Jump to content
õlalihas

Kardiotreening

Recommended Posts

minu keha puhul lihas kasvab kähku, aga sellest muust nii lihtsalt lahti ei saa.

hetkel muidu kahtlaselt kiireks läinud viskab cm maha nagu mühiseb eriti kõhult.

ma sõidan keskmises tempos ja nende suusakeppidega juramine annab samasuguse surve rinnale nagu pullover vähemalt tundub kyll.

Muudetud kasutaja õlalihas poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningkava on selline, et 3 korda nädalas jõusaal ja 2 korda nädalas tegelen ka saalihokiga. Eesmärk oleks aga kasvatada massi, sest ma olen 196 cm pikk ja kaalun alla 80 kg. Kasutan massilisajat ja söön ka enam-vähem piisavalt, nii umbes 3-4 tunni tagant. Kui nüüd hokihooaeg läbi saab varsti, siis on plaan hakata jooksma, et teha aeroobset.

Küsimus siis selline, et kas pärast jõusaali treeningut on mõtekas sõita see ~30 minutit ntx rattaga või mitte, kuna praegu kavas lisada massi ja siis kusagil maist käia jõusaali edasi ja 2 korda nädalas ka jooksmas (u tunnike).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Treeningkava on selline, et 3 korda nädalas jõusaal ja 2 korda nädalas tegelen ka saalihokiga. Eesmärk oleks aga kasvatada massi, sest ma olen 196 cm pikk ja kaalun alla 80 kg. Kasutan massilisajat ja söön ka enam-vähem piisavalt, nii umbes 3-4 tunni tagant. Kui nüüd hokihooaeg läbi saab varsti, siis on plaan hakata jooksma, et teha aeroobset.

Küsimus siis selline, et kas pärast jõusaali treeningut on mõtekas sõita see ~30 minutit ntx rattaga või mitte, kuna praegu kavas lisada massi ja siis kusagil maist käia jõusaali edasi ja 2 korda nädalas ka jooksmas (u tunnike).

1. mis su üldine treeningute eesmärk on? - koguda massi ning saada suuremaks? saada rohkem jõudu juurde? edeneda saalihokis?

2. mis eesmärgiga tahad lisada treeningule juurde aeroobset treeningut? - rasvapõletus? aeroobne TREENING? või üldse taastav treening? rutiini murdmine? saada juurde võhma (võhma saalihokiks v niisama tunde järgi)?

Muudetud kasutaja sweals poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1) Koguda veidi ikka massi juurde, hokihooaeg saab pmst kohe-kohe läbi, nii et suvel sellega ei tegele nagunii.

2) Et saada juurde võhma ja ega see tervisele ka halba tee ju. (Olen käinud spordimed. keskuses ja seal öeldi ka, et võhma oleks juurde vaja).

Muudetud kasutaja ekto poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1) Koguda veidi ikka massi juurde, hokihooaeg saab pmst kohe-kohe läbi, nii et suvel sellega ei tegele nagunii.

2) Et saada juurde võhma ja ega see tervisele ka halba tee ju. (Olen käinud spordimed. keskuses ja seal öeldi ka, et võhma oleks juurde vaja).

sellisel juhul tasub aeroobset tiksumist teha trenni lõpus vahelduse mõttes ning massilisamistreeningu "tasakaalustamiseks" - mingit olulist vastupidavust saalihoki jaoks sa sellega ei treeni. mõistlikus koguses see tervisele halba ei tee.

vastupidavuse treenimiseks löö oma treeningud siiski lahku ning tee aeroobset ning intervalltreeningut segamini. vajalikud lingid siin eespool juba postitatud.

