Jump to content
alien874

Kodune treeningkava.

Recommended Posts

Tere kõigile.

Olen 22 a ning kaalun 83kg pikkust 183cm. Kuna pole aega jõusaalis käia... Siis selle vähesegi vaba aja, üritan kodus trenniga sisustada. NImelt tegin endale mingisuguse kava, mis loodan, et ei ole täitsa puusse pantud ning võin sellise kavaga treenida. Eesmärk oleks siis ikka lihasmassi kasvatada ning hea välja näha. Ootan kommentaare oma koduse kava kohta, nii häid kui halbu ning ehk keegi aitab sättida midagi kavas. Toitumise koha pealt olen palju uurinud ning tean, et see põhiteema ikka. Mistõttu ka üritan võimalikult õigesti süüa piisavates kogustes.

Usun, et neid koduseid kavateemasi on siin lahatud palju, kuid siiski loodan väikest abi oma kava kohta.

Kava:

Lõuatõmbed 3 x 10

Kätekõverdused 3 x 15

Surumine hantlitega istudes 3 x 10

Küünarvarre kõverdamine hantliga istudes kontsentreeritult 3 x 10

Küünarvarte kõverdamine hantlitega seistes, neutraalne hoie 3 x 10

Käte kõverdamine tagatoengus 3 x 20

Prantsuse surumine hantliga istudes 3 x 10

Kükk hantliga, lai jalgade haare 3 x 10

Kõhulihaste kava (erinevad harjutused)

Teen seda kava 3x nädalas ning ette taha soojendused nagu ikka.

Tänud ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eesmärk oleks siis ikka lihasmassi kasvatada .... ning hea välja näha.

Lihasmassi ei kasvata harjutus või korduste arv. Kasvatab teatud kindel koormus. Juhul, kui su lõuatõmmete maksimum on 12 ja sa teed neid 10, siis ilmselt saavutad sa mõneks ajaks lihaskasvu. Kui aga su maksimum on 30, siis tehes 10 lõuatõmmet mingit lihashüpertroofiat enam esile ei kutsu. Lõuatõmme oli vaid näide.

Mu vastuse mõte on selles, et kodus harjutamise puuduseks on vahendite piiratus, mõnikord ka ohtlikkus. Kui nt. triitseps on juba nii tugev, et kätekõverdustest suutlikkuseni jõudmiseks on vaja teha 50 kordust tuleks pigem teha kätekõverdusi koduste vahenditega pea peal seistes.

Ehk, kaval iseenesest ei ole viga midagi väga, kuid iseküsimus on, milline on su hetkeseis ja kas antud korduste arvud kasvu tagavad. Kükk hantliga ... see hantel peaks siis olema 50kg vähemalt ... Või siis tuleks seda teha ühel jalal - ohtlik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihasmassi ei kasvata harjutus või korduste arv. Kasvatab teatud kindel koormus. Juhul, kui su lõuatõmmete maksimum on 12 ja sa teed neid 10, siis ilmselt saavutad sa mõneks ajaks lihaskasvu. Kui aga su maksimum on 30, siis tehes 10 lõuatõmmet mingit lihashüpertroofiat enam esile ei kutsu. Lõuatõmme oli vaid näide.

Mu vastuse mõte on selles, et kodus harjutamise puuduseks on vahendite piiratus, mõnikord ka ohtlikkus. Kui nt. triitseps on juba nii tugev, et kätekõverdustest suutlikkuseni jõudmiseks on vaja teha 50 kordust tuleks pigem teha kätekõverdusi koduste vahenditega pea peal seistes.

Ehk, kaval iseenesest ei ole viga midagi väga, kuid iseküsimus on, milline on su hetkeseis ja kas antud korduste arvud kasvu tagavad. Kükk hantliga ... see hantel peaks siis olema 50kg vähemalt ... Või siis tuleks seda teha ühel jalal - ohtlik.

Üldiselt olen ma seda kava teinud alles poolteist kuud ning enne seda oli mingi kuu aega vahet, kus tegin ka samalaadse koduse kava järgi 2 kuud. Mingi muutus on ikka näha...

Kui kiiresti peaks olema üldse mingit korralikku arengut näha? Ning teine jutt toitumise kohta... Mulle endale tundub, et kogused liiga suured päeva peale, sest polster ees on vähe suurenenud. Olen sellest aru saanud, et lihaskasvu tagada tuleb rohkem tarbida kui kulutada ning loomulikult õigeid toitaineid. Kuid kui ütleme 2000 kalorit ja peale oleks päevane norm kaloraas mehe kohta, siis kui palju oleks mõistlik rohkem tarbida et lihas kasvaks? Ning üldse kuidas ma aru saan, palju ma päeva jooksul kokku kulutan?

