Jump to content
vend vähk

Vend Vähk Peab liikuma!

Recommended Posts

Minu sportlasekarjäärile andis just Kaitsevägi olulise tõuke. Üksikasjadest ma ei hakka siin kirjutama- arusaadav, et mugavad inimesed läheksid sellest pöördesse. :rolleyes:

Ajad on muutunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb ka sellest, kuhu kohta sa lähed. Ise käisin Jõhvis ja olin 8kuuline - jõusaalist võisime unistada. Ainuke päev millal saime käia oli pühapäeval. Pumpadega seal küll piiri ei olnud. Saime ikka korralikult vahest. Ropendamise propeller tööle läks siis said ikka mingi 5000 pumpa nädal ajaga. Tegid millal said/jõudsid.

Toidust niipalju, kes tahab saab kõike. Ma olin enne ajateenistust 193cm ja 83kg pärast ajateenistust olin 95kg. Rahvas juba teadis, et ma olen suure isuga ja jagas oma toidu lahkesti mulle, mis üle oli. Ja ei juhtunud selle kaaluga seda, et kõht hakkas imekombel kasvama, vaid läksid asja ette. Kõik püksid pidin garderoobist ära vahetama. Ükskord kaalusin ennast koos varustuse ja terve miinipildujaga (81mm) ja tuli üle 150kg, ei mäleta täpselt. Lisaks see, et lumi oli rinnuni ja jalad said metsas väga julma vatti, sealt ka mu pükste vahetus.

Ei juhtu vast nende meestega midagi, kes üldfüüsilist ära ei tee. Oli ka seal kaalusaates 150kg härra, kes kurtis, et ei ole juba nii mõnigi aasta seda ära teinud. Pärast saadet sai muidugi mingi 250p. Tubli.

Kellel natukenegi tahet on ei juhtu seal ajateenistuses midagi. Kes on keelanud vabatahtlikult kätekõverdusi tegemast ;)

Muudetud kasutaja martinkink poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piisavalt ettevõtlik tüüp saab vormi hoidmisega ikka hakkama. Sa loe parem Kirbu blogi, kuidas tal ajateenistus läks. Polnud hullu midagi. Õiged lisandid, niipalju kui võimalik trenni juurde ja täitsa käras. :D

No Kirbu teenistus on vanemate ajateenijate jaoks täielik müstika. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas Kaitsevägi ei teaks just sitkust kasvatama, kõik need kätekõverdused ja kõhulihased ja lõuatõmbed. Mina mäletan kui ma käisin veel Eesti kaitseväe algus aastatel ja siis ka vist kohe esimesel aastal kui seda veel ehitati ülesse.. Iga eksimuse eest oli siis füüsiline karistus, kas siis trenni näol või vedasin materjale ühest nurgast teise. Polnud häda midagi, keha oli ilusti triibuline ;) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas Kaitsevägi ei teaks just sitkust kasvatama, kõik need kätekõverdused ja kõhulihased ja lõuatõmbed. Mina mäletan kui ma käisin veel Eesti kaitseväe algus aastatel ja siis ka vist kohe esimesel aastal kui seda veel ehitati ülesse.. Iga eksimuse eest oli siis füüsiline karistus, kas siis trenni näol või vedasin materjale ühest nurgast teise. Polnud häda midagi, keha oli ilusti triibuline ;) .

Ma ei tea millest inimesed siin räägivad, Minul oli Jõhvis sama värk. Isegi teati rääkida kevadisest "lumesulatamisest", kus tassiti lumekuhjasid mööda pataljoni ringi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna sadas siis ikkagi ootamatult mulle see üldfüüsiline test sülle. Mul oli meeles, et kolmapäeval ja siis järsku nagu välk selgest taevast kohe kui tööle jõudsin läksime testima ilma mingisuguse ettevalmistuse ja lisandita. Kõigele vaatamata olid tulemused vana mehe kohta head:

117 kätekõverdust 2 minutiga

103 kõhulihast(istesse tõusu) 2 minutiga

3,2 km jooksmist 13:26 ajaga (enne kui keegi hakkab oma nooruses tehtud rekordaegadest pasundama, mainiks ka ära, et ma jooksin 36 aastaste vanuseklassis mitte 18 aastaste klassis)

Püssirohtu on veel piisavalt! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna sadas siis ikkagi ootamatult mulle see üldfüüsiline test sülle. Mul oli meeles, et kolmapäeval ja siis järsku nagu välk selgest taevast kohe kui tööle jõudsin läksime testima ilma mingisuguse ettevalmistuse ja lisandita. Kõigele vaatamata olid tulemused vana mehe kohta head:

117 kätekõverdust 2 minutiga

103 kõhulihast(istesse tõusu) 2 minutiga

3,2 km jooksmist 13:26 ajaga (enne kui keegi hakkab oma nooruses tehtud rekordaegadest pasundama, mainiks ka ära, et ma jooksin 36 aastaste vanuseklassis mitte 18 aastaste klassis)

Püssirohtu on veel piisavalt! ;)

Pole paha, kohe ültsegi mitte :) .

