Jump to content
vend vähk

Vend Vähk Peab liikuma!

Recommended Posts

Täna tegin siis 2 trenni: jõusaalitrenni ja bodypumpi. Jõusaalis ikka universaaltreeningu, aga suurema koormuse täna bicepsitele. Lamades surusin 140 kg x 4, aga kuna olin jõusaalis üksinda, siis ei julgenud rohkem punnitama hakata. Rööbaspuudel ei ole hetkel motivatsiooni uusi rekordeid tegema hakata, sest muidu jälle oleks paljudel kaagutamist ja ausalt mingu mutiauku või mingisse teise auku. Mina ju ei lähe kohe kirema kui näen kedagi kuskil jõusaalis suure käega, et "Sa ei ole kulturist, sest sul ei ole piisavalt palju reljeefsust ja EM-il sa saaksid 0 punkti!" See on veel läbi lillede öeldud ja "ma ei taha kedagi solvata". Ja ega ma maapealne jumal ei olegi. Teen oma trenni vastavalt võimalustele ja sean endale põnevaid eesmärke, et sädet sees hoida.

Homme varahommikul Tallinnas järjekordne bodypumpi koolitus ning usun, et midagi väga ärevat ei tule enam- viimase 5 aastaga on kavad hakanud korduma ning mõned harjutused isegi 99% ulatuses. Vahelduseks vähemalt teistsugune muusika ning teises järjestuses seeriad. Programm iseenesest hea ning kuuldavasti sügisest peaks Les Millsil veel mitmeid uusi stiile tulema. Ok, ma nüüd vaikselt magama. Homme äratus juba kl 05:30 ja kui lõpuks Tallinnasse jõuame, siis tore vaadata, kuidas pealinna treenerid tulevad padjanäoga ja kurdavad, et pidid juba kl 09:15 ärkama! :rolleyes:

Tundub, et sa pole Imre blogi korralikult läbi lugenud enne kirjutamist... ta teeb seda enda, mitte athleticu jaoks :wacko: Milleks sorkida 100x?

Muudetud kasutaja PaulR poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et sa pole Imre blogi korralikult läbi lugenud enne kirjutamist... ta teeb seda enda, mitte athleticu jaoks :wacko: Milleks sorkida 100x?

Ilmselt keegi jälle kaagutas, aga oli jõudnud juba oma postituse kustutada. Olgu rahulik- ma ei pane enam seda rööbaspuudel teemat üles. Las siis teevad ise paremini ja lähevad EM-ile! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga lahe on lugeda Sinu traditsioonidest ja süsteemidest! Tore, et oled viitsinud selliseid asju talletada ja teistega jagada. Kuidas filmi vaatamine metsalaagris aset leidis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga lahe on lugeda Sinu traditsioonidest ja süsteemidest! Tore, et oled viitsinud selliseid asju talletada ja teistega jagada. Kuidas filmi vaatamine metsalaagris aset leidis?

Sellel ajal oli Kuperjanovi pataljoni metsalaagris maa-alustes punkrites ka elekter sees + televiisorid koos videomakkidega ohvitseride poolel. Tookord lihtsalt oli nädalavahetus ning ajateenijatel võimaldati üks film vaadata. Tagant järgi põnev meenutada :rolleyes:

post-50-0-53625100-1339769072.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on nii, et eks neid häid isasid on vähe ja ka minul on põhjust oma isa hea sõnaga meenutada, eks see isade ja poegade värk on, et kui olla üksteisele olemas, siis jääb alati soe mälestus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt keegi jälle kaagutas, aga oli jõudnud juba oma postituse kustutada. Olgu rahulik- ma ei pane enam seda rööbaspuudel teemat üles. Las siis teevad ise paremini ja lähevad EM-ile! :rolleyes:

Vahet pole, pane ikka. Ma küll ootan neid klippe :) Tegelikult on põnev niimodi videos jälgida, et mis ajaga milline areng on olnud. Eks neid kaagutajaid võib mis-iganes teema peale olla, seda ei saa kunagi täielikult vältida.
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled eespool maininud oma isa jõudu ja vägevust. Milles see avaldus? Kas ta tegeles ka mingi spordiga?

