Jump to content
vend vähk

Vend Vähk Peab liikuma!

Recommended Posts

Niisiis väike algus sai tehtud surumisega ja sellise kerge põrkega siis 139 kg x 4. Haigusepoiss on ikka sees ja lisaks palavikule on ka väike nohu tekkinud ja eriti hea ei ole olla.

http://www.youtube.com/watch?v=Fx-1Qv31jT4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis teil seal tartus mingi ime haigus liikvel, et kõik rajalt maas?

Ei kujuta ettegi. Ilmselt sügis südames :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

13.september 2012

Täna oleksin pidanud Tallinnas uue bodypumpi koolitusel olema, aga erinevatel asjaoludel jäin Tartusse. Täna olen teinud juba 2 trenni: CXWORX ja jõusaali universaaltreeningu. Kerge palavik ilmselt on veel sees ja erilist söögiisu ei ole eilsest saadik. Kehakaal oli nüüd pärast jõusaali täpselt 84 kg. Nii kerge ei ole sellel aastal olnudki ning peab ütlema, et vorm on juba selline, millega osa rahvast Eesti meistrivõistlustel ilmselt lavale roniksid- tegelikult, kui paljudel ikka reie nelipea ja triceps triibutab? Mina sellel aastal ei võistle kindlasti, vaid ilmselt viin neid võistluseid läbi, kui me just sellel ajal perenaisega sünnitusmajas ei ole...

Kirjutan paari sõnaga tänasest trennist:

Sissejuhatuseks jooksin maadlussaalis 10 minutit. Ei hakanud haiguse pärast õue minema Toomemäe ringile. Nina on kinni ja hingamisteed oleksid olnud suureks probleemiks.

Pärast jooksmist siis jõusaali.

1. Jalgadele selili surumine masinal 3 x 10-20

2. Reie tagaosale kõhuli harjutus masinal 3 x 10-12

3. Seljale lõuatõmbed laialt 3 x 8-10

4. Seljale lõuatõmbed kitsalt 3 x 10-14

5. Seljale laialt tõmbed rinnale masinal 2 x 10

6. Rinnale lamades surumine 4 x 4-20 (Täna jälle 4 x 140 kg, aga jube raskelt. Tervis ei ole korras ja jõudu ei ole. Filmisin seda ka, aga ei hakka üles panema, sest eile oli sama tulemus)

7. Bicepsile harjutus kaldpingil kangiga 4 x 8-12

8. Õlgadele lendamine hantlitega istudes 4 x 14-20

9. Tricepsile harjutus hantliga(kick-backid) mõlemale käele 3 x 10

Lõpetuseks läksime trennikaaslasega maadlussaali ja tegime veel 3 harjutust uuest CXWORX programmist ning põhiliselt kõhulihaseharjutused. Viimaseks jäid venitused. Homme on mul pikk päev ja pean kindlasti täna korralikult taastuma. Hetkel sellised tegijad piimaga: RECO2, HT-R, FEED, OMEGA3 ja GLUTAMINE.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sellest viimasest postitusest ei saanud aru, aga ju siis ei pidanudki. Igatahes tunnen, et see tänane CXWORX workis mu jala ülemist osa. seda võib kutsuda ka tagumikuks, die pohh kui homme valus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sellest viimasest postitusest ei saanud aru, aga ju siis ei pidanudki. Igatahes tunnen, et see tänane CXWORX workis mu jala ülemist osa. seda võib kutsuda ka tagumikuks, die pohh kui homme valus :)

Jah, CXWORX on salakaval programm ja kui ei ole harjunud, siis lihased võivad valutada isegi nendel, kes enne aastaid trenni on teinud. Kui järgmiste tundide jooksul omandad ka korraliku tehnika, siis saad sellest programmist veel parema elamuse! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

14.september 2012

Täna on olnud 2 trenni ja 1 korralik saun. Päeval kohtusin ihu ja meele isandaga- hr Urmasega ja tema näitas saunakultuuri viimast sõna. Oleme ausad, kui ma seda kunagi esimest korda nägin saunalaval Urmase esituses, siis oli nalja palju. Selline Potsataja peakate pidi ära hoidma kõrvade põlemise saunatamise ajal suure temperatuuuriga.

