Jump to content
vend vähk

Vend Vähk Peab liikuma!

Recommended Posts

Eks ikka hiilisid vaikselt ligi ja tõstsid kätega veest välja. Tagant poolt muidugi, ega haug hobune ei ole, et kabjaga saad ;)

Kes siis nii kala ei püüaks :D

Vale vastus. Selle eluka kinnipüüdmisest on ka video tehtud ja võimalik, et panen varsti üles. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No siit ilmselt ei tule mingisugust vastust. Ei hakka pikalt keerutama- pussnoaga. Tänane päev jääb mulle elu lõpuni meelde. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

15.juuli 2013

Kui nüüd arvestada, et juuni-juuli-august on paljude jaoks suvi, siis pool suve sai tänaseks läbi. Varahommikul oli mul bodypump ning õhtul käisime perenaisega kalal. Korralik kalasaak oli- saime latikat, ahvenat ja roosärge! Selline saak teeb ikka meele rõõmsaks ja motiveerib teinekordki kalale minema. Kui võimalik, siis käiks enne USA-reisi veel ka Jõgevamaal Endla järve peal linaskit noolimas. Homme on mul kaks bodypumpi ning ehk on aega õhtul ka laste mänguväljakut ehitada. Suhteliselt kurb kui kevadel head naabrid lubavad mänguväljakut ehitada aidata ja nüüd avastan ennast olukorras kus juba mitmes nädal toimetan üksinda ehitise kallal ning ostan vajalikud ehitusmaterjalid ja ainult näen kuidas abimehed peredega puhkama sõidavad. Siis vahel tuleb signaale kuidas ühele naabrile ei meeldi see mis ma teen, teine naaber hoiatab, et lapsed pindusid ei saaks ja kolmas tunneb huvi, kas suur vineerplaat sobiks talle äkki piknikulauaks.

Toidulisanditest sai täna teele saadetud BLOCK, RECOVERY, PUMP+, BCAA, FEED ja praegu siis PROMIX ning PUDDING

Kehakaal oli hommikul 84,7 kg ja võib rahule jääda.

Pidage vastu! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin tänaseid päevauudiseid ning hetkel Postimehe esilehel selline teema:

http://sport.postimees.ee/1301218/gay-powell-ja-teised-ehk-dopingusokk

Kui nüüd jõusaalimeestest keegi kokku puutub selliste targutajatega kes kulturiste keemikuteks sõimavad, näidake mökitajatele seda artiklit ja... ise hoidke ka nandrolonist eemale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui saad hakkama noaga, siis järgmine level oleks vibuga kalastamine, proovi.

Nii need püügistiilid vaikselt arenevad ning lõpuks saab kalamees Endel kusagilt põhjapoolsest Võrtsjärve servast kätte 5-e kilose haugi, kelle ihus leidub noolemängu nooli, kastaniogalikke, nõelravi nõelakesi ja Tallinna ajaloomuuseumist varastatud kivikirve jäänuseid. :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka mind huvitaks, kas ühe käega teeb lõuatõmbe ära?

Aga steroidi-video oli huvitav vaadata, üldse rohkem võiks steroididest rääkida siin saidil. Praegu on ainult videod ja Jarile raha korjamine aga arutlust vähe, samas teab juba palju rääkida fitnessi liidu president ise steroidida kohta omast kogemusest, siis võiks ka rääkida ja harida rohkem. Rohkem vabat normaalset suhtlust üldse soovitaks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks siis uuesti, et kas jõuate ühe käega lõuga tõmmata?

Ei usu. Vana ja paks mees juba :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaks kätt otsas, milleks ühe käega. Lisaks sellele, et vana ja paks jne. Aga igasugu ühe käe ja sõrmega asjad võivad kurvasti lõppeda, nt. elas kord Bruce Lee, kes ka tegi igasugu harjutusi, ära suri lõpuks, inimene pole masin.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

22.juuli 2013

Tore vihmane päev. Täna oleks tahtnud seenele minna. :rolleyes:

Leidsin tänasest Postimehest üle pika aja huvitava artikli. Nõustun selle härraga 100%.

http://www.naine24.ee/1307364/laagri-juhendaja-on-pettunud-laste-suhtumises-ja-vahestes-oskustes

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb ikkagi välja, mis on ja jääb õigeks, kõigi kodune kasvatus. Maailma keerleb laste ümber. Lapsed on tähtsad, aga on vanemaid, kelle laps dikteerib kogu elu. Vanemad peavad suunama ja õetama last, mitte laps ei pea oma vanemaid ümber kasvatama.

