Jump to content
matjusm

Oma keharaskus peakohale

Recommended Posts

Ma arvan et üks tähtsamaid verstaposte iga jõutreenija elus on see kui ta esimest korda suudab oma keharaskuse peakohale tõsta ning täna suutsin ma seda lõpuks teha (isegi väikese varuga).

Tahaks seega küsida kui kaua on teistel aega võtnud esimest korda jõusaali astumisest kuni oma kehakaalu peakohale tõstmiseni?

Mul endal läks piinlikult kaua, umbes 2,5 aastat kuigi samas ma väga ei harjutanud ka seda. Alles hiljuti hakkasin tõukamist proovima ja täna oli jõudu karumoodi. Pärast pisikest rinnalt surumise rekordit asusin kange pea kohale toimetama. Jõudsin 95kg'ni ehk oma kehakaaluni ja see läks ilusti üles nii et proovisin ka 100kg ja ka sellega sain hakkama.

Kuidas teistel läinud on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan et üks tähtsamaid verstaposte iga jõutreenija elus on see kui ta esimest korda suudab oma keharaskuse peakohale tõsta ning täna suutsin ma seda lõpuks teha (isegi väikese varuga).

Tahaks seega küsida kui kaua on teistel aega võtnud esimest korda jõusaali astumisest kuni oma kehakaalu peakohale tõstmiseni?

Mul endal läks piinlikult kaua, umbes 2,5 aastat kuigi samas ma väga ei harjutanud ka seda. Alles hiljuti hakkasin tõukamist proovima ja täna oli jõudu karumoodi. Pärast pisikest rinnalt surumise rekordit asusin kange pea kohale toimetama. Jõudsin 95kg'ni ehk oma kehakaaluni ja see läks ilusti üles nii et proovisin ka 100kg ja ka sellega sain hakkama.

Kuidas teistel läinud on?

Hetkel 90 kg rinnale, peakohale pole üle 70 üritanud, sest Keila saalis ei taha riskida kangi maha kukkumisega.. Treeninud tõstmise suunitlusega kokku ca 4 kuud, kehakaal 100 ja enne jõule peaks kusagil tõstepõrandal rekordit proovima, siis ehk läheb ka kehakaal üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma jõusaalis treenima hakkasin, siis esimesel aastal sellisele asjale tähelepanu ei pööranud. Küll aga teisel aastal sai naljaviluks proovitud ja tol hetkel 70kg kehakaalu juures 95kg kangiraskust oli tehtav, Hetkel ei oska maksimaalset öelda, mõnikord peale jõutõmmet olen 100kg ülesse vinnanud, selle raskuse tõstmine pole probleeme valmistanud :)

Muudetud kasutaja Savage poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka minu kavas on rinnalevõtt, rebimine ja tõukamine sees kas eraldi või kuidagi kompleksina teen neid. Tõukamist teen ise kang kaelal. Harjutuse kasulikkuses sellega midagi muutuda ei tohiks. Viimasel ajal pole saanud regulaarselt treenida ja selletõttu pole suuri raskusi tõstnud. Oma kehakaalu olen pea kohale saanud küll. 3x97.5 ja seda suvel. 100 kg ei ole julgenud peale panna. Jõusaal, kus treenin, seal pole kangil kuskile kukkuda. Samuti mingisugune väike asi siin kahe kõrva vahel blokeerib, seega natuke julguse taha jääb ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kangi ei pea ju üldse maha kukutama. Muidugi kergem on kui tõstepõrand all aga ma pole elu sees tõstepõrandal olnud kuid sellegipoolest tegelen klassikalise tõstmisega. Näiteks tõukamise puhul sa lihtsalt võtad kangi kükipuurist õlgadele ja siis hakkad seda tõukama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kangi ei pea ju üldse maha kukutama. Muidugi kergem on kui tõstepõrand all aga ma pole elu sees tõstepõrandal olnud kuid sellegipoolest tegelen klassikalise tõstmisega. Näiteks tõukamise puhul sa lihtsalt võtad kangi kükipuurist õlgadele ja siis hakkad seda tõukama.

Minu jõusaalis oleval kükipuuril sellist võimalust pole. Arvan, et suudaksin kangi natuke üles poole ajada, enne kui mingid torud seal vastu juba tulevad :)

Minu keharaskuse ülessaamiseks läks umbes 6-7 kuud. Loomulikult oli enne seda muust jõutrennist põhi alla, aga nö. klassikalist tõstmist olin selleks ajaks just nii palju harjutanud.

Muudetud kasutaja Vilps poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas silmas tuleb pidada tõukamist või lihtsalt seistes surumist? Ma muidu ise ei riski proovida maxi....

Audenteses muidu on tõstepõrand, kuhu saab kangi lasta kukkuda ja kuu ainult 500:)

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aasta pole veel täis ja 70kg olen trennis ära tõuganud. ametlikult pole see veel vormistatud.