See mees ei teadnud, mis asi on sport, aga tal oli karu jõud. Minu jaoks kõige imetlusväärsem oli see lugu kui ta oli noorena minu ema kätel umbes 4 km läbi maastiku kandnud. Ise oli umbes 85 kg ja ema kaalus ehk sinna 50-55 kanti. Seda, kuidas veel vanema mehena 80 kg jahukotte ühe käega loobiti, nägin ja mõistsin siis kui juba ise umbes aastakese jõusaalis olin rassinud. See oli võimas! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahet pole, pane ikka. Ma küll ootan neid klippe :) Tegelikult on põnev niimodi videos jälgida, et mis ajaga milline areng on olnud. Eks neid kaagutajaid võib mis-iganes teema peale olla, seda ei saa kunagi täielikult vältida.

Selliseid postitusi on kohe tore lugeda! Rohkem selliseid motiveerivaid läkitusi! :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahet pole, pane ikka. Ma küll ootan neid klippe :) Tegelikult on põnev niimodi videos jälgida, et mis ajaga milline areng on olnud. Eks neid kaagutajaid võib mis-iganes teema peale olla, seda ei saa kunagi täielikult vältida.

ega jh Mister Vähi asjad on ühed esimesed mis läbi loen, olen ise ka kõvA rööbaspuudel suruja ja see projekt on igati kõva ettevõtmine, pauguta aga seal puudel edasi ja pane siia ikka vaatamiseks!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähelepanu!

Kes tahavad proovida bodypumpi(uus bodypump 82 programm), siis pühapäeval kl 16:00 teeme oma noorte grupiga tunni ning kõik huvilised saaksid tasuta proovida 5-6 harjutust! Sellised mehed nagu Molom ja HTilga kindlasti tulge kohale ja võtke sõbrad ka kaasa! Kui on rohkem rahvast kui 10 inimest, siis teen täistunni! Võimalusel andke teada oma tulekust siinsamas teemas! Kohtumiseni pühapäeval(17.juuni 2012) kl 16:00! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

16.juuni 2012

Väike tagasivaade möödunud sünnipäevale. Raske aeg oli. Ainaüksi Facebookis tuli sadasid õnnitlusi üle maailma, samuti postkasti, telefonile... Töö käis nii et higimull otsa ees. Samuti eile tulid veel õnnesoovid ja põnevaid kingitusi:

post-50-0-68139200-1339873741.jpg Mõned põnevad mündid sain kingituseks Nepaalist, Argentiinast ja Uruguaist.

post-50-0-05278700-1339873821.jpg Ühelt anonüümselt Planet-Sport kliendilt sain sellise kingituse. Kohe hakkangi kapsasuppi keetma.

post-50-0-06998000-1339873872.jpg Perenaine laskis tuttaval kokatädil sellised koogid teha :rolleyes:

post-50-0-55470200-1339873952.jpg Vanaema USA-st saatis pisitipsule sellise edeva kostüümi :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need koogid näevad head välja :D

Neid ma sõin sellel ajal kui turvamees Aleksei Pärnus pättidega kakles :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähelepanu!

Kes tahavad proovida bodypumpi(uus bodypump 82 programm), siis pühapäeval kl 16:00 teeme oma noorte grupiga tunni ning kõik huvilised saaksid tasuta proovida 5-6 harjutust! Sellised mehed nagu Molom ja HTilga kindlasti tulge kohale ja võtke sõbrad ka kaasa! Kui on rohkem rahvast kui 10 inimest, siis teen täistunni! Võimalusel andke teada oma tulekust siinsamas teemas! Kohtumiseni pühapäeval(17.juuni 2012) kl 16:00! :)

Tulen ja kutsun rahvast juurde ka! :)

Loodan, et saali peale tuleb ikka 10 inimest kokku, et saaks kogu programmi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tulen ja kutsun rahvast juurde ka! :)

Loodan, et saali peale tuleb ikka 10 inimest kokku, et saaks kogu programmi teha.

