Jump to content
vend vähk

Vend Vähk Peab liikuma!

Recommended Posts

Ma pole nõus. Kui sa oled nõus välja käima 50-60 eurot (huvitav summa muidugi):S.....siis tuleb usaldada treenerit ehk siis inimest, kes selle kava sulle tegi! Ja niipalju kui mina olen aru saanud, siis nii Kalmuse, Kiivikase ja Vähi meetodid on erinevad, aga ikkagi on mehed Eesti kulturismi 3 suurimat ja tuntumat nime! Seega kui tellid kellegilt toitumis-ja treeningkava siis ära köbise vaid jälgi seda, kui ei sobi ja pooleaasta jooksul pole miskit muutunud, siis lihtalt sulle see metoodika ei sobinud ja kõik. VAIT OLLA JA TEENIDA (kui ise ei viitsi ja ei taha asja uurida)

Ma mainisin eeltööd - ehk et pean normaalseks, et inimene püüab enne kalli kava tellimist natuke detailidesse süveneda. Meil siin on sellest väga raske aru saada, aga paljudele inimestele, kes alustavad endaga tööd nullist, ei ütle kulturismimaailmas tuntud nimed suurt midagi. Sisuliselt tuleb langetada juhuotsus. Igasuguseid treenereid ja toitumisnõustajaid on tänapäeval nii palju siginenud, et võimalus orki langeda on väga suur. Parem natuke uurida ja omandada usaldusväärne kava kui maksta seda summat uuesti ja uuesti.

Kui kava on juba olemas, küllap seda siis juba ka täidetakse, ma arvan. Muide, kui sa oled ostnud kava ja poole aastaga midagi ei muutu, siis on väga suur võimalus, et olete treeneriga üksteisest mööda rääkinud või tehtud kava pole lihtsalt pädev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mainisin eeltööd - ehk et pean normaalseks, et inimene püüab enne kalli kava tellimist natuke detailidesse süveneda. Meil siin on sellest väga raske aru saada, aga paljudele inimestele, kes alustavad endaga tööd nullist, ei ütle kulturismimaailmas tuntud nimed suurt midagi. Sisuliselt tuleb langetada juhuotsus. Igasuguseid treenereid ja toitumisnõustajaid on tänapäeval nii palju siginenud, et võimalus orki langeda on väga suur. Parem natuke uurida ja omandada usaldusväärne kava kui maksta seda summat uuesti ja uuesti.

Kui kava on juba olemas, küllap seda siis juba ka täidetakse, ma arvan. Muide, kui sa oled ostnud kava ja poole aastaga midagi ei muutu, siis on väga suur võimalus, et olete treeneriga üksteisest mööda rääkinud või tehtud kava pole lihtsalt pädev.

Kõige kurvem ongi see, et kava on ostetud ja siis levitatakse seda tellitud kava igal pool ja küsitakse teistelt nõu ilma kava koostajaga konsulteerimata. :mellow:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on huvitav teema ning tegelikult on mõtte-ainet palju.

Võib tuua näiteks paralleeli autotöökojaga, kus lähimasse töökotta viies võid maksta 1000Eur paranduste eest ning siis pead ka 5x näitamas käima ja läheb mitu kuud aega enne kui nad jupid vahetatud saavad. Vabandused on muidugi üle prahi ja kõik tundub loogiline. Samas teinekord viid mujale töökotta, kus 500euri eest tehakse ühe päevaga korda ja seletatakse ära, et teine firma tõmbas sul lihtsalt naha üle kõrvade või oli see firma lihtsalt pooletoobiseid täis, kes oma tööd teha ei osanud.

Samas, kui sa kunagi teise töökotta ei läheks siis sa ei saakski kunagi teada, et sul praeguses kojas stabiilselt raha välja lüpstakse ning aega raisatakse.

Treenerite valikuga on paljuski sama. Ma ei kahtle, et enamik Eesti võistlus-sportlastest treenereid suudavad oma õpilased vormi saada. Küsimus on selles, et kui kaua läheb aega ning milline on lõplik rahaline kulu ning vaimne/füüsiline kurnatus mis kaasas käib. Selles suhtes ei ole ka mõtet lolli põikpäisusega sama joont ajada ning inimesi pimesi usaldada.

