121 naist. Vaevalt et see on sellepärast, et ta on golfis number 1. Hugh Heffneri ümber vaevalt, et oleks nii palju ilusaid naisi kui tal poleks rämedalt pappi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teema on selles, et miks mehi figureerib spordis rohkem kui naisi? Miks mehed on rohkem tasustatud, näiteks kasvõi olümpiakulla võitmisel. Kas mehed treenivad/võistlevad selleks, et vastassugupoolele meeldida? Võtame näite, et sa võid olla kasvõi seitsmekordne maailmameister aga kui nende võitudega ei kaasne rahaline preemia siis vaevalt, et sinu ümber tiirleksid noored näitsikud. Tiger Woods on väidetavalt rajalt maha võtnud 121 naist. Vaevalt et see on sellepärast, et ta on golfis number 1. Hugh Heffneri ümber vaevalt, et oleks nii palju ilusaid naisi kui tal poleks rämedalt pappi.

Juhtusin hiljuti artiklit lugema, ei mäletagi, kas eesti- või välismaist, kirjutati vist jalgpallurite seksiskandaalide ajendil, aga peamõte oli selles, et kogu sport on alguse saanud sellest, et naistele muljet avaldada. Ning see on siiamaani spordis sees, kuigi kohe kindlasti ei tee kõik sportlased (enam) rasket trenni, et naisi saada.

Sa tähtsustad raha üle. Kindlasti on mingi kontingent naisi, kes jahivad raha, kuid enamasti on võlu selles, et isik on kuulus, paljud naised jahivad, imetlevad teda. Kellel on suur võimalus naisi saada, seda on raske püüda ning see on ju eriti magus kui sellise kätte saad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja pole midagi parata - parimad jooksjad on mustad, parimad ujujad valged. Sterotüüp missugune.

Üldiselt on tihtipeale sterotüüpidel ka mingisugune alus. Kui ma ütlen, et tahan võtta endale koera... tahaks sõbralikku seltsilist, kes lastega hästi läbi saaks ja siuke muhe sell oleks... et peaks võtma vist ikka labradori, mitte bullterjeri. Kas siis näidataks mu peale näpuga ja öeldaks, et ma olen koerarassist? B)

Tuleb lihtsalt meeles pidada, et isegi teatava tõepõhjaga stereotüübid ei ole absoluutsed ja -ei pruugi- kehtida indiviidi kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×