Jump to content
aries

Ülitundlikkus, toidutalumatus, allergeenid, nahaprobleemid, Role programm vs veregrupidieet

Recommended Posts

Henri, kas sul endal selle hüpnoteraapiaga kokkupuudet reaalselt ka on? Seal ei panda kedagi ju hüpnoosi alla:) Vähemalt nii seletas seda Jure Biechonski ise ühel seminaril.

Tegelikult olen tänaseks täpselt 2-aastat ülikooli kõrvalt tolles koolis käinud. Jep, seal ei panda kedagi sellise hüpnoosi alla, mida see tavamõistes tähendab :)

Aga ma olen näinud kõrvalt, kuidas inimesed saavad sellest koolist abi. Kõiksugu kummalistel haigustel näib olevat tõenäosus olla psühhosomaatiline- eriti neil, mis on intensiivsed.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõiksugu kummalistel haigustel näib olevat tõenäosus olla psühhosomaatiline- eriti neil, mis on intensiivsed.

Mõtle nüüd hoolega järele.

Igaühel, kes meditsiinis tegev on peaks küll sellise lause peale turjakarvad turri minema.

Minu isiklik arvamus: kõik mis hüpnoteraapias töötab s.t. reaalse paranemise toob on reaalselt juba teistes teraapiates ära kirjeldatud ja seletatud ja ratsionaalselt põhjendatud. Jutt sellest, et me peaks keskenduma "inimese aitamisele" vs "teadusele" (milline absurdne vastandus niikuinii) ja need asjad mis justkui on "uued" ja "esmakordsed" on paras häma, mille puhul on küsitav kas ja kuipalju see tõesti patsiendi reaalsesse paranemisse panustab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvamus on see, et alati on olemas mingi "vaimne" faktor haiguste puhul. Inimesed, kes on tugeva vaimuga ning kellel on soov olla terve ja tugev ning ka vaimselt oma keha tugevusele sunnivad - nende puhul on tihti ka haigused harvemad, kiiremad paranema jne.

Samas ei väida ma muidugi, et ajukasvajast puhtalt "mõttejõuga" jagu saad. Küll aga arvan, et inimene, kes reaalselt iga viimast energiaraasu kasutab, et ennast hästi tunda ning positiivselt meelestatuna hoida - suudab olukorraga paremini toime tulla. Ning need, kes langevad sügavasse masendusse, kaotavad elu-isu ning igasuguse positiivsuse - saavad kehvemini hakkama.

Seega saab minuarust ideaalsed tulemused ikkagist siis, kui teaduslik meditsiin ja mistahes psüühiline abi käsikäes töötaksid tervise parandamiseks.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rõhutaksin sealt lausest sõnu "näib olevat tõenäosus" :)

Muidu, archangel võttis asja täitsa hästi kokku- ütleme nii, et ma jagan sama seisukohta(koostööpõhimõte, tasakaal).

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seega saab minuarust ideaalsed tulemused ikkagist siis, kui teaduslik meditsiin ja mistahes psüühiline abi käsikäes töötaksid tervise parandamiseks.

Osa psüühilisest abist on teadusliku meditsiini osa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arvamus on see, et alati on olemas mingi "vaimne" faktor haiguste puhul. Inimesed, kes on tugeva vaimuga ning kellel on soov olla terve ja tugev ning ka vaimselt oma keha tugevusele sunnivad - nende puhul on tihti ka haigused harvemad, kiiremad paranema jne.

Samas ei väida ma muidugi, et ajukasvajast puhtalt "mõttejõuga" jagu saad. Küll aga arvan, et inimene, kes reaalselt iga viimast energiaraasu kasutab, et ennast hästi tunda ning positiivselt meelestatuna hoida - suudab olukorraga paremini toime tulla. Ning need, kes langevad sügavasse masendusse, kaotavad elu-isu ning igasuguse positiivsuse - saavad kehvemini hakkama.

Seega saab minuarust ideaalsed tulemused ikkagist siis, kui teaduslik meditsiin ja mistahes psüühiline abi käsikäes töötaksid tervise parandamiseks.

Selge, eks ma järgmise allergia või bronhiidi käes kannatava 3-kuuse tite saadan psühhoteraapiasse. Kindlasti ta vanemad hindavad mu pädevust peale seda ülimaks. Samuti teen neile selgeks, et nende lapsel on nõrk psüühika, et üldse haigeks jäi. Jess. PS! enne kui kukud väitma, et ei ole sellist asja seletanud loe oma tsitaat kolm korda eder- ja tagurpidi läbi.

