Jump to content
criz123

toidulisandid lapsele

Recommended Posts

Mis vitamiine tuleks võtta siis?

Segane lugu, ilmselt jah vastavalt vajadusele. Võimalik et probleemiks on ka vitamiinide nn apteegivormid. Multivitamiinis on reeglina just need. E-vitamiini puhul on selge vahe apteegivitamiinil (alfa-tokoferool) ja looduslikul segul, esimene on ilmselt kahjulik.

Dorian Yates promos vahepeal naturaalsemat sorti multivitamiini, aga ravimiamet pani selle kirikuvande alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega see ei ole nii lihtne...

Millest puudus on?

Meie laiuskraadil on D vitamiin reeglina vajalik. Vahest on Zn puudus...

Teaks vaid, millest puudust on..

Ma siiamaani olen võtnud eraldi C vitamiini (500-1000mg päevas olenevalt sellest, kuidas ennast tunnen), ja lisaks neid apteegi multivitamiine - nii igaks juhuks, äkki on millestki puudust. Magneesium, tsink, B6 ka veel eraldi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hiljuti kuulsin ühe statistikaameti (statistika ei valeta!) väidet, et toidulisaneid tarbivad enamuses isikud, kes neid ei vaja! Need kes neid vajaks, nendeni need paraku ei jõua või neid lihtsalt ei tarvitata. Eks ta "sportlaste" seas rohkem profülaktika ole kui toitumine vähegi pädev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teaks vaid, millest puudust on..

Ma siiamaani olen võtnud eraldi C vitamiini (500-1000mg päevas olenevalt sellest, kuidas ennast tunnen), ja lisaks neid apteegi multivitamiine - nii igaks juhuks, äkki on millestki puudust. Magneesium, tsink, B6 ka veel eraldi.

C vitamiini üledoos peaks tulema uriiniga välja. Natuke küll kallivõitu piss..

Saatsin sulle sõnumi...

Üks abistav artikkel veel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
C vitamiini üledoos peaks tulema uriiniga välja. Natuke küll kallivõitu piss..

Saatsin sulle sõnumi...

Üks abistav artikkel veel

Ära siis head infot salajas hoia, kui sul seda on:)

Aga üldiselt jah, c-vitamiin on vesilahustuv ja imendub päris kiiresti, seega pole seda mõtet suuri koguseid korraga võtta, pigem väiksemaid ja tihemini. Täpselt ei mäleta, aga jutt mõnest tunnist.

a00890963ad283137901fc44f76f3128.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
C vitamiini üledoos peaks tulema uriiniga välja. Natuke küll kallivõitu piss..

Üks abistav artikkel veel

C-vitamiin on abiks suurtel koormustel stressireaktsiooni piiramiseks.

Su artikkel ütleb, et d-alfa-tokoferool on looduslik E-vitamiin, aga see on pool- või täissünteetiline ja ilmselt kahjulik vorm. Looduslik on segu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Su artikkel ütleb, et d-alfa-tokoferool on looduslik E-vitamiin, aga see on pool- või täissünteetiline ja ilmselt kahjulik vorm. Looduslik on segu.

Tänud täiendamise eest.

Ei ole ise E vitamiini juurdevõtja...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eh... sa ei saanud aru. Kui kaalutakse shokolaadi tarvitamist, siis piimashokolaadi ei soovita sulle mitte keegi.

Kakaod... söön nii naturaalsel kujul kui võimalik.

Ma arvan, et sain aru. Ja ma jätkuvalt arvan, et peale trenni piim + kiire SV, olgu ta nii "valge rämps" kui tahes käib küll.

Ja C-vitamiinist rääkides - üldiselt väga odav piss siiski ikka võrreldes milleiganes muuga;) Ise võtan C'd kõvasti rohkem kui RDA on (no RDA on siiski naeruväärselt madal... aga see ongi selleks et skorbuuti ära hoida). Teen seda puhtalt kõhutunde baasil ja sellepärast, et see pole liiga kallis ning tõenäoliselt pole mingil moel ohtlik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Segane lugu, ilmselt jah vastavalt vajadusele. Võimalik et probleemiks on ka vitamiinide nn apteegivormid. Multivitamiinis on reeglina just need. E-vitamiini puhul on selge vahe apteegivitamiinil (alfa-tokoferool) ja looduslikul segul, esimene on ilmselt kahjulik.

Dorian Yates promos vahepeal naturaalsemat sorti multivitamiini, aga ravimiamet pani selle kirikuvande alla.

Mis ravimiametist jutt käib? USA? Millega siis seda põhjendati?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis ravimiametist jutt käib? USA? Millega siis seda põhjendati?

Eesti oma ikka. On see oluline, millega põhjendati ? <_<

Võimalik et ravimtaimede sisaldusega, võimalik et vitamiiniannustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eesti oma ikka. On see oluline, millega põhjendati ? <_<

Võimalik et ravimtaimede sisaldusega, võimalik et vitamiiniannustega.

Kas on mõni tuntud toidulisandi tootja, kes pakub ka naturaalsemaid vitamiine?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas on mõni tuntud toidulisandi tootja, kes pakub ka naturaalsemaid vitamiine?

Universal nutritioni tootesari universal naturals peaks olema. See on ka fitshopis müügil olnud. Gerbel näiteks kasutas, ja kiitis, vist võttis 2 kapslit, sest 1 kapselt täpselt päevanorm. Suhteliselt soodne oli. Usun et kui piisavalt huvi üles näitate, võidakse ka juurde tellida (kui seda just kuskil poes alles pole)

Animal pak - minumeelest üsnagi ülehaibitud. Mõnele üksikule annab midagi, samas kui kaloraaž on suur, pole raske vajalikke vitamiinikoguseid täis saada, ja nende hobusedoosides sisse ajamine väga midagi ei anna. Vbl ainult C-vit puhul.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hobusedoos C puhul oleks mitukümmend grammi.

Aga suuri annuseid on minu meelest mõtet võtta hoopis muud... rasvlahustuv B1, B12, B6, naturaalne E, D. Oleneb ka vajadustest.

Animal Pakis oli seedeensüüme ja muud sellist ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hobusedoos C puhul oleks mitukümmend grammi.

Aga suuri annuseid on minu meelest mõtet võtta hoopis muud... rasvlahustuv B1, B12, B6, naturaalne E, D. Oleneb ka vajadustest.

Animal Pakis oli seedeensüüme ja muud sellist ka.

Ei vaidle vastu, aga hinnasuhe oli paigast ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×