Jump to content
Rasengan

Naturaalne valgu šeik

Recommended Posts

Tere rahvas,

nagu pealkirjast näha võib, otsiks mõnda head naturaalset valgu šeiki, mille ained on kergesti kättesaadavad ja šeik ise ka joodav. Netist otsisin, leidsin küll, aga mõnda asju ma arvan oleks raske tavapoodidest saada. Ise mõtlesin, et selline kerge võib-olla oleks nt piim, banaan, kakaopulber. Aga valku tollest väga palju ei saa, mingit kodujuustu ega kohupiima pole ka eriti mõtekas sisse panna, ega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere rahvas,

nagu pealkirjast näha võib, otsiks mõnda head naturaalset valgu šeiki, mille ained on kergesti kättesaadavad ja šeik ise ka joodav. Netist otsisin, leidsin küll, aga mõnda asju ma arvan oleks raske tavapoodidest saada. Ise mõtlesin, et selline kerge võib-olla oleks nt piim, banaan, kakaopulber. Aga valku tollest väga palju ei saa, mingit kodujuustu ega kohupiima pole ka eriti mõtekas sisse panna, ega?

Ei tea miks mitte? Kohupiimaga tuleb väga maitsev!

Lisaks võid veel oma äranägemise järgi igasugu kraami lisada jäätisest müslini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lausa lust näha, et keegi sarnaselt mõtleb kui mina. Mulle on igasugused pulbrid absoluutselt välistatud. Võtan alati peale trenni shake-i: piim+kodujuust+külmutatud banaanid. Külmutatud banaanid tekitavad sellise jäätise, mis trenni lõpuks ära sulab, aga shake on endiselt hea külm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sega lahja kohupiim mingi supilusikatäie magusa moosiga ühtlaseks massiks. Lisa törts piima, et vedelam oleks + üks õun ja ongi hea taastumisprotsessi alustaja sul olemas.

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ega need valgulisandid väga "sünteetilised" või "ebanaturaalsed" ka ei ole, et neid nüüd nii vältima peaks. Igalühel omad põhimõtted toitumises.

Muidu Piim + joogijogurtit natukene ( banaani / maasika maitseline) + kohupiim + 1 banaan + kaneel nt on päris hea sheik :D olen ka kamajahu lisanud sinna. Variante on tohutult palju!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naturaalse lehmapiima ja poepiima vahe seisnes valkude omastamises ja seedeensüümide puudumises?

Piimarasva peendispergeerimine ehk homogeniseerimine ka... viib võõrvalke vereringesse.

Mõned pulbrid on külmtöödeldud ja kõik valgud terved, tõenäoliselt siis seedeensüümid ka sest need on ka valgud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naturaalse lehmapiima ja poepiima vahe seisnes valkude omastamises ja seedeensüümide puudumises?

Huvi pärast küsin, millised need proportsioonide suurusjärgud on. Kas poepiimas leiduvatest valkudest omastatakse 5% võrreldes sellega, mida omastatakse mittepoepiimast või 95%, või 50%? Või millised need suurusjärgud on? Veel millest muust kui piima töötlemisest enne poodi vedamist sõltub valkude omastamine ja kuidas see või need asjaolud päeva lõpus äraomastatud valkude osakaalu mõjutavad. Suurusjärkude täpsusega. Kirp, kas tead ja seletad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvi pärast küsin, millised need proportsioonide suurusjärgud on. Kas poepiimas leiduvatest valkudest omastatakse 5% võrreldes sellega, mida omastatakse mittepoepiimast või 95%, või 50%? Või millised need suurusjärgud on? Veel millest muust kui piima töötlemisest enne poodi vedamist sõltub valkude omastamine ja kuidas see või need asjaolud päeva lõpus äraomastatud valkude osakaalu mõjutavad. Suurusjärkude täpsusega. Kirp, kas tead ja seletad?

Seda tuleks küsida Hr. Alan B´Stardilt. Võimalusel eelistan ma tõesti tavalist lehmapiima, mida õnneks oma signatuuris olevast ökopoest ka saan. See on minu arust umbes sama, kas süüa värskelt püütud lõhet või paar aastat seisnud spotikonservi. Selge see, et toiteväärtus pole sama, kadunud on paljud vitamiinid jne.

Pärispiima juues ikka tunned, kuidas esiisade ramm soontesse voolab. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda tuleks küsida Hr. Alan B´Stardilt. Võimalusel eelistan ma tõesti tavalist lehmapiima, mida õnneks oma signatuuris olevast ökopoest ka saan. See on minu arust umbes sama, kas süüa värskelt püütud lõhet või paar aastat seisnud spotikonservi. Selge see, et toiteväärtus pole sama, kadunud on paljud vitamiinid jne.

