Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

no ikka medal anda :D

selle väikse jutu mõte on see, et lähen ikka, mis siis et valus on kuskil :D

palavikuga aint ei lähe ;D

Ma läheks pigem palavikuga, kui tugevamate valudega, kui just eriti mahamurdev palavik pole. :D

Hetkel on mul igastähes nii, et kui kasvõi korraks kuskilt midagi teravamalt tunda annab, siis kohe trenn pooleli, ei mingit mõtlemist. Kuu aega tagasi jõutõmmet tehes korraks keskendumine kadus ning selg vajus halva nurga alla ja korraks lõi terava valu läbi. Lõpetasin kohe kogu trenni. Hullu polnud midagi ja paar tundi hiljem oli juba 5+ olemine, aga kujutan ette, et hambaid krigistades läbi valu oleksin võinud endale nädalaks ajaks valusa selja korraldada. Milleks seda vaja. Mingi ühe trenni lõpetamise jaoks? Ei näe pointi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No siis tuleb MRT-st vaadata, mis seal toimub, ja vastavalt sellele tegeleda :) Vbl sul seal mingit liigeseteemat polegi, hoopis triggerpunkt või spasmis multifidus vms :)

gmaster, oletame, et mul on multifidus spasmis, ja siis on ta seda olnud nüüdseks 10 kuud.

Mis selle lihasega sellise aja jooksul juhtuda võib, kui ta kogu aeg valutab.

Ära ei kärbu kuidagi, või on seda üldse võimalik korda saada pärast 10 kuud?

Tänud.

Pooleteist kuu pärast saan MRT vastuse, aga sinna on nii pikk aeg...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

gmaster, oletame, et mul on multifidus spasmis, ja siis on ta seda olnud nüüdseks 10 kuud.

Mis selle lihasega sellise aja jooksul juhtuda võib, kui ta kogu aeg valutab.

Ära ei kärbu kuidagi, või on seda üldse võimalik korda saada pärast 10 kuud?

Tänud.

Pooleteist kuu pärast saan MRT vastuse, aga sinna on nii pikk aeg...

Lihas ju siiski töötab, kui sa ennast liigutad.

Midagi nendest harjutustest saad teha:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen umbes 9-t harjutust, mis on elementaarsed, kui on alaselja või diski vigastus vms.

Aga imelik on see, et tehes neid juba üle 2,5 kuu, iga päev, siis pole asi üldse paremaks läinud.

Kuna õpin IT-d, siis on istumist päev läbi loengutes väga palju ja hiljem ka,

ja just istudes hakkab see koht rohkem valutama.

Ma arvan, et see on päris paha kooslus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Degeneratiivse diski puhul ei tohiks painutusharjutusi muide üldse teha.

Multifidus võib kärbuda/hüpertrofeeruda, või tekitada näiteks triggerpunkti.

Võib näiteks mingi järgmise lihase spasmi ajada - paljudel hakkab valu põhimõtteliselt "ronima" mööda keha, muutes keha biomehaanikat (mingite asendite vältimine või kompensatoorsete mustrite tekitamine) ja tekitades uusi probleeme.

Võid proovida neid harjutusi, aga kuna ma sind ja su pilti näinud pole (kui degeneratiivne, kas siis rohkem ühelt poolt vms), siis arusaadavalt midagi lubada ei saa. Proovi ja anna teada, kuidas sobib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihas ju siiski töötab, kui sa ennast liigutad.

Spasmis multifidus võib ühe lülivahemiku väga efektiivselt ära blokeerida, kasvõi ühepoolselt, mis võib tekitada mingi järgmise lüli hüpermobiilsuse (teine põhjus miks väga dünaamilisi liigutusi ei julgeks soovidata). Better to be safe than sorry :)

hästiseletatud lugemist multifiduse teemal

http://www.elitesportstherapy.com/A-New-Spin-on-Sudden-Onset-Low-Back-Pain

Muudetud kasutaja gmaster poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Spasmis multifidus võib ühe lülivahemiku väga efektiivselt ära blokeerida, kasvõi ühepoolselt, mis võib tekitada mingi järgmise lüli hüpermobiilsuse (teine põhjus miks väga dünaamilisi liigutusi ei julgeks soovidata). Better to be safe than sorry :)

hästiseletatud lugemist multifiduse teemal

http://www.elitesportstherapy.com/A-New-Spin-on-Sudden-Onset-Low-Back-Pain

Mida rohkem tead, seda parem on.

http://www.sportsinjurybulletin.com/archive/1090-lower-back-spams.htm

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Degeneratiivse diski puhul ei tohiks painutusharjutusi muide üldse teha.

Multifidus võib kärbuda/hüpertrofeeruda, või tekitada näiteks triggerpunkti.

