Jump to content
Guest Külaline_Liis_*

Mida teen valesti, Mida peaksin muutma??

Recommended Posts

Guest Külaline_Liis_*

Olen üritanud kaalust alla saada, mis on nii vahelduva eduga õnnestunud, kuid viimasel ajal eriti mitte.

Juhindudes siinsetest foorumi teemadest, olen vähendanud just süsivesikute hulka. Kuid vähese süsivesikute hulgaga tekib ikkagi mõne päeva pärast suur süsivesikute vajadus, millele mina järele annan (tavaliselt umbes 4 päeva pärast). Kas see on normaalne või teen ma ikkagi midagi valesti? Just mõtlen, et äkki mul jääb tahtejõust puudu ning kui veel nädal suudaksin kaloridefitsiiti hoida, siis see suurem nälg kaoks ära?

Viimane katse oli selline: BAV on muidu 1435 kcal (pikkus 162 cm, kaal 59 kg, vanus 19 a).

Üritasin siis hoida kaloridefitsiiti 500 kcal juures. Trennina käin kas jooksmas, rattaga sõitmas või ujumas.

Laupäev: muidu täiesti tavaline puhkepäev, aga käisin ka jooksmas. Arvestasin, et kalorikulu oli umbes 1800+ 350 (jooksmine)= 2150 kcal 2150- 500 = 1650 kcal.. sõingi umbes 1634 kcal süsivesikud: 96 g, valgud 107 g, rasvad 88 g.

Pühapäev: Liikumist ning kõndimist oli üksjagu. Kalorikulu umbes 2000 kcal. 2000- 500= 1500 kcal. Sõin 1520 kcal. süsivesikud: 84 g, valgud: 98 g, rasvad: 85 g.

Esmaspäev: koolipäev + käisin ujumas veidi üle poole tunni. Kalorikulu umbes 2100 kcal. 2100- 500= 1600 kcal. Sõin 1634 kcal süsivesikud: 110 g, valgud: 104 g, rasvad 83 g.

Teisipäev: koolipäev + ~tund aega rattasõitu. Kalorikulu umbes 2250 kcal. 2250- 500= 1750 kcal . Sõin 1752 kcal süsivesikud: 122 g, valgud: 110 g, rasvad 88 g.

Kolmapäev: koolipäev+ natuke kõndimist. Kalorikulu umbes 1950 kcal. Aga sõin umbes 2400 kcal. Ikka üsna suur isu ja nälg oli. Õhtul sõin banaani, õuna-saiavormi, ~50 grammi šokolaadi ja muud süsivesikuid. Samuti on ka täna suurem isu ning alati on kuidagi raske järje peale tagasi saada. Keha tahaks nagu kõik selle nelja päeva kaloridefitsiidi tagasi süüa.

Muidu eelnevatel päevadel eelistasin süsivesikutest madalama GI-ga toite nagu köögiviljad, õun, pähklid, päevalilleseemned, kaerakliid, hommikuti Rukkipala leivaviil; valkudest kala (lõhe, tuunikala), kodujuust, maitsestamata kohupiim, maitsestamata jogurt ja head rasvad: pähklid, hapukoor, taluvõi, kala.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi vastu pidada 7 päeva. See, et paar esimest päeva on selline "udu peas" see on tavaline.

Teine asi on see, et isusid rahulda toiduga, mis oleks mahult suur, ent kaloraazilt väike - tuleb näksimisisu, söö nt 400 g aedvilju, kuhu sisse löö kaks muna. Maitsestada võid nii kuidas fantaasiat on. Oota pool tundi. Kas tahad ikka veel šokolaadi?

Oma kogukaloraaži saad vähendada rasvade arvelt - hetkel tundub, et sööd rasvu isegi veidi LIIGA palju - kaloraažist ca 50% saad mõnel päeval rasvadest oma kirjeldatu järgi. Mina alandaksin selle siiski 30-40% vahele.

