Jump to content
aries

Ülitundlikkus, toidutalumatus, allergeenid, nahaprobleemid, Role programm vs veregrupidieet

Recommended Posts

see nn veregrupidieet on üldse üks kahtlane asi.

nii palju kui mina kuullnud olen, siis see pole üldse tõestatud värk ja ma olen selle kohta ka mõnda halba asja kuulnud.

pakun et veregrupidieedis ei küsita su rasvaprotsenti ja pikkust jällegi.

http://www.skeptik.ee/index.php/2007/04/27...toidutalutajad/ äärmiselt huvitav lugemine, head raharaiskamist:)!

Nõus.

Raha küsitaksegi v-o sellepärast nii palju, et see uus asi ja keegi sellest eriti midagi ei tea.

Minu meelest on see ka üks kahtlane asi aga see minu seisukoht hetkel... keegi tark võib seda muuta;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi sai naistekarjas töötatud ja siis seal prouad käisid üksteise järel selles role-s verd andmas ja dieete saamas. Ja kaal neil langes, aga miks polekski pidanud, kui neil kõigil keelati süüa liha koos kartuli/riisi/makaroniga ning juua kõrvale piima, mõnel keelati ära kõik piimatooted üldse. Muid detaile ei mäleta, sest ei süvenenud asjasse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liht-nimetus on jah "veregrupi-dieet", aga tegelikult on sellel tootel* sada 7 nime veel, sh siis Role. Aga põhipostulaat tundub neil olema jah see, et veregrupp määrab kõik, muu info pole kuigi oluline, et kõik A-verega inimesed peaks ühtmoodi elama, ja kõik 0-grupi inimesed teistmoodi.

Kunagi võiks geenifondi annetatud geenide baasil ka toote luua, et kõigil, kellel on selline muster geeniahelas või kusagil, need porgandit süia ei tohi ntx vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu teada ei ole tegemist veregrupidieediga.

Paljudel inimestel on varjatud toidutalumatus , mille mõningaid juhtusid nimetatakse ka aeglaseks allergiaks - sööd midagi sisse ja siis nädala pärast hakkab halb. Lastel lööb tavaliselt kõhu lahti või kinni või muidu üle kere sügelema, täiskasvanutel need nähud ei pruugi nii selged olla. Ja seda toidutalumatust saab kindlaks teha verest. Allergilistele lastele tehti vanasti seda IgG paneeltesti, kus 90 toiduaine suhtes öeldi, kas kannatab süüa või mitte. Role'is on muid teste veel. Ses mõttes see testimise osa neil päris lambist nüüd küll ei ole. Ja miks nii paljudel keelatakse piimatooted - piim on umbes kolmandikul lastel allergeeniks, ju ta siis ongi selline raske toiduaine.

Kui sul oli lapsepõlves allergiaid või sa tead, et sa mingeid toite ei kannata süüa, (ja sul on see 3000 kr,) siis võib see Role-programm täitsa huvitav olla. Aga ma usun, et nende määratud dieet ja siinne toitumiskava on nagu öö ja päev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Liht-nimetus on jah "veregrupi-dieet", aga tegelikult on sellel tootel* sada 7 nime veel, sh siis Role. Aga põhipostulaat tundub neil olema jah see, et veregrupp määrab kõik, muu info pole kuigi oluline, et kõik A-verega inimesed peaks ühtmoodi elama, ja kõik 0-grupi inimesed teistmoodi.

Kunagi võiks geenifondi annetatud geenide baasil ka toote luua, et kõigil, kellel on selline muster geeniahelas või kusagil, need porgandit süia ei tohi ntx vms.

