Jump to content
ants16

Vaja keemia abi

Recommended Posts

Selline ül siis:

Vee karbonaatne karedus on 2,5 ja üldkaredus 4,8 mmol/dm3. Kui palju CaCO3 tekib 5 m3 vee keetmisel? (Karedus on tingitud ainult kaltsiumi ioonidest.) Katlakivi massi siis vaja teada.

Oleks väga tänulik kui keegi suudaks selle ära lahendada. Ise pole kunagi keemias tugev olnud ja nüüd selline väike ül vaja ilmtingimata ära lahendada.

Muudetud kasutaja ants16 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline ül siis:

Vee karbonaatne karedus on 2,5 ja üldkaredus 4,8 mmol/dm3. Kui palju CaCO3 tekib 5 m3 vee keetmisel? (Karedus on tingitud ainult kaltsiumi ioonidest.) Katlakivi massi siis vaja teada.

Oleks väga tänulik kui keegi suudaks selle ära lahendada. Ise pole kunagi keemias tugev olnud ja nüüd selline väike ül vaja ilmtingimata ära lahendada.

Mul ei ole hetkel ühtegi tabelit, ega käsiraamatut võtta...

Kui minu mälu mind ei peta, siis arvutad aine molaarmassi (numbrid saad tabelitest...)ja sealt lähed siis edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Epic teemasõnastus muidugi :) (küsi Bonsuna foorumit abi, siin keegi ei julge tunnistada, et vastust teab:D)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Epic teemasõnastus muidugi :) (küsi Bonsuna foorumit abi, siin keegi ei julge tunnistada, et vastust teab:D)

Selline peakiri toob rohkem huvilisi ;) Tegelikult täitsa mõtlemata, kiiruga pandud pealkiri. Enam ei saa muuta ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ca (40g) Co(59g) M= 40 + 59*3? M= 217

Ja sellega mu keemia oskused vist piirduvadki.

Ära nüüd tee nalja ja võta ennast kokku. Mina õppisin seda... hmmm... väga ammu.

Ca(HCO3)2 → CaCO3↓ + H2O

on protsess ise

Co(59g). ??? Hapnik oli minu mäletamistmõõda 16...ja C 12, mis krd 59 see sul seal on? Mina lähen nüüd trenni... Lahenda edasi pärast vaatame.

CO3...peaks minema C +3*O...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii uurisin natukene ja sain sellise lahenduskäigu:

KK+ÜK= 7,3mmol/dm3

7,3*5000= 36500mmol ehk. 36,5mol

36.5 * 40,08(MCa) = 1462,92g

mCaCO3= 1462,92 * 100(MCo3) / 40,08 = 3650g

Ei oska ainult öelda kas selline vastus ka õige on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sain keemia eksami 89 ja hinne oli keskkoolis ta mul tugev 5, vaatame nüüd palju neid teadmisi järel on.

Reaktsioon mis toimub peaks olema see:

Ca(HCO3)2 (keetmine) ----> CaCO3 + H2O + CO2 (http://www.revisioncentre.co.uk/gcse/chemistry/water_softening.html). See reaktsioon on ka tasakaalus.

Ehk et ühest moolist Ca(HCO3)2'st saab ühe mooli seda kaltsiumkarbonaati. Kui karbonaatne karedus ja üldkaredus tõesti tähendab seda et sul on 4,8+2,5=7,3 mmol seda ainet ühe dm3 kohta, siis peaks seda värki olema kokku 36500 mmol ehk 36,5 mol.

Ehk et kui sul on 36,5 mol Ca(HCO3)2 siis sul on ka sama palju moole CaCO3'e pärast ehk et:

Ca (40 g/mol)+ C (12 g/mol) + 3x O (16 g/mol) = 100 g kaltsiumkarbonaati ühes moolis. Nii et kui sul on neid moole 36,5, siis peaks kokku olema 3,65kg kaltsiumkarbonaati.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii uurisin natukene ja sain sellise lahenduskäigu:

KK+ÜK= 7,3mmol/dm3

7,3*5000= 36500mmol ehk. 36,5mol

36.5 * 40,08(MCa) = 1462,92g

mCaCO3= 1462,92 * 100(MCo3) / 40,08 = 3650g

Ei oska ainult öelda kas selline vastus ka õige on.