Jään sinu peale lootma! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd viimastel minutitel on päris mitu ümbermõtlemist ja äraütlemist olnud. Aga vähemalt ühe inimese suudan küll peale enda veel kohale vedada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenn tehtud ja tuleb tõdeda, et uus kava, bodypump82, on ikka võrdlemisi raske võrreldes varasematega. Keeruliseks oli tehtud küki ja rinna osa. Esimese neist tegi raskeks see, et lugu kestis ~6 min ja oli vist ainult üks puhkepaus. Samuti tuli kükkida erineva jalgade laiusega ning palju oli kõiksugu "poole peal" ja "kiireid pumpasid". Samas sai selle siiski üle elatud ja tehtud. Järgnevalt rinna lugu. Kangiga oli nagu alati - raske aga tehtav, kuid pärast seda tulnud kätekõverdused olid küll liiast, näiteks ma küll ei teinud neid kõiki puhtalt ära :D Selja loo jätsime vahele, seega selle kohta ei tea. Niisiis sai triitsepsi kallale asutud. Tuleb tõdeda, et uues kavas on triitseps kergem kui varasemates. Nimelt kangi ei puutunud üldse ja seega jäi selline pikk tühjaks-pumpamine ära. Väljaasted - see on nüüd küll individuaalne aga minu jaoks oli see osa ikka suhteliselt kerge :) Õla loo jätsime vahele. Kõhulihas - jällegi kerge, mingeid imevigureid ega planku (kahjuks) polnud.

Kokkuvõttes oli tegelikult üsna põnev kava ning neid meeste bodypumpe võiks teha teinekordki! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenn tehtud ja tuleb tõdeda, et uus kava, bodypump82, on ikka võrdlemisi raske võrreldes varasematega. Keeruliseks oli tehtud küki ja rinna osa. Esimese neist tegi raskeks see, et lugu kestis ~6 min ja oli vist ainult üks puhkepaus. Samuti tuli kükkida erineva jalgade laiusega ning palju oli kõiksugu "poole peal" ja "kiireid pumpasid". Samas sai selle siiski üle elatud ja tehtud. Järgnevalt rinna lugu. Kangiga oli nagu alati - raske aga tehtav, kuid pärast seda tulnud kätekõverdused olid küll liiast, näiteks ma küll ei teinud neid kõiki puhtalt ära :D Selja loo jätsime vahele, seega selle kohta ei tea. Niisiis sai triitsepsi kallale asutud. Tuleb tõdeda, et uues kavas on triitseps kergem kui varasemates. Nimelt kangi ei puutunud üldse ja seega jäi selline pikk tühjaks-pumpamine ära. Väljaasted - see on nüüd küll individuaalne aga minu jaoks oli see osa ikka suhteliselt kerge :) Õla loo jätsime vahele. Kõhulihas - jällegi kerge, mingeid imevigureid ega planku (kahjuks) polnud.

Kokkuvõttes oli tegelikult üsna põnev kava ning neid meeste bodypumpe võiks teha teinekordki! :)

Kas on ka mingeid uuringuid, kuidas BP lihaste arengut mõjutab (tavaliste kulturismikavadega võrreldes)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas on ka mingeid uuringuid, kuidas BP lihaste arengut mõjutab (tavaliste kulturismikavadega võrreldes)?

Siin pole mingeid uuringuid vaja. Tegemist on lihasvastupidavuse treeninguga, kus seeriad on pikad (sooritatud suhteliselt väikese raskusega) ja seeriatevahelised puhkepausid lühikesed. Kui iseenesest taoline treening pole lihasmassi kasvu suunitlusega, siis on taoline treening teatud perioodil üldplaanis siiski näidustatud. Ideaalis tulekski ~4-6 nädala tagant (mesotsüklit silmas pidades) põhijõu-, lihasmassi- ja reljeefitsükleid tervilikku makrotsüklit silmas pidades vahetada. Bodypump läheks siis neist viimase arvele. Samuti on mesotsükli raames erinevad mikrotsüklid, mis varieeruvad oma mahu, sageduse ja intensiivsuse poolest.

Iseenesest on bodypump hea rühmatrenn, millega ma soovitaksin oma treeninguid üleüldse alustada, sest...

