Jump to content
merx87

treeningkava muutmine seoses kolimisega

Recommended Posts

Mure siis selline: kolisin väikelinna, kus jõusaalis ei ole nii palju trenazööre, kui eelmises. Minu senine treeningkava tundus mulle sobilik ja tahaks samaga jätkata, aga see tähendaks siis mõningate harjutuste ümber vahetamist, kuna vajalikud trenazöör puudub siin jõusaalis. Äkki keegi minust targem viitsib soovitada millega asendada:

- Jalgade kõverdamine trenazööril istudes- meil siin on olemas selline aparaat, kus saab kõhuli olles kõverdada jalgu tuharate poole siis. Vb rumal küsimus aga kas see teeks sama välja?

- Jala lõkkamine taha trenazööril- sellist ka ei ole siin:(

-Lendamine trenazööril küljele- sama liigutus hantlitega?

-Keretõste kõhupingil- kas oleks õige see asendada matil kõhulihaste tegemisega?

Lihtsam oleks muidugi kohaliku teeneriga konsulteerida aga ei saa kuidagi tema kellaaegadel kohal käia. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mure siis selline: kolisin väikelinna, kus jõusaalis ei ole nii palju trenazööre, kui eelmises. Minu senine treeningkava tundus mulle sobilik ja tahaks samaga jätkata, aga see tähendaks siis mõningate harjutuste ümber vahetamist, kuna vajalikud trenazöör puudub siin jõusaalis. Äkki keegi minust targem viitsib soovitada millega asendada:

- Jalgade kõverdamine trenazööril istudes- meil siin on olemas selline aparaat, kus saab kõhuli olles kõverdada jalgu tuharate poole siis. Vb rumal küsimus aga kas see teeks sama välja?

- Jala lõkkamine taha trenazööril- sellist ka ei ole siin:(

-Lendamine trenazööril küljele- sama liigutus hantlitega?

-Keretõste kõhupingil- kas oleks õige see asendada matil kõhulihaste tegemisega?

Lihtsam oleks muidugi kohaliku teeneriga konsulteerida aga ei saa kuidagi tema kellaaegadel kohal käia. :rolleyes:

Tead sa võid kõik need harjutused kõrvale jätta. Nende jala asjade jaoks sobib suurepäraselt kükk ja ta erinevad variandid kui ka väljaasted või platvormile asted. Lendamine küljele asenda muidugi hantlitega.

Tegelikult ei ole väga palju harjutusi mis peaksid ilmtingimata kavas olema nii et võta vabalt kui mõnda harjutust ei saa teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ka ei näe siin mingit tõsist probleemi kavaaga, kui on piisavalt kange ja hantleid ja jalatagaosamasin, saab kõik tehtud.

Enamus treenibki esiosa üle ja tagaosa jääb liiga nõrgaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ka ei näe siin mingit tõsist probleemi kavaaga, kui on piisavalt kange ja hantleid ja jalatagaosamasin, saab kõik tehtud.

Miks just jalatagaosamasin nii hädavajlik? Kui kang olemas, siis saab teha näiteks sirgete jalgadega tõmmet või good morningut jala tagaosa arendamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks just jalatagaosamasin nii hädavajlik? Kui kang olemas, siis saab teha näiteks sirgete jalgadega tõmmet või good morningut jala tagaosa arendamiseks.

Kõige loomulikum liigutus reie kakspealihasele sellisel trenal - reie kakspealihas painutab säärt ning sirutab reit vaagna suhtes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks just jalatagaosamasin nii hädavajlik? Kui kang olemas, siis saab teha näiteks sirgete jalgadega tõmmet või good morningut jala tagaosa arendamiseks.

See on lihtsalt mu subjektiivne arvamus - ise eelistan masinat, kuna good morning on võib alaselja liiga suure koormuse alla panna.

Samas, kui sul alaselg tugev ja korras on, siis anna minna. Aga väga paljudel on alaseljaga probleeme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige loomulikum liigutus reie kakspealihasele sellisel trenal - reie kakspealihas painutab säärt ning sirutab reit vaagna suhtes.

Ei ütleks, et see liigutus sellel trenal nii loomulik oleks. Pole eriti näinud ei spordis ega muidu elus kedagi kõhuli sarnast liigutust tegemas. Maast tõmmetele sarnanevaid liigutusi küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sirgete jalgadega?

See et sa täpselt samasugust liigutust järgi ei tee ei tähenda et vabaraskusega good morning või sirgete jalgadega jõutõmme poleks palju funktsionaalsem (ja ka pea igat teist moodi parem) jõu arendaja kui mingil trenažööril istumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See et sa täpselt samasugust liigutust järgi ei tee ei tähenda et vabaraskusega good morning või sirgete jalgadega jõutõmme poleks palju funktsionaalsem (ja ka pea igat teist moodi parem) jõu arendaja kui mingil trenažööril istumine.

Vabandust , ma sain aru , et jutt käis sellest kumb liigutus on inimese anatoomiast lähtuvalt loomulikum .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sirgete jalgadega?

Sirgete jalgadega versioon tõmbest asetab suurema koormuse reie tagaosale, tavalise tõmbe ajal töötab ka reie tagaosa. Aga see kõik juba juuksekarva lõhkiajamine. Vähemalt mulle paistab tõmme (vähem või rohkem sirgete jalgadega) loomulikum liigutus kui kõhuli jalgade kõverdamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süütust abi palumisest tuli nüüd küll tuline vaidlus :D Mõtlesin, et kuna alaselg tugev, hakkan neid harjutusi kordamööda tegema, endal ka huvitavam siis. St. üks trenn ühte moodi, järgmine teist... Aga suured tänud heade soovituste eest :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süütust abi palumisest tuli nüüd küll tuline vaidlus :rolleyes:

Nii need asjad kipuvad käima jah:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on väga lihtne harjutus - pane jalad redeli alla (või palu treeningpartneril kinni hoida) ja siis lase end näoli (kui kukud siis käed ette) ja siis jälle tõmbad üles (lükkad kätega nii palju, et jõuaks)

Masinate asendamine pole küll mingi probleem kui mõned vabad raskused ja oma keha olemas on:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult on väga lihtne harjutus - pane jalad redeli alla (või palu treeningpartneril kinni hoida) ja siis lase end näoli (kui kukud siis käed ette) ja siis jälle tõmbad üles (lükkad kätega nii palju, et jõuaks)

Masinate asendamine pole küll mingi probleem kui mõned vabad raskused ja oma keha olemas on:)

Selline harjutus siis..

http://www.exrx.net/WeightExercises/Hamstr...gRaiseSelf.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×