Võib näiteks mingi järgmise lihase spasmi ajada - paljudel hakkab valu põhimõtteliselt "ronima" mööda keha, muutes keha biomehaanikat (mingite asendite vältimine või kompensatoorsete mustrite tekitamine) ja tekitades uusi probleeme.

Võid proovida neid harjutusi, aga kuna ma sind ja su pilti näinud pole (kui degeneratiivne, kas siis rohkem ühelt poolt vms), siis arusaadavalt midagi lubada ei saa. Proovi ja anna teada, kuidas sobib.

Nii,

ma saatsin Lauri Rannamale pika meili nädal tagasi, aga kuna ta pole mulle vastanud, siis ma tuleksin sinu juurde vastuvõtule.

Tehtud on CT pilt, ja sealt sa saaksid degenereerunud diski näha, aga ma ei tea, kas sul on sinna andmebaasi ligipääs, endal mul pilti pole.

Leidsin netist mälu järgi ühe minu selja taolise pildi, peaaegu sama: http://www.fina.org/H2O/images/stories/SMC/backpain3.jpg

Vb see DDD ei olnud nii hull, aga need ülemised 3 diski, kus on sellised muhud kergelt väljas, olid mul suhteliselt sarnased.

Tuleksin vastuvõtule nii kiiresti kui võimalik, kuigi MRT vastuse saan alles 17. märts, aga ei tahaks enam edasi lükata asja.

Mis sina arvad, kas on mõtet tulla enne MRT vastust jne...?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul on mingi paber nende CT tulemuste kohta siis sellest oleks abi küll.

Arvan, et võiksid tulla küll, vaatab kasvõi seda, mismoodi see su lihastele mõjunud ja kuidas selle süvenemist ära hoida :)

Kirjuta mu meilile

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No näiteks osades spa-des on oma elektriravisüsteem. Tean et Kalev spas ja pirita top-is on elektriraviaparaadid ja saab suht kohe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei lõpe ka minul need selja hädad,kunagi sai oma lollusest selga vigastatud nüüd aga tuleb sellega elada,või vähemalt üritada elada.

Kuna ei ole kiviaeg siis ikkagi sooviks üritada seda kuidagi ravida.Seletan natuke oma olukorda,aeg ajalt hakkab selg lambist valutama nimme piirkonnas, mõne aja pärast valu kaob ja nii koguaeg.Ei oska midagi teha,peale venitamist valutab,peale ujumist valutab.Tegin harjutusi mis peaksid tugevdama neid lihaseid, peale harjutusi valutab.mingi aeg ei teinud midagi siis tundus et on ok.Jõusaali külastan ülepäeva midagi tõsist seljale ei tee.Eile tegin mõned harjutused nimelt kõhuli olles tõstan parema käe ja vasaku jala ja nii korda mööda,tundub ju täitsa tavaline harjutus aga täna selg valus ja selline tunne et kiirgab paremasse jalga.Käisin täna trennis.Lõpus natuke rippusin peaks ju seljale hea olema aga nüüd on ka valus istuda,on selline tuim valu.Ei tea kas homme hommikul on jälle autos tööle sõites nii neetult valus,muide seda pole ammu olnud.Nende paari aasta jooksul pole ma enda jaoks leidnud neid harjutusi mis aitaks sela ravile kaasa,selles ongi jama.Tahaksin küsida Hr. Gmasterilt et kui tulen sinu juurde oma MRT diagnoosiga kas sa saad mulle näidata mingeid harjutusi mis oleksid õiged?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei lõpe ka minul need selja hädad,kunagi sai oma lollusest selga vigastatud nüüd aga tuleb sellega elada,või vähemalt üritada elada.

Kuna ei ole kiviaeg siis ikkagi sooviks üritada seda kuidagi ravida.Seletan natuke oma olukorda,aeg ajalt hakkab selg lambist valutama nimme piirkonnas, mõne aja pärast valu kaob ja nii koguaeg.Ei oska midagi teha,peale venitamist valutab,peale ujumist valutab.Tegin harjutusi mis peaksid tugevdama neid lihaseid, peale harjutusi valutab.mingi aeg ei teinud midagi siis tundus et on ok.Jõusaali külastan ülepäeva midagi tõsist seljale ei tee.Eile tegin mõned harjutused nimelt kõhuli olles tõstan parema käe ja vasaku jala ja nii korda mööda,tundub ju täitsa tavaline harjutus aga täna selg valus ja selline tunne et kiirgab paremasse jalga.Käisin täna trennis.Lõpus natuke rippusin peaks ju seljale hea olema aga nüüd on ka valus istuda,on selline tuim valu.Ei tea kas homme hommikul on jälle autos tööle sõites nii neetult valus,muide seda pole ammu olnud.Nende paari aasta jooksul pole ma enda jaoks leidnud neid harjutusi mis aitaks sela ravile kaasa,selles ongi jama.Tahaksin küsida Hr. Gmasterilt et kui tulen sinu juurde oma MRT diagnoosiga kas sa saad mulle näidata mingeid harjutusi mis oleksid õiged?