Olen teinud ROLE testid ja natuke üritanud ettekirjutusi järgida. Selles programmis on kaks aspekti: 1) toiduainete kombineerimise reeglid (valku ei tarvitata koos süsivesikutega, tärklisega, aga veel palju muid) ja 2) varjatud toidutalumatuse selgitamine e teatud mõttes immuunsüsteemi testimine, teatud reaktsioonide kindlaksmääramine (ei tea, kas see peaks siis vastama siinkasutatud "veregrupi-dieedi" mõistele, igal juhul veregruppidest seal ei räägitud). Siis see, et teatud toiduained ei ühildu su kerega ja neid tarvitamata läheb veel paremini.

See ei ole kaalu langetamisele suunatud programm.

Konsulteerinud arst oli allpool igasugust arvestust, ei osanud ühelegi küsimusele vastata ega põhjendada soovitusi (muidugi välja arvatud autoriteetne "nii on ette nähtud").

Levin on eluaeg olnud lastearst ja alles pensionile jäädes hakkas tegelema ROLE linnatoomise ja müügiga.

Minul on immunsüsteemiga probleem ja mul pole varem olnud hullemat reaktsiooni kui selle programmi järgimise ajal (vaatamata soovitustes toodud toidu vältimisele).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selles artiklis on küll väga palju erinevaid asju "vahet pole" põhimõttel ühte patta pandud ja põhiliselt räägitakse in vitro testist valgelibledega.

Kas Levin mitte in vivo teste ei tee immunoglobuliinide määramiseks ?

Üks sugulane sai kroonilisest kõhulahtisusest lahti igastahes, muud head ei oska öelda. Sojat soovitati tal süüa, seda mina heaks ei kiida.

Põhimõtteliselt on see toidutalumatus ja immuunsüsteem väga aktuaalne teema, aga areneb alles. Talumatust tuleb juurde kiiremini kui teadmisi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selles artiklis on küll väga palju erinevaid asju "vahet pole" põhimõttel ühte patta pandud ja põhiliselt räägitakse in vitro testist valgelibledega.

Kas Levin mitte in vivo teste ei tee immunoglobuliinide määramiseks ?

Üks sugulane sai kroonilisest kõhulahtisusest lahti igastahes, muud head ei oska öelda. Sojat soovitati tal süüa, seda mina heaks ei kiida.

Põhimõtteliselt on see toidutalumatus ja immuunsüsteem väga aktuaalne teema, aga areneb alles. Talumatust tuleb juurde kiiremini kui teadmisi.

Mina kui eriti uudishimulik inimesehakatis olen teinud Role s mitte ainult yhe analyysi, vaid tervelt kaks analyysi aastase vahega (sama minu meheraas), peale meie kahe viisin sinna veel viielise grupi ameeriklasi, kelle analyyside interpretatsioonide juures viibisin t6lgina.

Artikkel, mida old man avalikustas, on kirjutatud Aleksander Laane poolt, kes kuulub minu s6prade hulka, st artikli sisu ei ole mulle uudiseks. Kahjuks eriti sisukat vaidlust ei ole meil temaga sellel teemal veel olnud.

Mina ei pretendeeri kuidagimoodi "k6iketeadja" aunimetuse kandate hulka, samas.... Olen alati skeptiline inimeste suhtes, kes seda yritavad. Toetan kindlalt j2rgnevat m6tteavaldust:"...

Talumatust tuleb juurde kiiremini kui teadmisi."

Soja kuulus mul mittesoovitavate toiduainete hulka. "Punane" nimistu tundus mulle igati loogiline olevat. Mingi aeg toitusin t6esti risti vastu oma tavap2rastele harjumustele. Sain lahti oma "s88mishirmudest" (2kki l2hen paksuks jne...). T6stsin tugevalt yldkaloraazhi. Rahuldasin oma magusavajadused (kilosid lisamata...).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seal "skeptiku" lehel oli neist koopia vist, aga midagi erilist lugeda ei olnud.

Levin ise oma kodulehel metoodikast ei kirjuta, annab ainult meetodite nimed, nii et üsna palju tuleks internetti kammida, enne kui midagi põhjapanevat arvata.