Daamid ja härrad- POTSATAJA (Tšeburaator)

post-50-0-61836500-1347642010.jpg Saunalina

post-50-0-72464100-1347642012.jpg Saunalina keeratakse kolmeks

post-50-0-43734600-1347642014.jpg Kahest otsast hakatakse saunalina otsasid väljapoole voltima

post-50-0-08200900-1347642016.jpg Voltimine jätkub

post-50-0-41240500-1347642018.jpg Otsad saavad kokku, keskele jätame väikese vahe

post-50-0-80836900-1347642021.jpgKeskmisel osal leiame üles väikese vahe ja venitame selle laiali

post-50-0-30116200-1347642024.jpg Tõmbame uue peakatte pähe ja Potsataja ongi külas ja näitab bicepsit

:rolleyes:Hr Urmasele oli abiks hr Pasta-Kristo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures eile olingi väga haige. 38,6 ja meeletud külmavärinad. Hetkel 37.4 ja enamvähem..õhtul tööle ka.

No näed siis. Vara hõiskasid. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krdi haige värk. Neljapäeval oli kehakaal 84 kg, reede õhtuks jälle 88 kg. Hetkel 87 kg. Usun, et kui täna terve päeva pingutaksin, siis oleksin õhtuks üle 90. Tegelikult kohutav :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krdi haige värk. Neljapäeval oli kehakaal 84 kg, reede õhtuks jälle 88 kg. Hetkel 87 kg. Usun, et kui täna terve päeva pingutaksin, siis oleksin õhtuks üle 90. Tegelikult kohutav :rolleyes:

Ühel päeval võtad lihase arvelt juurde, teisel jällegi rasva arvelt maha - süsteem töötab! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krdi haige värk. Neljapäeval oli kehakaal 84 kg, reede õhtuks jälle 88 kg. Hetkel 87 kg. Usun, et kui täna terve päeva pingutaksin, siis oleksin õhtuks üle 90. Tegelikult kohutav :rolleyes:

Kui pikad ja laiad sul need soolestikud on, et selline kaalukõikumine? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui pikad ja laiad sul need soolestikud on, et selline kaalukõikumine? :D

Ma tõesti ei ole oma soolikaid mõõtnud, aga tundub, et olen hoopis soola suhtes ülitundlik. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

16.september 2012

Kehakaal liigub üles-alla nagu ise tahab. Eile olin juba ligi 89 kg, aga homseks tahaks olla alla 86 kg. Täna õhtul teen veel ühe võimsa bodypumpi ja praegu kuulan uue bodypump 83 programmi muusikat. Eks ta üks suur tümps on igas asendis, aga oluline on harjutused ning alles homme heidan nendele õppevideos pilgu peale. Tänast bodypumpi annan 82, 71 ja 67 programmide järgi. Toidulaud on olnud täna tagasihoidlik: Hommikul tatratangu puder ja sellele tegin juurde WHEY+ ning PRODE90 sheigi. Päeval pelmeenid kodujuustuga ning HT-R, BLOCK ja DIETMIX. Nüüd õhtul WHEY3, HERA80 ja PUMP+.

Natuke Eesti kulturismi ajaloost ka. Leidsin hiljuti ühe vana VHS kasseti erinevate vanade võistlusvideodega nagu 2001 aasta Eesti MV, 2001 aasta WFF maailmameistrivõistlused Saksamaal, samuti igasugust muud põnevat materjali. Lasksin selle dvd-le kõrvetada ja kurbusega pean tunnistama, et osad videod olid ikka erakordselt halva kvaliteediga, aga osavad IT ja filmide programmeerijad lubasid mind aidata ja selle plaadi võimalikult hästi ära tuunida. Materjali on kokku 2 tundi ja kavatsen kõik korraga ühes tükis youtubes üles panna. Kindlasti suur palve kõigile, kellel on selliseid vanasid VHS-sse, palun laske need ruttu dvd-dele ümber kantida enne kui on hilja ja kogu materjal täiesti hävineb. Pean veel oma varasalves ringi vaatama ja äkki leian veel midagi põnevat, mis kannatab üldsusele näidata. Ok, hakkan vaikselt trenni liikuma. Pidage vastu! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna muidu uue bodypump kava esitlus on? :)