Võibolla teed selle vea, et hommikusöögis on süsivesikud JA rasvad ning sealjuures ikkagi liiga palju liiga töödeldud süsivesikuid? Mainisid leiba - proovi see hommikutest kõrvale jätta. Hommikusöök on nt. aedviljaomlett, aedviljad juustuga, aedviljad lihaga vms.

Mina olen selle juures üsna ekstreemse võistlusdieedi juures olnud umbes sama kaloraaži peal, mis sina ja magusaisu ei kimbuta;) Kindlasti mitte niipalju, et mingit murdumist peaks kartma. Aga ma olen sinust enam kui 10 kg raskem aktiivne sportlane ja meessoost veel takkapihta:)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi vastu pidada 7 päeva. See, et paar esimest päeva on selline "udu peas" see on tavaline.

Teine asi on see, et isusid rahulda toiduga, mis oleks mahult suur, ent kaloraazilt väike - tuleb näksimisisu, söö nt 400 g aedvilju, kuhu sisse löö kaks muna. Maitsestada võid nii kuidas fantaasiat on. Oota pool tundi. Kas tahad ikka veel šokolaadi?

Oma kogukaloraaži saad vähendada rasvade arvelt - hetkel tundub, et sööd rasvu isegi veidi LIIGA palju - kaloraažist ca 50% saad mõnel päeval rasvadest oma kirjeldatu järgi. Mina alandaksin selle siiski 30-40% vahele.

Võibolla teed selle vea, et hommikusöögis on süsivesikud JA rasvad ning sealjuures ikkagi liiga palju liiga töödeldud süsivesikuid? Mainisid leiba - proovi see hommikutest kõrvale jätta. Hommikusöök on nt. aedviljaomlett, aedviljad juustuga, aedviljad lihaga vms.

Mina olen selle juures üsna ekstreemse võistlusdieedi juures olnud umbes sama kaloraaži peal, mis sina ja magusaisu ei kimbuta;) Kindlasti mitte niipalju, et mingit murdumist peaks kartma. Aga ma olen sinust enam kui 10 kg raskem aktiivne sportlane ja meessoost veel takkapihta:)

Kaloraazhi vähendada? ...ja veel rasvade arvelt? <_<

Jo-jootamine tuleb ära lõpetada nii kiiresti, kui võimalik ja teha endale üks asjalik toiduainete valik sellises koguses, millega saab terve ja rõõmus püsida. Programm tuleb valida kogu eluks...mitte keskenduda lühiajalisele dieedile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen üritanud kaalust alla saada, mis on nii vahelduva eduga õnnestunud, kuid viimasel ajal eriti mitte.

Juhindudes siinsetest foorumi teemadest, olen vähendanud just süsivesikute hulka. Kuid vähese süsivesikute hulgaga tekib ikkagi mõne päeva pärast suur süsivesikute vajadus, millele mina järele annan (tavaliselt umbes 4 päeva pärast). Kas see on normaalne või teen ma ikkagi midagi valesti? Just mõtlen, et äkki mul jääb tahtejõust puudu ning kui veel nädal suudaksin kaloridefitsiiti hoida, siis see suurem nälg kaoks ära?

Viimane katse oli selline: BAV on muidu 1435 kcal (pikkus 162 cm, kaal 59 kg, vanus 19 a).

Üritasin siis hoida kaloridefitsiiti 500 kcal juures. Trennina käin kas jooksmas, rattaga sõitmas või ujumas.

Laupäev: muidu täiesti tavaline puhkepäev, aga käisin ka jooksmas. Arvestasin, et kalorikulu oli umbes 1800+ 350 (jooksmine)= 2150 kcal 2150- 500 = 1650 kcal.. sõingi umbes 1634 kcal süsivesikud: 96 g, valgud 107 g, rasvad 88 g.