Olen ka täitsa nõus.

Lisaks tänapäeva lapsed on minu arust natuke kehaliselt vedelad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb ikkagi välja, mis on ja jääb õigeks, kõigi kodune kasvatus. Maailma keerleb laste ümber. Lapsed on tähtsad, aga on vanemaid, kelle laps dikteerib kogu elu. Vanemad peavad suunama ja õetama last, mitte laps ei pea oma vanemaid ümber kasvatama.

Olen ka täitsa nõus.

Lisaks tänapäeva lapsed on minu arust natuke kehaliselt vedelad

...natuke kehaliselt vedelad??? See on praeguste vanemate täiskasvanute suhtes karjuvalt ülekohtune avaldus! Arusaadav, et nendest arvutilastest ei saagi kunagi enam nii tugevat inimeselooma nagu 70-80-datel kartulipudrul ning maapiimaga iga ilmaga õues karastunud lapsukestest. Olen välja arvutanud, et tänapäeva linnalapsed liigutavad ennast keskmiselt vähemalt 5 korda vähem kui tolle aja lapsed. Kaitseväes on tänapäeva noorte meeste üldfüüsiline tase jõudnud nii kaugele, et need on oma tulemustega kõige tugevamad tegijad kes veel 15 aastat tagasi oleksid olnud väga nõrgad. Mind jätab külmaks kui keegi kiitleb, et tema lapsukene käib 2 korda nädalas kuskil trennis- 1 trenn kestab umbes 1 tund. Siis ruttu koju arvuti taha ja oi kui tore kui trenn üldse ära jääb! Minu vanematel oli mure, et ma natukenegi kodus oleksin, aga see jäi neil reeglina unistuseks. Terve suvi sai jooostud, ujumas käidud, rattaga sõidetud, palli mängitud, puude otsas ronitud jne. Arusaadav, et sellise tegevusega ehitasime endale tugeva vundamendi, mis kannab meid siiani ja ilmselt veel 70 aastat! :rolleyes:

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb ikkagi välja, mis on ja jääb õigeks, kõigi kodune kasvatus. Maailma keerleb laste ümber. Lapsed on tähtsad, aga on vanemaid, kelle laps dikteerib kogu elu. Vanemad peavad suunama ja õetama last, mitte laps ei pea oma vanemaid ümber kasvatama.

Olen ka täitsa nõus.

Lisaks tänapäeva lapsed on minu arust natuke kehaliselt vedelad

...natuke kehaliselt vedelad??? See on praeguste vanemate täiskasvanute suhtes karjuvalt ülekohtune avaldus! Arusaadav, et nendest arvutilastest ei saagi kunagi enam nii tugevat inimeselooma nagu 70-80-datel kartulipudrul ning maapiimaga iga ilmaga õues karastunud lapsukestest. Olen välja arvutanud, et tänapäeva linnalapsed liigutavad ennast keskmiselt vähemalt 5 korda vähem kui tolle aja lapsed. Kaitseväes on tänapäeva noorte meeste üldfüüsiline tase jõudnud nii kaugele, et need on oma tulemustega kõige tugevamad tegijad kes veel 15 aastat tagasi oleksid olnud väga nõrgad. Mind jätab külmaks kui keegi kiitleb, et tema lapsukene käib 2 korda nädalas kuskil trennis- 1 trenn kestab umbes 1 tund. Siis ruttu koju arvuti taha ja oi kui tore kui trenn üldse ära jääb! Minu vanematel oli mure, et ma natukenegi kodus oleksin, aga see jäi neil reeglina unistuseks. Terve suvi sai jooostud, ujumas käidud, rattaga sõidetud, palli mängitud, puude otsas ronitud jne. Arusaadav, et sellise tegevusega ehitasime endale tugeva vundamendi, mis kannab meid siiani ja ilmselt veel 70 aastat! :rolleyes:

