Jump to content
Ott Kiivikas

Soovid teada oma täpset rasvaprotsenti - DEXA / DXA

Recommended Posts

Nüüd avaneb kõigil inimestel, kes soovivad oma keha täpset rasvasisaldust mõõta selleks hea võimalus. Lisaks sellele saate teeada oma luustiku ja lihaskonna massi. Tegemist siis DEXA nimelise seadmega (vähemalt mina olen seal saanud küll kõige täpsemad andmed, mis mul kunagi mõõdeti...)

Spartas oli Margus Silbaumil probleem rasva% määramisega Tallinnas ning ta räägis DEXA aparaadist, millega Tartus mõõdetakse rasva%.

Kuna Tallinnas on sama aparaat, siis sain kokkuleppele uuringu teostamise osas Mustamäe Haiglaga.

Aparaat : General Electric Lunar .

Teenus on tasuline, kuid mitte rohkem kui 250 krooni.

Registreerimiseks tuleks helistada tel.617 1341.

Protseduuri teostab õde. Vastust hindab protseduuri tellija või siis treener.

Nii, et kasutage seda võimalust.

Tänades,

Verner Fogel

dr.Pärsiku ( kokkulepe dr.Nazarenkoga, ravijuht Mustamäe Haiglas ) sõnade kohaselt on see nüüd nendel ametlikult hinnakirjas ja KÕIK huvilised võivad seal rasva% mõõta. Pane see info fitness.ee-sse ka ülesse. Nad oli väga huvitatud nendest inimestest. Hindamise pool jään treeneri või tellija peale.

Mida tuleks telefonis öelda: Keha koostise määramine luutihetust mõõtva aparaadiga (DXA-aparaadiga ).

Plaanin ka ise enne MM -seal ära käia, siis saab vastuse, mis tippvormis kulturisti rasvaprotsent on....(panin aja 2 nov.) prtseduur maksab 259 krooni, vähemalt nii öeldi telefonis (ma hoiatasin neid, et kui ma selle välja panen läheb telefon punaseks.... <_< )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga viis!

Kas tulemused sõltuvad ka nö sisestatud andmetest...nagu sugu ja vanus?

Hoia meid siis palun kursis, mida aparaat näitas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah ikka, kuid toimub nö skannering, põhimõtteliselt ütleb täpselt ära grammides palju vasakus ja praemas käes rasva on ja nii terve keha kohta + luustiku mass, vaatasin just oma andmeid kui enne dieeti 2006 a Pärna Kliinikus olime TÜ katsealusteks terve võistlusettevalmistuse aja, siis alustasin kehakaaluga 101,2 kg rasvaprotsent 10.3%, ei ole lõppandmeid käepärast, need on kuskil mul olemas, kuid langes sinna 6 % tuuri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah ikka, kuid toimub nö skannering, põhimõtteliselt ütleb täpselt ära grammides palju vasakus ja praemas käes rasva on ja nii terve keha kohta + luustiku mass, vaatasin just oma andmeid kui enne dieeti 2006 a Pärna Kliinikus olime TÜ katsealusteks terve võistlusettevalmistuse aja, siis alustasin kehakaaluga 101,2 kg rasvaprotsent 10.3%, ei ole lõppandmeid käepärast, need on kuskil mul olemas, kuid langes sinna 6 % tuuri.

St ütleb ära nn organitevahelise rasva hulga?

Vesi? Vee hulga määrab ka?

Minul on alati mingid "laborikatsed" käsil, hea oleks tagasisidet saada. Aitaks mul piiri pidada...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sain homseks aja .

Masinasse sisestatakse täpne vanus, pikkus, kaal ja peale seda skaneerib masin umbes 10min. Tulemustest nii palju, et teada saab nii luutiheduse, rasva ja lihase koguse keha erinevate piirkondade kaupa. Ise sain tänu sellele väga täpselt oma menüü paika panna mille tulemusel tegin ka elu parima tulemuse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sain homseks aja .

Masinasse sisestatakse täpne vanus, pikkus, kaal ja peale seda skaneerib masin umbes 10min. Tulemustest nii palju, et teada saab nii luutiheduse, rasva ja lihase koguse keha erinevate piirkondade kaupa. Ise sain tänu sellele väga täpselt oma menüü paika panna mille tulemusel tegin ka elu parima tulemuse.

Tonti... Mulle sattus, hmmm... Saatekirja sinult ka taheti? <_<

Oh...nüüd sai aru. Ma ka homme :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellega ma just tegelen. Proovin lähiajal ka üldsust läbi käesoleva foorumi teavitada

Kiiritus? Kas sellega kiiritust saab? Kui suure doosi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

To gauge biological effects the dose in rads is multiplied by a 'quality factor' which is dependent on the type of ionising radiation. The modified dose is now measured in rems (roentgen equivalent mammal, or man)[3]. 100 rem = 1 sievert (Sv). A dose of under 100 rems is subclinical and will produce nothing other than blood changes. 100 to 200 rems will cause illness but will rarely be fatal. Doses of 200 to 1000 rems will likely cause serious illness with poor outlook at the upper end of the range. Doses of more than 1000 rems are almost invariably fatal[4].

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Margus, mis numbrid sa said? Ma lähen siis homme mõõtma...enne MM saab head lähteandmed loodetavasti - siis edaspidi hea võrrelda.

Tahad oma ego paitada? :rolleyes:

Mingite numbrite osas oleks tegelikult endal ka hea teada..."kus ma asun". Young-Adult T-skore ?... 1.2 g/cm2 jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahad oma ego paitada? :D

Egost olulisem on pilt mis vastu vaatab ja seda ka ilma selle teadmiseta palju see protsent on.... :rolleyes: Kuid kindlasti kui selline võimalus on , mida on mul endal olnud ka varem võimalik testida ja veenduda selle näitude objektiivsuses, siis kasutan seda juhust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Egost olulisem on pilt mis vastu vaatab ja seda ka ilma selle teadmiseta palju see protsent on.... :rolleyes: Kuid kindlasti kui selline võimalus on , mida on mul endal olnud ka varem võimalik testida ja veenduda selle näitude objektiivsuses, siis kasutan seda juhust.

Eh...ma käisin ise ka. Ausalt öeldes tahtsin ma teada, et ma liiga kõhna ei ole...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga õigel ajal tekkinud teema :blink: Kas seal on keegi kohapeal ka, kes pilti analüüsida aitab? Hetkel ei ole treenerit võtta.

Mina võtsin oma paberid ja lasin varvast... Õde, kes protseduuri läbi viis, ei seleta sügavuti ja arsti interpreteering tuleb minu arusaamistmööda lisatasu eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga vajalik aparaat. Olen korra käinud ja hakkan regulaarselt käima, et vaadata muutusi kehas. Rasvaprotsendi vähenemine, lihasmassi kasv jms. Mu tulemusi vaatab Margus ise, seega ei tohiks probleemi olla :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

omapärane. tekkis soov endalgi rasva ja lihas % määrata. kaks päeva helistasin antud numbrile, vastu ei võetud. täna võeti lõpuks vastu ning vastati mu küsimusele "kas siitkaudu saab dexa-aparaadi mõõtmisele" et palun kas saaks lihtsamalt seletada. rääkisin siis ära kust mul selline info ning selle peale anti mulle uus number (6173119) kuhu helistada et seal nad ehk oskavad täpsemalt öelda ja selgitada. ning sellelt numbrilt pole ma siiani vastust ka saanud.

tundub, et tuleb kasutada alternatiivvarianti: edmond kliiniku teenuseid. seal peaks vist odavam ka olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×