Aga muidugi, tule läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,tahaks teada kas on keegi käinud oma selja murega opil? ja kas olete kahetsenud et noa alla läksite? Kas peale opi on parem?.Mure seljaga, ei oska enam midagi teha,iga jummala päev valutab,vahest valu tõmbub natuke tagasi aga üldiselt valutab koguaeg,ei aita miski,ibuprofeeni söön nägu komme..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa tegelikult kah proovid midagi muud peale valuvaigistite? Ma olen kah vahest nädal aega halanud ja operatsioonile mõelnud, siis võtan kätte, teen natuke harjutusi, istun sirgelt ja tõmbab vere käima ja valu kaob.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,tahaks teada kas on keegi käinud oma selja murega opil? ja kas olete kahetsenud et noa alla läksite? Kas peale opi on parem?.Mure seljaga, ei oska enam midagi teha,iga jummala päev valutab,vahest valu tõmbub natuke tagasi aga üldiselt valutab koguaeg,ei aita miski,ibuprofeeni söön nägu komme..

Miks valutama hakkas?

Ja kaua juba valutab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa tegelikult kah proovid midagi muud peale valuvaigistite? Ma olen kah vahest nädal aega halanud ja operatsioonile mõelnud, siis võtan kätte, teen natuke harjutusi, istun sirgelt ja tõmbab vere käima ja valu kaob.

Jah,olen palju asju proovinud,harjutused,venitused,ujumine,rippumine jne..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi jõusaalis vale tehnikaga ja suure raskusega selja ära tõmmanud nüüd juba mitu aastat vaevab.

Palju õnne..

Mul midagi sarnast ja massaaž aitas, aga päris ära pole kadunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb ikka mis seal täpselt viga on...

Kõigepealt ongi ikka välja uurida, mis viga on. Eks kirurgid muidugi "lõiguvad", kui neile võimalus anda, aga kas on ikka mõtet skalpelliga sonkima minna, kui võib-olla saaks muudmoodi?

Noa alla minekuks peaks ikka kõik muud võimalused läbi proovitud olema, sest ka noa all käimine pole mingi garantii...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas keegi äkki ka...

Eile võrkpalli mängides nikastasin selga vist... Kui lihas soe, siis polnud nagu hullu ning andis liikuda ( autosse sisse-välja tulla oli valus ). Öösel aga peale 5-6h magamist enam magada ei saa, kuna valutab suht igas asendis. Ühes asendis olles on selline õrn tuikav valu, aga püstitõustes ja liigutades tugev ( mitte päris nii tugev , et silme eest mustaks võtaks ) valu alaselja piirkonnas . Samamoodi selili voodis olles ning proovides jalgu üles tõsta või ühelt küljelt-teisele keerates annab korralikult tunda.

Kuna varem olen seljahädadest puhas olnud ning hüppeliigesega vaid mitmel korral jamanud, siis ehk kellegil samalaadseid kogemusi.. Kas minna kiirelt arsti juurde või valuvaigisteid võtta ning geele osta apteegist .

Kuna varsti võistlushooaeg algamas, siis anneb selline seljavalu endast veel pikalt märku?

Ettetänades,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas keegi äkki ka...

Eile võrkpalli mängides nikastasin selga vist... Kui lihas soe, siis polnud nagu hullu ning andis liikuda ( autosse sisse-välja tulla oli valus ). Öösel aga peale 5-6h magamist enam magada ei saa, kuna valutab suht igas asendis. Ühes asendis olles on selline õrn tuikav valu, aga püstitõustes ja liigutades tugev ( mitte päris nii tugev , et silme eest mustaks võtaks ) valu alaselja piirkonnas . Samamoodi selili voodis olles ning proovides jalgu üles tõsta või ühelt küljelt-teisele keerates annab korralikult tunda.

Kuna varem olen seljahädadest puhas olnud ning hüppeliigesega vaid mitmel korral jamanud, siis ehk kellegil samalaadseid kogemusi.. Kas minna kiirelt arsti juurde või valuvaigisteid võtta ning geele osta apteegist .

Kuna varsti võistlushooaeg algamas, siis anneb selline seljavalu endast veel pikalt märku?

Ettetänades,

Tundub, et tegemist on lumbalgiaga.

https://www.kliinik.ee/artiklid/valu/aid-11157/Nimmevalu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mhmh, paar päeva rahu ja siis vaikselt liigutama. Vaata veebist vastavaid harjutusi ka mida soovitatakse et kiiremini päris liikvele saada. Ja asendeid, mis aitavad piirkonna lihastel lõdvestuda - et paranemine oleks intensiivsem. Oli vist nii .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×