Pühapäev: Liikumist ning kõndimist oli üksjagu. Kalorikulu umbes 2000 kcal. 2000- 500= 1500 kcal. Sõin 1520 kcal. süsivesikud: 84 g, valgud: 98 g, rasvad: 85 g.

Esmaspäev: koolipäev + käisin ujumas veidi üle poole tunni. Kalorikulu umbes 2100 kcal. 2100- 500= 1600 kcal. Sõin 1634 kcal süsivesikud: 110 g, valgud: 104 g, rasvad 83 g.

Teisipäev: koolipäev + ~tund aega rattasõitu. Kalorikulu umbes 2250 kcal. 2250- 500= 1750 kcal . Sõin 1752 kcal süsivesikud: 122 g, valgud: 110 g, rasvad 88 g.

Kolmapäev: koolipäev+ natuke kõndimist. Kalorikulu umbes 1950 kcal. Aga sõin umbes 2400 kcal. Ikka üsna suur isu ja nälg oli. Õhtul sõin banaani, õuna-saiavormi, ~50 grammi šokolaadi ja muud süsivesikuid. Samuti on ka täna suurem isu ning alati on kuidagi raske järje peale tagasi saada. Keha tahaks nagu kõik selle nelja päeva kaloridefitsiidi tagasi süüa.

Muidu eelnevatel päevadel eelistasin süsivesikutest madalama GI-ga toite nagu köögiviljad, õun, pähklid, päevalilleseemned, kaerakliid, hommikuti Rukkipala leivaviil; valkudest kala (lõhe, tuunikala), kodujuust, maitsestamata kohupiim, maitsestamata jogurt ja head rasvad: pähklid, hapukoor, taluvõi, kala.

Söö süsivesikuid enne trenni ja enamus peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen üritanud kaalust alla saada, mis on nii vahelduva eduga õnnestunud, kuid viimasel ajal eriti mitte.

Juhindudes siinsetest foorumi teemadest, olen vähendanud just süsivesikute hulka. Kuid vähese süsivesikute hulgaga tekib ikkagi mõne päeva pärast suur süsivesikute vajadus, millele mina järele annan (tavaliselt umbes 4 päeva pärast). Kas see on normaalne või teen ma ikkagi midagi valesti? Just mõtlen, et äkki mul jääb tahtejõust puudu ning kui veel nädal suudaksin kaloridefitsiiti hoida, siis see suurem nälg kaoks ära?

Viimane katse oli selline: BAV on muidu 1435 kcal (pikkus 162 cm, kaal 59 kg, vanus 19 a).

Kust sellised normid? Nagu siin eelpool samuti mainitud, siis rasva osakaal suur, süsivesikute oma väike. Rasva miinimum on ca kehakaal kg-s (arvestatuna normaalse keharasva koguse peale). Seega võiks olla 60g/päev. Valku 75-90g/päev. Ülejäänud süsivesikud. Ja tuntav osa sv. jätta peale trenni tarbimiseks, siis ei ole näljatunne nii terav.

Nt.:

rasv: 60g

valk: 80g

sv.: 185g

kokku 1600kcal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust sellised normid? Nagu siin eelpool samuti mainitud, siis rasva osakaal suur, süsivesikute oma väike. Rasva miinimum on ca kehakaal kg-s (arvestatuna normaalse keharasva koguse peale). Seega võiks olla 60g/päev. Valku 75-90g/päev. Ülejäänud süsivesikud. Ja tuntav osa sv. jätta peale trenni tarbimiseks, siis ei ole näljatunne nii terav.

Nt.:

rasv: 60g

valk: 80g

sv.: 185g

kokku 1600kcal.

Mingi moment peaks selliste soovituste avalikult jagajad lihtsalt vastutusele võtma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaloraazhi vähendada? ...ja veel rasvade arvelt? :D

Jo-jootamine tuleb ära lõpetada nii kiiresti, kui võimalik ja teha endale üks asjalik toiduainete valik sellises koguses, millega saab terve ja rõõmus püsida. Programm tuleb valida kogu eluks...mitte keskenduda lühiajalisele dieedile.