Uuringud igatahes tehakse "katseklaasis", nii et mingi iva võib skeptiku jutus olla, aga võib ka mitte olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seal "skeptiku" lehel oli neist koopia vist, aga midagi erilist lugeda ei olnud.

Levin ise oma kodulehel metoodikast ei kirjuta, annab ainult meetodite nimed, nii et üsna palju tuleks internetti kammida, enne kui midagi põhjapanevat arvata.

Uuringud igatahes tehakse "katseklaasis", nii et mingi iva võib skeptiku jutus olla, aga võib ka mitte olla.

Skeptik (Aleksander Laane) on yks minu s6pru, st seda artiklit ma tean.

Kas ma inimestele soovitaks seda testi? Suhteline, kui inimesel on raha piisavalt ja tema enda arusaamine toitumisest on nigelav6itu, samas n8 k2ttesaadavus ylihea, tekkinud on X symptomid, mille p6hjusi ei oska keegi seletada. Siis on parem testida.

Mingi raudreegel, mis toimiks ka ilma testimata?

2ra s88 asju, mis on sinu esivanemate seedimisele v66ras olnud. Igatsugu molluskid on eestlasele tavaliselt OUT. K6iki piimatooteid ei saa panna yhte patta. M6nele v6ib olla tundlikkus, m6nele mitte. 2rge tehke mingeid X segusid lihtsalt selle p2rast, et maitseb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mees sai Levini abiga sapikivid...

"Filmiprodutsent Artur Talvik kaalus oma „parimail päevil” 117 kilo. „Ega see ülekaalulisus lust ole. Tervis läks kehvaks,” seletab mees ajendeid, mis sundisid teda liigse kaaluga maadlema. Nn Levini dieeti pidades kaotas mees kiiresti üle 20 kilo: „Mõnusast pontsakast sai üleöö selline kondiklibu, et tuttavad kahtlustasid lausa vähki.” Paraku kaasnesid tempoka kaalulangusega ka sapikivid"

http://woman.delfi.ee/tervis/tervis/article.php?id=18061889

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paraku kaasnesid tempoka kaalulangusega ka sapikivid"

http://woman.delfi.ee/tervis/tervis/article.php?id=18061889

"Liigse kehakaalu vähendamiseks on palju võimalusi, kuid eriti siis kui on kindlaks tehtud sapikivide olemasolu, hoiatab Harwardi ülikooli professor M.F. Leitzmann kaalust mahavõtmisel järsu kaalulanguse eest. See võib põhjustada kivide liikumahakkamist sapiteedes ja tugeva valuhoo teket. "

allikas:

http://www.terviseleht.ee/200030/30_sapikivid.php3

Et ma saan nii aru, et sapikivid kui sellised on koguaeg niikuinii olemas, et tempokas kaalulangus neid kivikesi looma/sünteesima küll ei hakka, need on olemas niigi juba, lihtsalt need kivikesed hakkavad valusalt liikuma organismis kui kaalulangetada hoogsalt. Et Role't ega muud dieeti ei saa küll sapikivide tekke* põhjuseks pidada, tuleks lihtsalt uurida, kuidas nad tekivad üldse.

Üks teemaväline huvitav mõte veel- tundub, et lihasmassi kasvatajad (kes tarbivad rohkem kaloreid kui vaja teatavasti), soodustavadki oma liigsöömisega sapikive:

"Spetsialistid väidavad, et sapikivid on sageli põhjustatud sellest, et organism saab toiduga rohkem kaloreid, kui ta neid oma talitlusteks vajab ja kasutada suudab."

(allikas: sama link, mis enne)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Role" toitumisprogramm:

http://www.role.ee/web/

Kas omate mingeid kogemusi sellega?

Mis te selle effektiivsusest (kehakaalu alandamise suhtes ntx, vms aspektides) arvate? Kas kaalulangetajale oleks effektiivsem siit saidilt tellida kava?

Kuidas see asi töötab?

Miks see nii palju maksab (3000+)?