No nägid! :)

Põhiline on mitte karta...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suured tänud nii matjusmile kui Ailele !

Väga kena, et sa näitasid ka initsiatiivi ülesande lahendamisel :)

Mitu pead, on ikka mitu pead ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vee karbonaatne karedus on 2,5 ja üldkaredus 4,8 mmol/dm3. Kui palju CaCO3 tekib 5 m3 vee keetmisel? (Karedus on tingitud ainult kaltsiumi ioonidest.) Katlakivi massi siis vaja teada.

Üldkaredus: karbonaatne karedus+ jäävkaredus. Ma ei mõista kuidas sa neid liita saad.

Osa sooli ei sadene välja...seepärast nimi ka jäävkaredus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldkaredus: karbonaatne karedus+ jäävkaredus. Ma ei mõista kuidas sa neid liita saad.

Osa sooli ei sadene välja...seepärast nimi ka jäävkaredus.

Paku oma variant. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

m(CaCO3)=2,5 mol/m^3 * 100 g/mol * 5 m^3=1250g

aga pead ei anna, et õige vastus on...

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
m(CaCO3)=2,5 mol/m^3 * 100 g/mol * 5 m^3=1250g

aga pead ei anna, et õige vastus on...

No mõtleme...

matjusm kirjutas lahenduskäigu selliselt:

Reaktsioon mis toimub peaks olema see:

Ca(HCO3)2 (keetmine) ----> CaCO3 + H2O + CO2 (http://www.revisioncentre.co.uk/gcse/chemistry/water_softening.html). See reaktsioon on ka tasakaalus.

Ehk et ühest moolist Ca(HCO3)2'st saab ühe mooli seda kaltsiumkarbonaati. Kui karbonaatne karedus ja üldkaredus tõesti tähendab seda et sul on 4,8+2,5=7,3 mmol seda ainet ühe dm3 kohta, siis peaks seda värki olema kokku 36500 mmol ehk 36,5 mol.

Ehk et kui sul on 36,5 mol Ca(HCO3)2 siis sul on ka sama palju moole CaCO3'e pärast ehk et:

Ca (40 g/mol)+ C (12 g/mol) + 3x O (16 g/mol) = 100 g kaltsiumkarbonaati ühes moolis. Nii et kui sul on neid moole 36,5, siis peaks kokku olema 3,65kg kaltsiumkarbonaati.

Ülesande tekst oli:

Vee karbonaatne karedus on 2,5 ja üldkaredus 4,8 mmol/dm3. Kui palju CaCO3 tekib 5 m3 vee keetmisel? (Karedus on tingitud ainult kaltsiumi ioonidest.) Katlakivi massi siis vaja teada.

Leidsin ühe sellise seletuse internetiavarustest elrond.tud.ttu.ee/~t094266/1.semester/.../keemia%20Praktikumi%20KT.doc

12. Vee karbonaatne karedus on 2,8 ja üldkaredus 4,5 mmol/dm3. Kumba näitaja järgi saab arvutada vee keetmisel moodustuva katlakivi massi?

Tuleb arvestada mõlemaid näitajaid, kuna üldkaredus arvutatakse Ca ioonide ja Mg ioonide alusel ning karbonaatne karedus vesinikkarbonaatioonide(HCO3) ja karbonaatioonide(CO3) alusel. Teame, et karedas vees, mis sisaldab nii HCO3 kui Ca2+ ja Mg2+ ioone, tekib kuumutamisel

tahke faas— katlakivi,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii et meil on siin oma keemikud välja ilmunud ..., :)

Kas sina ei pea veel oma lapsega õppima?

Ausalt öeldes, minu vanemad minuga ei õppinud. Kuid mul oli alati kade meel, kui kellelgi see võimalus oli. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×