See NATUKE oligi leebemalt öeldud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...natuke kehaliselt vedelad??? See on praeguste vanemate täiskasvanute suhtes karjuvalt ülekohtune avaldus! Arusaadav, et nendest arvutilastest ei saagi kunagi enam nii tugevat inimeselooma nagu 70-80-datel kartulipudrul ning maapiimaga iga ilmaga õues karastunud lapsukestest. Olen välja arvutanud, et tänapäeva linnalapsed liigutavad ennast keskmiselt vähemalt 5 korda vähem kui tolle aja lapsed. Kaitseväes on tänapäeva noorte meeste üldfüüsiline tase jõudnud nii kaugele, et need on oma tulemustega kõige tugevamad tegijad kes veel 15 aastat tagasi oleksid olnud väga nõrgad. Mind jätab külmaks kui keegi kiitleb, et tema lapsukene käib 2 korda nädalas kuskil trennis- 1 trenn kestab umbes 1 tund. Siis ruttu koju arvuti taha ja oi kui tore kui trenn üldse ära jääb! Minu vanematel oli mure, et ma natukenegi kodus oleksin, aga see jäi neil reeglina unistuseks. Terve suvi sai jooostud, ujumas käidud, rattaga sõidetud, palli mängitud, puude otsas ronitud jne. Arusaadav, et sellise tegevusega ehitasime endale tugeva vundamendi, mis kannab meid siiani ja ilmselt veel 70 aastat! :rolleyes:

Ega enda vanematel oli sama probleem mind ja venda koju saada. Samamoodi oli minu vanavanematel, et oma lapsed ehk siis minu vanemad kuidagi koju saada. :D

Lasteaias liikumisõpetajana tööl olles sain ka aru, millised "lapsinvaliidid" need tänapäeva lapsed ikka on. Süüdi pole selles tegelikult üldsegi laps. Põhiline on see, et lapsevanem ei viitsi lapse järel oodata. Vaja riide panna, et asja kulgu kiirendada, teeb seda lapsevanem. Vaja autosse kõndida, võetakse laps sülle või visatakse kelku ja lohistatakse autosse. Selle asemel, et 1-2 km kõndida lapsega lasteaeda või lasteaiast koju, kasutatakse autot. Ja kes on veel parem lapsehoidja kui arvuti või televiisor? Lapsevanem paneb arvuti või TV käima ja saab ise samal ajal rahus teleka ees võini või õlut juua ning laps ei karju. Super ju!

Ma olen ka veel see generatsioon (küll lahjem, aga ikkagi), kes kõndis ühe ukse tagant teise taha, et kas Ants õue saab. Õnneks me üle 2km kõndima ikka ei pidanud, et kedagi õue kutsuda, kuid lõppkokkuvõttes tuli ikka korralik distants kokku. Lisaks oli veel see, et tegelikult ei pidanudki sõpru alati õue kutsuma. Alati oli nii, et lapsed kusagil mängisid ja kui õue läksid, ei pidanud muretsema, kas keegi viitsib/tahab/jõuab õue, vaid lihtsalt läksid õue, läksid põhimängukohta ja juba 10-20 last juba olid mängimas.

PS. Ema käis seenel, aga ühtegi seent ei näinud - ainult läbi märjaks sai :P.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea artikkel ,ära on unustatud ka vana hea rahvameditsiini tippleiutis VITS . Mitte et nüüd last nüpeldama peaks aga paar teravamat lapsepõlve jooksul tuleb ainult kasuks. Arvan et minu kontos on 3 korda ja sellest täiesti piisas et emale vastu vaidlemine(tänapäeval ülbitsemine) ära lõpetada.

Räägites treenimisest siis on tõesti asi nutune , endale meeldib vahest hüpata kuhugi trenni kus tavaliselt ei käi. Viimati mõtlesin vaadata mis toimub maadlussaalis ja üllatuseks olid kõik seal vanuses 23+ ning noori polnud seal ammu nähtud(üldse oli trennis 5 inimest ja see pidi tavaline olema). Olen ka teistest trennides märganud kuhu isegi mõni noor on sattunud et kui trenn peaks 15 minti varem lõppema on kõik üliõnnelikud.