Enamik treenereid ei tunnista juba põhimõtteliselt, et nad võivad vigu teha või, et alternatiivsed lähenemised ka töötavad. Paljudel treeneritel on kindel viis, kuidas vormi tehakse ning selle juurde ka jäädakse - igasugune teise metoodika jutuks toomine materdatakse kiiresti maha väidetega, et "No vaata mu vormi. Tsekka lihaseid. Või näe mis ma saavutanud olen, onju raisk." jne - väited, mis muidugi ei lisa karvavõrdki väärtust treenerile. Kahjuks paljude meetodid ei ole sugugi mitte ainukesed variandid või kõige targemalt läbi mõeldud valikud. Selles suhtes ei ole minu arust vale, kui klient soovib teada, kas ta saab kulutatud raha eest kõrgel tasemel teenust või prindib treener hoopis keskpäraseid Copy-Paste kavasid ja ähmib midagi kiiresti läbi meili juurde, et klient vakka jääks.

Pea kõigi teenuste või toodete puhul on inimesel võimalik, enne toote ostmist või teenuse tarbimist saada tagasisidet teistelt inimestelt või lugeda teatud välja-andeid, mis kirjutavad arvustusi teenustest/toodetest. Ei ole absoluutselt imelik, kui inimene käib mitu poodi läbi ja pinnib töötajaid küsimustega ning lausetega nagu "Aga su konkurent ütles seda ja teist ning neil hinnad nii ja naa palju soodsamad" jne. See on täiesti tavaline ning vähegi kogenenum müügimees on väga hästi kursis sellega mida tema konkurendid enda äris pakuvad ning miks klient peaks just tema juurde tulema.

Aga treenerite puhul on tihtipeale see osa ärist kuidagi tahaplaanile jäänud. Enamik treenereid on oma meetodites jube kinni ning tihtipeale on ka seletused kehvad miks ühte või teistmoodi asju tehakse. Kui ka on mingi seletus välja mõeldud, miks mõnda asja teisiti tehakse siis on tihtipeale need selgitused lombakad. Puudub faktuaalne taust ning põhimõtteliselt treener lihtsalt lahmib huupi põhinedes enda kogemustele - mille väärtus teistele on minimaalne.

Mind ei huvita Schumacheri nõuanded kuidas vormelit juhtida kui tema ainukeseks selgituseks oleks: "Aga ma olen Schumacher" - minu pooleks olgu kingategija nii kõva vend kui tahes, kui faktuaalselt ja loogiliselt midagi põhjendada ei oska siis sõitku seenele parem oma vormeliga. :D

Seega treenerid peaksid oskama kommenteerida oma lähenemiste tagamaid väga põhjalikult ning oskama kommenteerida ka konkurentide omi. See lisab treenerile väärtust ning jätab ka parema mulje kliendile, sest küll klient juba tunnetab seda väärtust, et tema treener oskab kõike seletada ja põhjendada ja kommenteerida. ;)

* Muidugi see on tõesti tobe, kui klient üldse kava tegija endaga ei suhtle. See aga normaalne kui suhtleb, rahule ei jää ning siis mujalt vastuseid otsib. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No arvestades eilseid päevauudiseid seoses koolivägivallaga, siis hetkel on igasugused suusatundidega seotud mured teisejärgulised. Kord kaob igas elemendis nagu seda ei oleks kunagi olnudki. :mellow:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kord kaob siis ära kui õpetajal ei ole autoriteeti. Ma mäletan meil koolis oli ka paljud õpetajad, kes pidid ränka vaeva nägema, et tunnis saaks vaikselt töötada, kuid kui direktor juhtus klassi astuma, olid kõik lapsed nagu hiired. Teiseks muidugi lastele on tõesti liiga palju vabadust antud ja kohustusi on väga väheks jäänud. Koolis peaks õpilastel rohkem kohustusi kui vabadust olema. Kindlasti pooltel juhtudel, kui mitte enam, tuleb asi kodusest kasvatusest. Nagu öeldakse: "Laps on oma kodu peegel."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