No kuule? 50% rasvu? Veidi liiga palju ikka ju! Ja ma ei öelnud, et kogukaloraaži peaks vähendama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kuule? 50% rasvu? Veidi liiga palju ikka ju! Ja ma ei öelnud, et kogukaloraaži peaks vähendama.

Ma kleebin sulle..

"Oma kogukaloraaži saad vähendada rasvade arvelt "

Suisa imperatiivis tõesti ei pöördutud...

50% tundub jäle number? Keskendu siis 80 grammile.

Kuid halvem osa peitub siin...kleebin

"Mina olen selle juures üsna ekstreemse võistlusdieedi juures olnud umbes sama kaloraaži peal, mis sina ja magusaisu ei kimbuta;) Kindlasti mitte niipalju, et mingit murdumist peaks kartma. Aga ma olen sinust enam kui 10 kg raskem aktiivne sportlane ja meessoost veel takkapihta:) "

???

Teine käitub juba niigi ennasthävitavalt ja sina valad veel õli tulle.

Ma ei usu, et ta tahaks ennast pärast dieeti avastada 20 kilo raskemana...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei avasta ennast peale võistlusdieeti kunagi 20 kilo raskemana;) Seekord on kõik eriti normaalselt läinud ja vbla 1-2 kg võtan tagasi. Tegelt ma juba täna alustasin sellega, sest vastane vahetati raskemaks jne.

Ok see selleks.

Palju see 162 cm pikk neiu ikka päevas kaloreid vajab? Kui ta ka kaalust kaotada tahaks, siis ma ei usu, et üle 1800. Suurendagu valkude ja aedviljade osakaalu ja lähevadki siis asjad paika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma täiesti nõus Ailega. Pole mõtet neid väga piiravaid dieete teha. Sul on mõistlik luua elustiil, mitte ajutine tulemus. Võta kas või veidi aeglasem lähenemine, aga nii, et need kilod on igaveseks läinud. Ühesõnaga proovi ikka kõiki toitaineid mõõdukalt tarbida, mitte, et süsivesikud peaaegu, et üldse eemaldad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei avasta ennast peale võistlusdieeti kunagi 20 kilo raskemana;) Seekord on kõik eriti normaalselt läinud ja vbla 1-2 kg võtan tagasi. Tegelt ma juba täna alustasin sellega, sest vastane vahetati raskemaks jne.

Ok see selleks.

Palju see 162 cm pikk neiu ikka päevas kaloreid vajab? Kui ta ka kaalust kaotada tahaks, siis ma ei usu, et üle 1800. Suurendagu valkude ja aedviljade osakaalu ja lähevadki siis asjad paika.

Ma ei oskagi öelda, kumb meist põikpäisem on? :D

Sa lähed oma sugude võrdõiguslikkusega liiale :P

Mina olen 167 pikk ja söön oma 3000 kcal... st ligi kaks korda nii palju, kui sa neiule hetkel soovitad st ka võimalus, et ma saan kõik oma vajalikud mikroelemendid kätte tavatoidust on kaks korda suuremad :o

Toidulisandid on pigem enesepetmine... kõikide toidulisandite pakkide peale on lisatud, et see ei asenda täisväärtuslikku ja mitmekõlgset totumist. Tule maa peale...

Mida sina teed...on sinu oma probleem. Senikaua, kuni suurem valu puudub sa arvatavasti oma põhimõtteid muutma ei hakka. Mina olen juba nii vana...ja oma vitsad ja valud üle elanud :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes lisandeid mainis? Ma ei ürita vaielda tegelikult praegu. Pigem postita ühest enda 3000st siia üks näidispäev tüdrukule. Ja mikroelementide jutt on muidugi õige. Selle eest hoolitseb nt. see, et aedvilju (mitte M&Ms komme, vihje loengule :D ) on igasugust värvi menüüs.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes lisandeid mainis? Ma ei ürita vaielda tegelikult praegu. Pigem postita ühest enda 3000st siia üks näidispäev tüdrukule. Ja mikroelementide jutt on muidugi õige. Selle eest hoolitseb nt. see, et aedvilju (mitte M&Ms komme, vihje loengule :o ) on igasugust värvi menüüs.