üldiselt: pane need asjad eraldi tsüklitesse - näiteks kõigepealt tee vastupidavust ja siis kogu massi. massiperiood ning samal ajal vastupidavuse saavutamine aeroobse treeninguga ei tõota väga suuri tulemusi massi kogumisel ning massiperiood koos aeroobse + intervalltreeninguga - minu arvates küll natuke parem kombinatsioon, aga massi lisamise kasutegur jällegi väiksem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, sai sirvitud ka seda teist Taku Hiit teemat. Variante on pakutut erinevaid. Aga kas praegu tasuka siis ütleme, et kahel korral nädalasjõusaali treeningu lõpus teha see programm läbi. Pmst võib hokihooaja lõpuks lugeda juba Märtsi lõpu ning siis jääks kahel päeval need trenniajad jooksmiseks. Ütleme siis nii, et praegu see natuke vähem kui kuu aega alustada jõusaalis ntx sõudeergomeetri peal ning pärast siis need kaks korda jooksu HIIT programmina ning jõusaalikava lõpust need välja jätta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, sai sirvitud ka seda teist Taku Hiit teemat. Variante on pakutut erinevaid. Aga kas praegu tasuka siis ütleme, et kahel korral nädalasjõusaali treeningu lõpus teha see programm läbi. Pmst võib hokihooaja lõpuks lugeda juba Märtsi lõpu ning siis jääks kahel päeval need trenniajad jooksmiseks. Ütleme siis nii, et praegu see natuke vähem kui kuu aega alustada jõusaalis ntx sõudeergomeetri peal ning pärast siis need kaks korda jooksu HIIT programmina ning jõusaalikava lõpust need välja jätta?

Kui tahad massi koguda, siis pane eraldi päevadele. Millal uus hokihooaeg peale hakkab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just tahtsingi täpsustada, et kui uus hooaeg hakkab siis mingi sept-okt aga see pole kindel. (never say never)

Pmst jääb siis ikkagi kava nii, et aprillist need 2 korda trenni asenduvad jooksmisega (HIIT). Ning peale jõusaali treeningut pole vist mõtet cardio vahendite peale ronida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale väga pikka otsimist ei leidnud vastust sellele üsna olulisele küsimusele. Nimelt:

Vaja teada, kui kaua ja millise toidu ajastuse jms-ga on võimalik ühe kardio jooksul(ilma fat burnerite vms asjadeda) maksimaalselt põletada keha rasva kaloreid, ilma, et hakkaksid minema kalorid keha lihasproteiinist.

Palju on selliseid vastuseid, et paarkend minutit on ohutu jms aga see ei ole hea vastus. Selle "kui kaua" võib ka vist ümber sõnastada "kui palju kaloreid".

On vist loogline, et see sõltub paljudest asjaoludest, kuid ma arvan, et seda peaks olema võimalik üldistada. Nõme on minna trenni 20 minutiks.

Ootan huviga vastuseid. Mida teadusele põhinevamad, seda lõbusam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitab väga näiteks kuidas korraldada päevast jalgratta matka nii, et ei kaoks lihaseid ja läheks ära pekki. See võib võtta lausa 7000 kalorit ja rohkemgi, seega on võimalik et mitu kilo lihaseid läheb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa tahad rasvast vabaneda, siis kaob sul samuti lihasmassi - see on paratamatu. Lihasmassi kadu oleneb kaalu langetamise kiirusest. Hea kaalulangetustempo on 250 kuni 500 grammi nädalas. See teeb siis 1 kuni 2 kilogrammi kuus. Su energiadefitsiit peaks olema 250 - 500kcal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tahaks oma keha rasva % vähendada, kuid ei tea täpselt, kuidas seda teha. Ma olen palju artikleid lugenud ja seal on alati kirjas, et kui liiga suure intensiivsusega teha, siis ei põleta sa mitte rasva vaid lihast. Et ma tahaks soovitusi ,et kuidas oleks kõige parem teha kardio trenni? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahaks oma keha rasva % vähendada, kuid ei tea täpselt, kuidas seda teha. Ma olen palju artikleid lugenud ja seal on alati kirjas, et kui liiga suure intensiivsusega teha, siis ei põleta sa mitte rasva vaid lihast. Et ma tahaks soovitusi ,et kuidas oleks kõige parem teha kardio trenni? :)

sugu, vanus, kaal, pikkus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×