Arvan et kui vaadata keskmist kooliealise treenitust siis selles vallas annaks palju teha. On arusaadav et mõned trennis on päris kulukad (invetar,kuumaks,võistlused jne),kuid kooli kehalise kasvatuse tunnid võiksid olla palju sisukamad. Ise mäletan kooliajast et kui oli nt kuulitõukamine hinde peale siis 1.5 tunni jooksul said sa teha 3 tõuget ning ülejäänud ajal vaadata kuidas teised tõukavad. Kuna ise olin trennipoiss siis mul polnud väga vahet aga mõned kogukamad klassivennad kellejaoks oli see nädala ainuke trenn jäi sellest ilmselgelt väheks .Selleasemel et kuuli tõugata või üle kitse hüpata võiks teha korraliku jooksu lisaks kätekõverdused ja mõned muud üldfüüsilist parandavat harjutust.Vb oli see minu koolis ainult nii :)

Jõudu kõigile lapsevanematele!

Muudetud kasutaja KuriVari poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea artikkel ,ära on unustatud ka vana hea rahvameditsiini tippleiutis VITS . Mitte et nüüd last nüpeldama peaks aga paar teravamat lapsepõlve jooksul tuleb ainult kasuks. Arvan et minu kontos on 3 korda ja sellest täiesti piisas et emale vastu vaidlemine(tänapäeval ülbitsemine) ära lõpetada.

Räägites treenimisest siis on tõesti asi nutune , endale meeldib vahest hüpata kuhugi trenni kus tavaliselt ei käi. Viimati mõtlesin vaadata mis toimub maadlussaalis ja üllatuseks olid kõik seal vanuses 23+ ning noori polnud seal ammu nähtud(üldse oli trennis 5 inimest ja see pidi tavaline olema). Olen ka teistest trennides märganud kuhu isegi mõni noor on sattunud et kui trenn peaks 15 minti varem lõppema on kõik üliõnnelikud.

Arvan et kui vaadata keskmist kooliealise treenitust siis selles vallas annaks palju teha. On arusaadav et mõned trennis on päris kulukad (invetar,kuumaks,võistlused jne),kuid kooli kehalise kasvatuse tunnid võiksid olla palju sisukamad. Ise mäletan kooliajast et kui oli nt kuulitõukamine hinde peale siis 1.5 tunni jooksul said sa teha 3 tõuget ning ülejäänud ajal vaadata kuidas teised tõukavad. Kuna ise olin trennipoiss siis mul polnud väga vahet aga mõned kogukamad klassivennad kellejaoks oli see nädala ainuke trenn jäi sellest ilmselgelt väheks .Selleasemel et kuuli tõugata või üle kitse hüpata võiks teha korraliku jooksu lisaks kätekõverdused ja mõned muud üldfüüsilist parandavat harjutust.Vb oli see minu koolis ainult nii :)

Jõudu kõigile lapsevanematele!

Meil oli nii, et mängisime jalgpalli ja siis kutsuti mängu seest arvestust tegema.

Ise mäletan ka, et trennis sai ikka maksimaalselt nii kaua oldud kuni spordihoone sulgemiseni. Nõos oli kaarhall (praegune rannahall), kus oli põhiväljak ja siis taga oli eraldatud väike osa (natuke alla poole korvpalli väljaku) ja siis seal taga sai veel edasi trenni tehtud, mängitud vms. Samuti said lapsed kaarhalli tasuta ka sisse, siis sõpradega käisime iga õhtu jälle korvi loopimas, pinksi mängimas või jalkat tagumas talvel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja siis delfi ikka tuleb välja kohe sama "hea" õpetusega - pista lapsed tagasi koju, nelja seina vahele...eks ikka sinnasamma arvuti/teleka ette selliseid artikleid avaldades: http://naistekas.delfi.ee/suveeri/oues/paikesest-polenud-laste-vanemate-peale-tuleks-kaevata.d?id=66476622

Mina põlesin mõni suvi lihtsalt juba seetõttu lapsena ära, et me läksime aias mängides väga hoogu ja võisime terve päeva igasugu kreemideta otse päikse käes mängida. Kõik õunapuud olid suve jooksul läbi ronitud, naabrite roosid palliga kogemata vigaseks tehtud ja hunnik tennisepalle naabrite aeda lennutatud vastu garaaži seina mängides. Rääkimata sellest, et ma ei saanud ükski suvi kuhugi nagu "kukununnu-tüdruk" seelikus minna, sest põlved olid alatasa marraskil ja katki. Nüüd vist lapsed ei tea sedagi, et tatiga teelehte plaastri asemel ka kasutada saab....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, jällegi ka minule vana ja tuttav teema. Artikli autori mõtted suures osas ka justkui minu enda peast. Sellest, et olukord järjest enam selline on nagu ta on, on muidugi kahju. Hea meel on selle üle, et näen, et ei ole ainus, kes oma tundides moraalijutlusi peab ja on veel teisigi, kes saavad aru, et asi on jama. Aga, vana jutt, ega ju sundida jumala eest ka ei tohi, laps ei tohi ju stressi kogeda...