Ma pole kunagi tahtnud haigeks jääda, näe ikka olen jäänud. Äkki peaks ise ka minema psühhoteraapiaasse? Ja no vähemasti üks allergeen on mul olemas.

Mind juba täitsa huvitab kuidas seletad ülekoormust?

Mis teemasse puutub, siis olen näinud apteegis toiduallergiateste koduseks kasutamiseks. Hind oli küll 90 euri tuuri, kuid äkki tasub küsida mis teema nendega on? Tean, et mõni arst n neid ka soovitanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge, eks ma järgmise allergia või bronhiidi käes kannatava 3-kuuse tite saadan psühhoteraapiasse. Kindlasti ta vanemad hindavad mu pädevust peale seda ülimaks. Samuti teen neile selgeks, et nende lapsel on nõrk psüühika, et üldse haigeks jäi. Jess. PS! enne kui kukud väitma, et ei ole sellist asja seletanud loe oma tsitaat kolm korda eder- ja tagurpidi läbi.

Ma pole kunagi tahtnud haigeks jääda, näe ikka olen jäänud. Äkki peaks ise ka minema psühhoteraapiaasse? Ja no vähemasti üks allergeen on mul olemas.

Mind juba täitsa huvitab kuidas seletad ülekoormust?

Mis teemasse puutub, siis olen näinud apteegis toiduallergiateste koduseks kasutamiseks. Hind oli küll 90 euri tuuri, kuid äkki tasub küsida mis teema nendega on? Tean, et mõni arst n neid ka soovitanud.

Sinu lugemis/mõistmis-võime on tõsiselt puudulik.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu lugemis/mõistmis-võime on tõsiselt puudulik.

Teagi.. Pole nagu enne probleeme olnud. Aga nähtavasti pole ma Sinu postide puhul ainus, kellel probleeme esineb. Äkki otsid siis viga pigem endast? Üldiselt oled Sa ainus, kelle puhul loen postid mitu korda läbi, sest ma lihtsalt ei usu, et nii üldse mõelda võib :) Vaidlema kipun äärmustes pigem, sest see tegevus on enivei peaga piki müüri jooksmine.

htilga ja Sina panite minu jaoks lihtsalt uskumatu kompoti kokku.... Oh teid väikseid Kolumbuseid... antud teemas.

NB! Ootan jätkuvalt selgitust ülekoormusele :D Ma igaks juhuks täiendan, et mõtlesin füüsilist ülekoormust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tahtes natuke torkida - somps, misasi see "füüsiline ülekoormus" on:) Selles suhtes minu meelest panid veits puusse, et igasuguse töövõime lõppemise, ülekoormuse ja ületreeningu puhul on see komponent, mida kokkuleppeliselt nimetatakse psüühiliseks või psühholoogiliseks ikka päris tähtis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge, eks ma järgmise allergia või bronhiidi käes kannatava 3-kuuse tite saadan psühhoteraapiasse. Kindlasti ta vanemad hindavad mu pädevust peale seda ülimaks. Samuti teen neile selgeks, et nende lapsel on nõrk psüühika, et üldse haigeks jäi. Jess. PS! enne kui kukud väitma, et ei ole sellist asja seletanud loe oma tsitaat kolm korda eder- ja tagurpidi läbi.

Ma pole kunagi tahtnud haigeks jääda, näe ikka olen jäänud. Äkki peaks ise ka minema psühhoteraapiaasse? Ja no vähemasti üks allergeen on mul olemas.

Mind juba täitsa huvitab kuidas seletad ülekoormust?

Mis teemasse puutub, siis olen näinud apteegis toiduallergiateste koduseks kasutamiseks. Hind oli küll 90 euri tuuri, kuid äkki tasub küsida mis teema nendega on? Tean, et mõni arst n neid ka soovitanud.

Sellisel juhul tuleb psühhoteraapiasse saata selle lapse vanemad, probleem on seal :)

Ma pole kunagi tahtnud haigeks jääda, näe ikka olen jäänud. Äkki peaks ise ka minema psühhoteraapiaasse?

Vale suhtumine. Midagi mitte tahtes sa siiski keskendud sellele- haigusele, alateadlikult ketrad ja ketrad peas.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Food Detective toidutalumatuse testi tulemused siis...

http://i.tinyuploads.com/p0J68l.jpg - nagu pildil näha, mida tugevam sinine värvitoon, seda tugevam reaktsioon on antud toiduaine vastu.

Test näitab erilist talumatust nisu, muna ja lehmapiima vastu. Samuti ei ole kõigeparemas seisus ka riis ja soja! (Kusjuures muna pidi antud testiga tulema paljudel välja).