Et mis moodi suhtute sellesse, ja kas olete kuulnud, et keegi oleks kasutanud seda Role-asja, ja kuidas tulemusi tuli?

Lihtsalt pakub asi huvi, kel mingeid valgustavaid mõtteid/kogemusi selle Role suhtes, siis võiks rääkida vabalt.

Mina pöördusin Dr.A.Levini ehk siis Role poole, kuna tervis on selline, mida ravida ei saa. Toiduga aga saab ehk midagi siiski paremaks teha. Soovitas mulle seda tuttav trennist, kelle tuttav paranes podagrast ning töökaaslase tuttav, kes vabanes 20 kg-st.

Kuna aga olen alles 21a, siis pole mul enam muud väljapääsu- see on viimane abivahend, millele veel loota. Liigesed on niivõrd haiged, et tulevikus on oht ratastooli jääda. Elan praegu ainult tablettide peal, mille päevane kogus on juba suht hirmuäratav. Usun, et saan sealt samuti kvaliteetset abi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ka minul see Role asi proovitud, kuid minul tegi selline toitumine tervise veel kehvemaks, kui ta enne oli. Nii et võta sa kinni - ühel aitab, teisel mitte. Enne teada ei saa, kui enda peal kõik ära katsetatud on :D

Kuigi jah, mõnda asja sealt jälgin siiani... :ph34r:

Aga millise toitumise täpsemalt, milline toidumenüü oli?

Ja mis teste seal läbi viiakse ellenevalt (uuritakse vererõhku, vere koostist,...)?

--

Sama küsimus Kuuliksile, et mis toitumise saite, ja mis teste eelnevalt tehti.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ainsaks testiks on veretest, millega siis määratakse, mida sa teatud loetelust võid süüa ja mida mitte. Lisaks täidad ankeedi, kus loetled kõik oma sada häda üles. Selle põhjal siis vaadatakse kolme kuu pärast, mis häda sul ankeedist möödunud on ja mis mitte. Kui aga tahad teada, kuidas veri kolme kuu möödudes uuesti reageerib, siis plekid uuesti see 3500-4000 EEK ja teed uue testi, et teada saada, kas veres on midagi muutunud või ei.

Põhimõtteliselt siis maksad üüratu summa, teed testi, jälgid kolm kuud pingsalt oma lubatud-keelatud toite, lähed kolme kuu möödudes ja ütled, kas läks midagi paremaks-halvemaks ja ja tuled sama targalt jälle tagasi. Kui just uut testi ei tee ja uusi muutunud tulemusi ei näe.

Toitumine on selline, et sööd ainult neid asju, mida veri lubab ja neid kah skeemi järgi: liha+silo, piimatoode+silo, teraviljatoode+silo jne. Ehk siis näiteks võid süüa liha koos rohelisega, aga liha riisiga ei tohi, leiba juustu-singiga ei tohi jne.

Kuid võib ka nii juhtuda, et võidki ainult a la brokkolit ja kana ja teatud sorti juustu süüa ja ei midagi rohkemat, sest testi põhjal kõik muu sulle ei sobi. Siis istudki need kolm kuud oma 5-6 toiduainega ja proovid hakkama kuidagi saada :D

Toitu ei tohi praadida, võid aga hautada, keeta, grillida, aurutada.

Siis soovitatakse tunni jooksul pärast söömist mitte juua, aga enne söömist mingi aeg võis jälle juua.

Tuli süüa 3-5 korda päevas vms, aga ainult siis, kui kõht tühjaks läheb. Oli vist nii...

Ja igasugu muud sellised piirangud.

Kui huvi on, siis ma võin pärast kodus paberid sisse skännida ja üles riputada.

Peale seda kolme kuud läks minul isiklikult tervis jooksuga metsa ära :ph34r:

Aitäh pika vastuse eest, huvi on väga suur nende skänn-paberite vastu!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitäh pika vastuse eest, huvi on väga suur nende skänn-paberite vastu!!

