Jump to content
veerandik

Kätekõverdused

Recommended Posts

Tere kõigile

Olen 35a 100kilone vormist väljas mees. Kaks kuud olen käinud jõusaalis. Kohe alguses tellisin jõusaali treenerilt treeningkava, sain kava mis on jaotatud kaheks ja ühes osas on sees kätekõverdused. Piinlik küll aga ma ei suuda ühtegi teha. Treener küll lohutas et kolme kuu pärast tema kava järgides peaks suutma kätekõverdusi teha aga nüüd on kaks kuud möödas ja ma ei suuda ikkagi ühtki kätekõverdust teha. Nii palju on vorm paranenud et algasendist poole peale alla suudan end lasta ja üles tõsta.

Kas on mingeid harjutusi, mis asendaks kätekõverdusi?

veerandik

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, mis harjutusi sulle koostatud treeningkava sisaldab, kuid kätekõverduste sooritamise juures on oluline osa ka kõhu- ja seljalihastel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võiksid oma treeningkava siia postitada, saaks parema ülevaate. Asjaliku kavaga saaks kuuga juba kätekõverdusi tegema. Ma eeldan, et su kava on kaalulangetamiseks mõledud ja sisaldab põhiliselt aeroobseid kestvusharjutusi?

Ma ei tea, mis harjutusi sulle koostatud treeningkava sisaldab, kuid kätekõverduste sooritamise juures on oluline osa ka kõhu- ja seljalihastel.

Ma kasutan kätekõverdusi ka õla stabiliseerivate lihaste aktiveerimiseks, eriti enne surumisharjutusi.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas on mingeid harjutusi, mis asendaks kätekõverdusi?

Muide, veerandiku eesmärk ju ei ole kätekõverdused kui sellised, st. teha neid rohkem vaid vormi saamine. Kava sisaldab kätekõverdusi ühe osana vormi saavutamise füüsilisest koormusest. Iseasi on ka muidugi see, et kas see kava sai siis koostatud kuidagi kaugjuhtimise teel arvestamata reaalseid võimeid?

Loomulikult on ohutum teha kätekõverdusi kui kohe alguses vormist väljas inimesele anda kätte hantlid või kang ja jätta ta jõusaali üksi.

Juhul, kui jõusaal ei ole just mingil põhjusel ainuvõimalik, soovitaks ma vormi saamiseks pigem mõnda rühmatreeningut, antud juhul eelkõige lihasvastupidavuse treeningut, tuntuim neist on BodyPump. Kordused suured, raskuste diapasoon väga lai kuid enda poolt valitav, tempo kontrollitud ja poole pealt ei saa ära joosta ega alla anda B)

Kui aga jõusaal on eelistus, siis võiks kätekõverdused asendada võimalusel mõne masinaga (kui kalded ja nurgad sobivad) või siis ülalpool viidatud kergemate variantidega.

Aga seda treenerit, kes niimoodi inimesega kohtumata kavasid teeb tahaks küll näha ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei läheks masinate ega kangi lähedalegi, kui kätekõverdusi ei suuda teha. Masinatega stabiliseerivad lihased ei saa üldse koormust ja need just vajalikud vigastuste vältimiseks. Oma keharaskusega tehes on kõige naturaalsem.

Kui sa tõesti tahad kätekõverdusi jõuda teha, siis tee 3x nädalas. Kas siis toetud põlved maha või teed õiget moodi, aga ainult allalaskmise faasi. 1x nädalas kätekõverdusi tehes sa jäädki neid tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soojenduseks on tavaliselt 15-20min sõudeergomeetrit. Lõpetuseks siis mingi muu kardiomasin 20-30min.

Kava1

rind surumine hantlitega pingil 3x10 10kg

selg tõmme kangiga vastu kõhtu, kummargil selg sirge 3x10 32,5kg

käsi eest küünarvarre kõverdus hantlitega 3x10 10kg

käsi tagant blokksüsteemil käte sirutus 3x10 36kg

selg jõutõmme kangiga 3x10 35kg

rind trenažööril küünarvate kokku tõmbed 3x10 23kg

selg trenažööril kangi tõmbed lõua alla 3x10 41kg

kõht trenažööril 3x15 43kg

selg pingil kummargil istudes käed üles "liblikas" 3x10 6kg

Ise olen lisanud trenažööril rinnalt surumise 3x10 16kg

Kava2

õlg lendamine küljele hantlitega 3x10 6kg

õlg kangiga surumine üles, pea eest ja tagant 3x10 15kg

reis ja tuhar trenažööril 3x10 109kg

õlg kangiga küünarnukkide üles tõmbed 3x10 20kg

jalad kükid kangiga 3x10 27,5kg

õlg õlgade tõstmine 3x10 14kg

kõht hantel põlveni ja ülesse tõmme, kumbki pool 3x15 20kg

kogu keha kätekõverdused, nii palju kui jaksad 3x0 B)