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt olen ma seda kava teinud alles poolteist kuud ning enne seda oli mingi kuu aega vahet, kus tegin ka samalaadse koduse kava järgi 2 kuud. Mingi muutus on ikka näha...

Kui kiiresti peaks olema üldse mingit korralikku arengut näha? Ning teine jutt toitumise kohta... Mulle endale tundub, et kogused liiga suured päeva peale, sest polster ees on vähe suurenenud. Olen sellest aru saanud, et lihaskasvu tagada tuleb rohkem tarbida kui kulutada ning loomulikult õigeid toitaineid. Kuid kui ütleme 2000 kalorit ja peale oleks päevane norm kaloraas mehe kohta, siis kui palju oleks mõistlik rohkem tarbida et lihas kasvaks? Ning üldse kuidas ma aru saan, palju ma päeva jooksul kokku kulutan?

Tänud!

Palju sa treeninguga või päevas kulutad, selleks on olemas pulsi kell näiteks, korralikumad loevad ka su kalori kulu kokku. Toitumisest nii palju,et jah õiged ained loevad ja palju sa korraga sööd. Söö näiteks 5 või 6 x päevas ja korraga vähem kui rohkem. Trenni tehes ära unusta aeroobset ja ennem trenni soojendused ja peale trenni venitused kindlasti. Koduse treeningu viga on see et sa pead tegema palju kordusi ja sellega sa hakkad juba tegema lihasele aeroobset, seega hakkad arendama lihase vastupidavust. Juhul kui sul muidugi ei ole kodus kangi ja kettaid või siis kombineeritud trenazööri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palju sa treeninguga või päevas kulutad, selleks on olemas pulsi kell näiteks, korralikumad loevad ka su kalori kulu kokku. Toitumisest nii palju,et jah õiged ained loevad ja palju sa korraga sööd. Söö näiteks 5 või 6 x päevas ja korraga vähem kui rohkem. Trenni tehes ära unusta aeroobset ja ennem trenni soojendused ja peale trenni venitused kindlasti. Koduse treeningu viga on see et sa pead tegema palju kordusi ja sellega sa hakkad juba tegema lihasele aeroobset, seega hakkad arendama lihase vastupidavust. Juhul kui sul muidugi ei ole kodus kangi ja kettaid või siis kombineeritud trenazööri.

Mnjah... Kangi ei ole jah kodus. Aga palju neid kaloreid siis tuleks tarbida rohkem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuid kui ütleme 2000 kalorit ja peale oleks päevane norm kaloraas mehe kohta, siis kui palju oleks mõistlik rohkem tarbida et lihas kasvaks?

Tänud!

Topelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihasmassi ei kasvata harjutus või korduste arv. Kasvatab teatud kindel koormus. Juhul, kui su lõuatõmmete maksimum on 12 ja sa teed neid 10, siis ilmselt saavutad sa mõneks ajaks lihaskasvu. Kui aga su maksimum on 30, siis tehes 10 lõuatõmmet mingit lihashüpertroofiat enam esile ei kutsu. Lõuatõmme oli vaid näide.

Mu vastuse mõte on selles, et kodus harjutamise puuduseks on vahendite piiratus, mõnikord ka ohtlikkus. Kui nt. triitseps on juba nii tugev, et kätekõverdustest suutlikkuseni jõudmiseks on vaja teha 50 kordust tuleks pigem teha kätekõverdusi koduste vahenditega pea peal seistes.

Ehk, kaval iseenesest ei ole viga midagi väga, kuid iseküsimus on, milline on su hetkeseis ja kas antud korduste arvud kasvu tagavad. Kükk hantliga ... see hantel peaks siis olema 50kg vähemalt ... Või siis tuleks seda teha ühel jalal - ohtlik.

Pea peal seistes töötavad ju sootuks teised lihased, kui tavalises stiilis kätekõverdusi tehes või olen ma kõigest täiesti valesti aru saanud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pea peal seistes töötavad ju sootuks teised lihased, kui tavalises stiilis kätekõverdusi tehes või olen ma kõigest täiesti valesti aru saanud?

ma ei usu et sa oled valesti aru saanud, minu arust töötavad jah teised lihased. Pea peal tehes kätekõverdusi töötavad kõik ola kolm pead ja ka kael , sell ajal kui tavaliselt tehes töötavad õlataga osa, selja ülaosa, triits ja peamiselt rind. Minu arust on pea peal seistes teha vägagi ohtlik, mina toetan jalad toolile keha jääb V asendisse ja siis teen õlale kätekõverdusi... minu arust ohutum kui jalad seinal. Või mis teie arvate

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×