Vend Vähk sa võiksid tulla mulle 26 mail 10KM jooksule jäneseks, oleks äkki motti oma vanu koibi kiiremini liigutada ( HUUMOR OLI, ütlen igaks juhuks ette muidu jälle pahandada).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3.2km, selle maa peale ma tavaliselt puhkan umbes 3 korda :D

Pole jooksimine meeldinud kunagi aga nüüd viimasel ajal olen hakanud harrastama...tasa ja targu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole paha, kohe ültsegi mitte :) .

Vend Vähk sa võiksid tulla mulle 26 mail 10KM jooksule jäneseks, oleks äkki motti oma vanu koibi kiiremini liigutada ( HUUMOR OLI, ütlen igaks juhuks ette muidu jälle pahandada).

See oleks mulle liiga suur koormus. 27-dal mail pean Võrus mingisugusest Kubija järve teatejooksust osa võtma :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No, jooksmisega on nii, et 18-aastaste klass peaks ikka 30-40-aastaste klassist kehvemate tulemustega olema, sest treeningustaaži jääb väheks ja organism pole veel "valmis saanud". Just 30-ndad on just sprindist pikemate distantside jaoks parim iga. Tegelikult pole isegi sprindis 18-aastaste tulemused täismeestega võrreldes veel konkurentsivõimelised. Ja pikematel distantsidel(nt.kasvõi rahvajooksudel) saavutavad 40-50.-ndates aastates veteraniklassi "jooksuhullud" noortest "hirvedest" sageli paremaid tulemusi. Ei saa aru, mis ettevalmistust sinul veel kätekõverdamiste ja istessetõusu jaoks vaja on - kui lugeda siin sinu igapäevast "paugutamisest, siis peaks treenitust olema piisavalt, et nö. une pealt test ära teha. Aga lisandeid mainides, katseta nt. pool aastat viia läbi treeningprotsess ilma kõikvõimalike "purakalisanditeta" e. nii, nagu "inimesed tänavalt" treenivad - et kuidas see mõjutab tulemusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No, jooksmisega on nii, et 18-aastaste klass peaks ikka 30-40-aastaste klassist kehvemate tulemustega olema, sest treeningustaaži jääb väheks ja organism pole veel "valmis saanud". Just 30-ndad on just sprindist pikemate distantside jaoks parim iga. Tegelikult pole isegi sprindis 18-aastaste tulemused täismeestega võrreldes veel konkurentsivõimelised. Ja pikematel distantsidel(nt.kasvõi rahvajooksudel) saavutavad 40-50.-ndates aastates veteraniklassi "jooksuhullud" noortest "hirvedest" sageli paremaid tulemusi. Ei saa aru, mis ettevalmistust sinul veel kätekõverdamiste ja istessetõusu jaoks vaja on - kui lugeda siin sinu igapäevast "paugutamisest, siis peaks treenitust olema piisavalt, et nö. une pealt test ära teha. Aga lisandeid mainides, katseta nt. pool aastat viia läbi treeningprotsess ilma kõikvõimalike "purakalisanditeta" e. nii, nagu "inimesed tänavalt" treenivad - et kuidas see mõjutab tulemusi.

Ei ole enam aega selleks pooleks aastaks... Kes teab, äkki võistlen sügisel ;) Usun, et rühmatreeninguid kannatab ka ilma purakata teha, aga purakaga on mugavam :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahelduseks väike pilt tänase päikese tagajärgedest. Krt, ma olin õhtul ainult mõned tunnid päikese käes ja põlesin nii ära. Hea oli, et särki seljast ei visanud. Mis muud kui miskit ravisalvi peale ja PROMIX ööseks sisse!

post-50-0-03926100-1368042830.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vanasti aitas hapukoor selliste murede vastu. Ole rahulik eile oli Anne kanali äär rahvast täis ja hiljem nägin ma nii mõndagi Punast neidu

Kahjuks ei ole sellest suurt kasu,pigem kahju, kui ta külm on siis jahutab midagi aga kuna hapukoor on rasvane siis ei panda selliseid asju põletus kohtade peale .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See kevadine päike pidi üldse väga ohtlik olema!

Peale külma ja pimedat talve muidugi jah. Meil põhjamaa rahvastel ongi sellest suhtes kehva. Enamus aastast oleme päikesepuuduse käes ning kui lõpuks päike tuleb siis on kerge hoopis kahjulikku mõju saada. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale külma ja pimedat talve muidugi jah. Meil põhjamaa rahvastel ongi sellest suhtes kehva. Enamus aastast oleme päikesepuuduse käes ning kui lõpuks päike tuleb siis on kerge hoopis kahjulikku mõju saada. :D

.

Imelik et seda varajast päikest naudivad eriti naised ;) . Muideks ma nägin täna üht nn. Kappi jalutamas palja ülakehaga kesklinnas ja oma biitsut raekojaplatsil pungitamas, mõtlesin algul et Vend VÄHK nii meeleheitelikult oma vööte hajutamas aga siis vaatasin et ei ole, tatoveering oli selja peal mitte õlal ja ka mingid mõtetud nooled ja välgud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurja.... lastega olin eile päev otsa õues päikse käes ja midagi ei jäänud külge. Täna sai ka oldud juba pool päeva, nüüd vist on kergelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×