30.jaanuar 2013

Täna alustasin päeva varahommikuse bodypumpiga. Olen sellest vist kirjutanud, et plaanisin juba ammu bodypumpi rinnalihaseharjutust kaldpingil teha eesmärgiga tutvustada grupile lamadessurumise erinevaid võimalusi ja arendada ka rinna ülaosa. Ise tegin selle harjutuse kaasa 25 kg kangiga ja harjutuse lõpus hakkas vaikselt isegi väsitama. Võimalusel teen reedel sama harjutuse suurte hantlitega. Eks seda bodypumpi on ka piisavalt kaua tehtud ning varahommikused grupid on ka aastaid käinud nii et võib katsetada. Toidulisanditest on täna rõõmsalt alla läinud WHEY3, HERA80, BCAA, SHOCK, PUMP+, JOINT+ ja Kohe läheb ka PROMIX. Tavatoidust tooksin välja 2 pakki rannamõisa fileesinki, samuti olen täna ka päris palju kohupiima hävitanud. Esmaspäeval kohtusin Tallinnas ka üle pika aja maestro Otsusega, samuti Oti ja Arnoldiga. Loodan kogu südamest, et meile EKFL president isiklikult tuleb 13.aprillil LELKV-d vaatama. Paar päeva tagasi tekkis mõte hakata tegema treenerieksameid. Ilma selleta läheb raskeks kui tahan Tartus noorte ja juuniorite kulturismi kordineerimisega rohkem tegeleda. Kasvulava oleks kindlasti kordades suuurem kui praegu. Eks ta nii kipub olema, et praktikat on aastatega kogunenud päris palju, aga need teadmised oleks vaja ka kuidagi vormistada. Vähemalt ühe asjaga ei tohiks alt minna: Mis aastal korraldati esimesed IFBB suurvõistlused klassikalises kulturismis? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

30.jaanuar 2013

Täna alustasin päeva varahommikuse bodypumpiga. Olen sellest vist kirjutanud, et plaanisin juba ammu bodypumpi rinnalihaseharjutust kaldpingil teha eesmärgiga tutvustada grupile lamadessurumise erinevaid võimalusi ja arendada ka rinna ülaosa. Ise tegin selle harjutuse kaasa 25 kg kangiga ja harjutuse lõpus hakkas vaikselt isegi väsitama. Võimalusel teen reedel sama harjutuse suurte hantlitega. Eks seda bodypumpi on ka piisavalt kaua tehtud ning varahommikused grupid on ka aastaid käinud nii et võib katsetada. Toidulisanditest on täna rõõmsalt alla läinud WHEY3, HERA80, BCAA, SHOCK, PUMP+, JOINT+ ja Kohe läheb ka PROMIX. Tavatoidust tooksin välja 2 pakki rannamõisa fileesinki, samuti olen täna ka päris palju kohupiima hävitanud. Esmaspäeval kohtusin Tallinnas ka üle pika aja maestro Otsusega, samuti Oti ja Arnoldiga. Loodan kogu südamest, et meile EKFL president isiklikult tuleb 13.aprillil LELKV-d vaatama. Paar päeva tagasi tekkis mõte hakata tegema treenerieksameid. Ilma selleta läheb raskeks kui tahan Tartus noorte ja juuniorite kulturismi kordineerimisega rohkem tegeleda. Kasvulava oleks kindlasti kordades suuurem kui praegu. Eks ta nii kipub olema, et praktikat on aastatega kogunenud päris palju, aga need teadmised oleks vaja ka kuidagi vormistada. Vähemalt ühe asjaga ei tohiks alt minna: Mis aastal korraldati esimesed IFBB suurvõistlused klassikalises kulturismis? :rolleyes:

Nii lihtsale küsimusele oskavad sinu tütredki vastata une pealt...........

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii lihtsale küsimusele oskavad sinu tütredki vastata une pealt...........