Sellel pühapäeval on nii CXWORX kui BODYPUMP 83 esitlused. Vaata FITLIFE spordiklubi tunniplaani! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

17.september 2012

Täna oli 3 trenni... Ok, võin ju öelda, et isegi enne MM-i tegin vähem sporti, aga samas ei olnud mul siis ka enam erilist energiat paugutamiseks. Kui laupäeval oli minu kehakaal 88,9 kg, siis täna nägin 83,8 kg ära... Hommikul sõin paar glasuurkohukest ja tegin mõnuga WHEY+ sheiki, aga keerasin vindi üle ja ei tahtnud pool päeva üldse süüa. Nii ta läks.

Tänaseks lootsin kätte saada ka selle DVD erinevatest Eesti ja välismaa võistlustest 2001-2004, millest juba eile kirjutasin, aga selle plaadi kokku panemisel avastas üks filmitehnik, et süsteem ei tundnud filmi ära ja homseks pannakse see uuesti kokku. Täna tehti seal kõvasti puhastustööd ning nüüdseks on kvaliteet oluliselt parem. Loodan kogu südamest homseks selle võimsa video üles laadida.

Pidage vastu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

18.september 2012

Lõpuks peale mitu päeva kestnud tuunimist ja putitamist saime ühiste jõududega selle video lõpuks üles. Suured tänud hr Tangile, kes selle video täna ka üles laadis. Kirjutasin sellele videole ka väikese sissejuhatuse juurde ning panen selle lingi ka üles. Ise lähen kohe trenni, aga teile head filmielamust! :)

Erinevad kulturismi ja fitnessi võistlused 2001-2004

Panen siis kirja mõned olulisemad punktid ja mõtted seoses selle videoga.

Esimene võistlusvideo on siis 2001 aastal Tartus, Vanemuise teatris toimunud Eesti meistrivõistluste ülevaade. Need võistlused on esimesed, kus toimusid esimest korda Eesti kulturismi ajaloos dopingukontrollid ning selle tulemusena osutusid mõned proovid ka positiivseks ning võistlejad said karistada. Peab tunnistama, et kui tookord oleks kontrolli saadetud kõik võistlejad, siis ilmselt oleks positiivseks osutunud vähemalt pooled mehed nagu hiljem nendel võistlustel osalenud ise on tunnistanud. Eks uued reeglid olid kõigile suureks üllatuseks ning kui veel 90-datel krõbistasid ja süstisid atleedid kõike, mis kätte said, ei tehtud sellest ka saladust, vaid pigem just osad mehed tundsid sellest uhkust. Mõned 90-datel paugutanud mehed on tänaseks päevaks teise ilma läinud, osasid tolleaegseid lihamägesid ei tunne täna enam äragi ja mõned üksikud vanemad mehed on jäänud selle ala juurde, aga võistlevad harva. Mis puutub 2001 aasta võistlustesse, siis ilmselt märkate kohe publiku erakordselt suurt kaasaelamist ja see on asi, millest tänapäeva võistlejad puudust tunnevad. Minagi käisin ennast 1992-1996 aastatel kulturismivõistlustel pealtvaatajana välja elamas ja soovitan noortel ja vanadel kulturismisõpradel samuti võimalusel oma silmaga kõiki Eestis toimuvaid võistluseid vaatamas käia- see motiveerib kindlasti pikaks ajaks.