Ise olen lisanud trenažööril õlalt surumise 3x10 23kg

Raskuseid olen natuke algsetest treeneri soovitustest suurendanud.

Loomulikult ütles treener ka et kätekõverdusi võib teha pingi najal ja põlvedel, lihtsalt siin otsisin mingit muud moodust kuidas ikkagi suuta kätekõverdusi teha.

Taustaks veel nii palju et neli aastat tagasi kaalusin 136kilo võtsin kahe aastaga maha 47 kilo ja olin siis kord 89kg. See maha võtmine tuli peamiselt söömisharjumuste muutmisega + auto asendamisega jalutamise vastu ja trennideks olid ujumine ja jalgrattasõit ning kodus liigutasin end ka velotrenažööril seebikaid vaadates.

Praegune soov on lihtsalt ennast hästi tunda, kehakaalu vähendamine pole omaette eesmärk.

Muudetud kasutaja veerandik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loomulikult ütles treener ka et kätekõverdusi võib teha pingi najal ja põlvedel, lihtsalt siin otsisin mingit muud moodust kuidas ikkagi suuta kätekõverdusi teha.

Sel juhul veel enamgi - ons need kätekõverdused kohe lähem eesmärk? Kui edasi treenida, küll need kätekõverdused ka ise tulevad. Mingit "otseteed" nendeni ei ole. Ikka trenn ja trenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga seda treenerit, kes niimoodi inimesega kohtumata kavasid teeb tahaks küll näha ...

Milleks treeningkava koostamiseks inimese nägemine vajalik on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kätekõverdused on mõeldud et muuta su ülakeha sitkemaks. Tehes tavalise toenglamangus kätekõverdust rakendad rinnalihast, triitsepit, õlga-peamiselt õla tagaosa ja ülaselga. Kõhu- ja seljalihaseid kasutad sa selleks et hoida oma keha sirge . Tuharalihaseid rakendad ka et hoida oma puusad üleval.

Alguses kui ei suuda lõpuni teha proovi teha pingil või siis poolikult, muidugi põlved maas aitab sind palju.

Kätekõverduste treenimiseks tuleb neid teha, sest neid ei asenda üksti teine harjutus. Mäletan ise kui käisin gym-s surusin rinnalt 80kg 3x10 aga neid tegin vaevaliselt 20. Nüüd treenin kodus ja teen 2-4-6-8-10-8-6-4-2 süsteemiga 3x. Arvan et rinnalt ei suru enam midagi :P .

Ah ja saades neid kunagi tegema, siis vaheta stiile, seega toimub ka areng.

Edu treeningutes B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soojenduseks on tavaliselt 15-20min sõudeergomeetrit. Lõpetuseks siis mingi muu kardiomasin 20-30min.

Kava1

rind surumine hantlitega pingil 3x10 10kg

selg tõmme kangiga vastu kõhtu, kummargil selg sirge 3x10 32,5kg

käsi eest küünarvarre kõverdus hantlitega 3x10 10kg

käsi tagant blokksüsteemil käte sirutus 3x10 36kg

selg jõutõmme kangiga 3x10 35kg

rind trenažööril küünarvate kokku tõmbed 3x10 23kg

selg trenažööril kangi tõmbed lõua alla 3x10 41kg

kõht trenažööril 3x15 43kg

selg pingil kummargil istudes käed üles "liblikas" 3x10 6kg

Ise olen lisanud trenažööril rinnalt surumise 3x10 16kg

Kava2

õlg lendamine küljele hantlitega 3x10 6kg

õlg kangiga surumine üles, pea eest ja tagant 3x10 15kg

reis ja tuhar trenažööril 3x10 109kg

õlg kangiga küünarnukkide üles tõmbed 3x10 20kg

jalad kükid kangiga 3x10 27,5kg

õlg õlgade tõstmine 3x10 14kg

kõht hantel põlveni ja ülesse tõmme, kumbki pool 3x15 20kg

kogu keha kätekõverdused, nii palju kui jaksad 3x0 B)

Ise olen lisanud trenažööril õlalt surumise 3x10 23kg

Raskuseid olen natuke algsetest treeneri soovitustest suurendanud.