Kui rumalad inimesed, stress ongi ju kõige edasiviivam jõud üldse. Alaliselt mugavustsoonis elades oleks inimsugu ammu väljasurnud.

Mis puudutab algatusvõimet, initsiatiivi, teotahet ja entusiasmi, siis nende nähtuste hääbumist näen ka koguaeg. Valitseb ülim apaatsus ja pealiskaudsus kõige ja kõigi suhtes. Hetkelgi on mul käsil tööplaanide koostamine algavaks kooliaastaks. Ja tunnistan, et aasta aastalt olen järjest enam sellega hädas. Minu käsutuses on ka 10. - 12. klass tüdrukud, küsisin veel paar päeva tagasi naise käest, et mis tema soovitab, mida nendega tundides teha??? Mitte, et tegevustest puudus oleks, aga kuidas teha, mida teha, et nad rõõmuga minu tundides oleks, et neil oleks meeldiv, nad tahaks alati kohale tulla. Millised oleks need asjad, mis neile võiks meeldida või kuidas peaks tunde tegema või milliseid tegevusi tegema, et kehalise kasvatuise tunnid oleks tõepoolest meeldivad ja mõnusad, lemmiktunnid??? Ja kõikide klasside kohta kehtib see. Teate, ma mõtlen ja juurdlen selle üle, olen kooliaasta sees ka lastelt endilt korduvalt küsinud, et öelge, mida te tahaksite teha, milliseid tegevusi, mida te tahaks, et ma teile õpetaksin või tahate mingeid oma mänge mängida, öelge ainult ja ma unustan igasugused riiklikud õppekavad. Öelge ainult, mida te sooviks teha tõepoolest entusiasmi, kire ja õhinaga??? Tõsiasi on aga see, et selliseid tegevusi EI OLEGI OLEMAS, sest igasugunegi füüsilist laadi tegevus on raske, kui on raske, siis nõuab see pingutust ja pingutada ei ole meeldiv.

Riiklikes õppekavades on sees tiritammmed, kätelseisud, elemendid rööbaspuudel ja kangidel. Tegevused, mis eeldavad kõik väga tugevaid kere - ja kätelihaseid. Kõik saavad sellest aru. Samas ei taheta aru saada erinevate testide vajalikkusest, kasvõi näiteks lõuatõmmete ja kätekõverduste testid. Puudub võime luua seoseid. Test, kus viie eest tuleb 20 kätekõverdust ära teha iseenesest ei omagi ju mingisugust tähtsust. Mida see annab, et jõuan 20 kätekõverdust teha??? Loomulikult mitte midagi, ent see TASE, see 20 kätekõverdust on vajalik JÕUTASE, TUGEVUSE TASE selleks, et laps suudaks, ennast rööbaspuudel üleval hoida, tiriasendis toetada ja toestada. Kõik need asjad on omavahel äärmiselt suures seoses. Nähakse ainult seda, et miks nõutakse 10 - t lõuatõmmet, aga seda ei suudeta näha seda, et see, kes selle 10 lõuga ära tõmbab, see suudab ka reeglina "iga kell" kangil tireltõusu ära teha, et sealt käärhööre ja muid elemente edasi tegema hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see on selline äraleierdatud teema, kunagi olid inimesed veelgi tugevamad, siis kui koopas elasid jne. Ilmselt on paratamatu, et osa funktsioone võtab varsti arvuti üle, füüsilise töö ja liigutamise osakaal langeb veelgi. Ajapikku saab inimesest lihtsalt minimaalselt liigutav operaator, ammu enne seda lõpeb aga paraku kogu eksistents, nii et pole mõtet väga muretseda kuhu me jõuame, loodame, et mingi intelligentsem ja empaatilisem osa jätkab eksisteerimist kusagil teisel planeedil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, jällegi ka minule vana ja tuttav teema. Artikli autori mõtted suures osas ka justkui minu enda peast. Sellest, et olukord järjest enam selline on nagu ta on, on muidugi kahju. Hea meel on selle üle, et näen, et ei ole ainus, kes oma tundides moraalijutlusi peab ja on veel teisigi, kes saavad aru, et asi on jama. Aga, vana jutt, ega ju sundida jumala eest ka ei tohi, laps ei tohi ju stressi kogeda...

