Jump to content
NXPS

toitumine..

Recommended Posts

Tere, olen 17a noormees ning pikkust on kuskil 185cm, kehakaal on 91kg, mis ei ole ju minu vanuses normaalne? Sooviks teada, mis oleks kõige parem toitumisviis kaalu langetada? Samas välimuselt olen keskmise kehaehitusega. mida võiks jõusaalis teha veel, et kaalu langetada? (olen veel algaja). tänud kõigile, kes vastata viitsivad :D

Muudetud kasutaja NXPS poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kaal ei ole näitaja. näitaja on kehakoostis ja peegelpilt, mida sa näed. kui see on natuke "pehme" siis jah võib olla tegemist "ebanormaalse" kaaluga.

saalis - kükk ja baasharjutused. need kulutavad enim energiat kuna panevad tööle suure hulga lihaseid. toitumise algtõdedest on palju rägitud. vähemalt 5 toidukorda ja menüüs süsivesikute osa vähendamine valkude ja rasvade suurendamine. siit lehelt saad palju tööriistade alt kätte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käi jooksmas tee trenni ja ära söö rämpstoitu.

Ma olin eelmise aasta talevel 105kg raske ja mu pikkus on ka 186cm. Nüüdseks kaalun ma 75kg

* Põhimõtteliselt jätsin rämpstoidu maha

* Käisin jooksmas

* Hakkasin palju rohelist sööma

* Kala/ kana jne

* Jõusaal

Hetkel on endal küll meeldiv tunne, aga isegi mina sihin veel sinna 70kg kanti, samal ajal toitun normaalselt ja teen trenni.

Muudetud kasutaja priit999 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käi jooksmas tee trenni ja ära söö rämpstoitu.

Ma olin eelmise aasta talevel 105kg raske ja mu pikkus on ka 186cm. Nüüdseks kaalun ma 75kg

* Põhimõtteliselt jätsin rämpstoidu maha

* Käisin jooksmas

* Hakkasin palju rohelist sööma

* Kala/ kana jne

* Jõusaal

Hetkel on endal küll meeldiv tunne, aga isegi mina sihin veel sinna 70kg kanti, samal ajal toitun normaalselt ja teen trenni.

heihei, jõudsin nüüd ka tagasi siia foorumi, kuna tõesti soovin langetada kaalu ja asjaga tõsisemalt tegelema hakata. esmalt on mul vaja ju ära õppida, et mida need süsivesikud siis endast täpsemalt kujutavad ja rasvad pakenditel. kui palju on süsivesikute ja (rasvade?) päeva norm mida tohib süüa, et need ülekaalus ei oleks? Tegelt neid ei peakski sööma väga palju, aga siiani on ette tulnud.. ning mis harjutusi jõusaalis teha, v.a jooksmine, see on juba mul plaanis. kiitus vastajatele!

Muudetud kasutaja NXPS poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunas sa oled algaja jõusaalikülastaja, siis ühe treeningpäeva jooksul võiksid kõik lihasgrupid korraga läbi teha (Algajate kava) - ja seda intensiivselt, sest eesmärk on ikkagi kaalu langetamine.

Sul pole mõtet neid pakendeid pähe õppida - need sööbivad su mällu niikuinii ajapikku. Sa peaks siit keskkonnast erinevaid toitumisalaseid Artikleid lugema :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina alustasin ka jõusaalis nii, et tegin ühe trenniga kõik lihasgrupid läbi. Muidugi kaasnes sellega enne ja peale trenni aeroobne ka. Enne trenni ca10min ja peale trenni ca 15-20min, kuidas ise jõuad. Minul läks tookord jõusaalis ikka tubli poolteist/2 tundi, et kõik saaks tehtud, aga tasus ära ennast.

Alustades ma ka suurt ei teadnud toitmusest ja eks ole mul preagugi veel õppida, aga minule endale meeldib väga katsetada erinevaid toitumisstiile jne.

Muidugi on sul vaja mindset ka vaja paika saada, et kui sul ikka tahet ja vastupidavust pole, siis paraku see kaal ja vorm ei tule ka. Vb mina olen sadist ja suudan, aga mina olen suutnud ennast nii ära treenida, et ma söön nii palju kui vaja ja nii vähe, kui võimalik. Kindlasti kord kuus 2 lasen rihma veits lõdvemaks ka ja luban endale midagi vinget, aga üldiselt vaatan vääga hoolikalt mida suhu topin.

