Jump to content
rinnalt50kg

Lõuatõmbed

Recommended Posts

Olen siis 15 aastane,kaalun 75-80 kandis.

ET mis harjutusi täpselt sellele lihasgrupile teha,et v6imalikult kiirelt t6mmata 10x l6uga.

L6ua t6mmata siis peopesad enda poole ning käed 6lgadega paralleelselt.

Et mis harjutusi on ainult sellele,ning mis raskusega,hetkel t6mban ainult 2x l6uga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen siis 15 aastane,kaalun 75-80 kandis.

ET mis harjutusi täpselt sellele lihasgrupile teha,et v6imalikult kiirelt t6mmata 10x l6uga.

L6ua t6mmata siis peopesad enda poole ning käed 6lgadega paralleelselt.

Et mis harjutusi on ainult sellele,ning mis raskusega,hetkel t6mban ainult 2x l6uga.

Kui võimalik tee hommiku poole aeglasemalt ja pikemalt ning õhtu poole lühem ning kiirema intervalliga seeriad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Negatiivse kaldega - hüppad üles, peatud üleval ja laskud aeglaselt alla.

Päris huvitav variant, mida selline lõuatõmbamise metoodika siis eelkõige arendab? Kas jõudlust? Peaks ise ka proovima mõnikord nõnda, ehk tõmbab lihase rohkem läbi selline variant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See pole mitte negatiivse kaldega vaid rõhutatud negatiivse faasiga. Kaldenurk on ju ikka sama.

Üldiselt see eriti hea nendele, kes veel tervet kordust või palju teha ei jaksa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt see eriti hea nendele, kes veel tervet kordust või palju teha ei jaksa.

Nojah endal oli plaanis proovida nõnda, et tõmban üles ja lasen lihtsalt võimalikult aeglaselt alla tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Päris huvitav variant, mida selline lõuatõmbamise metoodika siis eelkõige arendab? Kas jõudlust? Peaks ise ka proovima mõnikord nõnda, ehk tõmbab lihase rohkem läbi selline variant.

Lihas saab rohkem aega pinge all, kiirem neuromuskulaarne adaptsioon.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Päris huvitav variant, mida selline lõuatõmbamise metoodika siis eelkõige arendab? Kas jõudlust? Peaks ise ka proovima mõnikord nõnda, ehk tõmbab lihase rohkem läbi selline variant.

Kurb tunnistada, kuid ma ei jõudnud aastakene tagasi ühtegi lõuatõmmet teha :) Plokil tõmbeid sai ka tehtud 50 kiloga ;) Lõpuks viskas kopa ette ja tegin ühe kuukese ainult lõuatõmbe negatiivset faasi ja mida imet..hakkasidki lõuatõmbed tulema :D Hetkel tuleb 7tk puhtalt tehes ära. Minu arvates eriti hea neile, kes jõuavad teha mõne üksiku korduse või ei jõua üldse miskit...harjub ka oma keharaskusega niimoodi =) Kaalun siis 90kilo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti aitab kaasa ka tõmbed plokil kui teha seda samamoodi nagu teeksid lõuatõmbeid :)

Aitab kaasa aga oluliselt vähem kui lõuatõmmete tegemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas treenida jõusaalis lõuatõmbeid, kui teha lõuatõmbeid seljatreeningu päeval, siis kas treeningut tuleks alustada lõuatõmmetest või tuleks teha seda kõige lõpuks peale seljatreeningu harjutusi. Või oleks kõige parem teha lõuatõmbeid eraldi päeval?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb eesmärgist. Kui sul on just lõuatõmmete numbrit vaja siis teeksin eraldi päeval.

Muul juhul ikka pigem alguses, see on üks baasharjutusi seljale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas treenida jõusaalis lõuatõmbeid, kui teha lõuatõmbeid seljatreeningu päeval, siis kas treeningut tuleks alustada lõuatõmmetest või tuleks teha seda kõige lõpuks peale seljatreeningu harjutusi. Või oleks kõige parem teha lõuatõmbeid eraldi päeval?

Kas sa tahad väita et lõuatõmme pole seljaharjutus? See on minu meelest ülim selja harjutus.

Ma ise järgin seda filosoofiat et alustan alati kõige raskemast harjutusest ja liigun kergemate poole ehk et selja päeval kõigepealt jõutõmme (ja rinnalevõtt kuigi ma kasutan seal natuke vähem raskust kui lõuatõmbel, teen ta ikkagi ennem) ja siis lõuatõmbed ja pärast seda muud seljaharjutused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rahvalegend on selline, et korduste tõusmiseks peab IGA PÄEV tegema. Minu arust on see halb mõttekäik, aga mitte täiesti vale. Tee eraldi päev seljale, kuid nö korduste hulga suurendamiseks võid ka mõnel muul päeval ( kui käed ja rind pole just äsja taastumas) soojenduseks paar seeriat teha. Aga eks sa pead ise üldist koormust tunnetama. Kui käid väga tihti trennis, siis võib selline lähenemine ka negatiivselt mõjuda (kordustele), sest ei jätku lihtsalt seda plahvatuslikku energiat õigel päeval ja ei taastu laiemas mõistes korralikult ära.

Aga tulles tagasi "seljapäeva" juurde - efektiivsema trenni nimel soovitan jõutõmbega samal päeval selga mitte teha. Need on kaks rasket baasharjutust ja pigem soovitan leida eraldi päev mõlema jaoks. Kasutan hästi palju sõna "soovitan", sest ei pretendeeri täiele tõele ja räägin isiklikest kogemustest. Lisaks sellele vaata üle oma tehnika tõmmete puhul plokksüsteemiga. Kergema raskuse aga korrektselt sooritatud harjutusest on 10x rohkem kasu kui nö "paugutamisel." Tean, sest tegin ise veel hiljuti teisiti ja imestasin, miks arengut pole. Tähtis on ikkagi õigeid kohti stimuleerida (mitte Egot).

Loodan, et oli abi... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas treenida jõusaalis lõuatõmbeid, kuidas tuleks seeriad paika panna jne. Kas lõuatõmbeid tuleks treenida selja treeningu päeval või tuleks lõuatõmmete treeninguks võtta jõusaalis eraldi päev? Milliste lihaste tugevus mängib suurt rolli lõuatõmmete rohkuses, kas nende lihaste tugevamaks treenimine teeb lõuatõmmete tõmbamise palju lihtsamaks, või tuleks ainult lõuga tõmmata ja mitte väsitada ennast teiste harjutustega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×