Teine video 2001 aasta WFF fitnessi maailma meistrivõistlused Saksamaal. Hr Pavel Kossenko tegi mulle tookord ootamatu ettepaneku nendest võistlustest osa võtta ning sõit sinna oli sümboolse tasu eest ja kogemuste pärast otsustasin nendel võistlustel osaleda. Need olid alles minu kolmandad võistlused ja kindlasti vaieldamatult võimas kogemus! Minu enda tegemised seal olid tookord väga algelised ning poseerimine oli nagu kanal ning vabakava samuti masendav, aga ikka õnnestus mul sealt 6-da kohaga tagasi tulla. Eesti koondises oli tookord meestest Nikolai Kornishev, Viktor Tkatsenko, Tanel Toomela, Janar Gröön, Peeter Aan, Mina, treenerina Pavel Kossenko ja veel naisvõistlejaid ka. Huvitav oli see, et võistlused algasid kl 16:00 ja lõppesid järgmise päeva varahommikul kl 04:00 ajal... Kõik 400 võistlejat said esitada oma vabakava, lisaks ratastoolidega sportlased jne. Väga huvitav kogemus.

Kolmas video 2002 aasta Eesti Karikavõistlustest. Hetkel ei mäleta, mis linnas need võistlused toimusid, aga vist mitte Tallinnas. Minu kategoorias oli kohal põnevaid mehi põnevate vabakavadega. Juhin tähelepanu minu(-80 kg) kategooria võitjale Jüri Truupõllule. See mees on minu arvates Eesti kulturismi tõeline ime. Ma ei väsi vaatamast selle mehe vabakava. Krt, mees ei olnud vist varem eriti palju võistelnud, aga esitas nii võimsa ja korrektse vabakava, millega lõikaks isegi tänasel päeval klassikalise kulturismi suurvõistlustel + mehe supervorm! Mees tuli, võitis ja kadus ning ei ole enam tagasi tulnud. NB! Kui mõni asi kordub, siis sellepärast, et filmitud kahe erineva kaameraga ja ma ei hakanud neid klippe välja lõikama.

Neljas video 2004 aasta Eesti Karikavõistlustest Tallinnas, TTÜ spordihoones. See oli minu niiöelda comeback kulturismi. Veel 2003 aastal oli minu elu kõige raskem aasta, kus ühte aastasse jäid nii abielu kui lahutus ning kehakaal oli kohati kriitiline 72 kg ja ma uskusin, et ei võistle enam mitte kunagi, aga ometi 2004 sain enesetunde nii heaks, et suutsin ennast jälle kokku võtta ja paugutada.

Usun, et selle suure video vaatamisel on tekkinud publikul palju küsimusi ning igasugune tagasiside ja küsimused-kommentaarid on alati teretulnud!

Toredat vaatamist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tagasiside selle suure võistluste video kohta on olnud siiani väga hea. Loodan, et see motiveerib veel paljusid vanemaid tegijaid oma vanad videod üles otsima ja alla laadima teistele vaatamiseks. Paari sõnaga ka tänasest trennist. Käisin jälle jooksmas enne jõusaali ja saalis siis universaaltreening. Põhiline osa oli täna jalgadel ja rinnal, aga ka selg sai päris tugevalt tööd. Trenni lõpus mitu harjutust CXWORX-ist ning pikemad venitused ka üle pika aja. Toidulisanditest läks täna libedalt BLOCK, FEED, PUMP+, HT-R ja HERA80(karamelli).

Lamades surumises võrdlemisi viisakas 140 kg x 5,5 :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=dGs-BnN3fGg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel huvitavamaid fakte sellest võistlusvideost:

2001 aastal ei olnud Eestis veel võimalik igalt poolt profi võistlusgrimmi saada ja keha määriti rauapuru ja beebiõli seguga. Sellel ajal võis veel juhtuda, et erinevate metallide rauapurust läksid mõned võistlejad punaseks, roheliseks jne. Ise olen sama rauapurutehnikat kasutanud erinevatel võistlustel kolmel korral ja õnneks väga hea segu olnud.

Video alguses treenin Tallinnas, Reval-Sport klubis, mis oli ka aastatel 2001-2003 minu koduklubiks kui elasin ja töötasin pealinnas.

Video lõpus on mõned sekundid mind näha rohelises NIKE dressis. Sellised dressid said 2004 aastal vist kõik võistlejad.