Pärispiima juues ikka tunned, kuidas esiisade ramm soontesse voolab. :D

Nojah. Seep see ongi - tundub nagu teaks midagi, aga kui otsida mida konkreetselt, siis polegi midagi peale tunde, et ramm voolab. Ramm voolab soontes ja soontesse kindlasti, aga kuivõrd ja kas üldse see ka piima päritolu, töötlemisviisiga seotud on, jääb arusaamatuks. Nagu võtmete otsimine lambi alt - hea valge otsida isegikui võtmed kuskile porimülkasse kadunud. Enda kohta arvan, et katsun jääda selliste asjade juurde, millest ise aru saan ja/või mis silmnähtavate tulemustega on, kas siis negatiivsete või positiivsetega. Piima töötlemisviisi ja -määra mõju jõunäitajatel (ehk soontes voolavale rammu määrale) teiste asjaolude - mida, juhin tähelepanu, pole üldsegi teada - mõjust eraldamine kahtlemata ei kuulu minule arusaadavate asjade hulka. Minu maailmas siis muidugi. Igaüks elab omas maailmas, ja nähtvasti on maailmu, kus taolised asjad on võimalikud ja igapäevase regulaarsusega või tihedamaltki tehtavad. Üks pole parem kui teine, üldiselt. Või? Alani jt kommentaarid muidugi teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai täna siis selline šeik ära proovitud:

piim 300g

rasvatu kohupiim 90g

kakaopulber 15g

banaan 100g

Täitsa maitsev oli isegi. Kakaod võib rohkem ka panna, sest selle maitset nagu aru ei saanud. Siin toiteväärtus ka

Kaloreid: 380.7 Kcal

Rasva: 8.55 g.

Valku: 29.8 g.

Süsivesikuid: 45.5 g.

Kiudaineid: 3.5 g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühesõnaga kui kasvõi pulbritest sheik vahepeal kopa viskab ja tahaks kasvõi raha kokkuhoidmis mõttes teha näiteks ise toiduainetest sheik siis teeb ju suhteliselt sama välja ? Ise polegi nö toiduainetest kunagi sheike vist teinud trennisuhtes... peaks muutma seda harjumust, jube vastik on vahest peale trenni pakk kohupiima, klaas piima ja muid asju kõrvale süüa kui näiteks kiire on vms et palju lihtsalt ju ongi siis enda nö taastussheik valmis vändata.

Muidu selline probleem ka, et tavalist piima ma ei juua ei saa.... seega joon kitsepiima, et millise sheigi ma teha võiks? Tahaks saada kuskil 20-30g valke ja 40-50 süsikaid ehk kokku.... aga kuna hardgainer siis kasvõi 20-30g valke ja üle 60g süsikaid, või siis näiteks trauben zuckerit lisada et rohkem sv-sid saaada.

Näiteks 200ml kitsepiima, 100g kohupiima , 2 banaani ? See on juba selline korralik sheik `?

Muudetud kasutaja haamer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lausa lust näha, et keegi sarnaselt mõtleb kui mina. Mulle on igasugused pulbrid absoluutselt välistatud. Võtan alati peale trenni shake-i: piim+kodujuust+külmutatud banaanid. Külmutatud banaanid tekitavad sellise jäätise, mis trenni lõpuks ära sulab, aga shake on endiselt hea külm.

Sellisel kujul taastusjook ilusti ära ka taastab lihased ikka? räägitakse küll, et peab ilmtingimata vedelal kujul mingi 0g rasvaga valgusheiki jooma, et imendumine võimalikult kiire oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellisel kujul taastusjook ilusti ära ka taastab lihased ikka? räägitakse küll, et peab ilmtingimata vedelal kujul mingi 0g rasvaga valgusheiki jooma, et imendumine võimalikult kiire oleks.

Ütleme nii et mina olen näinud härga, kes peale trenni 2L 3,5% piima jõi ja taastumisega tal probleeme polnud.

Seega ei tasu kõike liiga peensusteni ajada.

Kalorid, toitained sisse, see hüper-imendumiskiirus hakkab alles kõrgemal tasemel mängima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütleme nii et mina olen näinud härga, kes peale trenni 2L 3,5% piima jõi ja taastumisega tal probleeme polnud.

Seega ei tasu kõike liiga peensusteni ajada.

Kalorid, toitained sisse, see hüper-imendumiskiirus hakkab alles kõrgemal tasemel mängima.

70 - ndatel ja 80 - ndatel, kui toidulisandeid veel saada polnud, siis joodigi piima kohe peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×