Sa ilmselgelt ülehindad 2-e aastase ja 2,5 kuuse põnni teadmiseid :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna siis eksamile minek on? Mulle tundub, et saame kunagi veel ühe V taseme treeneri juurde? ;)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna siis eksamile minek on? Mulle tundub, et saame kunagi veel ühe V taseme treeneri juurde? ;)

Viies on nõrkadele! Minul plaan mõni Mr Olympia üles kasvatada seitsmeda tasemega :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viies on nõrkadele! Minul plaan mõni Mr Olympia üles kasvatada seitsmeda tasemega :D

Kusjuures see polegi ulme. Seda on arutatud küll, et tahetakse neid tasemete arvu tõsta ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii lihtsale küsimusele oskavad sinu tütredki vastata une pealt...........

Kas sa ise ilma googeldamata oleksid teadnud?

Ma ise teadsin seda vastust tänu sellele, et olen selle kohta koolis ettekannet teinud ja praegu juba mõtlesin, et kas oli 2006 või 2008. Kuid suutsin endale kindlaks jääda, et ikkagi 2006.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa ise ilma googeldamata oleksid teadnud?

Ma ise teadsin seda vastust tänu sellele, et olen selle kohta koolis ettekannet teinud ja praegu juba mõtlesin, et kas oli 2006 või 2008. Kuid suutsin endale kindlaks jääda, et ikkagi 2006.

Hr. Merisalu pole vist piisavalt erialas õppejõudu kuulanud või siis eksamiks õppinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naljamehed, 2005 oli see aasta ja asi toimus Euroopameistrivõistluste raames Rumeenias. Ja Imre sai 3. koha ;)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naljamehed, 2005 oli see aasta ja asi toimus Euroopameistrivõistluste raames Rumeenias. Ja Imre sai 3. koha ;)

Raske seis. 2005 aasta kevadel oli esimest korda IFBB ajaloos tõesti uus spordiala- meeste bodyfitness kus oli absoluutkategooria ning esimene mees oli Slovakk, kes tuli mõned aastad hiljem klassikalises kulturismis ka maailmameistriks, samuti teiseks tuli austerlane- hilisem maailmameister ning kolmandaks üks eestlane- hilisem maailma kolmas. Meeste bodyfitnessi nimi muudeti peagi klassikaliseks kulturismiks ja see nimi sobib sellele alale paremini. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naljamehed, 2005 oli see aasta ja asi toimus Euroopameistrivõistluste raames Rumeenias. Ja Imre sai 3. koha ;)

Nagu Imre ütles, siis see kandis nime meestel bodyfitness. Kunagi postitasin ka Imrest bikiinidega pildi tema blogisse, mis oli aastal 2005. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu Imre ütles, siis see kandis nime meestel bodyfitness. Kunagi postitasin ka Imrest bikiinidega pildi tema blogisse, mis oli aastal 2005. :rolleyes:

Sargel täna pidupäev :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

31.jaanuar 2013

Ja homme juba veebruar! Täna on olnud teguderohke päev ning spordiklubis andsin CXWORX programmi. Selle programmiga on ikka nii, et igas tunnis on alati algajaid, kes vajavad rohkem tähelepanu ning treenerite jaoks kindlasti natuke väsitavam, aga ei ole hullu! Tüdrukutest oluliselt keerulisem on juhendada poisse, kes ei ole varem rühmatreeningutega kokku puutunud ja siis on segadust ja meeleheidet palju. Homme varahommikul peaks bodypumpi tulema jälle üks jõusaalihärg, kes enda kurbuseks peab jälle tunnistama, et bodypumpis on isegi 2,5 kg kettad õlaharjutuses päris suur koormus. Toidulisanditest läksid täna sõbrad RUSH, WHEY+, PRODE90, BLOCK, PUMP+ ja JOINT+. Üllatuskülalisena eesti rahva lemmik Pudding koos kohupiima ja värske banaaniga. Lihas kasvab nagu seen pärast vihma! Hea on olla! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fitness on põhiala, aga on võistelnud ka Athletic Fitnessis.

Oleks tal jalg jämedam, siis ilmselt paugutaks ka klassikas võimsalt :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×