Päris sincersi ja piimaga hommikut ei alusta nagu mõned mehed teevad siin foorumis :)

Üldiselt jõudu ja edu sinu katsumusel, et ega see kerge olema ei saa, aga tulemused ja rahulolu on pärast suuur suur.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina alustasin ka jõusaalis nii, et tegin ühe trenniga kõik lihasgrupid läbi. Muidugi kaasnes sellega enne ja peale trenni aeroobne ka. Enne trenni ca10min ja peale trenni ca 15-20min, kuidas ise jõuad. Minul läks tookord jõusaalis ikka tubli poolteist/2 tundi, et kõik saaks tehtud, aga tasus ära ennast.

Alustades ma ka suurt ei teadnud toitmusest ja eks ole mul preagugi veel õppida, aga minule endale meeldib väga katsetada erinevaid toitumisstiile jne.

Muidugi on sul vaja mindset ka vaja paika saada, et kui sul ikka tahet ja vastupidavust pole, siis paraku see kaal ja vorm ei tule ka. Vb mina olen sadist ja suudan, aga mina olen suutnud ennast nii ära treenida, et ma söön nii palju kui vaja ja nii vähe, kui võimalik. Kindlasti kord kuus 2 lasen rihma veits lõdvemaks ka ja luban endale midagi vinget, aga üldiselt vaatan vääga hoolikalt mida suhu topin.

Päris sincersi ja piimaga hommikut ei alusta nagu mõned mehed teevad siin foorumis ;)

Üldiselt jõudu ja edu sinu katsumusel, et ega see kerge olema ei saa, aga tulemused ja rahulolu on pärast suuur suur.

tänud teile mõlemale kahele viimasele vastajale ! :) Kuid tekkis ka küsimus, kas treening "algajate kava 1" järgi oleks ok, saades lõpuks õigele teele ka jõsaalis? Mõtlen seda, mis on siin foorumis Ott Kiivika poolt valmistatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kunas sa oled algaja jõusaalikülastaja, siis ühe treeningpäeva jooksul võiksid kõik lihasgrupid korraga läbi teha (Algajate kava) - ja seda intensiivselt, sest eesmärk on ikkagi kaalu langetamine.

Sul pole mõtet neid pakendeid pähe õppida - need sööbivad su mällu niikuinii ajapikku. Sa peaks siit keskkonnast erinevaid toitumisalaseid Artikleid lugema :)

Sa pead silmas väiksemad raskused, pikemad seeriad ja lühemad pausid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa pead silmas väiksemad raskused, pikemad seeriad ja lühemad pausid?

Nii ja naa. Võib olla ka kümnesed seeriad või kes kuidas teeb, peaasi, et intensiivsust oleks. Inimesed erinevad ja igaühel tuleb leida see, mis talle sobib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii ja naa. Võib olla ka kümnesed seeriad või kes kuidas teeb, peaasi, et intensiivsust oleks. Inimesed erinevad ja igaühel tuleb leida see, mis talle sobib.

Mina näiteks alguses, esimesel jõusaalikuul ei soovitaks väga intensiivselt treenida, pigem teha pikemaid seeriaid, et lihaseid-liigeseid ja südant "ette valmistada" ja tehnikat õppida.

Aga jällegi nagu just ütlesid, igaüks peaks leidma selle, mis sobib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina näiteks alguses, esimesel jõusaalikuul ei soovitaks väga intensiivselt treenida, pigem teha pikemaid seeriaid, et lihaseid-liigeseid ja südant "ette valmistada" ja tehnikat õppida.

Aga jällegi nagu just ütlesid, igaüks peaks leidma selle, mis sobib.

tänud hea idee eest jällegi! aga kui tihti peaks käima jõusaalis? 2-3 korda nädalas oleks vast ok?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tänud hea idee eest jällegi! aga kui tihti peaks käima jõusaalis? 2-3 korda nädalas oleks vast ok?

ma arvan et 3x nädalas oleks päris hea E, K, R

vähemalt ma ise alustasin nii, kava järgi küll võiks teha igale lihasele ühe harjutuse aga suurematele tegin kohe kaks B)

aga jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×