Loomulikult ütles treener ka et kätekõverdusi võib teha pingi najal ja põlvedel, lihtsalt siin otsisin mingit muud moodust kuidas ikkagi suuta kätekõverdusi teha.

Ma millegipärast ei usu, et see treeningkava on koostatud pädeva treeneri poolt, sest eksitud on paljudes printsiipides - kõige pealt suuremad lihased, siis väiksemad; kõigepealt raskemad harjutused, siis kergemad; kõigepealt surumised, siis tõmbed; suurematele lihastele rohkem harjutusi, väiksematele vähem jne.

Näit. rinnalihastele, mis on suured lihased on kaks harjutust ja samas deltalihastele on viis harjutust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praegu üritan hommikuti jalad maas, käed esikupingi peal teha ja kui jõusaalis mahti on siis step-pingil, nii viis-kuus korda järjest teha on ok, aga päris ilma abivahenditeta ei suuda veel kätekõverdusi teha.

Mis treenerisse puutub, siis ma ei tea kas ta kabet oskab aga peamine suunitlus pidavat jooga olema.

Peale jõule otsustasin senistest kavadest loobida ja teha Kiivika kava kaheks järgi http://www.fitness.ee/treeningkavad/20 Osad harjutused tuleb masinate puudusel asendada, aga küll miskit leian. Siin foorumis on paljud laheded lingid läbi käinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milleks treeningkava koostamiseks inimese nägemine vajalik on?

Ma pidasin silmas seda, et alati püüan ise eriti juhul, kui inimene peab end algajaks, vaadata üle ka tema tehnika ja anda vajadusel soovitusi. Kontrollida kava täitmist, vaadata üle raskused, kuidas neid käsitletakse jms.

Või ma ei ole täpselt aru saanud, mille eest siis neid kavasid tellides makstakse? Niisama võiks ju neid vorpida põhiprintsiipe silmas pidades automaatselt. Algaja puhul on ju olemas lausa programmijupid. St. sellisel moel koostatud kava küll seda hinda väärt ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Praegu üritan hommikuti jalad maas, käed esikupingi peal teha ja kui jõusaalis mahti on siis step-pingil, nii viis-kuus korda järjest teha on ok, aga päris ilma abivahenditeta ei suuda veel kätekõverdusi teha.

Mis treenerisse puutub, siis ma ei tea kas ta kabet oskab aga peamine suunitlus pidavat jooga olema.

Peale jõule otsustasin senistest kavadest loobida ja teha Kiivika kava kaheks järgi http://www.fitness.ee/treeningkavad/20 Osad harjutused tuleb masinate puudusel asendada, aga küll miskit leian. Siin foorumis on paljud laheded lingid läbi käinud.

No ma arvan ,et see on juba algus :) . Kui suudad juba pingil teha rohkem kui 10 siis loobu pingist ja alusta tavalist moodi. Jooga nõuab kehalt vägagi palju painduvust ja vastupidavust, nii palju kui mina olen lugenud Runners Worldist paljud tipp jooksjad harrastavad seda.

No kui sa ei leia masinaid, siis soovitan kasutada hantleid, minu arust on isegi treeningu efekt isegi parem :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei hakka enam 4063ndat kõtekõverduste teemat tegema, küsin siin samas, et kui ma teen nii 3x50 kätekõverdust, siis kas see kasvatab natukenegi lihast või annab vähemalt välimust? Kasutan muidugi ka erinevaid kaldeid ja tehnikaid.

Või tuleks tingimata lihase "suuruse, välimuse" muutmiseks mingi raskus selga panna?