Aga milleks sulle see menüü - see on koostatud arvestades konkreetse isiku verepilti ja ajab teised ainult segadusse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
SIIN on selle programmi toitumise jne põhimõtted.

SIIN on minu vere järgi määratud ained. Punane nimekiri sisaldab asju, mida ei tohi süüa. Kõige üleval on kõige suurema antikehareaktsiooniga toduained. Punases nimekirjas alla tõmmatud ained on aga need, mis arst esimesel kohtumisel siiski menüüsse tagasi lubas (???). Plussidega tähistatud need, mis peale kolme kuud uuesti menüüsse lubati. Rohelises nimekirjas on siis sinise pastakaga tehtud täiendused, mida veel süüa tohtis, ehk siis olemasolev lahti kirjutatuna. Kahtlasena tundus mulle aga see, et lubati süüa ainult 1-2 muna nädalas(!) ja maksimum 5(!) pähklit päevas. Lisaks tuli rohelisest nimekirjast kohe või, kartul, banaan, küpsetuspärm maha tõmmata. :D

SIIN on siis skeem, mida millega süüa võib. Üks toidukord sisaldas asju, mis võetud AINULT punasest, kollasest või rohelisest kastist (nii nagu nooled näitavad). Kui tuleb meloni isu, siis söödki ainult melonit, sest seda ei või muude asjadega koos süüa. Kui tahad liha, siis närid silo kõrvale, igasugune riis, kartul, tatar unusta kohe ära. "Võileiva" saad siis, kui tõmbad leiva oliivõliga üle ja paned lehttsalati peale. Ei mingit juustu ega sinki! :lol: Käsitsi on vasemale juurde kirjutatud tunnid. Need näitavad seda, mitu tundi minimaalselt peab järgneva söögikorraga vahe olema, kui sa sellest kastist midagi söönud oled.

Kui midagi arusaamatuks jäi, võite vabalt üle küsida :P

Immuunsüsteem läks mul veel rohkem p**se ja infektsioonhaigused hakkavad palju kergemine peale seda nüüd külge. Lisaks võimendusid igasugused allergiad. Kaal langes sellega mul ainult mingi paar kilo, kuid tean inimesi, kes Rolega isegi 20kg alla võtnud. Liigesevaludele see ka ei mõjunud.

Kui keegi on asjast kasu saanud, siis palju õnne talle :ph34r: Inimesed on erinevad ja mina kipun igas asjas alati see erand olema, kellele midagi ei mõju. Uskmatut ei päästa ristilöömine kah! B)

Ma ütleksin - aferistid. :lol:

Aga eks igaüks ise teab, kuhu oma raha viib. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris huvitavad tabelid, vtn hiljem põhjalikumalt üle.

Üritan su veregrupi ära arvata nende baasil (vtn "Veregrupidieet. I ja II osa" andmete järgi), kui keegi ette ei jõua sellega.

* Veregrupidieet. I osa

http://sekretar.ee/?id=10962&tpl=1065&...l=10504&c=1

* Veregrupidieet. II osa

http://sekretar.ee/?id=10961

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidu kõrvale või vahetult peale sööki ei soovitata aboluutselt mitte midagi juua? :ph34r:

Soovituste lehe pealt peavad enamus asju muidugi õige toitumise üldreegilite koha pealt ka paika, aga no see peale sööki joomine on küll mulle täielik mõistatus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praegu pole mul aega üle lugeda, mis teised eelnevalt kirjutasid täpselt, kuid kui see role on see Levini oma siis mu isa oma ühe tervisemure pärast temalt selle kava ostis. Ma ei tea, kas see veregrupi dieet oli/on, vb kattuvad osad põhimõtted vms. Mu isal läks tervise asi paremaks küll ja kaal langes kah väga, kuigi viimane polnud üldse eesmärk. Ja reeglid, mida millega võib süüa ja ei või on jah tavatoitujale veidrad. A la grepi ja liha koos samal toidukorral jne...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×