Kehakaal hetkel samuti 70kg kanti..

Aga et sellist raskust rebida.. no vot, seda ei oska öelda palju selleks aastaid kuluda võiks.. aga küll ma kunagi nii kaugele ka jõuan :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

esimest korda läksin jõusaali 18aastaselt ja kohe sel korral sai seda ka proovitud,kaalusin siis 66-67kg ja üles sain 60kg,kaks nädalat hiljem sain üles 70kg,niiet kahe nädalaga siis,aga 70kg-lt 100kg-ni jõudmine võttis aega 10 kuud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi puhtalt on enda kehakaalu üles surunud, mitte tõugates ega kehanõksuga?

See nö. surumine oli kunagi ka klassikalise tõstmise üks ala, aga lõpetati ära, sest seljavigastuse oht oli tunduvalt suurem kui tõukamisel või rebimisel. Eriti ei soovitaks nii maksimumi proovida.

Maksimum, mis nii surutud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See nö. surumine oli kunagi ka klassikalise tõstmise üks ala, aga lõpetati ära, sest seljavigastuse oht oli tunduvalt suurem kui tõukamisel või rebimisel. Eriti ei soovitaks nii maksimumi proovida.

Maksimum, mis nii surutud.

Korrigeerin: Vasja viimane tik-tak surumise maailmarekord oli 236,5 kg. Antud videos on kangil "vaid" 230 kg.

Puhtalt protokolli jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei teagi kaua aega on läinud, pole kunagi proovinud. Täna siis proovisin ja läks üles küll oma keharaskus ja isegi plussi pool kilo :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõstjatel ja rammumeestel on selle liigutuse tegemine üks peamisi harjutusi treeningkavas (võib olla mitte küll nii paigal olles, kuid iseenesest peakohale kangi lükkamine). Tavaharrastajad teevad küll kangi ja hantlite surumisi istudes, kuid seistes ei ole ma väga palju näinud inimesi seda harjutust tegemas. Vähekogenud harjutaja esmane eesmärk tavaliselt on oma keharaskus lamades üles suruda, selleks, et suruda oma keharaskus peakohale peab olema juba päris hea treenitus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõstjatel ja rammumeestel on selle liigutuse tegemine üks peamisi harjutusi treeningkavas (võib olla mitte küll nii paigal olles, kuid iseenesest peakohale kangi lükkamine). Tavaharrastajad teevad küll kangi ja hantlite surumisi istudes, kuid seistes ei ole ma väga palju näinud inimesi seda harjutust tegemas. Vähekogenud harjutaja esmane eesmärk tavaliselt on oma keharaskus lamades üles suruda, selleks, et suruda oma keharaskus peakohale peab olema juba päris hea treenitus.

Mina teen hantlitega surumisi just nimelt seistes, sest istudes jõuab reeglina rohkem suruda kui seistes. Kuna minu enamus treeninguid kulgevad omas kodus, siis ei ole nii suuri hantleid, et istudes samalaadset harjutust teha :blink: Mul ehk aidand sellele kaasa et oma keharaskuse pisikese varuga üles lükkan ka see, et tööl tuleb aegajalt ca 50 kiloseid kotte üle rinna upitada :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See nö. surumine oli kunagi ka klassikalise tõstmise üks ala, aga lõpetati ära, sest seljavigastuse oht oli tunduvalt suurem kui tõukamisel või rebimisel. Eriti ei soovitaks nii maksimumi proovida.

Maksimum, mis nii surutud.

Ma mõtlen ikka õige tehnikaga surumist, mitte et lased enda keha vibusse. Õiget tehnikat kasutadase, on minu arust väga hea harjutus hoidmaks õlad terveks. Kõik õlalihased saavad võrdselt koormust, mitte nagu rinnaltsurumises.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma mõtlen ikka õige tehnikaga surumist, mitte et lased enda keha vibusse. Õiget tehnikat kasutadase, on minu arust väga hea harjutus hoidmaks õlad terveks. Kõik õlalihased saavad võrdselt koormust, mitte nagu rinnaltsurumises.

Ma lugesin et just seetõttu võetigi surumine tõstespordi võistlustelt välja kuna raske oli vahet teha "õigel" surumisel ja svungil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma lugesin et just seetõttu võetigi surumine tõstespordi võistlustelt välja kuna raske oli vahet teha "õigel" surumisel ja svungil.

Üks oli tõesti see ning teine oli suur selgroo vigastuste arv. Kui sa ikka nii vibusse lased, siis seal kus nö selle kõveruse tipp, seal kõige suurem koormus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks oli tõesti see ning teine oli suur selgroo vigastuste arv. Kui sa ikka nii vibusse lased, siis seal kus nö selle kõveruse tipp, seal kõige suurem koormus.

Kuid juhul kui keegi tahab "Olympic Press"i õppida, siis siin on üks päris hea video selle kohta: http://startingstrength.com/index.php/site...ith_tommy_suggs

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×