Mingi päris põkiks ka ei ole plaanis saada, aga midagi sellist võiks olla:

http://www.google.ee/imgres?imgurl=http://...680&bih=899

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas see poiss seal pildil ei ole sinu arvates siis põkk? ;) Ja kätekõverdustega sa vaevalt sellist vormi saavutad, see nõuab ikka mitmekesist ja aastatepikkust ülakeha tasakaalustatud treeningut lisaks kontrollitud toitumisele, et taoline välimus saavutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei hakka enam 4063ndat kõtekõverduste teemat tegema, küsin siin samas, et kui ma teen nii 3x50 kätekõverdust, siis kas see kasvatab natukenegi lihast või annab vähemalt välimust? Kasutan muidugi ka erinevaid kaldeid ja tehnikaid.

Või tuleks tingimata lihase "suuruse, välimuse" muutmiseks mingi raskus selga panna?

Mingi päris põkiks ka ei ole plaanis saada, aga midagi sellist võiks olla:

http://www.google.ee/imgres?imgurl=http://...680&bih=899

Aga miks 3 korda 50, oma keharaskusega harjutusi(kätekõverdused, lõuatõmbed jne) enamjaolt tehakse siiski suutlikuseni, muidugi välötida rapsimist, siis võid ka kellegi selga istutada ;). Erinevad kalded ja käte asetused kõverduste ajal ei mõjuta lihaskasvu kiirust vaid mõjuvad erinevatele lihastele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei hakka enam 4063ndat kõtekõverduste teemat tegema, küsin siin samas, et kui ma teen nii 3x50 kätekõverdust, siis kas see kasvatab natukenegi lihast või annab vähemalt välimust? Kasutan muidugi ka erinevaid kaldeid ja tehnikaid.

Või tuleks tingimata lihase "suuruse, välimuse" muutmiseks mingi raskus selga panna?

Mingi päris põkiks ka ei ole plaanis saada, aga midagi sellist võiks olla:

http://www.google.ee/imgres?imgurl=http://...680&bih=899

Mida rohkem sa suudad kättekõverdusi seeriasse teha seda vastupidavam peab olema su rinnalihas ja tehes sellises koguses peaks pumpama su rinna päris ilusti verd täis.Raskuse kasutamise eesmärk on muuta tegemine raskemaks aga ikkagi püüelda max poole, mida raskemini oma max kätte saad seda vastupidavamaks ja tugevamaks su rinnalihas, triitseps, õlad, seljaülaosa, seljasirutaja ja kõhulihased muutuvad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga miks 3 korda 50, oma keharaskusega harjutusi(kätekõverdused, lõuatõmbed jne) enamjaolt tehakse siiski suutlikuseni, muidugi välötida rapsimist, siis võid ka kellegi selga istutada ;). Erinevad kalded ja käte asetused kõverduste ajal ei mõjuta lihaskasvu kiirust vaid mõjuvad erinevatele lihastele.

need mõjutavad erinevaid lihaseid aga samas ka rinnalihase erinevaid osi,nt. kätekõverdused jalad üleval kaasab rinnalihaste ülemist osa , kätekõverdused koos kaasab rinnalihase sisemist osa pluss suuremat survet triitsepile, kätekõverdused laiahaardega kaasavad rinna välimist osa rohkem, kättekõverdused toolidevahel või hantlitevahel paneb suurema surve selja ülaosale ja samas ka venitab rinda, ühekäega kätekõverdused kaasatad peale rinna ja triitsepsi veel ka biitsepsit.

Lihase arenemist tagab järjepidev tegemine mitte tehnikate rohkus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks ma neid erinevaid variante teen, ühe käega veel päris ei suuda ;) Olen teinud nii, et hantleid kasutan käepidemetena, nagu suruks kangi.

kui sa teed niimoodi siis sa treenid samaaegselt ka rannet ja haaret .Kuna niimoodi tehes on toetus pind väiksem kui peopesad maas siis teevad õlad ja triitseps rohkem tööd et keha tasakaaalustada. Seda tüüpi kätekõverdusi kutsutakse Russian push up ja algselt tehti seda sangpommide vahel. Lastes rind madalamale kui normaane kätteasent aga mitte täitsa vastu maad saab päris hea koormuse selja ülaosa.

Mina teen seda moodi toolide vahel kaks tooli kätte all ja kolmas jalgade all lasen ennast nii sügavale kui saan, peale rinnalihase treenimise ka venitab seda. muidugi sedamoodi tehes peab tegema korralikult sooja, sest vigastuse oht on vägagi suur.

Hantlid on ohutum varjant

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×