Jump to content
2fast

käed surevad ära magades

Recommended Posts

probleem seisenb selles, et käed surevad ära magades, ükskõik kuidas ma ei magaks, kas selili,kõhuli, vasakukülje peal,paremakülje peal jne. kas on mingi aine puudus või millestki muust see tingitud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käed on suhteline mõiste, on kolm segmenti. Ranne, käsivars ja õlavars.

Karpaalkanalisündroom nt (CTS), ka küünarliigeses ja õlaliigeses võib olla närvi pitsumine, vigastus jne. Terapeutilise hindamisega saab paika panna probleemi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Analoogse probleemi korral, pean silmas suurte kätega meestel kipub see probleem minuteada rohkem esinema - on aluseks olnud suur treeningkoormus ehk viited ka ületreeningule. Mis ja miks see täpselt ja mis seal toimub, selles osas jään vastuse võlgu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul võiks öelda oli selline jama, peale arginiini lisamist toidumenüüsse asi oluliselt vähenes või lausa kadus. Võid proovida, aga enne esimest kuud suurt looda ja asi ei muutunud järsku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üsna tüüpiline on tõesti Oti puhul öeldu. Nimelt suuremate lihaste korral kipub esinema selliseid hädasid. Ennetada/ravida annab süstemaatilise ja asjaliku venitamise ja harjutamisega. Ka mul on perioode, mil magades käsivarrest allapoole jääb tuimaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu haubits on õieti märkinud käte suremise probleem on seotud ranne- küünar- või õlaliigese närvi pitsumisega.

Pane tähele: kui surevad väike ja nimetu sõrm siis on tavaliselt häired randmeliigeses (kaarpaalkanali sündroom). Kui suur- ja nimetissõrm siis küünarliigesega (epikondüliit). Täpse närvi pitsumise koha näitab EMG (elektrimüograafia) uuring.

Närvi pitsumine tekib liigese ülepingest või külmetamise tagajärjel.

Probleemi lahendus: kasuta trennis randme- ja/või küünartuge ning hoidu suurtest raskustest kätele. Selleks, et parandada närvi verevarustust õhtul määri ülajäsemete liigeseid hobupalsamiga või mingi muu soojendava geeli/kreemiga ning hoia liigesed soojas. Muide tundub sama toime on ka arginiinil :lol: .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul sama jama, et öösel "surevad" käed igas asendis ära. Ja kui lamades surumisel või üles surumisel pikemaid seeriaid teha, siis "surevad" samuti ära. Eriti hull variant oli veel raseduse lõpus ja peale sünnitust... maga või püsti :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline

Kerge OT: Eriti rõve on ärgata, kui käed on surnud ja äratuskell täiega pasundab. Puht lootusetu olukord :) Viimase nädalaga on tekkinud see probleem 2 korda. Enne pole kunagi ette tulnud seda. Ärgates olen leidnud end kõhuli magades...muidu olen üldiselt selili maganud. Samas võib see olla tingitud ka eelneval nädalal olnud raskest surumisest, mille käigus parandasin rekordit 20kg võrra...et võib olla harjumatult suur koormus vms...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul ka sama jama, surevad ära kolm sõrme pöidlast alates.

Seda põhjustab suur koormus kätele ja mingit ravi sellele ei olegi, peab lihtsalt harjuma.

Kleebin teile ühe vastuse...

Põhjuseks on tihti käte ebaõige asend tööpäeva jooksul (käelabade liigne painutus või sirutusasend) mis tingib käenärvide kompressiooni randmeliigeste piirkonnas ja öise käte suremistunde.

Dr. Ain Pajos

Neurodiagnostikast

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sellised vastused ei anna mulle midagi...

MIDA MA KOKKUVÕTTES SIS TEGEMA PEAN, ET NAD ÄRA EI SUREKS!

täpsustuseks lisan, et sureb sis lateraalne külg, ehk õlast 4. ja 5. näpuni. biitseps jääb veel kuidagi moodi tööle, aga triits on täiesti tuim...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sellised vastused ei anna mulle midagi...

MIDA MA KOKKUVÕTTES SIS TEGEMA PEAN, ET NAD ÄRA EI SUREKS!

täpsustuseks lisan, et sureb sis lateraalne külg, ehk õlast 4. ja 5. näpuni. biitseps jääb veel kuidagi moodi tööle, aga triits on täiesti tuim...

007 kirjutas sulle...kleebin

Probleemi lahendus: kasuta trennis randme- ja/või küünartuge ning hoidu suurtest raskustest kätele. Selleks, et parandada närvi verevarustust õhtul määri ülajäsemete liigeseid hobupalsamiga või mingi muu soojendava geeli/kreemiga ning hoia liigesed soojas. Muide tundub sama toime on ka arginiinil .

Täpse närvi pitsumise koha näitab EMG (elektrimüograafia) uuring.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×