Seega tuleb valgupulbritest jätta ära nii vadak, kaseiin, muna kui soja!

1. Mida alternatiiviks soovitate? Taimetoitlaste valgutootet on teadagi jubedad oma maitseomasdustelt - mida arvatakse liha proteiinist (nt. beef protein)?

2. Kuna piim pole lubatud - kas siis tõenäoliselt jäävad ära ka aminohappe-lisandid nagu glutamiin ja bcaa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1) Silma on hakanud veel riisi- ja hernevalk. On ka nisuvalk, aga see peaks olema üsna madala kvaliteediga.

Liha proteiinist kirjutasin siin: http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/37453-lihavalk-beef-protein/ aga ma ei oska pead anda, kust pärineb sinna lisatud BCAA

2) BCAAd tehakse jah peamiselt valgupulbrist, aga glutamiini peaks minuteada saama ka laboris sünteesida. Keegi võiks seda BCAA kohta teada. Igatahes odavaim glutamiin pidi internetilegendide järgi olema hiinlaste juustest sünteesitud... noh vähemalt pole piimast :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Food Detective toidutalumatuse testi tulemused siis...

http://i.tinyuploads.com/p0J68l.jpg - nagu pildil näha, mida tugevam sinine värvitoon, seda tugevam reaktsioon on antud toiduaine vastu.

Test näitab erilist talumatust nisu, muna ja lehmapiima vastu. Samuti ei ole kõigeparemas seisus ka riis ja soja! (Kusjuures muna pidi antud testiga tulema paljudel välja).

Seega tuleb valgupulbritest jätta ära nii vadak, kaseiin, muna kui soja!

1. Mida alternatiiviks soovitate? Taimetoitlaste valgutootet on teadagi jubedad oma maitseomasdustelt - mida arvatakse liha proteiinist (nt. beef protein)?

2. Kuna piim pole lubatud - kas siis tõenäoliselt jäävad ära ka aminohappe-lisandid nagu glutamiin ja bcaa?

1. Kas on üldse vajadus valgupulbreid tarbida? Söö liha ja kala. Minul tuleb 90% valku sealt ja pole hätta jäänud.

2. Ma ei näe kummalgi lisandil mõtet, seega ma ei kurdaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm, ma neid "do-it-yourself" asju väga ei usaldaks. Eeskätt seepärast, et nüüd oledki pärast testi tulemusi vaid suures segaduses, keegi sulle tulemusi lahti ei seleta. Kuna oma olemuselt meenutab see tsütotesti, siis saat siit juurde lugeda: http://www.vianaturale.ee/tsutotesti-pikem-tutvustus

Kui sul on talumatus nisu vastu, siis esialgu tuleks välistada kõik, absoluutselt kõik, gluteeni sisaldavad teraviljad: rukis, oder, kaer, mais, riis jne. Saad siis süüa maisi, tatart, kinoad.

Nisujahu on üldse väga paljudes asjades: paneeritud tooted, poolvabrikaadid lihatooted (frikadellid, šnitslid-kotletid jne), peidetud kujul igasugu salatikastmetes (a la Felixi caesari kaste) ja sojakastmes. Rääkimata siis kõiksugu maiustustest.

Lehmapiim samuti välistab esialgu ka kõik piimapulbriga tooted - ka või, juustud, igasugu määrded, aga ka piimašokolaadi näiteks. Siinkohal oleks sul tark asendada see kookospiimaga või mandlipiimaga (muidu soovitaks siinkohal sojat, aga seda saa samuti tarbida). .

Valgupulbritest tasuks natuke otsida ka kanepipulbri kohta: http://www.biopood.ee/tooted/toidulisandid/kanepi-proteiinipulber/

Uhh,...võid mulle kirjutada kui veel küsimusi tekib aga siin on kindlasti veel kogenenumaid, kes võiks sulle midagi head soovitada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaksin selle testi tulemustega käia ära toitumisnõustaja juures, kes on pädev just nimelt talumatuse teemal nõu andma. Siin tulevad mängu ka risttalumatused. Näiteks kui piima (kaseiini)ei talu siis tuleb paariks kuuks menüüst eemaldada ka loomaliha jne.

Sa ei pea kõiki neid toite eluks ajaks välja jätma, esimene verstapost on 6kuud, siis võid vaikselt proovida mis saab, võib juhtuda et keha on end "terveks ravinud", võib ka juhtuda, et mõni nendest toitudest jääb sulle No no for good!

Muide tervisekool.ee on ka tasuta tervisekooliõpilaste nõustamised, kindlasti saad sealt ka adekvaatset abi oma menüü koostamisel et midagi vajalikku välja ei jääks.

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×