0:22:53 ajal selles videos on näha, kuidas publiku suur kisa läheb juba ebainimlikuks ning Ott annab ka laval märku, et võistlejad ei kuule enam midagi ning võistluste läbiviija peab publikut natuke korrale kutsuma. Olin ise selleks ajaks publikus ja peab tõesti tunnistama, et hullemat kisa ei anna vist enam teha kui see põrgulärm Vanemuises tookord.

0:34:52 ajal on näha, kuidas Saksamaal toimunud Fitnessi maailmameistrivõistlustel saadetakse Peeter Aan minu kõrvalt lava pealt minema koos paari teise mehega, kes tõsteti visuaalse pildi põhjal üle järgmisesse kategooriasse. Kuna sellel ajal selles liigas ei pandud võistlejaid kaalu järgi kategooriatesse, vaid visuaalselt, siis olid sellised ümbertõstmised täiesti tavalised. Eraldi hindamine käis veel meeste -20,-30,-40,-50 ja +50 aastaste klassides ja nii võis igast kategooriast tulla võistluste lõpuks vähemalt 5 maailmameistrit. Kategooriaid meestele oli vist alguses 5 ja finaalis võidi välja kutsuda veel ka erinevatest vanuseklassidest hõbemedalimehed. Nii juhtuski 2004 aastal Leedus, WFF maailmameistrivõistlustel, et mind kutsuti tookord finaali välja koos teise minu vanuseklassi mehega ning finaalis võitsime nooremate ja vanemate kategooriate maailmameistreid ning mina tulin selle kategooria absoluutseks teiseks ja minu kategooria esimene tuli maailma absoluutseks esimeseks. Siis Eestisse tagasi tulles oli kummaline seis, kus näiteks meie Oleg Fjodorov(+30 kategoorias) tuli maailmameistriks ja mina(-30 kategoorias) võitsin teda finaalis, aga jäin absoluutseks teiseks. :rolleyes:

0:51:27- Eesti Karikavõistlused Viljandis. Eriauhinna annaksin sellele kohalikule DJ-le muusikavaliku eest. No krt küll- kas tõesti mingisugust muud muusikat ei leidnud taustaks mängimiseks? Pärast neid võistluseid oli see muusikateema veel pikalt kuluaarides arutamiseks.

0:56:47- Eesti Karikavõistlused Viljandis. Majake kanajalgadel, ehk hr Abrossimov, kes ei olnud sellel ajal oma jalgade treenimisele mitte mingisugust tähelepanu pööranud. Selle mehe kohta teadsime, et tema käsi oli 56 cm ja säär vist 35 cm või midagi sellist. Mingi nurga alt tundus ka reieümbermõõt väiksem kui bicepsil.

0:58:51- Eesti Karikavõistlused Viljandis. Hea näide mehest, kes julges lavale tulla ilma erilise ettevalmistuseta. Publiku ja kaasvõistlejate jaoks kindlasti koomiline etteaste, aga mees tahtis võistelda ja konkurentidest tal ka erilist ülevaadet ei olnud ning tuligi lavale! Miks ma selle mehe suhtes pigem austaval seisukohal olen? Aga sellepärast, et sellel ajal oli internet veel väga algeline ja keegi ei riputanud sinna igal nädalal oma vormi pilte ning ükski võistleja ei jätnud lavale minemata sellepärast, et juba 3 kuud enne võistluseid konkurendid neid oma uhkete piltidega hirmutanud oleks. Tänapäeval on eriti noorte meeste puhul nii, et vaadatakse netist 1-2 tugevama konkurendi pildid üle ja öeldakse, et neid ma ei võida- mul ei olegi mõtet sinna minna ja seda teeb võib-olla 4-5 meest igast kategooriast...

1:19:32- Eesti Karikavõistlused Viljandis. Miks siis siiani hr Dimitri Uibat paljud PATSIKS kutsuvad? Aga sellepärast! :)

Et parem jälgida oleks, siis tõstan selle video uuesti siia:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×