Jump to content
Ustna

Toidukord valgurikkamaks

Recommended Posts

Tere, tekkis väike mure. Nimelt koolist saadav lõunasöök ei ole nagu päris see mis ta võiks olla just valgu sisalduse kohapealt. Mis oleks selline mugav ja kiire viis seda valgu sisaldust suurendada? Ise mõtlesin et kas kuskil 100g juustu sobiks? Soovitage veel kui teate! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei näe väga palju võimalusi kuidas koolitoitu just valgurikkamaks teha. Üks variant on lihtsalt koolilõunale lisaks üks valgušeik sisse ajada.

Kui aga ise kokkan, siis üks asi mida ma teen et valgusisaldust suurendada on see et ma lisan veidi läätsesid (kusagil 200g või nii) oma toitudele (näiteks hakkliha või kanakastmesse) sest nende valgusisaldus on umbes 25g/100g kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, tekkis väike mure. Nimelt koolist saadav lõunasöök ei ole nagu päris see mis ta võiks olla just valgu sisalduse kohapealt. Mis oleks selline mugav ja kiire viis seda valgu sisaldust suurendada? Ise mõtlesin et kas kuskil 100g juustu sobiks? Soovitage veel kui teate! :rolleyes:

Miks mitte kooli ise söök kaasa võtta ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tuunikala konserv (maksab alla 10.- ja sisaldab üle 30g valku :D)

Rääkides tuunikalast siis kas kuskil on tuunikala konserve, kus oleks tuunikala 150 või rohkem grammi sees? Kipuvad olema igalpool mingi 120 jne grammised, natuke väheks jääb korraliku eesti mehe jaoks... :rolleyes:

Ja miks muid konserve ei sööda, st näiteks skumbria jne. Või lihakonservid?

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rääkides tuunikalast siis kas kuskil on tuunikala konserve, kus oleks tuunikala 150 või rohkem grammi sees? Kipuvad olema igalpool mingi 120 jne grammised, natuke väheks jääb korraliku eesti mehe jaoks... :rolleyes:

Ja miks muid konserve ei sööda, st näiteks skumbria jne. Või lihakonservid?

Üldiselt on asi lihast ikka üsna kaugel nende konservide puhul... Tuunikala on põhimõtteliselt rasvavaba.

Muudetud kasutaja Kevin de puta madre poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt on asi lihast ikka üsna kaugel nende konservide puhul... Tuunikala on põhimõtteliselt rasvavaba.

Põdralihakonserv oli ok toiteväärtusega, aga maksis ka vastavalt:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna ise olen jahimeeste perekonnast, siis hetkel käimas põrdajaht ja tore vaadata kuidas sügavkülm täitub lihaga. Lisaks veel põrdalihakonservid ja ka vorst:)

Seega iga päev läheb konserv või kaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks mitte kooli ise söök kaasa võtta ?
Seda ma tegelikult mõtlesengi, et mida nagu võiks ise kaasa võtta ja ära süüa kiirelt. Sõnastasin ennast veits valesti .. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tuunikala konserv (maksab alla 10.- ja sisaldab üle 30g valku :rolleyes:)

Mis hea tuunikala konserv see nii odav ja valgurikas on? Pole sellist veel tähele pannudki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Purustatud tuunikala soolvees maksab alla 10 krooni.

Mina sööks sellegipoolest kohupiima või kodujuustu.

Nojah, ma ei ole küll kindel, aga need purustatud tuunikalad ei ole minu teada päris 'kvaliteetsed tooted', pigem olen ostnud ikka tavalist tuunikala konservi, kus on nö. suuremad tükid. Need on ikka sinna 17-23 krooni klassi. Minu arust seda vahet on lausa maitsest ja tootest endast tunda, et need purustatud variandid on ikka kuidagi kahtlased. Või mis?

Ja kas purustatud variantidel on tõesti 100g's 30g valku? :-O

Muudetud kasutaja jos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milline see kvaliteedivahe siis on ka? 6%? Natuke?

Söö mida hing ihaldab siis, mina eelistan purustatult. Ega seal mingi sopp sees pole ja valgusisaldust saad poes üle kontrollida. 30g ta ei ole mälu järgi, pigem 23g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui rahakott kannatab, siis mina ütleks, et tootmiskvaliteedi vahe on 10 ja 23 kroonisel tuunikala konservil VÄGA erinev. Ühest võtad konkreetselt liha .. ja teises oleks nagu ülejäägid ( kehtib nii purustatud kui tükkide puhul). Kallima variandi söömine on nauding.. odavama puhul võid lihtsalt loota, et tõesti on ca 30g valku. Samas ei soovita palju süüa. Ise mingi hetk sõin üle päeva ca 1 konservi (vahelduse mõttes).. umbes nädala või paari vältel.. maitsemeeltele mõjus veidralt. Piimatooted hakkasid väga valesti maitsema.

Muudetud kasutaja savi_ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui rahakott kannatab, siis mina ütleks, et tootmiskvaliteedi vahe on 10 ja 23 kroonisel tuunikala konservil VÄGA erinev. Ühest võtad konkreetselt liha .. ja teises oleks nagu ülejäägid ( kehtib nii purustatud kui tükkide puhul). Kallima variandi söömine on nauding.. odavama puhul võid lihtsalt loota, et tõesti on ca 30g valku. Samas ei soovita palju süüa. Ise mingi hetk sõin üle päeva ca 1 konservi (vahelduse mõttes).. umbes nädala või paari vältel.. maitsemeeltele mõjus veidralt. Piimatooted hakkasid väga valesti maitsema.

Nii on. Eriti tihe tuunikala konservi tarbija ei ole, just nimelt hinna tõttu, aga kui vahel (nädalas kord) ostan, siis alati võtan selle kallima/kvaliteetsema. Üks lemmik "snäkkidest". See odav ei meeldi üldse, õiget maitset ei ole, siuke tunne nagu sööksin mingit kahtlaselt tuunikala meenutavat marineeritud saepuru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×