Kui rumalad inimesed, stress ongi ju kõige edasiviivam jõud üldse. Alaliselt mugavustsoonis elades oleks inimsugu ammu väljasurnud.

Mis puudutab algatusvõimet, initsiatiivi, teotahet ja entusiasmi, siis nende nähtuste hääbumist näen ka koguaeg. Valitseb ülim apaatsus ja pealiskaudsus kõige ja kõigi suhtes. Hetkelgi on mul käsil tööplaanide koostamine algavaks kooliaastaks. Ja tunnistan, et aasta aastalt olen järjest enam sellega hädas. Minu käsutuses on ka 10. - 12. klass tüdrukud, küsisin veel paar päeva tagasi naise käest, et mis tema soovitab, mida nendega tundides teha??? Mitte, et tegevustest puudus oleks, aga kuidas teha, mida teha, et nad rõõmuga minu tundides oleks, et neil oleks meeldiv, nad tahaks alati kohale tulla. Millised oleks need asjad, mis neile võiks meeldida või kuidas peaks tunde tegema või milliseid tegevusi tegema, et kehalise kasvatuise tunnid oleks tõepoolest meeldivad ja mõnusad, lemmiktunnid??? Ja kõikide klasside kohta kehtib see. Teate, ma mõtlen ja juurdlen selle üle, olen kooliaasta sees ka lastelt endilt korduvalt küsinud, et öelge, mida te tahaksite teha, milliseid tegevusi, mida te tahaks, et ma teile õpetaksin või tahate mingeid oma mänge mängida, öelge ainult ja ma unustan igasugused riiklikud õppekavad. Öelge ainult, mida te sooviks teha tõepoolest entusiasmi, kire ja õhinaga??? Tõsiasi on aga see, et selliseid tegevusi EI OLEGI OLEMAS, sest igasugunegi füüsilist laadi tegevus on raske, kui on raske, siis nõuab see pingutust ja pingutada ei ole meeldiv.

Riiklikes õppekavades on sees tiritammmed, kätelseisud, elemendid rööbaspuudel ja kangidel. Tegevused, mis eeldavad kõik väga tugevaid kere - ja kätelihaseid. Kõik saavad sellest aru. Samas ei taheta aru saada erinevate testide vajalikkusest, kasvõi näiteks lõuatõmmete ja kätekõverduste testid. Puudub võime luua seoseid. Test, kus viie eest tuleb 20 kätekõverdust ära teha iseenesest ei omagi ju mingisugust tähtsust. Mida see annab, et jõuan 20 kätekõverdust teha??? Loomulikult mitte midagi, ent see TASE, see 20 kätekõverdust on vajalik JÕUTASE, TUGEVUSE TASE selleks, et laps suudaks, ennast rööbaspuudel üleval hoida, tiriasendis toetada ja toestada. Kõik need asjad on omavahel äärmiselt suures seoses. Nähakse ainult seda, et miks nõutakse 10 - t lõuatõmmet, aga seda ei suudeta näha seda, et see, kes selle 10 lõuga ära tõmbab, see suudab ka reeglina "iga kell" kangil tireltõusu ära teha, et sealt käärhööre ja muid elemente edasi tegema hakata.

Ma arvan, et tulekski kohe õppeaasta algul õpilastelt küsida, et mida nad tahavad järgneva aasta jooksul kehalise kasvatuse tunnis ära teha (kindlam oleks kõigile paber kätte anda ja las igaüks kirjutab oma mõtteid). Kui lähtuda põhimõttest, et teha see tund õpilastele meeldivaks, siis mitte keegi teine peale nende endi ei saagi ju teada, mis neile kõige rohkem huvi pakuks? On raske uskuda, et õpilased ei oska mitte midagi välja tuua, et mis neile teha meeldiks. Äkki on asi selles, et esitasid selle küsimuse neile sellises olukorras, kus olid õpilaste poolt juba viimse piirini viidud ning see kõlas pigem nagu kriitika? :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×