* saab ülevaate erinevatest harjutustest, kus treener jälgib korrektset sooritust

* tegemist on suhteliselt stressirohke treeninguga, mis a) lükkab hormonaalsüsteemi hästi tööle ja b.) annab päris hästi aimu sellest, et milline üks trenn taluvuse suhtes peaks olema, st. hiljem ei lõpetata jõusaalis esimese "õige" valu peale trenni ära, sest on kogetud BP's midagi hoopis karmimat

* on väiksem vigastusoht võrrelduna sellega, kui nullist alustaja peaks minema kohe jõusaalis max intensiivsusel lammutama minema

* on kindel treeningplaan, mis tuleb alati läbida ning isegi kui tuleb tahtmine "üle lasta", siis rühmatreeningus, teiste keskel, pigem pingutad ikka lõpuni

* annab algajale hea põhja edasiseks treeninguks; tekib harjutustevara, mida hiljem jõusaalis on hea rakendada

---

jouliigid.jpg

"Spordi Üldained I" , lk90 (ctrl+f 91):

http://treener.eok.ee/dokument_open.php?dokument_id=224

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iseenesest on bodypump hea rühmatrenn, millega ma soovitaksin oma treeninguid üleüldse alustada, sest...

* saab ülevaate erinevatest harjutustest, kus treener jälgib korrektset sooritust

* tegemist on suhteliselt stressirohke treeninguga, mis a) lükkab hormonaalsüsteemi hästi tööle ja b.) annab päris hästi aimu sellest, et milline üks trenn taluvuse suhtes peaks olema, st. hiljem ei lõpetata jõusaalis esimese "õige" valu peale trenni ära, sest on kogetud BP's midagi hoopis karmimat

* on väiksem vigastusoht võrrelduna sellega, kui nullist alustaja peaks minema kohe jõusaalis max intensiivsusel lammutama minema

* on kindel treeningplaan, mis tuleb alati läbida ning isegi kui tuleb tahtmine "üle lasta", siis rühmatreeningus, teiste keskel, pigem pingutad ikka lõpuni

* annab algajale hea põhja edasiseks treeninguks; tekib harjutustevara, mida hiljem jõusaalis on hea rakendada.

Ma ei tunne BP spetsiifikat, kuid kas see pole algajale selles mõttes ohtlik, et vastupidavus- ja rühmatrennina võib tekitada tõsise ülekoormuse?

On veel küsimus, kes neid BP kavu koostab? Kas treener ei tohi kava oma äranägemise järgi muuta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenn tehtud ja tuleb tõdeda, et uus kava, bodypump82, on ikka võrdlemisi raske võrreldes varasematega. Keeruliseks oli tehtud küki ja rinna osa. Esimese neist tegi raskeks see, et lugu kestis ~6 min ja oli vist ainult üks puhkepaus. Samuti tuli kükkida erineva jalgade laiusega ning palju oli kõiksugu "poole peal" ja "kiireid pumpasid". Samas sai selle siiski üle elatud ja tehtud. Järgnevalt rinna lugu. Kangiga oli nagu alati - raske aga tehtav, kuid pärast seda tulnud kätekõverdused olid küll liiast, näiteks ma küll ei teinud neid kõiki puhtalt ära :D Selja loo jätsime vahele, seega selle kohta ei tea. Niisiis sai triitsepsi kallale asutud. Tuleb tõdeda, et uues kavas on triitseps kergem kui varasemates. Nimelt kangi ei puutunud üldse ja seega jäi selline pikk tühjaks-pumpamine ära. Väljaasted - see on nüüd küll individuaalne aga minu jaoks oli see osa ikka suhteliselt kerge :) Õla loo jätsime vahele. Kõhulihas - jällegi kerge, mingeid imevigureid ega planku (kahjuks) polnud.

Kokkuvõttes oli tegelikult üsna põnev kava ning neid meeste bodypumpe võiks teha teinekordki! :)

Suured tänud kõigile, kes tänasest tunnist osa võtsid ning samuti erakordselt suured tänud hr Tilgale põhjaliku kokkuvõtte eest!

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×