Jah...

Kuid selle 1-2 kg kohta sa ajad hetkel meile "kägu"...

Juba kaalumisele järgneval päeval üritad sa olla 5 kg raskem... sinu oma sõnad (ma südamest loodan, et info ei olnud konfidentsiaalne).

5 kg raskem ma järgmisel päeval ei ole veel olnud :D , kuid 15 kg kuu ajaga olen juurde võtnud küll. :P

Ma ei tee kunagi "lambist" näidismenüüsid. Inimesed on nii erinevad... toiduained, mis neile sobivad on ka erinevad.

Julgelt võib öelda ainult ühte asja. Kõik rafineeritud, töödeldud toiduained võiks ostmata jätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei aja kägu. Mõlemad väited ond õiged, nii see 1-2 kui 5 kg;)

Kaaluvõtmine eraldi suur teema, aga kuskil on mingi minu "ülemine naturaalne" kaal, mida ma hoian (see on olnud kuskil 72-74 kg, nüüd hoian 70), sealt olen tulnud esmase dieediga natuke alla ja siis lõpuprotseduurid on väga teine teema sellest, mida keegi igapäevaselt tegema peaks. See lõpuprotseduuride 5 kg ongi see, mis 8 tunniga (meil on kaalumine sama päeva hommikul) tagasi tuleb. Aga see 1-2 kg on see, mis lisandub sellele viiele ühe kahe nädalaga ja mille tulemusena olen jälle vahemikus 72-74 olnud (aga nagu öeldud, nüüd tibake allpool). Loodan, et selgitasin piisavalt lahti. Minu rekordkaal (kõik kaalud on siin postituses hommikused "tühikaalud":D) on 76 kg. Meenutasin siis juba offseason kulturisti natuke. Kindlasti ei ole ma mingi "kiire ainevahetusega". Lisan massi (sh ka lihasmassi) üsna hästi ja kiiresti kui kaloraaž ja treeningstiimul on vastavad.

Minu võistluskaal MMA jaoks on 65, BJJ jaoks 68, lukumaadluse jaoks 66.

Näidiseks tahtsin pigem ühte sinu päeva kui illustreerivad näidet, et kust see 3000 kokku tuleb (mis on ka muide minu igapäevane kaalu paigal hoidmise kaloraaž umbes... aga seda 4-8 trenniga nädalas).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma täiesti nõus Ailega. Pole mõtet neid väga piiravaid dieete teha. Sul on mõistlik luua elustiil, mitte ajutine tulemus. Võta kas või veidi aeglasem lähenemine, aga nii, et need kilod on igaveseks läinud. Ühesõnaga proovi ikka kõiki toitaineid mõõdukalt tarbida, mitte, et süsivesikud peaaegu, et üldse eemaldad.

Suur tänu!

Kui tegemist on võistleva sportlasega....mis iseensest on ebaterve, siis on teised reeglid. Jesuiitlik...eesmärk pühitseb abinõu.

Kui me räägime aga tervisest, siis iga jo-jo etapp lisab teile vanust, st teeb teid vanemaks. Hävitab teid...üs.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eks ma üritan ka neid efekte minimaliseerida. Ise olen jõudnud veendumusele, et mida "akuutsem" jo-jo'tamine, seda väiksemad püsivad efektid. Seetõttu toitungi, nii et alles viimased 10 päeva on sellised, kus ma -ei- söö vähemalt 3x päevas täiesti korraliku täisväärtusliku toidukorra, mis annaks kokku sellise kaloraaži, et silm ja mõistus selged püsivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×